Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Radeon Mobility X1600 win10, BSOD: Memory Management
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 6:32    Předmět: Radeon Mobility X1600 win10, BSOD: Memory Management Citovat

Vcera jsem pri ojedinelem spusteni IE zahledl hlasku ze bezplatna aktualizace os na 10 konci koncem cervence. Abych o nic neprisel, zvedavost, nainstaloval jsem desitky na funkcni Acer Aspire5670. Zda se ze notas funguje a neni to zadna tragedie jak jsem se obaval. Notas je uz starsiho data a vykonem nijak neopliva. Co me zradilo tak grafika. Je pouzit nativni ovladac ale obraz je divne maznuty a spatne se na to kouka. ClearType nastaveni nepomohlo. Zkusil jsem postup podle manika z zive ze to funguje. https://www.linkedin.com/pulse/ati-x1600-hp-nc8430-windows-10-igor-lacko
Z toho linku co tam je jsem nic kloudneho nedostal. V edge prohlizeci. Hledal jsem na google ATI Mobility FireGL V5200, nasel a stahl. Rozbalil. Navedl jsem os na ovladac, v seznamu vidim X1600, instaluji. Ukazala se hlaska ze ovladac nelze overit, ignoroval jsem hlasku a po chvilce hlaska ze se instalace ovladacu nezdarila. Pri dalsim pokusu uz me to zahlasi hned ze zacatku ze v danem miste zadny ovladac neni. Stejna slozka. Prosim zkusene o radu jak tam dostat ovladac od ATI. Jako posledni vidim vratit se k 7 ale chtel bych 10 dat sanci. Dekuji
OS win10 32b.


Naposledy upravil robo dne pá červen 24 2016, 11:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 6:38    Předmět: Citovat

On tam píše o 64 bitové verzi. Nestáhla se tedy špatná verze ovladače?
Já jsem zkoušel Win10 na HW se starou Nvidia kartou. Stačilo mi stáhnout poslední ovladač od Nvidie, který byl pro W7, a spustit jeho instalaci. Žádné kouzlení. Pokud je instalátor "inteligentní", tak stažený ovladač někam rozbalit a odkázat se tam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8976
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 8:22    Předmět: Citovat

Minulej týden jsem řešil podobnou situaci, jen na stolním stroji. Byl tam Radeon X1650Pro a pro W10 64b jsem nedokázal za celej den sehnat funkční ovladače. Prolezl jsem net křížem krážem i diskuze. Když už se nějakej tvářil, že bude fungovat, tak to padalo. Většinou radili stáhnout 10-2_legacy_vista32-64_dd_ccc tuto verzi, jde sehnat přímo u ATI (AMD).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 8:32    Předmět: Citovat

Pokud jsou poslední ovladače jen pro Vistu, tak už to bývá problém. Nvidia s ovladači pro Vistu mi sice nepadala, ale měla problém s vykreslováním metro rozhraní (například hlavičky nových control panelů). S drivery pro W7/8 mi to běhalo OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 8:55    Předmět: Citovat

Pokud chceš drivery pro FireGL, tak si to nacvakej ručně u AMD, ale bojím se, že budeš muset minimálně upravit *.inf, pokud to má vůbec jít.


firegl.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  firegl.png
 Velikost:  29.8 kB
 Staženo:  26 krát


_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 9:08    Předmět: Citovat

Vybral jsem spravne, 32b ale dalsi postup uz byl spatny. Pri hledani ovladace X1600 jsem nabyl dojmu ze u 10 bude asi problem. Prvni chyba. Pak jsem to udelal jak bylo v navodu -stavajici ovladac-aktualizace a nasmerovani do rozbaleneho ATI Mobility FireGL V5200. Druha chyba. Stacilo spustit u ATI Mobility FireGL V5200 instalacku. Nainstaluje se ATi control center- ten uz jsem mel nainstalovany na sedmickach, pote spustit a ACC rozjede se klasicka ati instalace ovladacu. Tesne pred koncem instalace naskocil spravny obraz ale po instalaci ati instalator nahlasil chybu a chtel restart. Dal jsem tedy restart. Pote se ukazala dalsi chyba Memory Management, tohle asi uz asi patri os, ale system nakonec najel bez potizi a obraz je jak ma byt.

Standa99: Tam jsem to zkousel tez ale nevedel jsem presne co mam hledat. A taky obava ze os by po chybne instralaci ovladacu nemusel korektne najet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 9:48    Předmět: Citovat

Před tímhle jsi měl mít raději zálohovaný image + povolenou F8.
Stejně si vyzkoušej, jestli bude vůbec chodit např. uspání, protože tohle nebude mít dobrý vliv na stabilitu systému atd.

P.S. Vzpomínám si, že někdy před 2 měsíci jsem řešil taky nějakou starou grafiku a nakonce jsem do toho PC (kolegy) koupil tuhle. Pro nynější kodeky (H.264, VP9-youtube) má aspoň lepší podporu, než ty staré

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 11:42    Předmět: Citovat

Takze BSOD Memory Management neni ojedinela zalezitost, je to pri kazdem vypnuti. Na netu je toho o tom dost ale resni ktere by zabralo se nevi. S pameti jsem na 7 nemel problem. I chod stroje byl v poradky, zadne problemy s vypinanim. Udelal jsem test pameti aplikaci co je v systemu, bez chyby. No mam problem se kterym ja zit nemohu. Dam tomu nejaky cas a pokud se nenalezne funkcni reseni tak musim zpet na 7. A to jsem mel radost jak vse funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 11:46    Předmět: Citovat

Chyba Memory Management nebude o chybných pamětech, ale spíš o tom, že se driver snaží sáhnout někam, kam nemá. A protože běží na úrovni systému, dojde k BSOD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 12:04    Předmět: Citovat

Co takto?

http://catalog.update.microsoft.com/v7/site/ScopedViewRedirect.aspx?updateid=f713ee6f-6c49-4174-9b68-a6fc1c886d13

Je to pro sedmicky, melo by to ficet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 13:01    Předmět: Citovat

Právě že je to původně pro Visty (datum 25.8.2006), i když ve Win7 určitě chodí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 13:35    Předmět: Citovat

Odinstaloval jsem ovladac pro grafiku. Restart, behem vypinani chyba Memory Management. Po najeti os moje kontrola co je v systemu u gk za ovladac a byl tam ten od ms. Dal jsem vypnuti a stejna chyba s Memory Management. Pokus vypnuti zopakovan jeste 3krat a stejny. Start os byl neskutecne dlouhy ve srovnani se 7. Asi diky te chybe Memory Management. Jeste jsem si vsimnul kdyz jsem tam mel nainstalovan ATI ovladac ze kdyz jsem dal start tak me zmizel popis u ikon. Ikony byli ale popis ne. Jak jsem u nejakeho zastupce tuknul myskou napis se ukazal. Stacilo nekolikrat rozbalit start a popisky se ukazaly. S ovladacem od MS to neudelalo. No instalace- otisk notasu u MS by mel byt, vytvoril jsem si ucet. Takze pokud by skoncil koncem cervence bezplatny prechod na 10 tak bych nemel mit problem s legalizaci os u MS. A jsem zpatky u funkcnich 7 a u gfafiky mam ovladac ATI ver. 8.332.0.0 datum 8.1.2007
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 14:04    Předmět: Citovat

No nevim, jestli se stesti unavi po vic vypnutich Smile
Navrat do funkcniho stavu (W7) je asi v tuhle chvili nejrozumnejsi.

Mozna by slo nainstalovat W10 na druhej oddil, a pak manualne vybrat ovladac pro VGA adapter, a nasmerovat ho do sys slozky tech W7, dost mozna to odtam pobere ... Wink



PS: Prekvapuje te nefunkcnost 11let stare grafiky v novym (komercnim) OS? Vyrobce moc motivace k vyvoji mit nejspis nebude..

Ja mam na W8.1 starou PCI zvukovku M-Audio Delta 410 a jede s ovladacem pro XP, nicmene semtam prestane jit zvuk, a je potreba restartovat sluzbu Windows Audio. I tak celkem dobrej vysledek Smile Funguje i ASIO v Reasonu apod...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3311
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 14:29    Předmět: Citovat

Nevim jak je ta X1600 stara ale verim ti. Bohuzel zmrsene ovladace jsou u MS i na grafiky stare par let. To ze nevyuziji potencial one grafiky u starsiho kusu bych snad i bral. Jiny ovladac neni a grafika je vykonem kdesi v prdeli. Ale co me vytoci je omezena moznost nastavit si odpovidajici rozliseni. Pouze 1280*768 a 800*600. A ja potrebuji 1280*800. Tim ze druha hodnota byla 768 byl obraz nekoukatelny a po chvili meli oci dost. Stejne je ta grafika urcena je na hrani karet a pri trose dobre vule i video HD zvladne. Vic od ni ani necekam.
Mam jeste Dell E6400 se kterym se chystam na upgrade do konce toho cervence. Vyzkousim a pokud bude problem vracim se na 7. Snad bude moje teorie o legalnim os fungovat kdyz se rozhodnu win10 opet vyzkouset po nejake vetsi aktualizaci ktera bude uvolnena buh vi kdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 14:41    Předmět: Citovat

Ohledne te legalizace netusim, to jsem nikdy nezkousel.

Kazdopadne bych zkusil kdyz by byl cas jak jsem psal ty desitky dat na jinou part. nebo ext. disk apod a zkusit mu nacpat ty drivery ze sedmicek...

Mozna to rozliseni zkus nacpat primo do registru

HKEY_CURRENT_CONFIG > System > CurrentControlSet > Control > Video

A pak logout/login
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.29 sekund