Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Klimatizace v paneláku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červen 27 2016, 19:29    Předmět: Citovat

Ked mas "vhodne" otocene okna (napr. po obede az do vecera tam svieti slnko), tak zaluzie nestacia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: po červen 27 2016, 20:10    Předmět: Citovat

Mobilní klimatizace je hlučná, méně účinná, ale na těch pár žhavých dnů dokáže ochladit místnost o pár stupňů, aby se dalo spát.

Na výfuk se dělají už linkované vložky do oken, nebo se dá udělat deska.
A možná vyjde levněji pytel párty ledu s ventilátorem, to už si každý musí spočítat sám. Chladit to v mrazáku znamená riskovat ohřátí uskladněných potravin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: st červen 29 2016, 20:24    Předmět: Citovat

Je možný ten kondenzátor ochlazovat stlačenym(nebo zkapalnělym) plynem,pochopitelně nehořlavym,nejedovatym a nesmradlavym.Třeba jsme takhle starym sněháčem vychlazovali sud piva (jednou i dofoukávali,ale to pak bylo to pivo hnusný).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: st červen 29 2016, 21:10    Předmět: Citovat

Má to někdo na balkóně tu venkovní jednotku nebo soused?
Včera mi volal kamarád a chtěl by to pro někoho do paneláku zadělat. Říkal jsem mu že je to hlučný i když na dovolený mi to nepřijde,větší problém si myslím,že je ten kondenzát,musí dát na balkón kbelíky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jodaps



Založen: Jun 21, 2007
Příspěvky: 179
Bydliště: Brno 62500

PříspěvekZaslal: st červen 29 2016, 22:59    Předmět: Citovat

To by mě teda zajímalo (bez ironie) jak by chtěl ten kamarád vyvést trubky z bytu na balkon. Já bych potřeboval 7cm ďóru v průměru (pro klimu s Quick konektory), přes beton 16cm + izolaci (cca 32cm).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: čt červen 30 2016, 10:53    Předmět: Citovat

No ta díra je 7cm,vedou tam dvě trubky a odtoková hadice na kondenzát to je pravda,už jsem nějakou namontoval. Nevím zda jeto panelák nebo zděné. Mně zajímal jen ten zvuk od sousedů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt červen 30 2016, 11:00    Předmět: Citovat

doktor365 napsal(a):
Má to někdo na balkóně tu venkovní jednotku nebo soused?
Včera mi volal kamarád a chtěl by to pro někoho do paneláku zadělat. Říkal jsem mu že je to hlučný i když na dovolený mi to nepřijde,větší problém si myslím,že je ten kondenzát,musí dát na balkón kbelíky.


Já mám klasickou venkovní jednotku na balkóně a problém není. Při plné zátěži to sice hlučí dost, ale je to invertor a v noci naplno určitě nejede. Pokud by si někdo ze sousedů stěžoval na hlučnost, tak je pošlu do prdele, protože okolo mě jsou samí kuřáci, co si vypalují zobáky snad nonstop, takže větrat rozumně ani nemůžu.
Jinak průraz na balkón problém trochu byl, ale ne můj Smile Firma, co mi to instalovala se trochu zapotila no, průměr otvoru je asi 7 cm co si tak pamatuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so červenec 02 2016, 15:08    Předmět: Citovat

Geizeer
The cooling capacity of Geizeer is about 3 Celsius degrees for a very well insulated room of 12 square meters. Laughing
https://ksr-video.imgix.net/projects/2291626/video-665199-h264_high.mp4

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: čt červenec 07 2016, 15:02    Předmět: Citovat

což vyzkoušet tohle??
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt červenec 07 2016, 18:48    Předmět: Citovat

Píč*vina.

Vzduch proudící skrz větší díru do menší díry by se naopak stlačoval a teplo by se v něm koncentrovalo (tak jako v kompresoru).
Vzduch proudící užší dírou se bude pohybovat rychleji, takže dokud bude chladnější než lidská kůže, bude smyslově působit chladnější. Pokud bude teplejší, bude naopak o to rychleji zahřívat.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: čt červenec 07 2016, 19:50    Předmět: Citovat

Ono to bude asi založené na tom, že prúd vzduchu, rýchlejšie prúdiaci na pokožku, napomáha rýchlejšiemu odparovaniu potu a tým človek cíti subjektívne chladnejšie. Túto istú službu by urobil ventilátor, napájaný solárnym článkom. Známy má takú solárnu čiapku a nevie si ju vynachváliť. Very Happy

BTW, v článku písali, že ten vynález znížil teplotu v miestnosti o 10°C. Tiež nič nemožné, ak im predtým na čidlo svietilo slnko a zakrytím okna papundeklom zatemnili miestnosť. Taktiež sa menej zahrievali steny, na ktoré predtým smažilo slnko. Ale asi novinársky zaujímavejšie je urobiť z toho technický zázrak.

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: čt červenec 07 2016, 21:24    Předmět: Citovat

Možná to nějak funguje i když já osobně tomu nevěřím,ale klima je klima. Nastavím co požaduji a to tam mám. U flašek asi nic nastavit nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: čt červenec 07 2016, 21:51    Předmět: Citovat

Když ti bude moc chladno, zavřeš některý víčka.... Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Racius



Založen: Aug 29, 2009
Příspěvky: 189
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červenec 20 2016, 23:28    Předmět: Citovat

Dobrý deň, kopírujem z iného fóra:

Zdarec, využil som tieto posledné nie-teplé dni na prípravu proti horúčavám a realizoval koncept, pre ktorý som sa už dávnejšie inšpiroval kdesi na internete.
Keďže splitová klimatizácia neprichádza do úvahy v prenajatom byte, kde vŕtanie do fasády nie je možné, zostalo len menej vyspelé riešenie.
Prvá otázka akú klimatizáciu kúpiť ? Po konzultácii s Drakom som vybral Coolexpert APM-12AN1, ktorá má servisné stredisko priamo v Brne a ako predajňu zazmluvnený Bauhaus. Cena 9990kč, t.j. asi 370€. Záruka 2 roky, to musí vydržať kým sa presťahujem do bytu, kde si nahodím na fasádu/balkón nejakú tú Toshibu.

Do okna som si nechal v Hornbachu odpíliť drevotriesku hrúbky 16mm. Rozmery som zadal 150x70cm, zmerané podľa krídla okna.
Do drevotriesky sme s kamošom vyrezali kmitoskou dierou tak akurát na kus hadice, ktorý sme tiež odrezali na rozvinutú dĺžku asi 7cm.
Na dosku som nalepil extrudovaný polystyrén ako izoláciu a pokryl alobalom ako odraznú vrstvu. Rúčky na manipuláciu z plastového viazania krabice klímy sa hodia pri manipulácii.
Doska krásne dosadne na tesnenie okna a je zarigľovaná druhým krídlom okna, je to trochu boj to osadiť do okna, ale ide to. V ľavom hornom rohu je priskrutkovaná doštička, ktorá sa opiera o kovanie rámu a utesnenie je celkom spoľahlivé. Doska je v ráme okna položená na dvoch špalíkoch, keby bola vyrezaná presne, tak by sa nedala prepchať cez kovanie druhého krídla okna.

Klimatizácia je položená na parapete a výduch strčený takmer priamo do diery. V manuáli píšu, že klíma má byť 30cm od steny, ale prúdenie vzduchu dozadu mi príde dostatočné, možno ide o antiblbovské opatrenie aby nikto nezakrýval nasávacie mreže.

Experimentálna prevádzka asi 2 hodiny znížila teplotu vzduchu v izbe z 24.5°C na 22°C, pričom teplotomer som mal položený na posteli. Subjektívne sa ovzdušie zlepšilo vďaka odvlhčeniu. Teplota bola nastavená na 20°C a výkon ventilátora na Low.
Uvidíme ako si riešenie povedie počas horúčav.



DSC_5947.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC_5947.jpg
 Velikost:  172.99 kB
 Staženo:  25 krát


DSC_5944.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC_5944.jpg
 Velikost:  107.54 kB
 Staženo:  27 krát


DSC_5945.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC_5945.jpg
 Velikost:  118.27 kB
 Staženo:  19 krát


DSC_5946.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC_5946.jpg
 Velikost:  172.25 kB
 Staženo:  18 krát


DSC_5942.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC_5942.jpg
 Velikost:  114.38 kB
 Staženo:  23 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9767
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt červenec 21 2016, 10:26    Předmět: Citovat

Tohle by stálo za to udělat z toho dvojitýho plexiskla ( dvě tabule a mezi nima svislý příčky ze stejnýho materiálu. Název se mi teď vypařil z havy). Timhle si děláš tmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund