Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sháním TESLA COLOR lampové, UHF modulátor
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: út září 13 2016, 10:54    Předmět: Sháním TESLA COLOR lampové, UHF modulátor Citovat

Zdravím,
rád bych si rozšířil sbírku barevných TV Tesla o lampové kousky, co vím, tak byly dva typy. Tak o jeden z nich. Ideálně funkční, v rozumné vzdálenosti si přijedu. Kolik za to? Je odpovídajících 1000,- Kč?
Hodil by se mi i modulátor, kam se připojí SCART a "leze" z toho UHF signál. Hledal jsem po netu, ale našel jsem to za nehezké peníze... Mám totiž Set-top-box s modulátorem, ten se ale chová nějak svéhlavě a občas (naprosto náhodně) se celý restartuje a bojím se, že se loučí...
Díky.
P.S.: Není to "must have" věc, ale rád bych to měl ve sbírce. Čili nekupuji za každou cenu a cestu například do Ostravy bych asi hodně zvažoval...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2123
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: út září 13 2016, 11:18    Předmět: Citovat

třeba se mi časem objeví, ale už jich moc není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: út září 13 2016, 11:38    Předmět: Citovat

Právě, na inzercích které sleduji (sbazar,bazoš,aukro) jsem to asi rok nezaznamenal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31853
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út září 13 2016, 11:45    Předmět: Citovat

Radovan_79 napsal(a):
Zdravím,
rád bych si rozšířil sbírku barevných TV Tesla o lampové kousky, co vím, tak byly dva typy. ...

Tak lampový byly minimálně 3:
4401A Tesla Color http://oldradio.cz/ts4401.htm
4409A Color Spektrum http://oldradio.cz/ts4409.htm
4411U Color Fatra http://oldradio.cz/ts4411.htm
plus třeba takovej Color Spektrum 2 s normou PAL (měl ho strejc, chytal na něj hlavně Poláky a východní Němce - v Ústí nad Labem tehdá žádnej problém...) atp, hlavně ale následující 4412A Color Univerzál http://oldradio.cz/ts4412.htm už byl celotranzistorovej ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: út září 13 2016, 20:24    Předmět: Citovat

U toho modulátoru upřesni o jaký ti jde...
Určitě nejsem sám, kdo má nějakých pár kousků z videa nebo satelitu...
Tam je třeba pouze připojit přiměřeně kvalitní napájení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: út září 13 2016, 21:00    Předmět: Citovat

Tak opravuji, jednu ze tří Smile
--
Modulátor - ideálně si to představuji jako něco, do čeho zapojím signál ze settopboxu (ať již SCART, nebo cinche) a poleze z toho UHF signál, který připojím k TV do antény a normálně to na té TV naladím.
Je mi jasné, že v VHS rekordérech to bylo, ale vyjmutí toho a zprovoznění je nad mé síly a znalosti... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út září 13 2016, 21:38    Předmět: Citovat

S tou funkčností bych si nedělal moc velké iluze. Aby tyto televize pořádně fungovaly, je potřeba provést ne úplně triviální opravu a seřízení. Krom toho budeš muset sehnat taky zdroj SECAM signálu, jinak půjdou jen černobíle.

1000 Kč za zachovalou telku je horní hranice rozumné ceny, víc bych za to nedával. Občas na ně člověk narazí, chce to počkat a možná bude i zadarmo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: út září 13 2016, 21:45    Předmět: Citovat

Já bych je neměl v pravidelném provozu, spíš jen opravdu do sbírky. Normálně koukám na C 423 a C 437 v kuchyni/jídelně.
Ten modulátor bych měl místo toho stb, na který je pověšená C 424 a občas (aby se "projely") dva Oravany.
Tu cenu bych taky viděl jako strop za fungující přístroj. Nedal bych to za něco, co se dvacet let válelo někde na půdě a hnízdily v tom myšli Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2123
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: st září 14 2016, 6:24    Předmět: Citovat

věnuji nějaké video použitelné jako modulátor. Je zbytečné kupovat modulátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: st září 14 2016, 8:10    Předmět: Citovat

Hill: Mám Settopbox s vestavěným modulátorem, takže z něj vede koaxiálním kabelem signál do anténního vstupu. Na té 424 (nebo Oravanu, to má sice AV vstup, ale nějaký pětikolík či co) jsem ladil, až jsem našel signál ze stb a hraje to. Vstup je jen pro anténu, jak píšeš. A DO to nemá, má to nízkozdvihová tlačítka pro osm předvoleb a tlačítko 1-8, které ti ukáže na obrazovce číslo aktuálně zvolené předvolby.
radioelectrum: Video mě taky napadlo, ale jak přivedu do videa signál? Třeba z toho STB?


Naposledy upravil Radovan_79 dne st září 14 2016, 8:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st září 14 2016, 10:55    Předmět: Citovat

Radovan_79 napsal(a):
...Na té 424 (nebo Oravanu, to má sice AV vstup, ale nějaký pětikolík či co) jsem ladil, až jsem našel signál ze stb a hraje to. Vstup je jen pro anténu, jak píšeš. A DO to nemá...
radioelectrum: Video mě taky napadlo, ale jak přivedu do videa signál? Třeba z toho STB?

Jo, to DO má až 429, která je taky jinak totéž.
Samozřejmě, že signál ze settopboxu přivedeš na AV vstup videa, tomu přepneš na AV a z modulátoru ti poleze signál. Bohužel zvuk v naprosté většině jen mono a formát obrazu televize umí jen 4:3.
Pozor na jednu věc - některá videa, například Thomsony řady 66xx, umožňovala vypnout modulátor v servisním menu, bez návodu a televize s AV vstupem (AV výstup funguje vždy) ho totiž nezapneš, protože jinak nevidíš na menu.
Podobně několik modelů od Grundiga a pár Philipsů dovolilo přepnout na AV vstup až po navolení funkce záznam, kazeta musela být uvnitř. Naopak většina ostatních výrobců blokovala přepnutí vstupů i programů během zapnutého záznamu, jinak jim to bylo jedno, co je kdy navolené za zdroj signálu.

Settopboxy s modulátorem také umožňují do modulátoru přivést analogový AV signál z videa, DVD přehrávače či jiného settopboxu, který je bez modulátoru. Když už tam ten modulátor je, přece nemusíš shánět další.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: st září 14 2016, 11:03    Předmět: Citovat

Hill: NO, právě ten Settopbox je jakýsi "Smart" a párkrát se stalo, že se vypnul, na displeji se místo čísla předvolby objevilo ---- a pak znova naběhl... Když se rozloučí, nebudu mít nic. Tak spíš sonduju, co kde sehnat. Modulátor by se hodil, poněvadž by mi pak stačil jen jeden stb. Scartem by krmil C423 (což nyní činí) a pomocí AV výstupů by přes modulátor nakrmil i tu 424.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1112
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: st září 14 2016, 12:27    Předmět: Citovat

pro Radovan_79 - jestli potřebuješ STB s PAL/SECAM/NTSC modulátorem tak tady mám Opticum řady 4100 - je to DVB-T/DVB-S jen MPEG-2 ale na pokusy bohatě stačí. Cena vpodstatě symbolická (do 200,-) a doprava v rámci Prahy snad bez problémů
Ještě kdyžtak mám i tena AV kabel pro Oravany (SCART-DIN/AV)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan_79



Založen: Jul 24, 2016
Příspěvky: 650

PříspěvekZaslal: čt září 15 2016, 7:48    Předmět: Citovat

Modulátor vyřešen, včera jsem na inzerát koupil stb s touto věcí. Půjde spíše do "rezervy", aby byl k dispozici, kdyby klekl ten Smart.
Za nabídky díky všem Smile
warp: Píšu SZ, dohodneme se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2123
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: pá září 16 2016, 6:34    Předmět: Citovat

Radovan_79 napsal(a):
Video mě taky napadlo, ale jak přivedu do videa signál? Třeba z toho STB?
Signál se přivede do konektoru SCART a z videa se odebírá z modulátoru. V sobotu budu na burze na Jarově, tak mne napadlo se tam sejít, a nějaké co funguje jako modulátor vezmu s sebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund