Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Osobni udaje na GME.cz/GME.sk
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xreddyx



Založen: Mar 27, 2016
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2016, 5:20    Předmět: Osobni udaje na GME.cz/GME.sk Citovat

Caute, jen takova zajimavost pro ty, kteri jsou registrovani na GME.cz/.sk

http://www.gme.cz/registrace-pri-objednavce

kdyz zadate do kolonky svuj e-mail, a kliknete na "Overit ve starem systemu", tak se formular predvyplni Vasimi udaji (adresa, telefon). A ted si predstavte, ze Vasi e-mailovou adresu zna i nekdo jiny, treba odsud z fora, ze ( Smile ) Takze ted nekdo razem zna i Vas telefon, bydliste, atd...to jsou ignoranti.

Takze doporucuji i pri registracich v e-shopech pouzivat anonymizery e-mailovych adres.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2016, 6:27    Předmět: Citovat

Co si mám představit pod "anonymizery e-mailovych adres", pokud tu 10 minutovou schránku, tak to je celkem na dvě věci.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2124
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2016, 6:30    Předmět: Citovat

mělo by se to poslat k prošetření na patřičná místa zda-li nepochybili ohledně nakládání s osobními údaji. Naštěstí tam nejsem registrovaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
xreddyx



Založen: Mar 27, 2016
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2016, 6:46    Předmět: Citovat

Ja osobne pouzivam rozsireni do firefoxu jmenem BLUR, a kdyz nekde mam zadavat e-mailovou adresu, tak mi to automaticky nabidne vygenerovani nahodne e-mailove adresy, ze ktere se mi pak maily preposilaji na tu skutecnou. Pouzivam to jiz roky a vsechny takto vytvorene mailove adresy stale funguji a v nastaveni toho BLURu spravovat jejich prehled. Je to samozrejme zdarma, ale hlavne to proste a jednoduse funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2016, 9:51    Předmět: Citovat

V tej tabuľke (z GMe) aj tak budeš figurovať s reálnymi osobnými údajmi, iba mail bude"tienený".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6003
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2016, 10:06    Předmět: Citovat

to xreddyx: Takže Tvoji adresu sice nemá e-shop ale pro změnu ji nejspíš zná tvůrce toho BLURu. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xreddyx



Založen: Mar 27, 2016
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2016, 10:48    Předmět: Citovat

To je sice pravda, ale tvurce BLURu nebo cehokoliv na jejim zaklade nezverejnuje me jmeno, adresu a telefonni cislo. To je asi jako kdybyste argumentoval proti pouzivani spravce hesel tim, ze autor toho spravce hesel tim padem zna me hlavni heslo. Jednak to nemusi byt pravda a druhak v globalnim meritku je to stale bezpecnejsi, nez kdyz ho zna kazdy hejhula.

Psal jsem to jen jako upozorneni tem, kteri tam nakupuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondra2



Založen: Mar 19, 2014
Příspěvky: 537

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2016, 11:26    Předmět: Citovat

Ráno jsem posílal stížnost na GME, bez odezvy. Tak jsem poslal podnět na UOOU. Prostým tipováním mailů jsem se dostal k telefonům a adrese 3 lidí za 1 minutu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirka5



Založen: Sep 27, 2014
Příspěvky: 638
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2016, 11:56    Předmět: Citovat

Tak jsem to zkusil vyplnit, ale žádná data mi to nenačetlo. Nevím, jestli je to chyba anebo jestli už byl v GM tentro formulář zablokován.

Za mnohem větší průšvih než uvedení mailové adresy považuji povinné udávání DIČ dodavateli při registraci a každému zákazníkovi při poskytnutí služby. DIČ totiž není nic jiného než rodné číslo!

Co je proboha komu do toho, kdy jsem se narodil????? !!!!

Nehledě na to, že s rodným číslem se nechají provádět různá kouzla, která nebudu zde na veřejném fóru popisovat, protože nechci nikomu dávat návod k zneužití.....

Osobně tuto formu DIČ považuji za jednu z forem třídního boje proti nám, osobám samostatně výdělečně činným, plátcům DPH.Nejenom že solíme daně jako mourovatí, ale nemáme zkrátka nárok na ochranu osobních údajů Cool

A další formy boje přibývají: povinné datové schránky, povinné podávaní přiznání k DPH jen elektronicky (v případě papírového podání pokuta 2000 Kč), kontrolní hlášení k DPH (opět pouze elektronicky, opět vyhrožování pokutami), samozřejmě elektronická evedence tržeb, tj. povinný internet v provozovně, likvidace doposud funkční registrační pokladny, likvidace zánovní digitální obchodní váhy, která má sice platnou nálepku ČMÚ, a bezvadně funguje, ovšem není v seznamu certifikovaných výrobků má rozhraní RS232, takže s novými kasami ani nespolupracuje a musí být tudíž nahrazena novým certifikovaným čínským šmejdem. Z důvodů certifikace nesmí být kasa nahrazena počítačem, musí být certifikovaného typu a kromě toho ještě propojení váha - kasa musí být rovněž certifikováno. Aby toho nebylo málo, tak všechna tři certifikovaná zařízení budou podléhat metrologickým kontrolám ve lhůtě 24 měs. Jen tak pro zajímavost - dnes jedna kontrola stojí 1800 Kč, v budoucnosti krát 3 ???

A to jsem se nezmínil o nově zaváděných parkovacích zónách v Praze, kde nyní nastaly těžké časy všem. Pro mě osobně to znamená, že již nikdy nebubu moci zajet autem k příbuzným, něco jim přivézt, něco od nich odvézt, apod.

Zajímají mě vaše názory na naši současnou "novou totalitu".


Naposledy upravil jirka5 dne st srpen 31 2016, 12:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6003
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2016, 11:58    Předmět: Citovat

xreddyx napsal(a):
...tvurce BLURu nebo cehokoliv na jejim zaklade nezverejnuje me jmeno, adresu a telefonni cislo. To je asi jako kdybyste argumentoval proti pouzivani spravce hesel tim, ze autor toho spravce hesel tim padem zna me hlavni heslo.
Předpokládám že mailová adresa je uložena někde na serveru který daná aplikace pro přeposílání používá. Čili provozovatel služby má skutečné adresy uživatelů (bez hesel) k dispozici. Proti tomu údaje ve "Správci hesel" jsou pouze na konkrétním počítači.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2016, 12:05    Předmět: Citovat

jirka5 napsal(a):
Tak jsem to zkusil vyplnit, ale žádná data mi to nenačetlo. Nevím, jestli je to chyba anebo jestli už byl v GM tentro formulář zablokován......


funguje - teď jsem to zkusil
po vyplnění mailu to doplnilo do spodní části komplet adresu i tel. číslo... Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6003
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2016, 12:15    Předmět: Citovat

Funguje to i po přeregistraci do nového systému a změně hesla - původní údaje nebyly smazány a lze je načíst.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xreddyx



Založen: Mar 27, 2016
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st srpen 31 2016, 12:43    Předmět: Citovat

Achab napsal(a):
Předpokládám že mailová adresa je uložena někde na serveru který daná aplikace pro přeposílání používá. Čili provozovatel služby má skutečné adresy uživatelů (bez hesel) k dispozici. Proti tomu údaje ve "Správci hesel" jsou pouze na konkrétním počítači.


Samozrejme, e-mailova adresa neni nijak citlivy udaj jako u hesel, ale princip je ve sve podstate stejny. Uvedomte si, kolik e-shopu uchovava Vase heslo v nesifrovane podobe. Radeji sverim svuj udaj jedne sluzbe, ktera se na to specializuje a ktera jedina bude znat mou pravou identitu/heslo, nez abych ho sveroval vsem (necekam ze nekdo, kdo nepouziva spravce hesel, pouziva na kazde webove sluzbe jine nahodne heslo, ktere si pak pamatuje).

Achab napsal(a):
Funguje to i po přeregistraci do nového systému a změně hesla - původní údaje nebyly smazány a lze je načíst.


Jsou to proste lemplove, presli na nove technicke reseni a protoze nechteli ztracet cas (nebo nedejboze nemeli znalosti) na premigrovani stare databaze uzivatelu, tak to vyresili takhle hloupe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondra2



Založen: Mar 19, 2014
Příspěvky: 537

PříspěvekZaslal: čt září 01 2016, 14:10    Předmět: Citovat

Tak už to odstranili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6003
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt září 01 2016, 14:19    Předmět: Citovat

Zdá se že stížnost zabrala. Je otázka jestli z aktivity GME nebo na popud UOOU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund