Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Restaurace el. vypínače
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so září 10 2016, 10:38    Předmět: Restaurace el. vypínače Citovat

Chlapi nechcu tu nějak zbytečně prudit ale mám tu před sebou el. vypínač z el. řetězové pily který sice ještě funguje ale musím ho dost /nadoraz /mačkat aby sepnul .Vidím to možná nejspíš na opálený kontakt uvnitř ale už jen podívat se na něho jde z toho strach o rozdělání ani nemluvě což by nebyl problém ty 4 nýtky odvrtat ale znáte to u rozdělání samotného krytu vypínače může něco odletět /pérko atd./ a je to v háji za nový dát u Ebay 600,- se mě taky zrovna do 15 let staré pily nechce ,takže to chci zkusit aspon nějak/bez rozdělání/propláchnout ale čím ?Napadl mě např. toluen,WD40,aceton,dál nevím ,máte tu někdo v tomto ohledu zkušenost jak to nejlépe ošetřit ?
http://www.ebay.de/itm/Gerateschalter-Sage-Trimmer-Ersatz-Drucker-orange-NEU-/221276581038?var=&hash=item33851cacae:m:mYpmV5dB48_NQ1E14DQKtvg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so září 10 2016, 12:12    Předmět: Citovat

Pokud je něco opálenýho, je to opálený a žádná "zázračná vodička" to neopraví. WD-čko je navíc vhodný na leštění nerezu a vypuzování vody, ne na kontakty. Vypínač vyměň. Když vezmu v potaz tu bezpečnější variantu průseru, kdy bude muset ten, kterýmu ten vypínač selže pod rukama úplně zhánět jinou pilu, aby ten nařízlej strom skolil úplně. Já ani relé neprostříkávám ničím. Jakmile má jednou relé vadný dotyk, patří do šmelcu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6556
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: so září 10 2016, 12:23    Předmět: Citovat

Kontakty se daj obrousit, ALE nesměj bej vyhřátý, protože takový ztratěj svou pružnost a můžeš je leda vyhodit. To může bejt i tenhle případ, když to spíná až na dně.

P. S.: WDčkem si stříkej řetěz u kola, ale do elektroniky nepatří!

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so září 10 2016, 12:48    Předmět: Citovat

@artaban001 no jo ale ty vycházíš z ideálního stavu když máš možnost sehnat a vyměnit za nový a nepoužívaný vypínač,musíš ovšem trochu vycházet z reality a tou je že já náhradu tady neseženu a jak jsem zmínil přes 600 za něj složitou cestou nedám,v praxi je to obvykle tak že když se něco sere tak za chvíli odejde něco jiného a to už se neoplatí do toho dál jít.
No nakonec jsem našem z 60 let v garáži aspon /pegomin/pročváchal vypínač otvorem z boku a vypínač spíná jako za nova,asi byl jen trochu začouzený takže někdy ta /zázračná voda/pomůže ne že ne.
Ale jinak je to vše o tom nápadu,já nedávno měl taky začouzený kontakt u relé startéru v autě ,tam jsem ho jen isopropylalkoholem a toaletním papírem jemně očistil a je zase v chodu.Navíc se tu tohle relé sehnat nedá to pak improvizace je nezbytnou cestou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so září 10 2016, 12:52    Předmět: Citovat

A některý z těchto spínačů bys tam nedostal?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so září 10 2016, 13:40    Předmět: Citovat

No vida i to by asi šlo,místa je tam dost a pokud by byl menší neva ale jde tam štíva 1,6 A takže od vrtaček by byl slabý a dlouho by rovněž nevydržel,nicméně jsou tam vyobrazené i jiné,rozměrově nedovedu posoudit neměřil jsem to a už to má složené ted už čekám jen na /řetězku/poháněcí ozubenékolo/mezi náhonem motoru a řetězem kterou jsem na tom silonu odrovnal svou blbostí.
Ale jinak díkes Hille
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so září 10 2016, 23:11    Předmět: Citovat

Ten Tvůj spínač zase taková exotika není, abys jej musel za každou cenu resuscitovat. A zrovna stykač startéru opravit jde, ale za pomoci pilníku a drátěnýho kartáče -někdy i kusu mědi, ale ne kontoxem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so září 10 2016, 23:54    Předmět: Citovat

No je možné že by se to opravit nějak dalo ale se špetkou štěstí ale s rizikem že něco vyletí /pérko atd./ a je problém už jsem se s tím nejednou v minulosti setkal .Nicméně jsem zvolil aspon zatím menší zlo a že vypínač nějakou tu dobu bude sloužit ke spokojenosti do té doby než řetězovka odejde do věčných lovišt a koupím si třebas novou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: ne září 11 2016, 14:47    Předmět: Citovat

Je to on? Tenhle je z Mountfielda. Označení si už nepamatuju 1600W, lišta 35cm. Klekla mi chuděra na ulomenou chladící vrtuli.


WP_20160911_15_38_40_Pro.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  WP_20160911_15_38_40_Pro.jpg
 Velikost:  183.94 kB
 Staženo:  87 krát


WP_20160911_15_38_51_Pro.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  WP_20160911_15_38_51_Pro.jpg
 Velikost:  174.38 kB
 Staženo:  76 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: ne září 11 2016, 14:57    Předmět: Citovat

Jinak tady je něco podobného za lepší peníze...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: ne září 11 2016, 15:52    Předmět: Citovat

Hm no vypadá to na to že jsi hledač /kuzelník/,opravdu by to mohlo být ono,jinak ta pila co mám pro ujasnění je tato ,starší výroby asi 15 letn min.

http://dum.extra-inzerce.cz/inz/prodam-elektrickou-pilu-alpina-elettra-160-310819.html

Ty máš teda tu samou pilu co ti odešla ta vrtule ?Ano to je problém bohužel starších věcí i když ne vždy oproti těm novým vyrobených v číně horších.Co se týče vypínače vypadá to že by se to dalo použít ale jak víš dost důležité a podstatné je aby seděl rozměrově ano ne ten vypínač samotný ale ten /zajištovací kulatý cuplík/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: po září 12 2016, 20:49    Předmět: Citovat

Pila už není. Když jsem zjistil, že nový rotor už není možné sehnat, poslal jsem ji na SD vyjma několika dílů včetně toho vypínače a koupil STIHL MSE 190 C.
Vypínač je k mání,jako použitý čili bez záruky. Nechám ho za 100,- + dopravné. Platba předem na účet. Pokud máš zájem tak pošli rozměry tvého kusu nejlépe na okótovaném obrázku. Ověřím a uvidíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út září 13 2016, 7:25    Předmět: Citovat

No docela mě diví že jsi pilu zanesl do S.D. když na druhou stranu jsi /jen něco málo/dal stranou pro případ že by měl někdo o něco zájem,což je v pořádku.
V této souvislosti mě napadá myšlenka že by nebylo na škodu založit web na náhradní díly z použitého třebas el. nářadí apod.Něco jako forma výpomoci domácím kutilům např.bazoš.cz ale jen tam aspon vložit vlákno pro použité věci na náhr. díly než by se to vyhodilo na S.D..Všiml jsem si totiž že i v našem místním S.D. se vyhazují věci které ještě fungují nebo fungují částečně.Ano je mi jasné že ne všichni by se hrnuli psát inzerát ale aspon část o těch co ví že by se mohli věci dále použít na díly.
Spousta zařízení byt staršího data výroby se totiž pak za těchto okolností dá opět zprovoznit a vydrží možná jeětě déle než ty dnešní nekvalitně zpracované,špatného materiálu z číny.
Vypínač mě zatím šlape pokud by klekl tak se ti ještě ozvu,děkuji za nabídku.
Jo a ještě poddotaz,máš i vykuchané ozubené plastové náhonové kolečko tzv.(řetězka) ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: út září 13 2016, 20:44    Předmět: Citovat

Bohužel řetězku jsem vyhodil. Nechal jsem jen lištu, řetěz a přívodní kabel jelikož jsem tam již měl svůj vyměněný 5ti metrový. Ten vypínač na něm zůstal viset.
Lištu a řetěz jsem dal otci protože má podobný stroj z baubau.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st září 14 2016, 8:40    Předmět: Citovat

JJ rozumím a chápu,víš mě napadla v této souvislosti ta myšlenka /jakoby blešáků,burz a jim podobným akcím včetně nyní i něco online v této podobě,samozřejmě to aspon vyzkoušet jestli a jak by se věc ujala.
Spoustě domácnostem leží ladem na půdách či sklepích ,šopách apod. věci použité ale již z nějakého důvodu nepoužívané a možné pomoci jiným lidem /kutilům apod./kteří by si rádi opravili /zrenovovali/a dali do chodu věci na které byli zvyklí,já nejsem vyjímkou.Bohužel se na tyto věci povětšinou 10 ale i 20 a více let staré nedají sehnat náhradní díly,protože to směřuje díky snad i záměrně nejvalitní výrobě k tomu aby byl spotřebitel nucen kupovat stále nové a nové věci v co nejkratším rozesupu,přičemž životnost těch starých zařízení je několikanásobně větší nad čímž by se měli zamyslet především ekologové nad znečištováním životního prostředí zvýšenou výrobou ale i recyklací plastů především.Jde to jaksi proti sobě ale já jsem hold tím přívržencem starší školy těch dříve narozených,bolí mě doslova oči když vidím co se dnes všechno vyhazuje do S.D. o tom se nám v 60 letech ani nezdálo.Ano připisuji to jen a jen nové době a s tím se na druhou asi nic nedá dělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.48 sekund