Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sencor SLE2457M4 - schéma
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JaDu



Založen: Mar 25, 2010
Příspěvky: 238
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: út červenec 19 2016, 19:24    Předmět: Sencor SLE2457M4 - schéma Citovat

Poprosím o schému tohto neveľkého led televízora, ak by ste ju niekto mal alebo vedel cestu k nej. Možno by stačilo zapojenie hlavnej dosky CV9202L-S. Zatiaľ som našiel len pdf-ko pre dosku CV9202H-UPW, no táto zrejme bude pre väčšiu obrazovku. Samozrejme, ak nebude iná, musím sa uspokojiť aj s touto. Televízor je po prepätí v sieti, externý sieť. adaptér vraj bol zoškvarený. Nejaví známky života, nič nevidno v ňom zadymené, poistka je ok, +12V z iného sieť. adaptéra je v ňom merateľné (odhadujem, že je to na konektore led meniča). Asi bude vhodné začať so zdrojom na napájanie riadenia, +5 alebo +3,3V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DELONG



Založen: Apr 16, 2006
Příspěvky: 1378
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: út červenec 19 2016, 20:53    Předmět: Citovat

Tých zdrojov na doske bude viac . Bude to pekná zábavka hľadať vinníkov Laughing . A to ešte nehovorím o riadiacom procesore a pamätiach . Zabiješ kopec času a nič nevyriešiš . Vlastne prídeš na to že to za to nestálo . Kašli na to kúp podobný lacný krám a máš pokoj Wink . Pri cene TV do 200 € nie je čo riešiť .
Ale ak si chceš niečo dokázať nech sa páči....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: pá červenec 22 2016, 10:01    Předmět: Citovat

No ak sa v mojom prípade jednalo o Sony braviu KDL-40R... aj keď to nebolo od blesku, tak som si tú robotu minulý týžden dal, dokonca aj na 32" led blaupunkt čo už je dosť hnoj, pred dvomi týždňami.

V prvom prípade úspešne, v druhom nie - skrat externej RAM k CPU napájanie RAM malo byť 2.5V, ale meranie ukázalo cca 1V a vrelý regulovateľný LDO 1117 co tych 2,5V mal robiť a samozejme samotná RAM aj keď vlastne sa to možno podarí rozchodiť keď dorazí nová RAM z číny.
Tam mám podozrenie, že niekto sa chytil prstom (možno aj naslineným) odporového deliča pre nast. U pre ten 1117 a tak spôsobil zvýšenie napätia na 2.5V vetve a RAMku odfajčil, lebo TV bol po neodbornej oprave (85°C elyty Jamicon SK v zdroji a premostený D-S FETu asi 10cm kúskom cínu odspodu na doske (dotyčný asi nemal ani kúsok kábliku) a asi ani nevedel čo ten obvod robí, len sa to rozhodol premostiť ? (netuším)
Každopádne ten FET má spínať 12V po prechode TV zo STBY ako 12V main, keďže doska zdroja je len s jedným trafkom (samostatný STBY zdroj tam nie je).

No čo už, najhoršie je robiť niečo roz**dané po neodbornej oprave, to sa mi niekedy otvára nožík vo vrecku Smile

A najväšia chuťovka bola 3x LG po blesku do domu kde cez HDMI prišla špička zo setopboxu rovno do CPU. To bolo tak pred 1,5 rokom, ale zabudnut sa na to nedá.
2x uspešne po výmene CPU v BGA puzdre a 1x neúspešne, CPU nejako bežal - pozeral som cez DEBUG konzolu RS232, ale operačnému systému (linux) v TV sa niečo nepáčilo, neviem čo to bolo, najprv som podozrieval poškodenie sw v NAND flash (po zap. nabehlo len logo a TV ostal zamrznutý) ale po kúpe druhej dosky z iného modelu z dôvodu priaznivej ceny, kde bol rozdiel v LVDS konektore a pripojení panelu tlačidiel som zistil, že v SW to nie je (po prehratí NAND).
Nakoniec som teda tu kupenu dosku sw a hw prerobil podľa starej dosky a TV tak rozchodil.

Beriem to skôr ako mozgové cvičenie Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JaDu



Založen: Mar 25, 2010
Příspěvky: 238
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: ne září 25 2016, 18:52    Předmět: Citovat

Po pár týždňoch sa sem vraciam. Najprv by som chcel poprosiť admina, pokiaľ je to možné, aby v názve vlákna upravil typ tvp na Sencor 1945DM4. Mám oba tieto televízory a vo vlákne som uviedol nesprávne ten druhý. Názov základnej dosky je v poriadku.
V rámci samoštúdia sa tejto mašine príležitostne venujem. Na hlavnej doske som našiel chybné tri meničové šváby a jeden tranzistor, na doske meniča pre podsvit prepálenú smd poistku. Tri hladiny napájania namiesto meničových obvodov som vyriešil externými zdrojmi (nemeničové stabilizáory sú ok). Nepomohlo to, na tvp svieti stále červená led, či ju zapínam lokálne alebo diaľkáčom. Riadenie napájania (úroveň) je v stave, akoby bol tvp zapnutý, napriek tomu, že červená stby led svieti. Táto situácia by mohla vzniknúť v prípade, že by cpu mal príslušné piny v treťom stave, keďže vtedy externé obvody k týmto pinom pripojené spôsobia svit stby led aj signál zapnutia. Zistil som, že oscilátor cpu kmitá a nútene som vyvolal reset cpu, no bez úspešnej odozvy. Potrebujem skonzultovať zopár vecí týkajúcich sa zapínania a bootovania tvp. Podľa zapojenia sa po pripojení napájania zo sieť. adaptéra tvp dostane do stby stavu. Príchod napájania vyvolá reset cpu, ale napájanie spi flash ešte nie je, teda sa nemôžu z nej ťahať dáta programu. Flash dostáva napájanie až po zapnutí tvp. Tu mi nie je jasné, či sekcia cpu obsluhujúca zapínanie aj prijímač DO pracuje bez potreby zavedenia programu a po splnení ktorých podmienok sa zavádzanie programu z flash spúšťa. Prepnutie led vykoná až už bežiaci program v cpu? Je dôležité, aby zapnutie meničových zdrojov časovo zodpovedalo zapínaciemu signálu z cpu, čo manuálne samozrejme nedokážem dosiahnuť. Možno problém bude spočívať v chybnej spi flash alebo cpu. Tu ma trošku fascinovalo, že Heno menil cpu v bga púzdre. To zrejme vyžaduje nejaké vybavenie a tiež dokázať odobrať z cpu chladič. To sa ako robí? Moje schopnosti na výmenu cpu zrejme nestačia, dať do poriadku flashku by som mohol dokázať. Zatiaľ som však nikde nenašiel jej obsah, keby niekto pomohol, potešilo by ma to. Prípadne môžem poskytnúť dáta z mojej flasky niekomu, kto by ich potreboval, čím by vlastne overil, či sú správne. Typ spi flash je W25Q32BVSIG, hlavná doska má označenie CV9202L-S, na nálepke s čiarovým kódom sú nápisy M/O: 1.70.98.00111, C/N: 100810502H, S/N: 32T019801858. Má niekto nápad, ako ďalej? Okrem tých, aby som to už konečne zabalil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne září 25 2016, 19:16    Předmět: Citovat

Aké sú to meničové stabilizátory?
To s napájaním SPI flash až po zapnutí TV sa mi nezdá, aj keď nepoznám main board tohoto typu.
Ak som to pochopil, tak TV 19" je napájaný z vonkajšieho sieťového adaptéra 12V, ok.
Tak to vidím tak, že z tých 12V by sa malo robiť 5VSTBY či 3,3VSTBY trvale pre napájanie SPI, CPU, prijímača DO a prípadne pre jadro CPU nejaké menšie napatie 1 až 2 volty. Takto je to väčšinou riešené.

Nemyslím si, že CPU má priamo v maske čipu napevno od výroby naprogramované akému DO má rozumeť. Takže to bude súčast softu v SPI a teda tá musí byt furt pod napätím.
Iba niektoré TV majú dva mikroradiče či procesory a vtedy sa hlavný zapína až potom, keď ten menší zachytí dopyt ON/OFF tlačidla na TV či prijme správny kód z DO.
Prípadne niektoré TV majú jeden procesor aj s internou flash pamäťou na čipe, ale potom by tá vonkajšia SPI nedávala zmysel.

Predpokladám, že tento Sencor bude len s jedným centrálnym procesorom, ktorý je rozdelený na tzv. sTBY časť a na hlavnú.

Takže by to malo byť tak, že STBY čast je napájaná trvale a po prijatí kódu a alebo tl. na TV CPU dá prostredníctvom svojích portov - výstupov do pohybu naraz všetky hlavné DC-DC meniče ktoré z 12V vyrobia napätia pre hlavnú časť procesoru, resp. niektoré meniče môžu byť spoločné pre STBY obvody a aj main obvody avšak potom main obvod/obvody je pripojený-né na napätie pomocou nejakých spinacích mosfetov ovládaných spomenutými portami CPU až v momente zapnutia TV cez tl. TV či DO.

Takže asi tak.

Ak boli origoš DC-DC meniče vadné ako si zistil aké napätia majú dodávať? A kde sú spomenuté mosfety čo sa majú zapnúť od portov STBY časti CPU?

TV z interným zdrojom zas beží podobne ako ATX PC, takže beží len jedno napätie zo zroja ktoré je STBY a z toho žije TV v pohotovosti a až po prijatí signalu z DO, či on/off tlačítka dá cpu pokyn na zapnutie hlavnej časti dosky zdroja.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne září 25 2016, 19:22    Předmět: Citovat

malá úprav predošlého textu teraz...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JaDu



Založen: Mar 25, 2010
Příspěvky: 238
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: ne září 25 2016, 19:30    Předmět: Citovat

Pošlem schému, ktorá mi zatiaľ sedí s hlavnou doskou. Z nej som vychádzal pri svojich úvahách. Ako prílohu k tejto správe to nejde kvôli veľkosti, tak skúsim SS. Áno, tv sa napája externe z 12V adaptéra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne září 25 2016, 19:40    Předmět: Citovat

ok
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JaDu



Založen: Mar 25, 2010
Příspěvky: 238
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: ne září 25 2016, 19:53    Předmět: Citovat

Pri SS som nenašiel možnosť prílohy, tak som poslal emailom.
Poškodené meničové IO sú na str. 4, pre +5V_SB, +3V3_SW a +1V, tu mám náhradné zdroje. Odpálený tranzistor je Q11 v sekcii +12V_SWa+5V_SW (rovnaká strana). Flash je na str.7 (z +3V3_SW na str. 4). CPU str.10.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne září 25 2016, 20:16    Předmět: Citovat

Ok kým som si to prečítal, už som ti odpovedal tam kde si mi poslal schému a sedí to s tým čo si písal a vysvetlenie je jasné a tam uvedené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JaDu



Založen: Mar 25, 2010
Příspěvky: 238
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: ne září 25 2016, 20:42    Předmět: Citovat

Zo schémy ale vidno, že flashka dostane napájanie až po vydaní signálu na zapnutie, tv už musí rozumieť DO. Jedine, žeby sa po resete tv vždy nebadane zapol, načítal Flash, získal rozum a prepol sa do stby. Medzitým som však už vybral flashku a teraz potrebujem overiť jej obsah. Mám od elneku beeprog, pamäť na drôtikoch, lebo nemám adaptér. Nerozumiem však tomu, keď ju načítam pri voľbe dip8, neúspešne dopadne verifikácia takto načítaných dát s dátami pri voľbe púzdra soic8. A pri rovnakom zvolenom púzdre je rozdiel v dátach čítaných normálne spi a spôsobom quadspi. Nevieš, prečo to tak je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne září 25 2016, 21:23    Předmět: Citovat

Bude asi tak ako píšeš, po zap. do elektriky sa nachvílu zapne a získa rozum.

CPU SP9202 datasheet som nenasiel, takže to nie je úplne jasné avšak už viem, že v SPI sú uložené aj konfiguračné nastavenia a nielen samotný soft.

Keďže si písal, že signál POWER ON je aktívny, tak predpokladám, že všetky napätia o ktorých som ti písal sú prítomné.

Dávam vždy len SPI (dual či quad nie) aj keď si myslím, že rzdiel je len v rýchlosti prístupu k pamati.

Je jedno či zvolíš DIL8 puzdro alebo SOIC-8, zapojenie je identické. Pozri si datasheet Winbond W25X32V a uvidíš.

Po načítaní obsahu pamate na SPI verifikuj aspon 5x za sebou a ak to bude rovnaké, potom si s najvačšou pravdepodobnostou načítal to čo tam je správne, ale ak pri niektorej verifikácii niekoľko bitov či bajtov sa líši, bud máš zlý kontakt čo pochybujem kedze si to prispájkovaval na dratiky alebo sú v pamati nerozhodné bity a vtedy ani srnka netuší ktorá verifikácia má byť správna.

Softov na dosku CV9202 som našiel desiatky avšak pre 19" panel len asi 2 či 3. Aký má tvoj panel označenie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JaDu



Založen: Mar 25, 2010
Příspěvky: 238
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: ne září 25 2016, 21:40    Předmět: Citovat

Verifikácia pri voľbe rovnakého púzdra mi prebehne aj 6x. Mám podozrenie, že chyba nie je v technike, ale v obsluhe. Musím sa lepšie zorientovať.
Označenie panela momentálne neviem, musím tv viac rozobrať, teraz je už na to neskorý čas. Prekvapuje ma Tvoja úspešnosť v hľadaní, strávil som už pri tom hodne času a nič. Asi máš svoje zdroje alebo spôsoby. Deliť sa s nimi zrejme nehodláš. Ozvem sa, keď tv viac popitvám. Posielať všetky 2 alebo 3 obsahy je možno zbytočné. Vďaka za ochotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: po září 26 2016, 7:49    Předmět: Citovat

No síce mainboardy co som nasiel boli označené CV9202L, ale ani jeden z nich nie je CV9202L-S. Tá písmenná koncovka za pomlčkou je v tomto prípade zásadná, lebo každé písmeno je doska iného tvaru avšak všetky majú okolie cpu, RAM a flash identické, tak si myslím, že sú to hw rovnaké dosky, len rozmerovo a rozmiestnením konektorov iné.
Otázne je či všetky piny cpu sú 1:1 na týchto doskách vo vztahu k software. Zistit sa to dá len skúšobným flashom niektorého sw čo som našiel.
A preto ak tam bude iný typ panelu, tak pravdepodobnost zhode je zass nižšia a to nehovorím, že aj DO môže byť iné, lebo softy na Sencor tam vôbec neboli.
Takže si najprv vytipujem, ktorý by mohol byť najvhodnejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JaDu



Založen: Mar 25, 2010
Příspěvky: 238
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: po září 26 2016, 10:15    Předmět: Citovat

Pokiaľ by prípona -L sa týkala len rozmiestnenia vecí na doske, to by bolo fajn. Nazerať na označenie panelu sa mi moc nechce, možno sa tomu nebude dať vyhnúť. Môžem Ti poslať obsah flasky, čo som vyčítal, na porovnanie s Tými, čo si našiel. Bin súbor má veľkosť 4 195 328 bytov, čo zodpovedá 4MB+1kB. Flashka podľa programátora je o kilo väčšia voči 4MB. Datasheet od nej som zatiaľ len preletel, bude to zrejme tak aj podľa neho, asi nejaké registre naviac. Mám teraz obmedzené možnosti, som v robote.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund