Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Da se jeste koupit mala TV do kuchyne?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po září 12 2016, 19:11    Předmět: Da se jeste koupit mala TV do kuchyne? Citovat

Shanim malou, max cca 24", ale relativne vybavenou TV do kuchyne.
Tedy aby mela napr. DVB-T2, DVB-S2, DLNA, internet, hbbtv... apod, proste to na co jsme zvykli u vetsich TV.

Dela se jeste vubec neco takoveho? Problem je hlavne v tom, ze mi tam vetsi nevleze, pripadne bych ji musel dat na misto kde by na ni bylo blbe videt. Cena nehraje zadnou roli, snad jen aby to nebyla nejaka shitoizni znacka typu gogen a spol. hlavne kvuli tech. podpore, dostupnosti noveho FW v pripade nejakych problemu apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: po září 12 2016, 19:28    Předmět: Citovat

S tím DVB-T2/h.265 je to zatím problém. Letošní modely mají zpoždění a loňské to u těchto malých rozměrů neumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19436
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po září 12 2016, 19:43    Předmět: Citovat

Ale jsou, třeba Sharp 22" LC-22CFE4011 umí DVB-T, -T2/C, umí HEVC, má CI+ slot, 2xHDMI, SCART, USB i pro záznam a pár dalších věcí, za celkem přijatelnou cenu, je k mání už teď. Satelit neumí.
Ale, co mám zkušenosti se Sharpy, vytkl bych jim jen pomalejší zpracování povelů z dálkového ovládání a absenci automatické změny poměru stran v SD režimu MPEG-2 (ale to už u tohoto typu nemusí být pravda), jinak jsou to držáky.

Jinak momentálně seženeš s 24" úhlopříčkou a DVB-S2 jen Sencora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1409
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: po září 12 2016, 19:44    Předmět: Citovat

Když jsem před lety předělával kuchyni, tak si žena taky vymyslela TV. Ze začátku si ji párkrát dokonce pustila. Frekvence sledování rychle klesala a teď jsem se jí ptal, kdy měla TV puštěnou naposledy a bylo to před minulými vánocemi. Důvod je jednoduchý. Na ta mrňavá hrkátka s úhlopříčkou kolem 40 cm se nedá zběžně při kuchyňské práci koukat. Když se pak spusí digestoř není ani nic slyšet.
Řekl bych tedy, že TV v kuchyni, kde je vysoká vlhkost a mastné páry ve vzduchu, asi nemá moc smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavel16



Založen: Dec 19, 2007
Příspěvky: 834
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: po září 12 2016, 20:15    Předmět: Citovat

Moje švagrová před časem vyplázla 36000kč za digestoř s LCD TV Rolling Eyes
Já koupil Sencora a bohatě to stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po září 12 2016, 20:37    Předmět: Citovat

Sharp bohuzel nema internet a satelitni tuner. DVB-T2 jsem chtel vicemene do budoucna, az se zlato utvrdi v tom ze v TV je opravdu hovno a lepsi uz to nebude a ja pak budu moct zrusit skylink. Bez internetu je u nas TV taky nepouzitelna, minimalne youtube, kanaly typu stream.cz apod. Vetsinu casu tam jede tohle, pripadne nejake radia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19436
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po září 12 2016, 21:37    Předmět: Citovat

Obávám se, že Jirkati má pravdu: to si při vaření budeš ještě hrát s internetem?
Taky jsme měli v kuchyni na ledničce televizi, přesněji CRT monitor Samsung 36 cm s kvadrátorem, settopbox na vstupu 1 a na dalším vstupu kameru, ať můžeme zkontrolovat vnoučata, co v jiném pokoji vyvádějí.
Pak haňbolové povyrostli, zvítězila pažravost a vyšší lednička, takže v kuchyni zůstalo rádio. To je tam na rozdíl od monitoru dodnes a v televizi stejně není v době víkendového vaření nic, co by stálo za řeč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po září 12 2016, 21:56    Předmět: Citovat

Televize v kuchyni = hromada polotovarů ve špajzu + mizerná kuchařka či kuchař.

Rádio či v mém případě pořádný bedny za rohem, to je úplně o něčem jiným.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6556
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: út září 13 2016, 3:07    Předmět: Citovat

A ani to není výhra - matka chtěla kuchyňský rádio. Lítám po krámech, votravuju prodavačky s tím, aby mi je předvedly, abych koupil taky něco, co má aspoň ňákej zvuk. No podobně, jak psal jirkati: tejden ho používala vcelku intenzivně, ale tak po měsíci ho používá jen fakt výjimečně a sedá na něj akorát mastnej prach. Jenže tohle oproti nabombený televizce stojí desetinu až dvacetinu a není tam skoro nic, co by se uvnitř mohlo pohnojit.
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19436
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út září 13 2016, 4:55    Předmět: Citovat

Abych to upřesnil: zvuk z toho monitoru nestál za nic, tak šel ze settopboxu přes zesilovač do poctivých beden ve vedlejší místnosti. A taky kvůli tomu, že zvuk TV pořadu stačil, když se přepnul obraz z kamery v obýváku.
Dnes tam zůstal ten settopbox, zesilovač a bedny, protože se stejně celou sobotu přepíná nanejvýš mezi Radiožurnálem a ČRo2, a ty jedou na prvním MUXu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út září 13 2016, 6:04    Předmět: Citovat

O pouzivani nejde, ona tv pouziva a docela intenzivne, jinak bych ji tam nedaval. S hranim s internetem neni zadny problem, proste si pusti svuj oblibeny kanal nebo serial na ktery by jinak nemela cas, ruzne podle toho vari (papirove kucharky jsou out, jak jsem byl poucen) apod.

Jenze puvodni TV odesla, ty internetove zalezitosti si poustela z notebooku (spravna Hillova poznamka ze v dobe vareni v TV nic neni) a to neni v kuchyni nejlepsi kombinace proto bych to chtel v jedne krabici.

Pokud bude problem s malou TV, bylo by reseni tam tam obycejny monitor a propojit ho pres HDMI se satelitnim prijimacem jako je napr tento? http://www.technisat-hd.cz/technisat-digit-isio-stc-black-4k-uhd.html
Firma Technisat mi nic nerika, ale vzhledem k tomu, ze klasickou TV nesleduji prakticky vubec a tudiz se o problematiku prijmu signalu nezajimam, to nic nemusi znamenat. Pripadne najit neco podobneho znackovejsiho, hlavne kvuli te podpore v budoucnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PLV



Založen: Oct 21, 2007
Příspěvky: 400
Bydliště: Litovel

PříspěvekZaslal: čt září 15 2016, 10:00    Předmět: Citovat

Protože jsem ještě ze staré školy a stravuji se v kuchyni a ne v obýváku nebo v ložnici, běží mi v kuchyni televize denně a začíná už ráno, když vstávám do práce. Dříve se používalo rádio, ale vzhledem k tomu, že je v něm ještě větší h--o než v televizi a jsou slyšet jen přiblblé kecy moderátorů, záhálí a pouští se televize. Taková snídaně při sledování rozpravy poslanců ze zasedání sněmovny nebo senátu na ČT24 je k nezaplacení Laughing Jinak se pustí hudební stanice a jídlo při výstupu šikovné mladičké dívčiny hned chutná lépe. Twisted Evil
_________________
Netřep se mnou!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt září 15 2016, 10:02    Předmět: Citovat

Vypadá to, že vstáváš v době, kdy já mám za sebou tak hodinu spánku... Smile
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 616
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: po září 19 2016, 8:00    Předmět: Citovat

Podle toho, co píšeš, mi přijde, že by lépe vyhověl správně velký tablet.
1) jde z toho pustit rádio, streamované video, ...
2) jde si na tom najít recepty
3) lze to kdykoli aktualizovat

Žena má v kuchyni nahoře na skřínkách reprobedny, na lince ve stojánku tablet a obvykle si na tom pustí radio a přepíná mezi stanicemi podle reklam. A když vaří něco "nového" , tak si tam zobrazí recept.

Co jsem tak sondoval, kolega v práci to má zcela totožně, ovšem on na to vyrobil dost fajn držák to výšky očí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund