Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nástupce Eltax Concept 400

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: út červenec 26 2016, 8:29    Předmět: Nástupce Eltax Concept 400 Citovat

Zdrávím,

mám dotaz ohledně reproduktorů. Prolezl jsem internet a bazary křížem krážem a nějak nemůžu nic rozumného najít, co by odpovídalo parametry a kvalitou (pro audiošílence - berte slovo kvalita s nadsázkou Very Happy ) těch repro, co teď mám a jsem s nimi spokojen. Koupil jsem před asi 8 lety Eltax Concept 400. Jsou těžké (pěkná ozvučnice, žádnej papír) a hrajou obstojně. Teď koukám po internetu a slehla se po nich zem, nikde nejsou a když narazím na něco podobného, jsou to papíráky, co váží 6kg a vypadají dobře jen na fotce. Neměli byste tip, jakej model od jakýho výrobce by se jim mohl rovnat? Hledám stále nějakého nástupce, ale nenacházím (moje slouží pořád dobře, ale potřebuju ještě jedny Smile ).

Díky za rady.
K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12327
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út červenec 26 2016, 16:25    Předmět: Citovat

No, to je teda velká škoda, že už se takový prezent nedá sehnat Laughing . Měli je v jedné hospodě u baru a ten bumcink zvuk i tam byl dost divný.
_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út červenec 26 2016, 16:38    Předmět: Citovat

Asi bys mel napsat aspon kolik za to chces dat, kdyz uz jediny pozadavek je aby byly tezke a hraly obstojne.

Treba ja mam k TV tyto bedny ktere tezke nejsou a i presto hraji obstojne Smile
http://www.materiel.net/live/246413.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19499
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červenec 26 2016, 16:40    Předmět: Citovat

Mezi litovelskými si nevybereš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: út červenec 26 2016, 17:50    Předmět: Citovat

No a sem jsem se právě nechtěl dostat. Very Happy Nikdy nemůžu na první pokus vysvětlit, že nekupuju audio pro někoho, kdo by chtěl mít doma systém za půl mega, prostě třeba i proto, že nemá ani kvalitní zdroj signálu, co by do toho pustil Very Happy a doteď bylo jediným audio systémem v domácnosti plastové pseudodvoupásmové repro 2x3W o hmotnosti prázdné krabičky od čaje a podobné velikosti. Very Happy

Shrnuto: jde mi o relativní zlepšení poslechu, které mě osobně poskytly Eltax concept 400, které prostě hrají mnohem lépe než kdejaké 5.1 a bambilion jedna sestavy k PC a zároveň se mi líbí, protože jsem příznivcem sterea. Mám 2 uši, tak na co 56 reproduktorů. Very Happy Kdybych byl zelenáč, co nikdy žádný repro neslyšel a neměl, tak si nechám takhle poradit, ale stejně jako když chce někdo auto a prostě mu vyhovuje škoda octavia a ani nic jiného nepotřebuje, je zbytečné mu říkat, že teda to jsou sračky a že by si měl jít koupit na ježdění do práce lambo. Rolling Eyes Ale neznamená to, že chce do práce jezdit děravým trabantem. Razz

Hill: Díky - AQ nevypadají zle, mrknu se po nějakých. Ikdyž to je tak 2x víc v ceně nových než byly ty eltaxy (snad hrajou taky 2x líp)

Takže zpět k původní otázce, na kterou mi odpověděl asi jen Hill. Nějaké tipy na repro srovnatelné s Eltax Concept 400? (Ano chci ho, vyhovuje mi na to, co do něj pouštím).

Cena těch eltaxů byla myslím necelých 5000Kč.

Tady je o těch eltaxech článek s měřením, abyste měli představu, co tak potřebuju ke spokojenosti. Smile https://www.hifi-selbstbau.de/bauvorschl-mainmenu-36/umbauten/192-die-aktuelle-eltax-concept-400-oder-wie-man-sich-zu-tode-spart

Wie man sich zu tode spart je myslím jasná indicie Very Happy

Díky za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út červenec 26 2016, 19:00    Předmět: Citovat

Bratranek nedavno koupil nejake bedny, rikal ze to sice neni zadne superhifi, ale poslouchat se to celkem da. Pry na to jaky maji zvuk nebyly moc drahe - dal za ne kolem 30k.

Proto jsem se ptal na cenu - kazdy ma jine predstavy. Ale kdyz chces bedny v cene do 10k, nema vyznam se pidit co vlastne koupil.

I ty bedynky k televizi co jsem nalinkoval staly obdobne. Ale ty se mi proste libily designove Smile Nemam misto na velke skatule a podle recenzi hraly slusne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 26 2016, 20:18    Předmět: Citovat

Rád bych ti poradil, ale vzhledem k tomu že obecně zvuk této značky (i u mnohem dražších modelů) mi není příjemný (bum-cink), tak ti asi neporadím. Jen nevím zda budeš spokojený s AQ pokud hledáš stejný zvuk, protože AQ jsou všechno možné, ale ne bum-cink. Ale kdo ví?
Poslechni si je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: út červenec 26 2016, 21:46    Předmět: Citovat

Poslechnu Smile Kamarád má AQ doma - 2 sloupy dva regály a subwoofer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2016, 20:03    Předmět: Citovat

Asi to nebude to co hledáš, ale mě zaujaly repra od výrobce MicroLab (čína) jsou celkem dobře hodnocené a cenově by to odpovídalo... Jsou to ale aktivky
http://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/f:1702:385610/
Co třeba Solo9c?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund