Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Repasoval uz nekdo nefunkcni ATX zdroj?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: so září 17 2016, 7:30    Předmět: Citovat

Olajkovat znamená co? Otírat Lajkou?


_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spacewolf



Založen: Jul 20, 2015
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: so září 17 2016, 8:24    Předmět: Citovat

MetalGod napsal(a):
Olajkovat znamená co? Otírat Lajkou?



Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spacewolf



Založen: Jul 20, 2015
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: so září 17 2016, 8:47    Předmět: Citovat

rob_brno napsal(a):
spacewolf:
Když budeš kupovat čínana přímo z číny(ebay,..), tak to nebude stejně drahý, ale i 6xlevnější. A díky tomu, že to lidi kupujou přímo z číny klesá cena těchto věcí i u nás.


Nektere veci jo (dilci soucastky, konektory, senzory, zdroje, ardurina) ale takovy hotovy vlhkomer s displayem nebo detektor kovu uz je drahy stejne + jeste si cinan za tu vahu uz uctuje postovny takze v souctu je to vyhodnejsi kupovat tu.

Nejnevyhodnejsi je u nas kupovat veci jako ardurina kdy prekupnik garantuje origo italii ale pak prijde funduino z ciny za 50 Kč, takovyhle prekupniky by to melo sejmout ale ne zabehnute elektrokramy. Uz ted me nasralo ze zrusili dlouho zavedeny zelezarstvi, kvuli premire Bauhasu, Obi a podobnych. Ale i tam sleduju postupny posun do sracek (nizka kvalita vyrobku), kdy kdyz to neni znackovy za tisice tak je to dovoz z polska a ne nemecka. To co by v tech retezcich neprodali v nemecku tu prodavaji, jak uz jsem psal rozviraji se nuzky. Bud je kvalitni ale drahy ze to obyc spotrebitele zrujnuje kdyby si chtel neco postavit nebo je to odpad a zmetky co se normalne v tovarne znova zpracuji jako surovina pro znovu vyrobeni ale nekoho napdadlo ze to poslou k nam.

Chytrolini obchazeji tlak trhu a neviditelnou ruku tim ze nenabizi tu samou vec za mene penez. Ta je porad draha, jen zaplni trh smejdem co se jen tak tvari ze to je puvodni vec ale je vyrobena z nekvalitniho materialu na stroji ktery nebyl serizeny s razici ktere uz davno mely byt vymeneny a je levnejsi nez puvodni vec.

Meli by tam dodat do toho grafu, ze kdyz cena za vyrobek klesne moc nizko tak jde do kopru kvalita. Ale to neni jen problem prumyslovych vyrobku, to je problem i potravin v supermarketu. Defakto Obi, Hornbach, Baumax jsou supermarkety co tlaci vyrobce kvuli cene aby vyrabeli dopad a smejdy.

Tot muj nazor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
biohazardsk



Založen: Sep 24, 2016
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so září 24 2016, 9:19    Předmět: Citovat

Pro bastlíře, není problém si objednat u PSU guru Behemota kvalitní kondy za pár korun, používám je osobně a jsem nadmíru spokojený, ma celou řadu, snad všechny co se používají ve spínaných zdrojích. Na au.ru taky prodává stačí si najít jeho nick Behemot2077, nebo prostě do hledání zboží napsat Samxon a pak kouknout na všechny jeho položky.

Nebudu zakládat nové téma, mám problém s jedním zdrojem DELL 650W typ: ps-5651-1 (deska v něm LITEoN) s 1x12V větví na 43A. Jelikož je to serverový zdroj, bez 6pin pro GK rozhodl jsem se jej upravit, jelikož mám kabeláže od jiných zdrojů. Odpájel jsem zbytečné MOLEX kabely a místo toho připájel 2x6pin. Ale nevím co se ve zdroji stalo protože po připojení na síť sám sepne, běží větrák ale na výstupech napětí není, jenom zem (černá) proti PS_ON (zelená) je 5V a GND proti fialovému (5VSB) je 3,4+-V, když spojím PS_ON s GND, zdroj na vteřinku zvedne otáčky a na výstupech skočí napětí ale hned zas spadne na 0. Nemáte s tím nějaké zkušenosti rady? Kondy jsou OK a elektronika vypadá bez poškození. PSU na mě působí velice kvalitním dojmem až na značky kondenzátorů TAICON a L-TEC...



WP_20160924_09_49_54_Pro__highres.jpg
 Komentář:
1

Stáhnout
 Soubor:  WP_20160924_09_49_54_Pro__highres.jpg
 Velikost:  288.2 kB
 Staženo:  56 krát


WP_20160924_09_49_13_Pro.jpg
 Komentář:
3

Stáhnout
 Soubor:  WP_20160924_09_49_13_Pro.jpg
 Velikost:  285.88 kB
 Staženo:  76 krát


WP_20160924_09_50_14_Pro.jpg
 Komentář:
4

Stáhnout
 Soubor:  WP_20160924_09_50_14_Pro.jpg
 Velikost:  297.98 kB
 Staženo:  65 krát


WP_20160924_09_51_08_Pro.jpg
 Komentář:
5

Stáhnout
 Soubor:  WP_20160924_09_51_08_Pro.jpg
 Velikost:  216.17 kB
 Staženo:  75 krát


WP_20160924_09_50_58_Pro.jpg
 Komentář:
2

Stáhnout
 Soubor:  WP_20160924_09_50_58_Pro.jpg
 Velikost:  281.54 kB
 Staženo:  119 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: so září 24 2016, 11:25    Předmět: Citovat

Je vadný zdroj +5VSB - dokud tam nebudeš mít +5V, je zbytečné hledat jinou závadu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
biohazardsk



Založen: Sep 24, 2016
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so září 24 2016, 12:08    Předmět: Citovat

breta1 napsal(a):
Je vadný zdroj +5VSB - dokud tam nebudeš mít +5V, je zbytečné hledat jinou závadu.


Předpokládám že to bude to nejmenší trafíčko na desce, viz foto. Akorát že ani google jej nenašel a zas tam dávat odhadem něco z jiného zdroje asi nebude nejlepší volba Smile Ještě jej vypájím a změřím namátkově vinutí, jestli není proražené. A jestli jo tak bude další zdroj na ND Smile



WP_20160924_13_02_08_Pro__highres.jpg
 Komentář:
trafo +5VSB ?

Stáhnout
 Soubor:  WP_20160924_13_02_08_Pro__highres.jpg
 Velikost:  293.06 kB
 Staženo:  67 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33969
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so září 24 2016, 12:21    Předmět: Citovat

Jedno pravidlo pri opravach spinanych zdrojov: trafo nie je nikdy vadne!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: so září 24 2016, 13:25    Předmět: Citovat

Trochu upřesním - hlavní trafo není nikdy vadné.
U těch pro STB zdroj jsem viděl spoustu vadných trafíček - mezizávitové zkraty na primáru (připečené vinutí) i přerušené primáry - jako důsledek chyby ve spínacích obvodech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17827
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so září 24 2016, 13:36    Předmět: Citovat

breta1 napsal(a):
Je vadný zdroj +5VSB - dokud tam nebudeš mít +5V, je zbytečné hledat jinou závadu.


To je nějaký divný, kdyby nešel +5Vstb, tak by nemohlo být +5V na PSon.
Nevím, jestli serveráky nejsou dělaný jinak, ale jak to že mu naskočí větrák hned po zapnutí? Normálně je přeci připojenej na silových 12V a rozbíha se s hlavním měničem. Není v serverákách zapojenej na to druhý vinutí Stb trafa, co se z něj rozbíhá hlavní měnič?
Má ten zdroj ATX24 konektor? Neudělals při tý předělávce kabelů nějakej vlasovej šlus na plošáku? Já se třeba jednou dost natrápil se zdrojem, kterej měl šluslej na zem 3,3V sense, slabej drát z ATX24 zpět do zdroje, zpětná vazba pro regulaci 3,3V. Taky na vteřinu naběhl a pak ho ochrana vyhodila.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33969
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so září 24 2016, 13:38    Předmět: Citovat

breta1: Ja som videl asi jedno, bol to nejaky smejdovy zdroj a cely ten standby zdroj bol "pripaleny".

V tomto pripade to je vsak vylucene, kedze ten standby zdroj bezi.

Celeron: Ano, v serverovych zdrojoch casto ventilator bezi (pomalsie) aj v standby. Netusim, ako to byva zapojene, tie zdroje prakticky vobec neodchadzaju. Maximalne som menil ventilatory s vysypanymi loziskami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
biohazardsk



Založen: Sep 24, 2016
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so září 24 2016, 13:43    Předmět: Citovat

Tak je to něco jiné, změřil jsem trafo venku a je v poho, pak jsem změřil kontakty na PCB a všechny 4 výstupní (sekundární) zdířky (na to trafíčko) jsou ve zkratu. Dál to nebudu řešit, blbě se to stejně pájí jelikož je to vícevrstvé PCB. Každopádně děkuji za reakce. Jinak z osobní praxe vím že ty trafíčka taky odcházejí a ne že ne. A to hlavně toto 5VSB, kolík krát vyschne kondík u obvodu TL na kterém se pak zvýší napětí na, pro něj neúnosné, TL shoří (bouchne) a někdy zůstane ve zkratu a "pošle" šlus dál do zmíněného +5VSB trafa které to někdy nevydrží.

EDIT : ne, ne šlus jsem nikde neudělal Smile Kontrola pečlivosti, na fotce je akorát vidět ještě kalafunu, kterou jsem pak samozřejmě očistil.

Je to celé nějaké divné, no větrák běží, napětí na výstupu není. A jak jsem psal po zkratování zeleného PS_ON + GND na cca vteřinu napětí naskočí ale hned zas vypne, jenom ten větrák běží... Jinak to má klasický 24pin + 8 pin konektor do desky.


Naposledy upravil biohazardsk dne so září 24 2016, 13:50, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17827
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so září 24 2016, 13:49    Předmět: Citovat

Hned za trafem jsou diody. Čím to měříš? Analogovej multimetr musí ukázat při přepólování hrotů jinej odpor.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
biohazardsk



Založen: Sep 24, 2016
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so září 24 2016, 13:53    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Hned za trafem jsou diody. Čím to měříš? Analogovej multimetr musí ukázat při přepólování hrotů jinej odpor.


Multimetre, samozřejmě, na jednu stranu je dióda vodivá na druhou blokována, pokud jsou tam i jiné součásty nikdy neukáže zkrat ale alespoň nějaký odpor, tohle mi ukazuje čistý zkrat. Ještě to může být tranzistor atd... ale jak jsem psal blbě se to pájí tak na to kašlu, to raději koupím za pár korun nefunkční vrak 600-700W který si recapnu a mám klid, než se tady vztekat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33969
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so září 24 2016, 14:32    Předmět: Citovat

Ked zdroj bezi a ty zacnes vytahovat trafo, tak naozaj bude lepsie, ked to nechas tak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spacewolf



Založen: Jul 20, 2015
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: so září 24 2016, 15:18    Předmět: Citovat

Vice vrstve DPS, to je zlo. Tam staci aby se vyparil jeden mustek nezi deskami a je to na vyhozeni. Twisted Evil

To uz radsi srat na vyrobce a poridit si stavebnici s jednovrstvou DPS, max oboustranou DPS a postavit si zdroj sam.

Je to providitelne? V cene soucastek atd. Kdyz se ten zdroj navrhne tak aby kondiky meli kolem sebe do stran a do vysky prostor aby se tam mohl dat jakykoliv rozmer?

Jak se rozmaha Open Hardwere tak mam stale vetsi chut si vsechno stavet sam doma na kolene.


Kdyby tak konecne zacali navrhovat modularni HW, kdy pri poruse se to rozebere na alementarni moduly, ty se overi jestli sami o sobe pracuji spravne a ten modul ktery bude fungovat nespravne se vymeni.

To by neslo? Merili by se jen parametry rozhrani. A v rozhrani by byly prepetove pojistky a jine ochrany, proto kdyby v danem vstupu byla nestandartni a neocekavana hodnota.


Naposledy upravil spacewolf dne so září 24 2016, 15:48, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund