Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Openbox S3 mini HD rozmer obrazu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
edoedo20



Založen: Nov 10, 2010
Příspěvky: 212

PříspěvekZaslal: po červen 20 2016, 8:52    Předmět: Openbox S3 mini HD rozmer obrazu Citovat

SD vysielanie SkyLink som doteraz pozeral cez Openbox S1. S príchodom HD vysielania a spokojnosťou s Obenbox S1 som si teraz kúpil Openbox S3 mini HD. Príjem staníc je v pohode, až na to, že niektoré filmy na staniciach Doma, Čt1, Dajto a možno aj ďalších idú so zmenšeným obrazom. Akoby v čiernom zhruba 3 cm rámiku na telke CTV2124 s uhlopriečkou 55 cm. Jedná sa zrejme o staršie flmy, ako napr. Wolker texaský renger a podobne.
Potreboval by som objasniť, či mám čosi zle nastavené, alebo je to trvalý jav s ktorým sa treba zmieriť, alebo je to ďalšia "pozornosť" HD vysielania okrem nevysielania teletextu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: po červen 20 2016, 11:31    Předmět: Citovat

Zdravím všechny,
pokud to máš připojené na TV 4:3 a v menu nastavené 4:3 Letter Box, měl by Ti jít rozměr všech 16:9 upravit červeným tlačítkem - různé režimy na víc zmáčknutí po sobě (vlevo dole na ovládači). Naopak, pokud máš TV 16:9 a nastavení 16:9 LB, jde takto upravovat obraz vysílaný 4:3, což už je jen pár programů v SD. V HD to je bohužel spíš problém neúcty a bezohlednosti našich TV k divákovi, museli by to roztáhnout už ve studiu, nebo si jednoduše koupit novou kopii v 16:9.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: po červen 20 2016, 13:59    Předmět: Citovat

CTV 2124 je stará CRT šunka takže za A je správně. Jiná věc je ta že touto TV tazatel naprosto degraduje to co mu jeho HD přijímač nabízí, čili především samozřejmě obraz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7331

PříspěvekZaslal: po červen 20 2016, 14:07    Předmět: Citovat

Nepíšete, zda se jedná o příjem HD nebo SD vysílání.
Při HD vysílání se nemění příznak, vysílání je stále 16:9. 4:3 naše TV správně formátují do pillarboxu. Se 4:3 obrazovkou se fakticky nepočítá, takže pokud takové vysílání pustíte na starou TV, bude obraz ve 4:3 formátu vždy vyplňovat jen vnitřek obdélníku 16:9.
Pokud přijímáte SD, tak tam přepínání formátů stále funguje, stačí nastavit výstup na auto nebo 4:3. Zmenšený obraz se vyskytuje jen v případech, že TV vysílá starý širokoúhlý film - tedy film, který je původně 16:9 a do 4:3 byl převeden klasicky letterboxem. Takový film se pro odbavení jeví jako 4:3, ale obsahuje nahoře i dole černé pruhy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: po červen 20 2016, 14:24    Předmět: Citovat

V tom případě je TV vždy 4:3, protože jiný režim nemá, takže na Openboxu si nastav formát na 4:3 a Letterbox na ON. Potom Ti na všech kanálech vysílaných 16:9 a samozřejmě všech HD půjde přepínat pomocí toho výše zmíněného červeného tlačítka. Na SD 4:3 Ti to tlačítko nebude dělat nic. Toto platí i pro záznam pořízený na přístroji a v omezené míře i na DivX a Mkv. On je to za ty prachy celkem chytrý a rychlý stroj.
Jinak bych osobně se už koukal po jiné telce, přece jenom to HD je o něčem jiném.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
edoedo20



Založen: Nov 10, 2010
Příspěvky: 212

PříspěvekZaslal: po červen 20 2016, 14:30    Předmět: Citovat

Ďakujem za odpoveď, overím a dám vedieť ako mi to pomohlo. Akurát to trochu potrvá, lebo to mám na chalupe.

Ano CTV2124 je morálne a aj technicky zastaralá. Je to telka ešte z doby analogu, ale na druhej strane služi k spokojnosti. Tým že má uhlopriečku len 55 cm a pozerá sa tak asi z troch metrov je obraz dostatočne kvalitný a keďže ani HD satelit neprotestuje, nie je čo riešiť. Navyše je to stereo síce nie s bohviečo reprákmi, ale subjektívne má lepší zvuk ako tie nové LEDky.

Največší problém bol prechod SkyLinku na HD. Inač by som nič neriešil a zostal s openboxom S1. Ale pokrok nezastavíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5988
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: po červen 20 2016, 15:47    Předmět: Citovat

Mám to stejně - TV CRT 55cm, formát nastaven na 4:3, HD satelit přes SCART, nastavení výstupu 4:3 Letter box. Pro uvedený případ je možnost dočasně přepnout výstup obrazu zmíněným tlačítkem na "4:3 optimální" nebo "4:3 plný zoom" (Technisat S2).

TV sleduju pouze večer z postele na necelých 1,5m. Bez brýlí ani na HD televizi srovnatelné velikosti stejně nepoznám mezi SD a HD žádný rozdíl. Za těchto okolností není důvod televizi měnit - mám ještě jednu záložní a možná mě ty dvě CRTčka na rozdíl od současných ještě přežijí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
edoedo20



Založen: Nov 10, 2010
Příspěvky: 212

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 5:45    Předmět: Citovat

Ďakujem za poradenie. Čereveným tlačítkom nením rozmer podla potreby, takze aspom že toto funguje.
Inak pán Achab, súhlasím s vami. Aj u mňa je to podobné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: pá červen 24 2016, 21:01    Předmět: Citovat

Jsem rád, že to chodí, jak má, Openbox je pro mě vzor toho, že za málo peněz může být hodně muziky. Začal jsem s openboxem 810, teď mám S2, škoda, že ho zrušili a je jen S3 Mini. Nějak se mně ten ve větší krabici, kovový a s vestavěným zdrojem líbil víc. Jinak zatím pořád zjišťuji, že má Openbox proti ostatním strojům spoustu předností, zejména rychlost reakce na ovládání a velmi intuitivní ovládání. Ostatní by se měli učit. Tomu čevenýmu čudlu říkám "magické" tlačítko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
edoedo20



Založen: Nov 10, 2010
Příspěvky: 212

PříspěvekZaslal: so červen 25 2016, 10:43    Předmět: Citovat

Zostal som openboxu verný, ako som už písal. Som s ním tiež spokojný.
Teraz ma ešte trápi nutnosť presnejšie doladiť parabolu, ktorá je umiestnená na šikmej streche a je k nej špatný prístup. Kvoli šport 1 som ju musel jemne natočiť na západ, teraz mi už šport 1 ide, ale zas strácam stanice ako doma HD a markíza HD. Zrejme je problém v elevácii a to musím na strechu.
Mám dojem akoby HD stanice potrebovali lepší signál. Len tak na doplnok, markíza SD ide aj so športom 1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund