Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka Whirlpool AWT 5108/4-1000, nechce se jí moc ždímat
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pesi



Založen: Aug 30, 2016
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 13:58    Předmět: Pračka Whirlpool AWT 5108/4-1000, nechce se jí moc ždímat Citovat

zdravím,
po prostudování podobných témat, rozborce, vyzkoušení čerpadla, kontrole hadic a hadičky k presostatu už pomalu potřebuji poradit ...
pračka napustí, vypere (když chci tak úplně vypustí), ale při máchání už nastává problém - nevypustí tu špínu úplně - resp. nepomůže si jako dřív takovým tím rychlým protočením .... A občes se zastavuje - někde ...
Když dojde na odstředění tak nabíhá, nabíhá a nakonec se na to vykašle (jak když utne) a zas jen odčerpává - a pak to zkusí znova a tak dokola .....musí se popohnat na šetrné odtře´dování, kde se roztočí - normálně rychle a chilku ždíme, ale nic dlouhýho - pak vypustí a konec.
...máte někdo pro mě radu?
díky P.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 15:16    Předmět: Citovat

a tim cerpadlem jsi si 100% jist?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pesi



Založen: Aug 30, 2016
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 15:53    Předmět: Citovat

...no to nejsem. Nicméně měl jsem ho na stole, zkusil jsem ho - nějak se točí - nevim jestli dost dobře - už bylo měněno před pár lety, to začlo strašně vřískat a konec ................ jestli to má vliv na to že to nechce pěkně ždímat jsem četl,asi ano .......zkusil jsem potom napustit, vypustit - nezůstává tam moc - když vyndam filtr, tak vyteče trošek .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 16:16    Předmět: Citovat

Následující postup zkoušet pouze, jetli máte pračku na voděodolné zemi a s odtokem:
Demontuj filtr čerpadla a do bubnu chrstni kýblem vodu. Dost bordelu se tím vyplaví ven. Vyčištěný filtr vrať zpět. (Výsledkem je větší množství vody z bordelem na zemi, proto je nutná výše zmíněná podmínka)
2. Tohle může každej - u prázdný pračky protoč rukou bubnem a zacloumej jím třeba nahoru a dolů. Pokud cítíš při otáčení vibrace a buben jeví vůle v ložiskách při zacloumání, máš vymletý ložiska a chce to nový - Elektronika podle odporu bubnu určuje stav vyváženosti náplně bubnu a pokud se přidírá, tak se stále opakuje "přípravný proces".
Čerpadlo:
Je to systém ze synchronním motorem. Ten motor se buď točí 3000 Ot/min, nebo vůbec. Magnet by se jenom chvěl. Pro svoji činnost potřebuje, aby vrtulka byla zaplavena vodou. Jinak se netočí, jen tak podivně kroutí sem a tam a pak se magnet chvěje. U Čerpadla stačí vyčistit prostor vrtulky a potrubí. Časem se u některých čerpadel vylágruje to, čemu se stěží dá říct ložisko. To se pak vrtulka kromě otáčení stranově chvěje a čerpadlo tak dělá větší hluk. Čerpadlo má dvoje vinutí spojené do série. Rozběh je zajištěn tvarem pólových nádstavců. Aby se motor správně rozeběhl, rotor potřebuje působit na vodu, která vrtulku mírně přibržďuje. Konstrukcí je motor podobný tomu, co je v bateriových ručkových hodinách (Lavet motor)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pesi



Založen: Aug 30, 2016
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 16:37    Předmět: Citovat

....no pravda, zkoušel jsem ho dost riskantně a připadalo mi že se spíš chvěje - na víc jsem sám neměl ruce a vůbec ...
vnitřek bubnu i hadice jsou čisté - ten buben jen co jsem koukal dírama vespodu - po vyndané nádobce k tlakovému čidlu a spodní vypouštěcí s míčkem
ložiska zkusim
díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pesi



Založen: Aug 30, 2016
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 16:56    Předmět: Citovat

ložiska zdají se ok. hýbe se to i s tou nádrží zdá se jen v tlumičích ...
....co ty tlumiče? co když se to rozvibruje kvůli 11 letům stáří víc než je zdrávo pro elektroniku ... stává se to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 17:01    Předmět: Citovat

Tak tos asi hodně intenzivně zabíral za buben. Celý buben s vanou se má hýbat - ale ne moc lehce. Od toho jsou tam ty tlumiče.
ještě se mi nestalo, že by se ty tlumiče stihly tak vychodit. 11 let je celkem houby doba. Nám tak po 4 letech odejdou ložiska (2X ložisko a gufero) - ty se vymění a jede se dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pesi



Založen: Aug 30, 2016
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 17:26    Předmět: Citovat

ložiska tedy asi ok. Asi tedy elektronika? DPS vypadá napohled dobře ...nicméně třeba jen vypadá ....co myslíš to občasné zastavování se - začne to při tom máchání . Musím to vyp/zap nebo postrčit programátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 18:06    Předmět: Citovat

Ta nadobka odkud vede hadicka do hladinaku je cista? Pracka je pripojena do odpadu nebo do vany? Jeste me napada jestli neni castecne utrzena priruba, vyoseny buben vic hazi a na intenzivnim zdimani jej elektronika nepusti pac mysli ze se jedna o nevyvazenost....kdysi jsem dostal awt 2084 s tim ze se taky zastavuje. Litr octa, fixinela, vyvarka, kopa kentusu a pracka normalne jela...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pesi



Založen: Aug 30, 2016
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 18:24    Předmět: Citovat

popořadě : nádobka je čistá - odmontoval jsem jí , vyčistil, hadička čistá , když do ní fouknu , nahoře to cvakne v tom tlakovým spínači. Koukal jsem tou dírou (a spodem) do tý vany, nic tam neni, ani to moc obrazek_cenzuraý nebylo ..
...částečně utržená příruba jaká ? ...
....co nějaký čidlo na tu nevyváženost / otřesy? ...jak je to hlídaný?
....vyvařovali jsme dost často ..... ale moh bych to zkusit s tim octem - fixinela - co to je ?
....když dám "šetrné odstřeďování", tak se to rozjede dost rychle - i na cca 800 - teď jsem to zkoušel. Problémy jsou na tom " odstře´dování".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jancis1



Založen: Aug 05, 2005
Příspěvky: 473

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 18:38    Předmět: Citovat

Uhlíky motora si kontroloval či by to náhodou nemohli robiť ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 18:57    Předmět: Citovat

Čidlo nevyváženosti tam není. Funguje to údajně tak, že elektronika nastaví na motoru určitý výkon - nastaví na něm nějaké napětí a motor se začne otáčet. Protože však točí z nevyváženým bubnem, jeho otáčky kolísají - když to těžký místo pohybuje vzhůru, motor je víc zatížen a klesnou mu otáčky. Až to těžký místo přejde přes vrch, padá dolů a otáčky se zvednou. protože je přímo na motoru tachoalternátor, tak generuje napětí o proměnné frekvenci, kterou vyhodnocuje procesor toho modulu řízení motoru (REMCO).
Pokud zjistí kolísání kmitočtu, vyhodnotí to jako nevyvážený a začne znovu vyvažovací proces. U Whirpoolky do toho nejvíc "kecají" přidřený ložiska, takže se ždímání vyšší rychlostí vůbec nerozjede. (původně jsem si myslel, že se při nastavených otáčkách hlídá kolísání proudu - no žádný bočník jsem tam nenašel, ani proudový trafo)
PS: pomůže Ti to?:
http://elektrotanya.com/whirlpool_awt_5108_4.pdf/download.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pesi



Založen: Aug 30, 2016
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 19:25    Předmět: Citovat

díky - uvidim. Kouknu jestli tam neni něco utrženýho u těch pér a tlumičů ...
... přidřený ložiska, tachoaltík, pak to vyhodnocuje nějaká chytrá věc .... no potěšpanbu ..... to nevidim dobře.
Co ty uhlíky, ?když to tu nepravidelnost vyhodnocuje podle spotřeby a tak..
....ale ono to odmítá to rychlý odstře´dování i když je to prázdný ....
... u šetrnýho se to hezky rozjede - samozřejmě na chvilku ... ale dost rychle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 20:02    Předmět: Citovat

Je mozne ze ten problem se zdimanim ma na svedomi prave opotrebeny programator viz to zastavovani se a problém s dlouhym zdimanim... To ze je kratke na cca 800 je v pohode, tech 1000 rpm byva jen pri tom dlouhém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pesi



Založen: Aug 30, 2016
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út srpen 30 2016, 21:10    Předmět: Citovat

ono se to dlouhe nechce rozjet vubec. mam to standartne nastaveno na 600 . obcas pri plne pracce jsem to dal na vic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund