Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak najít zkrat v mikrovlnce?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5103
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so červenec 02 2016, 17:34    Předmět: Citovat

Noo stačí, když nám prozradíš, co tomu bylo Smile
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so červenec 02 2016, 18:29    Předmět: Citovat

cirus napsal(a):
Hydrawerk - pls kde je v reálu ten MONITOR SWITCH ?

No bude se přepínat zavřením dvířek.
Nedoporučuji vyřazovat ochranu proti zapnutí při otevřených dvířkách.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soemtron



Založen: Jun 23, 2013
Příspěvky: 1085
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: so červenec 02 2016, 19:31    Předmět: Citovat

cirus napsal(a):
...Co jsem dlužen? Number one Number one Number one
Odpověď co bylo příčinou.
_________________
Exclamation Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: so červenec 02 2016, 19:51    Předmět: Citovat

workhard napsal(a):
Noo stačí, když nám prozradíš, co tomu bylo Smile


Jsem rád za zkušené kamarády (první na to kápnul workhard = zkratovací minipřepínač ovládaný dvířky, další přesně věděl Hydrawerk = monitor svitch, jezevec se bát nemusel, protože tento přepínač nespojil přívod k primáru vysokonapěťového trafa, a už jako jezevec nevím jestli v nových LCD TV je také ještě vysoké napětí, které by mohlo ublížit totálním amatérům, kteří se učili ještě v době, kdy bylo v zásuvce 220V. Já například jsem opustil elektro-obor v r. 1979 a od té doby mne nezajímal).
Přepínač ovládaný dvířky dle obrázku jsem rozebral, tu něco přihnul, tu něco zasunul tam kam to patřilo, vyzkoušel, dal dohromdy a mikrovlnka fachá jako nová.
Fakt je, že bez vás bych to neopravil a mikrovlnka by šla do sběrného dvora. Určitě se jich tam s podobnou závadou dostane hafo.
Takže jestě jednou díky. Number one
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so červenec 02 2016, 19:58    Předmět: Citovat

Možná bych tam raději dal nový mikrospínač. Běžně se prodávají. http://www.gme.cz/mikrospinac-zippy-vm-05s-00d0-z-p631-087
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so červenec 02 2016, 22:41    Předmět: Citovat

"monitor switch" je poslední stupeň ochrany před ozářením mikrovlnama při náhodném otevření dvířek. Tento koncák nikdy nespíná výkon, takže se neopaluje. Pokud sepne proud, tak vždy takový, který vyrazí minimálně vnitřní pojistku. Po zaučinkování se považuje za vadný a musí se vyměnit. Pokud budete otevírat dvířka za chodu, tak se budou ty dva spínací koncáky opalovat až jednoho krásnýho dne jeden z nich začne lepit, nebo odskakovat později, až to zchytá ten "zkratovač". Proto vždy troubu vypnout a pak otevírat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7919
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne červenec 03 2016, 7:25    Předmět: Citovat

Ano, si ještě pamatuji ze školení (30 let?) že tento spínač je nutné po poruše VŽDY měnit. Nehledě na to, že ke zkratu byla nějaká příčina.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: ne červenec 03 2016, 8:24    Předmět: Citovat

Děkuji to workhard + Hydrawerk
Number one Beer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3327

PříspěvekZaslal: po červenec 20 2020, 19:00    Předmět: Citovat

Ahoj.
Dneska mě v práci při ohřívání obědu vylekala mikrovlnka (Electrolux EMM2015S). Ve chvíli, kdy doběhl časovač a cinkl zvoneček, se z mikrovlnky ozvala slušná rána. A ticho, tma. Vyrazila jistič zásuvek, hlavní jistič dílny a ještě jistič v rozvodně. Shocked Po obědě jsem jí otevřela, ale nic vadného jsem nenašla. Všechny tři pojistky neporušené i žárovka v pořádku. Postupně jsem zapojovala jednotlivé části, až jsem ji zapla kompletně a normálně hřeje, točí talířem, svítí a časuje. Tady ve vlákně se píše o tom monitor spínači, ale proč by se aktivoval koncem programu, když dveře byly pořád zavřené a hlavně jakto že neodešla ta 1,6A pojistka, ale slítly tři jističe? Hlava mi to nebere. Confused V příloze je schéma z jednoho ruského webu, tak nějak sedí.



EMM2015S.jpg
 Komentář:
 Velikost:  66.17 kB
 Zobrazeno:  200 krát

EMM2015S.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12339

PříspěvekZaslal: po červenec 20 2020, 21:01    Předmět: Citovat

lesana87 napsal(a):
Ve chvíli, kdy doběhl časovač a cinkl zvoneček, se z mikrovlnky ozvala slušná rána...
Obvod monitor spínače v tom bude nevinně, 1,6A pojistka by žádnou "slušnou ránu" nedovolila. Ta "slušná rána" přece po sobě musela vedle akustického projevu zanechat nějaký viditelný následek. Jen tak si třísknout? Co ten filtr?
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3327

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2020, 19:25    Předmět: Citovat

Právě že viditelný není žádný následek, na to, jaká to byla rána. Confused Napadlo mě, jestli se nějak neseklo topný těleso grilu, futrál má uzemněnej a je na něm fáze před pojistkama, tak jsem ho radši odpojila, stejně jsem gril nikdy nepoužila. No a normálně jsem si ohřála oběd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12339

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2020, 19:45    Předmět: Citovat

No ono kdyby si tak hlasitě pšoukl filtr, asi by to bylo na něm vidět. Ale ostatní následky po pšouku jsou obvykle stejné - funguje to jakoby nic... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červenec 21 2020, 19:50    Předmět: Citovat

Nielen vidiet, ale aj citit - smrdi to hnusne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Method



Založen: Sep 25, 2018
Příspěvky: 21
Bydliště: OTNICE 277

PříspěvekZaslal: ne srpen 09 2020, 18:43    Předmět: Citovat

Dnes nalezen paradox
Mikrovlnka Whirlpool AVM-230/WP/WH vyrobena asi 1996
Soused, co není elektrotechnik se usnesl, že když shořelo trafo a má tak málo drátů, že to nebude problém nahradit. Opatřil si jiné trafo a zapojil jej.
Co muselo následovat je skoro jisté - hořely pojistky
Tak jsem byl přizván k poradě, co s tím je.
Doznávám, že mikrovlnku jsem viděl teprve podruhé uvnitř. Ale nechci zase vypadat jako neschopný. Dělám toto řemeslo skoro 60 let.
Takže jdu hledat, na web, a nic moc to nepomohlo.
Zde je o tom diskuse, takže už víme, že to máme správně.
No problém byl v tom, že trafo sedělo na plechu a bylo s ním spojené a to celé je zasunuto do kostry trouby. Pospojování nebylo.
A výsledek byl jiskřivý ohňostroj pod trafem, protože ono to jaksi nemělo i tak kontakt na kostru. spojení to nemělo, jen nýtek na trafu a pak už na šroubky. kousek drátu jako propojka to vyřešil dokonale, jiskření nebude.
A ještě jeden fígl v tom je - má to tři mikrospínače spojené mechanicky na vačky odvozené od dvířek. Proč je jich tolik ? to nevím-
ALE ! zapojení neprovozuje onu "zkratovací cestu" -nýbrž je to stále spojené k přívodním kabelem i když dveřní spínače jsou v pořádku- proměřeno.
Prostě je to podivnost, ne moc zábavná, ale poučná ano.
A děkuji za pozornost Havránek

_________________
Ferda Vám děkuje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3327

PříspěvekZaslal: po leden 11 2021, 20:13    Předmět: Citovat

Tak dneska se výbuch při ohřevu oběda opakoval. Opět při doběhu časovače v pořadí bum - cink. Sad Tentokrát to aspoň nevyhodilo jistič v rozvodně, jen okruh zásuvek. Po čuchu (smrad byl obloukový ne součástkový) a podle opálené samolepky jsem našla toho sabotéra - mechanický časovač. Po otevření to s ním vypadalo dost černě. Po prozkoumání jsem zjistila, že se vytáhl oblouk mezi jednou packou kontaktu časovače a jednou packou kontaktu PWM cyklovače horem přes plastovou přepážku, která kontakty odděluje. Vyčistila jsem to opatrně, aby se mi ten "budík" nerozsypal a nemusela jsem to posílat na Slovensko. Přepážku jsem oškrábala, kontakty umyla a po složení to časovalo, cyklovalo i vodu v hrnku ohřálo. Tak snad bude zítra teplý oběd a ještě nějaký čas ten krám vydrží.


casovac.jpg
 Komentář:
 Velikost:  72.29 kB
 Zobrazeno:  77 krát

casovac.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund