Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Wi-fi router
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út červenec 19 2016, 20:49    Předmět: Citovat

Ahoj.
Tady je v provozu "Zyxel P660HW-T3 v2". Jeho wifi je značně proměnlivá a občas hapruje. Z něj mám kabelem z LAN výstupu připojen "BELKIN Wireless G Router F5D7230-4" Jím generovaná wifi je mnohem stabilnější a má rychlejší odezvu. Belkin jsem přepnul do režimu AP, takže neroutuje..
Za těch 14 dní,od doby, co jsem to tu tak náhodou zpytlíkoval, jsem nemusel připojení restartovat ani jednou.
A víte, k čemu je dobrý to "opakovátko do zásuvky?" - pokud je z LAN výstupem, tak jej používám jako klienta (pokud tu chce někdo připojit počítač a nechci mů dávat PIN), nebo na televizi, co nemá wifi vstup dat.
Ve funkci opakovače se často rozsypalo připojení (svojí wifi tvořil, ale nešlo připojení k netu) TP-link TL-WA850RE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: út červenec 19 2016, 22:00    Předmět: Citovat

Ja mam tx vykon nastavenej na automatiku, maximum je 29dBm a je k tomu 3x5dBi antena, 5,2GHz pasmo. Vetsinou drzi vykon dost dole kolem 20dBm Maximum na apcku je 29dBm.
Chipset atheros, typ nevim, ale ma to uptime snad 2 roky a bez problemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st červenec 20 2016, 5:48    Předmět: Citovat

Zajímavé, v pásmu 5,2GHz by měl být povolený výkon 200mW, což odpovídá 23dBm, takže když vezmeme výkon vysílače 29dBm a odečteme útlum konektorů (popřípadě kabelů) a přičteme zisk antény 5 dBi, tak i se dvěma konektory + pigtailem (pokud tam jsou) jsi mírně přes 33dBm (max).
Vysílací výkon tam je nejspíš kvůli pásmu 5,4-5,7GHz, kde je povolený 1W (30dBm), ale proč ten router používá takový výkon i v jiných pásmech (v tomhle případě pro indoor), je divné. Pokud nezastáváš vlastní slova "Plnej knedlik" != rychlejsi pripojeni, tak bys měl mít nastavený vysílací výkon max. na 18dBm.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy


Naposledy upravil Standa99 dne st červenec 20 2016, 7:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: st červenec 20 2016, 7:20    Předmět: Citovat

Je to motorola AP-7131 s "debug" firmwarem, kde se da nastavit regulatory=none Smile

Krasny na tom je, ze se umi fungovat na kanalech od UNII-I az po ISM, tzn 5.1GHz - 5.7GHz. 2.4Ghz vubec nepouzivam. Treti radio je jako senzor, tzn meri prostredi. Jako napajeni, sprava, DHCP, firewall a NAT/router je RFS4000.

Mam to jeste z casu kdy jsem v moto delal Smile

Ten vykon mam automaticky, byt je rozlozenej jakoze dilna > predsin > obyvak > loznice, tzn holt kdyz jsem v loznici, tak vykon pridava, jde to pres 3 zdi. Snazi se drzet Rx pri nejhorsim -80dBm.

Podle me to je ideal nastaveni pokud to AP umi - nastavit jen cilovej rx pwr a nechat to na apcku.

S tim vykonem jsem to taky hlavne myslel tak, ze APcko je na stole, a vykon natvrdo na max - videl jsem to u par lidi. Pry ze to bylo pomaly tak pridali vykon.
Takze na notasu "prebuzenej" prijimac, hromady chyb a retransmitu...

EDIT: tak se divam, ted dokonce jede jen na 14dBm....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rob_brno



Založen: Oct 12, 2012
Příspěvky: 209

PříspěvekZaslal: čt červenec 21 2016, 8:26    Předmět: Citovat

PixelOrgy napsal(a):

Taky me dava smysl nastavit sirku kanalu na max. nezbytnou velikost. Casto vidam, ze nekdo ma 16MBit ADSL, a k tomu 802.11ac router s 80MHz pasmem. To ma fakt smysl...


NEsnižuje, ale zase to širší pásmo dosah? Měl jsem představu, že se výkon musí vyzářit ve větší šířce a tak poklesne adekvátně výkon na všech kanálech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt červenec 21 2016, 9:49    Předmět: Citovat

sirsi kanal znamena vetsi nachylnost na ruseni, a mensi efektivitu vyuziti spektra. proste to zabira moc mista. Pokud se nepletu, tak se sirkou kanalu vetsinou klesa i citlivost prijimace...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rob_brno



Založen: Oct 12, 2012
Příspěvky: 209

PříspěvekZaslal: pá červenec 22 2016, 9:12    Předmět: Citovat

PixelOrgy napsal(a):
sirsi kanal znamena vetsi nachylnost na ruseni, a mensi efektivitu vyuziti spektra. proste to zabira moc mista. Pokud se nepletu, tak se sirkou kanalu vetsinou klesa i citlivost prijimace...


Podle mě citlivost přijímače nemůže klesat podle šíře pásma, ale vše co jsi uvedl bych dal spíš do souvislosti s poklesem vyzářeného výkonu ve všech pásmech. Když se na to dívám v scanwifi, tak se prostě sníží rozšiřením pásma jeho absolutní síla signálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LADER



Založen: Apr 01, 2013
Příspěvky: 317

PříspěvekZaslal: pá červenec 22 2016, 10:10    Předmět: Citovat

Samozřejmě, citlivost přijímače stoupá s klesající šířkou pásma. Toto omezení je dáno šumem vstupních obvodů, který právě vytváří hranici kam až může přijímač s citlivostí jít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: čt březen 22 2018, 21:52    Předmět: Citovat

potřebuju WiFi signálem lépe pokrýt 2 patra v domě, takže jsem z prvního routeru připojil kabelem druhý (do vstupu LAN) a zajímalo by mě zda je lepší na tom druhém routeru nastavit stejnou WiFi (název, heslo) jako na prvním, pouze ji nastavit na jiný kanál, nebo je lepší nastavit tam úplně jinou WiFi síť?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: čt březen 22 2018, 23:12    Předmět: Citovat

Jinou. Vždyť jde o dvě zcela různé sítě s jinými adresami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3367
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 7:20    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
zcela různé sítě s jinými adresami...

No tohle nemusí být pravda a v některých případech je přímo žádoucí, aby byl v jednom rozsahu adres. Takový případ může být, když v té první již existuje NAS, nebo síťová tiskárna, případně když přepojená zařízení mají vidět sebe navzájem
Jasně i v těchto případech jde do funkce NAT nastavit nějaký tunel, ale proč to dělat.
Takže spíše záleží, jestli chce, aby se mezi sebou sítě viděly nebo ne.

Některé zařízení dokonce prý umí nastavit wifi tak, že se průběžně přepojuje mezi dvěma vysílači (se stejnou SSID), aniž by ztratil pakety. Netuším, jestli je možné že by se připojované zařízení jen tupě dívalo na SSID bez kontroly MAC adresy vysílače. Nikdy sem to nezkoušel.

Já ale vždy nastavoval dvě různé SSID a kanály (byť to bylo v jednom rozsahu IP adres).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33908
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 8:20    Předmět: Citovat

Ked ide o jednu siet (druhy router sa pouziva ako AP), tak je mozne nastavit rovnake ESSID, rovnake sifrovanie a rovnake heslo. Potom sa to berie ako jedna siet a zalezi na klientovi, ktory AP si vyberie. Mal by si vybrat ten, ktory ma najlepsi signal a v pripade potreby sa aj prepnut na iny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá březen 23 2018, 8:39    Předmět: Citovat

Obojí bude fungovat. A taky dva různé SSID můžou být na jednom subnetu (pokud to je žádoucí).
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: út březen 27 2018, 15:48    Předmět: Citovat

Nastavil jsem na druhém routeru WiFi s jiným názvem a doteď to všechno celkem dobře fungovalo, dnes když jsem přijel z práce tak mi syn hlásil že nefunguje internet na pc připojeném kabelem do druhého routeru. Zjistil jsem že přes kabel nefunguje připojení k internetu nikde, ani za druhým ani za prvním routerem. Takže problém bude už někde v prvním routeru (kabel připojen, připojení k internetu není k dispozici) Zajímavý je že připojení přes WiFi z obou routerů funguje. Moc to nechápu. Na co bych se měl zaměřit? První router je cca 3 měsíce starý TP-Link Archer C2. (nikdo v routeru nic nepřenastavoval)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: út březen 27 2018, 15:50    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Ked ide o jednu siet (druhy router sa pouziva ako AP), tak je mozne nastavit rovnake ESSID, rovnake sifrovanie a rovnake heslo. Potom sa to berie ako jedna siet a zalezi na klientovi, ktory AP si vyberie. Mal by si vybrat ten, ktory ma najlepsi signal a v pripade potreby sa aj prepnut na iny.


ono to neni az tak jadnoduchy v pripade, ze potrebuje i plnohodnotnej AP roaming...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund