Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sharp LC-32LE510E, po čase vypadne zvuk
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2017, 18:58    Předmět: Citovat

Tak nalepil jsem chladiče z CPU 35x35 a 40x40. I tak po několika minutách topí, ale už přijatelně. Divím se, že při tom, že topily(HD a FRC) jak kamna v lednu, jsou dosud naživu. Odpojil jsem 2 a 2 odpory v omezovači proudu LED. TV jde jak hodinky. Snad nějakou dobu vydrží. Dík. F.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2017, 21:46    Předmět: Citovat

Nové tak netopili, ale starnutim čipov sa to zhoršuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2017, 22:14    Předmět: Citovat

Bohužel je to tak. Výrobci se snaží narvat do IO co nejvíc funkcí. Možná dnes i desítky milionů polovodičových součástek, potom to tak dopadá. Měl jsem VCR, který jsem dostal, že se teplem vypíná. Nalepil jsem chladič na digitální procesor, a ještě malým ventilátorkem přístroj profukoval. Pak už se nevypínal, ještě pár let šlapal. Později mi došel úplně stejný typ, a ten byl úplně v pohodě. Podle hlav vypadal velmi málo jetý, i když stejně starý. Ten kamarádův táta není televizní maniak, snad mu TV ještě něco vydrží. Vzkázal jsem mu, ať se snaží, aby TV nebyl u topení ani zavřený někde ve stěně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: út listopad 21 2017, 19:51    Předmět: Citovat

Ahoj, po přečtení Henova popisu jak probíhá start TV jsem nějakej zmatenej protože jeden Sharp co tu davam dohromady mi po zapnuti do sítě naběhne rovnou a to má fungl novou Nand,mám to chápat že je ta Nand vadná už jako nová že se nepřepne sama do standby?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: út listopad 21 2017, 23:05    Předmět: Citovat

Nie, ak by bola vadná alebo so zlým obsahom, to by TV nabiehal príliš dlho alebo nenabehol vobec do obrazu.
Pokial ten kto robil kopiu obsahu nand predtym za jazdy vytiahol TV z elektriky a nie vypnutím TV cez DO do stby, tak samozrejme toto bolo do nand uložené a kopia obsahu nahratá do novej nand, ktorú si kupil ma teda ulozene ze tv bol vypnuty nasilne takže akosi nastartuje automaticky tam kde naposledy podla obsahu pamate skončil. Po vyp. TV korektne cez DO by sa tato informacia mala prepisat. Ak nie, skús urobit obnovenie povodnych nastavení z menu.

Ohladne funcie 0/1 power plošky na TV verzus 0/1 na DO je to rovnaké ako na TV Sony alebo Philips, t.j. 0/1 z DO zapína TV zo stby do zap. stavu TV a naopak avšak 0/1 priamo na TV vypína TV zo stby do tzv. uplneho vypnutia TV kedy nesvietia ani kontrolky a naopak resp. z upl. vyp. do priameho zap. tv aj s nabehom obrazu. A v stave (uplne vyp.) nie je mozne tv zapnúť cez DO.
Samozrejme stby zdroj aj čast logiky TV aj tak stále beží, takže to neznamená, že TV nedoberá nic zo siete.
Osobne nerozumiem, preco to tak urobili, ale... asi je to starý zvyk z CRT, kde bol 0/1 na TV hlavný vypínač, kedy pri vyp. TV tento bol naozaj vypnutý zo siete a tak navonok sa to takto stále tvári, ale zo stieto to vypnuté nie je.

Trochu to potom komplikuje diagnostiku na dialku ak je TV v uplne vyp. stave a nedajboze tl. / dotyk 0/1 na TV nefunguje, potom sa TV javí na prvý pohlad ako mrtvy.

Takže z tohto pohladu napr. Samsung alebo LG, kde funkcia 0/1 na TV je identická s 0/1 na DO je to paradoxne aj pre uýívatela jednoduchšie na pochopenie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: st listopad 22 2017, 17:20    Předmět: Citovat

Tak jsem udělal tovarní nastaveni a nepomohlo.Nand protože nemám na ně programátor jsem kupoval nalitou novou,byla přímo odsřižená v pásce,stará se totiž upekla nebo nevím co s ni kdo dělal bylo vidět na desce že hodně hřála a nálepka na ní byla skoro na uhel.Už jsem jí měl dělat před rokem a pul kdy začala zlobit ale dostal jsem jí až totálně mrtvou LC-50LE752V.
nemůže to třeba taky dělat že nemá naladěný stanice?nemám momentálně v dilně anténu,skočí mi to rovnou na hdmi1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st listopad 22 2017, 18:06    Předmět: Citovat

Pochybujem... Ale je to zase iný model ako ten, čo som popisoval, takže bohvie ako je to tam...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: st listopad 22 2017, 18:51    Předmět: Citovat

Tak jsem to zkoušel a pokud nemá signál na žádným vstupu po chvíli se vypne tak uvidím, zkusím jestli něco naladí na pokojovku.

Je to strašná televize, nemám rád smart TV ale tohle je tak příšerně pomalý až si říkám jestli u ní tahle funkce je vůbec k něčemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 10:16    Předmět: Citovat

Ahoj,

Tak jsem v koncích ten můj SHARP LC-50LE752V (po výměně nand)se mi prostě po odpojení napájení a zpětným zapojení sám zapne, zkoušel jsem upgrade firmwaru z USB a nic, zkoušel jsem něco v servisním menu ale taky nic, neřešil jste někdo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 11:04    Předmět: Citovat

Hokej majú v tom nielen užívatelia, ale aj profesionálni servisáci.
Napr. Philips väčšina TV má 0/1 tlačidlo na TV, ktorým sa TV nedá zapnúť do normálneho režimu, len z tzv. semi standby (kontrolka nesvieti) do stby režimu (kontrolka svieti) a naopak, pričom si TV pamätá v ktorom režime bol pred odpojením z elektriky.
Ale... napr. 32PFL5306 TPM6.1E LA nemá vôbec 0/1 na TV, ale zase má sieťový kolískový vypínač avšak iné modely rovnakého chassis majú 0/1 tlačidlo.

Spotreba TV je v semi stby verzus stby rovnaká, tak neviem načo je to vôbec takto komplikované.

Z tohoto "bordelu" potom vzniká otázka ako zapnúť 32PFL5306 ak je v semi stby móde aj keď by sa v ňom nikdy nemal ocitnúť, ale sw je totožný s modelmi, ktoré 0/1 tl. majú a tak sa to stať môže.
Riešenie: prepis konfig eeprom napr. na 32PFL5406 Smile a po spojazdnení TV cez SAM menu vrátiť typ modelu späť na 32PFL5306...

Určite niesom jediný, u ktorého sa objavil Philips alebo Sony s tým, že nejde zapnúť a kontrolka nesvieti a stačilo len ťuknúť/stlačiť na TV 0/1 a kontrolka sa rozsvietila a následne (po pár sekundách) bolo možné zapnúť TV do normálneho režimu pomocou DO alebo na Philipsoch aj voľbou CH+/- na TV.

Ano zak. je na vine, nečíta návod na použitie, ale druhá vec je načo sa to takto komplikuje.

Tomu sa hovorí uživateľsky priateľské / nepriateľské zariadenie Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 11:09    Předmět: Citovat

Takže Philips TV vždy boli aj sú asi len pre inžinierov Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 12:06    Předmět: Citovat

Philipse znám relativně dobře,nachytal mě taky s popsaným problémem.Měl jem jich už docela dost.

Myslíš že tady taky zůstává zapsáno v eeprom že při odpojení šla i přes to že byla ve standby?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 12:29    Předmět: Citovat

Netuším, ale ak chceš, môžeš zálohovať eeprom a prehrať obsahom od Rusov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 13:16    Předmět: Citovat

Dle dedukce usuzuju že je to pozice IC3303 BR24T64 na desce QPWBXG135WJZZ.

Koukal jsem pro porovnání tak by snad měla jít 24T64 jako 24C64 tak doufám že to nění nějakej oj.b.

Díky vyzkouším



sharp2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  sharp2.jpg
 Velikost:  38.3 kB
 Staženo:  80 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 15:24    Předmět: Citovat

Tak nepomohlo,po nahrání ruské eeprom se to stále chová stejně.Je uplně jedno v jakým režimu je,pokaždý po odpojení ze sítě se zas zapne.I v režimu podržení power tlačítka ve stby kdy červená led zhasne a nejde zapnout ovladačem. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund