Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak jste balili holky co se pak staly Vašimi manželkami ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 13:55    Předmět: Citovat

to jako ABC ? anti-baby-condom ?
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 14:13    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
... umíte navlíknout niť do šicího stroje ? nemyslím si to
Budete se divit, ale já třeba jo. Dokonce jsem si kdysi ušil z pruhované látky bermudy - co mi dalo práce sesadit správně kapsy a opaskový lem! I dnes občas k šicímu stroji sednu a opravím si třeba roztržené montérky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4476
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 14:35    Předmět: Citovat

Asi budu divnej. Umím nejenom navléknout nit do stroje a něco rovného ušít. Možná proto, že táta byl vyučený krejčí. Doma peču sladké včetně dortů a vařit taky umím docela obstojně.
Je to i o tom, že člověk ví co která práce obnáší a není tak snadné ho nějakou výmluvou obalamutit. Laughing
Divností je asi víc, před měsícem jsme oslavili 47 výročí svatby. Ne vždy to byla procházka růžovým sadem, ale v globálu, v globálu je to dobrý.
A jak jsme se seznámili, tomu málokdo věří.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 16:52    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
ať mně někdo vysvětlí jak se může holka chytnout bastlení a trafopájky ?
Jak? Normálně, to je totiž stejné jako se divit tomu, že holka umí zaparkovat a kluk zná více řečí. Přitom prostorová orientace je daná spíše pro kluky a dar více řečí spíše pro holky. Ale přitom také není problém se to naučit, že?

konosuke napsal(a):
copak Vy štrikujete dečky a pečete vánočku ? umíte navlíknout niť do šicího stroje ? nemyslím si to
Tak dečky neštrikuji, ale háčkovat a plést umím (dnes to už nedělám) a vánočku a chleba či housky doma peču jen já. Žena zase peče a vaří naprosto normálně to ostatní. Kupodivu umím navléknout niť do šicího stroje, ale i ho opravit a celý rozebrat a vyčistit. Je to totiž docela primitivní záležitost a jde jen o to, komu se chce a komu ne. Ušít něco podle potřeby na šicím stroji nebo drobnosti v ruce umím taky a nemyslím si, že by to měla být výhoda jen pro holky.

Dokonce umím i umýt nádobí a dokonce ho i utřít a moje žena se ho poslední dobou už naučila naskládat správně do myčky a když napovídám, tak tu myčku i zapnout (chce to ještě pár měsíců). Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 17:12    Předmět: Citovat

Taky si myslím, že to s tím tradičním rozdělením funkcí není nijak kritické: sice svetr, který jsem si upletl asi tak v šestnácti, bych dnes už nepletl, šít ručně nebo na stroji také zvládám, vařit umím slušně a taky o víkendech většinou i vařím, teda pokud nejsem v nějaké jiné práci. Naučil jsem se to, protože mě to zajímalo, mimoto jsem si Červánka mojeho života, squaw moji, pořídil až po třicítce (a vzali jsme se nikoli z tehdy nejrozšířenějšího důvodu, ale z důvodu dnes už leckomu nepochopitelného - po ročním soustředěném nátlaku zaměstnavatele jsme to zašli podepsat, ať neotravuje). Pravda, nevařil jsem o víkendech vždy, to začalo až v době, kdy squaw moje dělala na směny o víkendech. A už mi to tak nějak zůstalo. I košili vyžehlit umím. Ona zase, jak už jsem psal, s pájkou kámoš, na studeňáky přebornice, když sádruje nebo stěrkuje před malováním, nadělá asi tak čtvrtinu svinčíku proti mně...
Nejsem zrovna šovinista, je mi jedno, jestli je či není obvyklé, že chlap šije či vaří, zatím, co ženská s akušroubovákem rozebírá nábytek. Když každý dělá to, co mu jde líp, je život hned snadnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 17:35    Předmět: Citovat

To Ti závidím, ta moje ex, když jsem ji výjimečně vyhnal, ať mně pomůže s vyklízením prostoru těsně pod střechou (to ani není půda), muselo se to dávat přes úzkej otvor a pro jednoho to nebylo, tak než jsem si nanosil další várku kousků cihel, tak byla fuč. Asi 5 minut. Našel jsem ji v obýváku, jak si v klidu čte.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 17:43    Předmět: Citovat

Jo někdo tu práci sám čte a podává ti potřebný vercajk bez jedinyho slova a někomu nepomůže to ani nakukat do slova a do písmene.
Obecně - když práce (ať už je to jakákoliv) baví, rozhodně je v ní člověk lepší, než když to má dělat jen z donucení. Taky si umím navařit, vyžehlit a uklidit. Nakonec se na bytě o všechny činnosti tak nějak dělíme i když to žehlení je fakt opruz, u kteryho se nedivím ani sledování ordinace Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 18:13    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
konosuke napsal(a):
... umíte navlíknout niť do šicího stroje ? nemyslím si to
Budete se divit, ale já třeba jo. Dokonce jsem si kdysi ušil z pruhované látky bermudy - co mi dalo práce sesadit správně kapsy a opaskový lem! I dnes občas k šicímu stroji sednu a opravím si třeba roztržené montérky.

hmm...to seš fakt borec nakonec, chtěl bych umět obsluhovat šicí stroj bo sem malého vzrůstu (169 cm) a džíny z Číny jsou mně vždycky nohavice moc dlouhé, stará mašina Lada to neprošije, ségra pokaždé nadává že tentokrát ale doopravdy naposledy ! musím se deprimujícím způsobem doprošovat u holek za nějakou tu bastlířskou protislužbu a ta hamba...možná enem vrozená lenost mi brání se to naučit, jo existujou živnosti, úprava kalhot na dýlku 100-120 Kč a výměna zipu v mikině 150-200 Kč, no do háje...ale, umím zapnout pračku automatku Zanussku, složitou jak počítač

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)


Naposledy upravil konosuke dne pá říjen 20 2017, 18:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2925
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 18:25    Předmět: Citovat

Niektoré tzv. ženské práce nie sú problém pre našu generáciu najmä z toho dôvodu, že v časoch nášho chodenia do vtedajších ZDŠ naše učiteľky na tzv. ,,Pracovnom vyučovaní" nás učili skôr prišívať gombík (pre CZ mladých: knoflík), vyšívať dečky, robiť gobelíny z chemlonu, štopkať ponožky (zakrývať diery vo fusakloch za pomoci žiarovky...). Keď sa na jar oteplilo, tak vonku: okopávanie, plienenie, sadenie. Používať kladivo, vŕtačku (príklepky ešte neexistovali, teda, aspoň u nás) sme sa naučili iba doma. Na vojne však napr. znalosť know-howna prišitia gombíka bolo veľké plus. Dnešné ,,mláďatá" môžu byť radi, že sa povinná vojenská služba zrušila, lebo gombíky im prišíva stále mamina, u ktorej žijú aj vo svojích 30-rokoch...
Dnes už vyšívať dečky ,,x" vzorom neviem, gobelíny - neviem, štopkať fusakle - neviem, Gombík si však prišiť dokážem aj dnes a na to ostatné mi stačí pár minút na internete a si spomeniem. Laughing
P.S. Nakoľko nemám žiadného svišťa: Existuje ešte na ZŠ ,,Pracovné vyučovanie" ? Mám dojem, že nie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 18:30    Předmět: Citovat

no to hej, na vojne sme drôtovali gombíky mundúru smaltovaným drôtom, keď to zjistil oficír bol průser...
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2925
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 18:43    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
...bo sem malého vzrůstu (169 cm) a džíny z Číny jsou mně vždycky nohavice moc dlouhé...

V 80- rokoch som si vedel ,,zapošiť" Lewisky, Superky, Wranglery ihlou a niťou sám (od 18 rokov som žil ,,samostatne" a bolo by mi trapné nosiť to domov mame). Ale, existovala aj jedna móda v 70- rokoch, tzv. záložka, manžeta. A ide to opäť do módy v zahraničí, čiže, príde to aj k nám: Iba si tie nohavice zo spodu ,,ohrň" a máš pokoj. Samozrejme, ak by si mal pri svojej výške hmotnosť napr. 140kg, prípadne rozmer v páse 150cm a viac, tak si viem predstaviť, že tie chinai rifle (ktoré dnes kupujem aj ja), by tvorili ,,záložku" až po pás a to by bolo fakt blbé. Ale aj tu stačia nožnice a zapošitie. To by som zvládol ručne ihlou, niťou a nožnicami sám. Vďaka ZDŠ v r. 1970-1977 Laughing

EDIT: Vedeli ste, že existuje veľkosť XXL2, XXL3 až XXL8? Som to nedávno zažil pri nákupe bundy, kde inde, ako v našom miestnom šikmookom veľkoobchoďáku. Bežne mám XXL. V tomto obchoďáku už pri očnom zhodnotení bundy s vysačkou XXL2 som vedel: Tak toto isto nie! Veľkosť XXL5 už vizerala nádejne, dĺžka, objem bandera - o.k., ale rukávy tenučké. Nakoniec som kúpil XXL7, objem rúk O.K., dĺžka O.K., objem bandera - nezapnem Rolling Eyes Kuva, ale v niečom chodiť musím..., tak som to kúpil. Na DolčaAmanti nemám... Laughing


Naposledy upravil Mysteri dne pá říjen 20 2017, 18:52, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 18:44    Předmět: Citovat

Prisit gombik je jednoduche, ale nerobil som to uz poriadne dlho. Nosim malo veci s gombikmi a tie akosi neodpadavaju. Kedze nenosim kosele, tak nezehlim - ale zehlicky mam dve...

Ponozky vyhadzujem s typickou zavadou: predrata pata. To je nezmysel opravovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 18:48    Předmět: Citovat

vojna škola života...dlhé nohavice manžeta do vnutri a zošiť cvak, cvak, cvak kancelárskou zošívačkou, hotovo
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2925
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 18:57    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Ponozky vyhadzujem s typickou zavadou: predrata pata. To je nezmysel opravovat.

No hej. V súčasnosti už nik neštopká. Ja si tiež raz za čas kúpim pri týždňovom nákupe v Kaufle 4 ROVNAKÉ páry ponožiek za 99 centov a som šťastný 2-3 mesiace. A že prečo ROVNAKÉ ? To je snáď každému z Vás jasné... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 20:05    Předmět: Citovat

Ano, jen díky základce a nesmírně trpělivé, hodné, zároveň přísné a spravedlivé učitelce pracovek dneska ještě furt umím pár druhů ručních švů, knoflík či výměnu zipu zvládnu, aniž bych v průběhu práce musel na úrazovku. Nemám problém celkem vzhledně zahnout i nepravidelný kus látky, zkrátit či naopak popustit nohavice...
Naučila nás, kluky, dacany jak sviňa žehlit základní věci, jako jsou košile a gatě, správně to poskládat, uvázat si sami kravatu /!!/ a podobné "maličkosti", co se mohou v životě hodit a také se mně vždycky hodily. To samé na pozemcích vedle školy - naučila nás, jak se nepřizabít libovolným, ručním zahradním vercajkem včetně kosy, např. i zasadit stromek, vyplít nebo zkypřit záhon či na podzim zahradu vyčistit, pohnojit a porýt.
Moc rád na paní učitelku vzpomínám. Jeden ze stromků, malý doubek, co vypadal, že se ani neuchytí, je tam v rohu pozemků dodnes.
Je z něj dub jak kráva, děcka z něj dneska sbírají pro myslivce žaludy.
V doslova tajném, místopřísežném paktu s paní učitelkou /nesměli jsme jí nikdy říkat soudružko!/ jsme ho pojmenovali Dubček...a šak co, je to po slovensky malý doubek a ten jsme taky zasadili. Nikdy se nic neprovalilo.
Za pomoci šídla a sedlářského špagátu či jak se to jmenuje, jsem sám z jekoru spíchnul obaly na bedny - moje ex tehdy čuměla jak na drát.
Nemám ani větší potíže s běžným, jednoduchým šicím strojem, resp. s jeho pomocí si usnadnit větší věci.
Dost se to všecko hodilo na vojně. Uvařit celkem slušně jednodušší věci jsem se učil už sám, zčásti taky na vojně a jakmile se to pak v manželství provalilo /ex byla dost nemocná/, tak jsem si na sebe nechtěně upletl parádní bič teda..Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 9 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund