Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

W10 konec vnucování
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: st srpen 03 2016, 20:14    Předmět: W10 konec vnucování Citovat

Teď, kdy skončila kampaň desítek zdarma, už mohu povolit aktualizace sedmiček, nebo je v tom ještě pořád nějaký podraz?
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: st srpen 03 2016, 20:19    Předmět: Citovat

jo, to by mě taky zajímalo... zrovna dneska na mě vyjukla bublina, že jsou připravený aktualizace. Tak jestli to můžu spustit, aniž bych si do kompu zátáhnul "inzerát" na W10....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
popopepe



Založen: Oct 26, 2005
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: st srpen 03 2016, 20:32    Předmět: Citovat

Včera jsem povolil opět aktualizace 7, a vše OK. Dokonce zmizela i ta ikona nabídky na Win 10 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4038

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2016, 7:54    Předmět: Citovat

Nainstaluj si GWX Control Panel a nemusíš se starat, kdyby MS zase prdlo v bedně.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2016, 11:19    Předmět: Citovat

Nebo jim udelej radost, a desitky nainstaluj Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31864
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2016, 11:21    Předmět: Citovat

A blamáge jménem Win 10 pokračuje:
http://technet.idnes.cz/windows-10-anniversary-update-problem-dw7-/software.aspx?c=A160804_084605_software_nyv
Výživná je i diskuse pod článkem.
A docela fascinující jsou tro(t)lové jako tamější "diskutující" jménem Sojka, kteří absolutně odmítají jakoukoliv kritiku na adresu W10. Neoddiskutovatelným faktem přitom zůstává, že W10 v naprostým a totálním rozporu s celou předchozí dobu trvajícím tvrzením M$ NEJSOU BEZPROBLÉMOVÝ obzvlášť ve spojení s ne úplně nejnovějším HW...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2016, 11:45    Předmět: Citovat

Very Happy tak to je luxusni...

Jinak ja ze zvedavosti instaloval 2 tydny zpatky w10 taky, na herni PC. Byly tam 8.1 jakozto upgradnuty z w8, a uz to bylo v zubozenym stavu, tak jsem si rekl, ze to zkusim.

Po 2 tydnech zatim funguje, dokonce i starej driver na M-Audio Delta 410 funguje vcetne ASIO rozhrani. Hry jedou taky Smile

Instalace nacisto z flesky, vytvoreno pres Rufus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2016, 11:55    Předmět: Citovat

Jen tak mezi námi: Kritiku W10 neodmítám, dokonalé nejsou, ale provozuji je na několika PC v rodině k všeobecné spokojenosti zúčastněných. Ten Sojka nemusí být úplný tro(t)l.........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31864
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2016, 11:59    Předmět: Citovat

Já taky neříkám, že W10 jsou echt špatný - já jen odmítám tvrzení Mrkvošrotu, že jsou naprosto bezproblémový a to i na starším železe, kde mají bejt lepší než dokonce W7 (!!!) - přičemž nepravdivost už jen tohohle tvrzení museli uznat i tím, že povýšili minimální HW nároky na funkčnost W10 na 2GB RAM atd. Ovšem Sojka odmítá i takovouhle kritiku poukazem, že dotyčnej "to neumí" nebo "dotyčnej neumí zacházet s PC". Holt, někdo mění HW jako ponožky nebo jako ženský a někdo jinej si to dovolit nemůže ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2016, 12:13    Předmět: Citovat

pozadavky se nezmenily,porad 1GB pro 32bit, 2GB pro 64bit:

https://technet.microsoft.com/en-us/windows/dn798752.aspx?ocid=wc-tn-eval

Zadnej soft neni bez problemu, a 2GB ram ma drtiva vetsina lidi. Tim nijak nehajim MS, preferuju jabka co se desktopovyho operaku tyce, ale v tomhle problem nevidim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2016, 13:02    Předmět: Citovat

Že to často "dotyčnej neumí" nebo že "neumí zacházet s PC" je bohužel krutá pravda a v tom se Sojkou souhlasím. Že W10 zatím není dokonalý systém je sice pravda, ale spousta názorů typu "nic horšího tu ještě nebylo", "pryč od W10, zlaté W7" a podobné jdou na vrub právě toho "neumění dotyčných" a jejich neschopnosti naučit se ovládání nového systému a hledat spíše jeho přínosy, než ho zatracovat kvůli (zatím) jeho nedokonalosti, ale hlavně kvůli vlastní neschopnosti a blbosti. Ale každý má právo na svůj názor a já ho nikomu brát nemíním.
Zatím "desítkám" fandím a doufám, že se dostatečně brzy dostanou v oblíbenosti na úroveň "sedmiček" a "osmjedniček".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31864
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2016, 13:20    Předmět: Citovat

To není o neumění nebo o neschopnosti se naučit ovládat new systém. Pokud by ten new systém skutečně plně nahrazoval to ideově starší a na 100% plnil sliby tvůrců o zpětný kompatibilitě, nikdo by ho nezatracoval. Tady jde o marketingovou rétoriku a o to, že pro vysoký % uživatelů je nutnost kompletně upgradovat HW včetně periférií po často vnuceným přechodu na vyšší verzi Win těžko přijatelná - jak finančně, tak i emocionálně. Uvědom si - když začala vysílat TV digitálně, taky nikdo nemusel ani ještě čb televizi vyhazovat, protože stačilo dokoupit STB a i ta stará čb CRT analogová telka normálně "jela" (pokud toho ještě funkčně byla schopná). U přechodu na W10 to ale žádnej "settopbox" nevyřeší, protože kde nejsou příslušný funkční drivery, tam ani Pámbu nepomůže a buď se musí uživatel horko-těžko vrátit na starší systém, nebo musí (draze) učunit i upgrade dalších zařízení. Uvědom si, že třeba pro firmu se 300 pracovních stanic PC na kterejch normálně doteď šlapaly XP a fungovaly u nich laserjet tiskárny z roku 2003-5 bez jedinýho problému takovej upgrade znamená náklady v řádu jednotek až desítek mega jen za novej HW a to nemluvím o zakázkovým SW, kterej z 99% zákonitě na novým systému nebude šlapat. U spousty odpůrců se taky jedná o to, že si koupili "v akci novej PC/NTB" a on jim po upgradu nejde - samozřejmě, protože ten poč byl v akci kvůli svojí morální zastaralosti, kdy jeho prodejce už věděl, že by ho s novým systémem už nerozchodil a tím pádem ani neprodal, jenže na to dotyčný lidi ani Mrkvosoft, ani prodejce počítače neupozornil. Ty by sis koupil v akci fungl nový auto, který by ti po půl roce stát nějakým zákonem nařídil nechat draze upravit nebo dát do šrotu jen proto, že by se do něj přestalo vyrábět nějaký mazadlo? Uvědom si to z tohohle pohledu ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2016, 13:37    Předmět: Citovat

mě třeba to často vytýkaný "šmírování" W10 tolik nevadí, stejně jsme šmírovaný ze všech stran a myslím, že nemám ani nic tak tajnýho.....
Vadí mi to co psal EKKAR, spoustu starších věcí prostě rozchodíš těžko, nebo vůbec.
Nebo W10 pro mobily. Loni na jaře jsem dostal Lumii 630. Všude se psalo, jak W10 bude pro všechny Lumie, mimo asi 2-3 typů. No a na podzim oznámili, že to není pravda, spíš obráceně. 2-3 typy OK, ostatní mají smolíka...
No a podobně...
A s tím, uživatel umí-neumí, taky moc nesouhlasím. Pokud někdo není vyloženě FBU a dokázal si vyladit předchozí systémy, tak W10 není zas až tak moc odlišný. A pokud mi v tomhle systému nefunguje všechno tak jak potřebuju, tak si myslím, že to zase uživatelem až tak nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2016, 13:46    Předmět: Citovat

pro EKKAR: Spočítej, kolikrát mě nabádáš slovy "uvědom si" a trochu se zastyď. Nejsem žádný puberťák, abys mě tímto stylem poučoval. Vše, co si mám "uvědomit", je mi známo. Jen se nenechám připravit o vlastní názor, aniž bych ho na druhé straně chtěl (na rozdíl od tebe) někomu vnucovat.
A tvoje přirovnání auto - PC je taky trochu mimo. Zkus se nad tím zamyslet, co za blbost jsi napsal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt srpen 04 2016, 14:23    Předmět: Citovat

EKKAR: Chapu tvoje rozhorceni, ale vypocetni technika neni moc v tomhle srovnatelna s autem. Zkus se zamyslet, kolik zakazniku mrkvosoftu (ted nemyslim ty, co si to stahli) NEma odpovidajici hardware. Divil bych se, kdyby to bylo vic nez par procent 2-5?

Takze celkem pochybuju o "vysokym procentu uzivatelu".

Bohuzel je to komercni produkt, nikdo v nem nebude vyvijet ficury pro 2-5% zakazniku.

Na 3r. stare desce Asus jede uplne vsechno bez extra instalaci driveru, na jakesi intelacke jeste s LGA775 taky vsechno krome USB hubu. Akorat ta zvukovka, ktrera je stara vykopavka do PCIcka, ale ma 24bit/96kHz, 8x mono out a neni to obrazek_cenzura CODEC AC97 apod. Ale ta nema driver ani pro W7.

Souhlasim, ze ta bublina ohledne upgradu je otravna, proste se podle me snazi snizit procento W7 v terenu, aby pak mohli utnout podporu

Firma vi, ze ma 300 PC se starsi tiskarnou a proste neupgraduje, dokud nepochcipaji ty tiskarny napriklad.

Nemalo velkych firem na W10 uz preslo. Periferie, jako vetsi enterprise tiskarny maji vetsinou podporu driveru i dlouho po uvedeni modelu na trh.
Nemuzes chtit to samy po vyrobci u tiskarny za 1500 korun.

Navic co se HPcka tyce, dokonce maji seznam W10-kompatibilnich modelu:
http://support.hp.com/us-en/document/c04658195

To s tou prodejni akci se bohuzel deje, znamej takhle utrel, kdyz v akci koupil jakejsi Packard-Bell (hruza). To je ale chyba prodejce (ma informovat) a kupujiciho jakbysmet (proc ty "super" slevy neprijdou nikomu podezrely?).

To auto neni moc presny prirovnani, protoze v tom prikladu by nebyla alternativa, a ty bys musel auto vyhodit. Tady je spousta alternativ k W10.


Moc dobre si pamatuju na "W7 je sracka, jedine XP"... po par letech "W8 je sracka, jedine 7"... no a ted je to samy s desitkama...

Jo a taky je fajn srovnat cenu WXP pro v dobe vydani a W10 pro v dobe vydani...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund