Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Digitální šupléra a mikrometr
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2016, 9:25    Předmět: Citovat

Mrkni na magneticke snimace polohy od AMS. Je to magneticky pasek ktery jede nad IO. Ja pouzivam v jedne aplikaci konkretne AS5311, ma klasicky inkrementalni vystup, pwm a coz je pro mne podstatne, seriovy vystup kde posila udaj o absolutni poloze - v ramci jednoho polu pasku ktery je tady konkretne 2mm. Staci jednou zkalibrovat a dal se nemusis o nic starat. Rozliseni je 500nm coz si myslim bude pro tvuj ucel stacit. Stoji to par dolaru a funguje bez nejakych zaludnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17720
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2016, 10:10    Předmět: Citovat

Hmm, to vypadá dobře. Snímací čip 171,- Páska je trochu horší, 850,- za metr. Ale v pohodě, na malou frézku by mě metr stačil. Smile
Díky za tip, netušil jsem, že něco takovýho existuje.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2016, 10:24    Předmět: Citovat

Ty pasky jsou v ruznych tridach presnosti, jsou i levnejsi. Bohuzel firma od ktere jsem ty levne kupoval uz neexistuje, ale vyrobcu pasek je pry vic, tak zkus pohledat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2016, 10:24    Předmět: Citovat

tady máš inspiraci jak to zbouchat do kupy Very Happy (na konci jsou odkazy na desku apod..)
http://www.elektec.com/MMS/Magnetmesssensoren.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2016, 10:26    Předmět: Citovat

Ty suplery bych nepouzival, neni to moc spolehlive. Je to halkive na vlhkost, prach, ruseni, proste vsechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17720
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2016, 15:39    Předmět: Citovat

dobrman napsal(a):
tady máš inspiraci jak to zbouchat do kupy Very Happy (na konci jsou odkazy na desku apod..)
http://www.elektec.com/MMS/Magnetmesssensoren.html


Zas ta hrozná řeč. Embarassed

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17720
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2016, 15:44    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Ty suplery bych nepouzival, neni to moc spolehlive. Je to halkive na vlhkost, prach, ruseni, proste vsechno.

Na co reaguješ? V tom odkazu co dával Dobrman je 5311, co doporučuješ.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9761
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2016, 15:51    Předmět: Citovat

Já měl za to, že ty šuplery mají kapacitní snímání. Jednu nefunkční jsem rozebral a pod tou stupnicí jsem našel nalepovací "plošný spoj", kde byl velice jemný hřebínek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2016, 17:42    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Na co reaguješ? V tom odkazu co dával Dobrman je 5311, co doporučuješ.


Ja to poradne necet, koukal jsem na clanek pres mobil a kdyz jsem videl obrazek suplery a nemcinu, dal jsem necetl. Myslel jsem ze je to jen dalsi z rady odmerovani vyrobene z suplery.

Moje poznamka se tykala kapacitniho mereni, tam je snad jedina vyhoda nizke vyrobni naklady. AS5311 je naprosto v pohode, krome silnych mag. poli a oceloveho prachu ktery by se lepil na pasek tomu nevadi nic. S tema polema to neni moc kriticke, ja to provozuju asi 5cm od 750W asynchronaku bez problemu. Ma to i vnitrni diagnostiku, kdyz je nejaky problem, da se vycist po seriovem portu. Vcetne sily mag pole, tj vzdalenosti pasku od chipu.

Mechanicka konstrukce na nemeckem odkazu mi prijde ponekud divoka, ja to resil prilepenim pasku na linearni vedeni ktere jsem koupil za par korun na aukru - napr. toto http://aukro.cz/linearni-vedeni-iko-ml-g9-i6367451222.html Chodi lehounce a naprosto presne. Predpokladam ze na mereni struny nepotrebujes nijak dlouhy chod.

Pokud budes pouzivat AB vystup, ten prevodnik RS485 bych tam urcite dal, tenhle vystup je na ruseni dost haklivy a chyba se casem muze kumulovat. Seriove rozhrani tim netrpi, mam vedene asi 3m ethernetoveho kabelu cat7 primo z 5311 pres stroj plny frekvencnich menicu, krokovych motoru apod. a neni s tim problem. Neni tam zadne CRC, jen parita a tak proste nactu 3x za sebou udaj o poloze a pokud se nelisi o vic jak 3LSB (vystup vzdycky trosku kmita), vyhodnotim udaj o poloze jako spravne nacteny. Nacitam kazdych cca 150us, casteji to nema prilis vyznam, vnitrni vzorkovani pro absolutni vystup je 10kHz. Chybovost prenosu ale nesleduju, protoze s tim v me aplikaci neni zadny ocividny problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kachle



Založen: Nov 23, 2015
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2016, 17:56    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Ty suplery bych nepouzival, neni to moc spolehlive. Je to halkive na vlhkost, prach, ruseni, proste vsechno.

Ty s těma šuplerama máš nějaké osobní zkušenosti, nebo se jen domníváš. Já je používím a není problém. Mám to na malém soustruhu i frézce, kde nepoužívám chlazení. Zobrazovače používám tyto:http://www.elektronicke-stavebnice.cz/products/jednoose-digitalni-odmerovani/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá červenec 29 2016, 18:18    Předmět: Citovat

Jo, zkousel jsem to a bylo to opravdu nepouzitelne. Pokud to mas jen jako odmerovani budiz. Tam to kazdou chvili nulujes a pokud ukaze nejakou blbost, vetsinou se to hned pozna. Ale pokud se na zaklade udaju z tohoto ma ridit masina ktera pri selhani mereni naboura a mas skodu za x tisic, poradne se rozmyslis jestli to nasadis.

Stacila napr v zime kondenzovana vlhkost s trochou prachu a bylo po mereni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2016, 13:38    Předmět: Citovat

mám digitální šupleru se stojanem až do 500 mm, lze ale nastavit také palcové odměřování. Přesnost 0.05 mm. Ta šuplera má digitální výstup a mám ji připojenou k PC. Načítám z ní data do PC při odměřování hotových výrobků. Šupleru lze ale použít také k označení nárysky, kde se má vrtat, řezat atp. Komunikační protokol je známý (akorát si právě nevzpomenu jak se jmenuje), popis protokolu mám na papíru v manuálu k té šupleře. Pokud je zájem , ofotím a dám to sem nebo někam ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17720
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2016, 14:13    Předmět: Citovat

Nojo, ale nikdo neví, zda je protokol stejnej jako u Lidláckých či podobných sračkosegmentovek. Na netu jsem našel, že protokoly jsou minimálně dva.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá srpen 05 2016, 18:42    Předmět: Citovat

No co pripijis osciloskop a za hodinku mas vsetko zistene, keby som 10min hladal na webe mohol som si usetrit cas.
Mam aj program do atiny, ale voslo to tam tak tak. Displej z aliexpresi za smiesne peniaze sice mala vyska ale zatial vidim a pri frezovani aj tak treba vidiet na obrobok tak ze displej je v pohode. Navyse tlacidla vyuzivaju vodice k displeju tak ze uspora prepojovacich vodicov. Nevyhoda kazda posuvka vlastny uP a displej led koli rychlosti vycitavania udajov, aj tak ne to troska pomale ale na rucny pohon staci.
Mam to hodene na stole pod kopou papierov od ssp elektrani katastra a podobne tak ze nieje sanca sa k tomu dostat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17720
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne srpen 07 2016, 22:33    Předmět: Citovat

Tak jsem našel něco co je pro mý průběžný měření průměru tiskový struny úplně ideál. Mám představu, že struna pojede mezi dvěma kuličkovejma ložiskama. Jedno bude pevný, druhý pohyblivý osazený v třemenu tvaru U a ten třmen se přilepí dnem na píst tloušťkoměru z odkazu. Pružina tloušťkoměru bude přes píst a třmen přitlačovat ložisko ke struně. Myslím, že nic jednoduššího a levnějšího se vymyslet nedá. Bohužel, tahle digitálka nemá konektor datovýho interface.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund