Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Plazma Samsung PS42C450B1WXXH, poraďte
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
amidamaruu



Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út červen 21 2016, 14:44    Předmět: Citovat

Tak dnes jsem vyměnil ty trandáky,ale stále mi bliká,a nejede.Jak jsem změřil vstupní napětí na pravou levou stranu,tak ze začátku mi normálně/po odpojení kabeláže/naběhlo 230v,ale postupně šlo do nuly.Změřil jsem zdroj,a na začátku napětí je,ale na to velkém trafu,co rozděluje napájení na trandáky/na pravé str.na zdroji/příkon nulový.Setkal se někdo s touto poruchou?At hledá,jak hledám,bez plánku s napětími jsem v pr..
je to tento zdroj.

http://otexinc.com/Power-Supply/BN44-00329A

elektrické schema jsem sice našel,ale bez napětí./kde a kolik/
Píšu to trochu laicky,nebot na dálku se to špatně vysvětluje.Naco se zaměřit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: út červen 21 2016, 16:25    Předmět: Citovat

Nejde o laicke vysvetlovanie na dialku, ide o to, ze ocividne netusis, o com je rec - akych 230V? Co je to za nezmysel? Zdroj predsa dava 5V, 15V, Va, Vs, SUSy si vyrobia Vscan, Vy, Vz - takze o akych 230V to hovoris? Akoze chces povedat, ze si vymenil vadne FETy a zapol znovu? Radim ti dobre - zanes to niekomu, kto to este bude vediet spravit, lebo ak to rozvrtas, mozes tu telku rovno zahodit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6595
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 21 2016, 20:08    Předmět: Citovat

Jestli jsi vyměnil fety a nezkontroloval stav bufferů, tak už máš dost pravděpodobně fety znovu po smrti Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: út červen 21 2016, 20:49    Předmět: Citovat

Podla mna este nemá, lebo nevymenil poistku(y) na Y ci Z, takze mu to furt nic nedela. Az ked ju vymeni az potom mu to s najvacsou pravdepodobnostou znova odide.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
amidamaruu



Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út červen 21 2016, 21:07    Předmět: Citovat

Pro peteho:
Abych byl přesnější,tak Do VA a VS-ky mi nárazově vejde napětí,ale pomalu/přes kondík se vytrací.15v mám.5-ti voltová logika funguje.Po zapojení Ysusu není tam nic.Buffer je v pořádku.

Heno.Kde na Y SUSU je ta pojistka?Já nic takového nenašel.Ale to může být právě ta závada.


Jo a ještě.Měničúm desek za nekřestanské prachy bych nic zásadně nedával.Stačilo mi,jak kolega si tam dal LCD ,vyměnili celý konponent za 3 litry a stačilo jenom vyměnit odpor 1/2 watový.Nebo opravář praček.Vyměnil uhlíky a když mu nejela,tak jeho řeč byla,kupte si novou.A stačilo ji jenom přeprogramovat.A to,že se člověk učí,snad není žádná závada.Žádný učený z nebe nespadl.A nestydím se,když něco nevín se zeptat.Jsem po autonehodě,a kdybych netočil závity,tak jsem mohl být na vozíku.Elektronika je moje hobby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st červen 22 2016, 7:58    Předmět: Citovat

No na Va sa urcite 230V objavit nemoze, taku rezervu spatna vazba nema, a pokial sa ti na Vs objavi tolko, tak ocividne nefunguje spatna vazba a zdroj okamzite vypne, vsetky napatia kontroluje PIC-ko a nepovoli start telky. Ak je niektora poistka KO, tak urcite nebude ona ta zavada, to je logicke Wink Lenze ty nie si kolega, ak si myslis, ze aj tebe bude stacit vymenit jeden odpor a jednu poistku, tak si na velkom omyle Smile Nikto ti nechce zle, ale podla tvojich otazok a celeho popisu je jasne, ze ucit sa na takejto plazme nie je zrovna najmudrejsie, zacat treba na jednoduchych spinanych zdrojoch, pochopit ich funkciu a vediet najst chybu, az potom sa mozes pohnut dalej, inak je to bud o stasti, alebo odpalis aj este dobre komponenty a mozes to zahodit, rozvrtane to uz nikto robit nebude...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
amidamaruu



Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: so červen 25 2016, 18:10    Předmět: Citovat

Pro Peteho
Ten kolega jsem byl já.Pro úplnost.
Proseděl jsem nad tou telkou nějaký čas.Pomocí youtube a vylučovací metodou,jsem zatím přišel,že/odborně/jsem našel další 2 odvařené mosfety na tom chladiči,na X drive.Zajímavé pro mne je ten fakt,že odešly mosfety,jak na X drive,tak na Y drive.Jenom díky šlehnutého elytu na X drive 150/250V.Toto na té plasmě nepochopím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: so červen 25 2016, 19:28    Předmět: Citovat

Hm, a nebolo by rozumnejsie najskor riesit tu schizu, az potom plazmu? Twisted Evil Zaroven sa obavam, ze pomocou youtube a sedenim nad nou na nic ani nadalej neprides Wink Rovnako ako to, ze nejaky zly kondik na X-main sposobil odidenie Y-main, su to nezavisle menice, nijako spolu nesuvisia...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
amidamaruu



Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2016, 10:17    Předmět: Citovat

Pokud myslíš tu schízu,jako schizofremii,tak to neřeš.A pokud se jedná o to youtube,vím,že nejde všechno dělat podle ní,ale je to taková videopomůcka.Není tam všechno,ale pomocí dedukce/myšlenky/se dá k něčemu dopracovat.Telka je stále telka.At je lampová,transistorová,plasmová,nebo ledková.Jenom je na jiném principu.Elektřina,VN,signál.Něco jako auto.Jestli je to škodovka,nebo Jaguar,princip je stejný.Startér,čerpadlo,motor a převodovka.Jenom u nových je přidán palubní počítač.Manualem,dedukci a praxi se vždycky dopracuješ k závadě.A co se týče té plasmy.Ano .Jsou sice moduly rozdělené,ale napájeny z jednoho zdroje-seriově.Ze zdroje jde VS na y a z něho na z.Jenom z logiky jsem uvažoval,Na staré telce,když se ti odvalil nějaký kondík po cestě,tak někdy taky odejde koncové BU-čko.Ale je chráněno/celá telka/pojistkou.Na LCD-čkách je každá část chráněna ochrannou přepětovou pojistkou,v podobě odporu.Proto jsem se ptal,na jakým principu je ta plasma.Na Y-čku jsem sice našel 2waták,ale na Z-ku nic.A je zajímavé,že se odvařily ty mosfety,které jsou dimenzovány ma 8 ampér,ale pojistka 2 ampérová vydržela.A to neklekl jenom jeden,ale všechny.3 na Y-čku a 2 na Z-ku.Tady nejde mi jenom o opravu a běž do pr...ale i příčinu,proč se to stalo.Že by přehřátím?Nebo statikou?

Adresováno Petemu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2016, 20:21    Předmět: Citovat

S tymi principmi mas sice pravdu, teoreticky je to o tom istom, ale v praxi je ti to prd platne, pretoze ta zlozitost je niekde uplne inde - ak dokazes opravit staru Skodovku, to vobec neznamena, ze rovnako dokazes opravit novu Audinu Wink Pricinu musis zistit ty, ty to mas na stole, nie my, aj to je jedna zo schopnosti, bez ktorych to neopravis - statika to urcite nebude, najskor ani prehriatie nie, podla popisu je pricina v zdroji, ktory nasledne odpalil dalsie dosky. Ale aj keby bola pricina akakolvek, je to fuk, najskor musi zdroj fungovat na 100%, potom sa mozes pohnut dalej, tak ci tak musis najst vsetko odpalene a opravit to...Ze mosfety vydrzia 8A ti je nanic, takmer vzdy odidu kvoli napatovemu prierazu, casto kvoli studenakom na trafaku, seriovom kondiku na primari, spickam zo zdroja atd atd...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
amidamaruu



Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2016, 20:38    Předmět: Citovat

Díky za radu.Ještě jednou projedu zdrojovou desku.I když jsem nic na ni nenašel.Ale dotaz.Kdyby na ni něco bylo,tak by,po odpojení X-u by lnebylo na vs na Y čku stejné napěti.nemyslíš?Apřídavný zdroj jede.Podle zvuku v reprácich.Nebude to náhodou,že do 15-voltuvé logiky vlezlo nějakým způsobem vyšší napětí?A tím odvařilo ty mosfety?Ale přesto díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2016, 20:48    Předmět: Citovat

Schemu mas, no napriek tomu sa pytas taketo otazky - preto ti vravim, ze plazma nie je Skodovka Wink Ako sa moze zo zdroja Va a Vs dostat napatie na uplne iny zdroj 5V a 15V, ked su uplne nezavisle? Rolling Eyes Tipovanim sa pricina urcite nehlada Wink Hlavny zdroj musi davat stabilne Va a Vs, samozrejme, ze odpojenim ci pripojenim akejkolvek dosky sa nesmu zmenit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6595
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2016, 21:20    Předmět: Citovat

YSUS často odejde jako následek průrazu IO na desce bufferů, jestli buffer odejde kvůli problému v panelu, to netuším, ale domnívám se, že spíš ne, zatím jsem měl jen zkrat v panelu na plasmě Panasonic, u Samsungů zatím ne a oprava YSUS + buffery byla obvykle úspěšná, aniž by byl problém ve zdroji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2016, 22:19    Předmět: Citovat

Niekedy v plazme nie je žiadna príčina, ale na to sa nespoliehaj.

Len chcem povedat, ze mosfety odidu častejšie bez príčiny oproti bipolarom či IGBT a to najmä v plazme kvôli teplu. (okrem bežných príčin ako prepäťový prieraz DS, GS, SG, prieraz diody medzi DS čí porucha na obvode G resp. zlý návrh ktorý sposobuje pomale zavieranie a teda zbytočné tepelné straty)
Totižko výkonový mosfet typu enhanced field efect tranzistor je sam o sebe nevyspytatelny kus od kusu kedy sa rozhodne odisť.
Poviem to tak, že starobou dôjde k lokálnemu prehratiu na čipe a proste to prestrelí a je vybavené.
Preto su použité typy predimenzovaným prúdom a Ptot vzhladom na lepší tepelný kontakt čip-puzdro.
A to nehovorim o tom, že zvyšovaním teploty či už od sameho seba alebo od inych zdrojov zvysena teplota znižuje prudovu zatažitelnost, spomaluje rychlost a znizuje prierazne napatie co je prave v hrucej plazme idealne pre starsi kus ze si povie "a teraz uz to mozem j**at".

preto aj novsie plazmy už používajú v namáhanejších spínaných pozíciach IGBT aj keď sú drahšie a FETy uz len doplnkovo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
amidamaruu



Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: po červen 27 2016, 21:58    Předmět: Citovat

Kluci děkuji za rady.Měním ty mosfety,ale pro jistotu se před zapnutím ještě mrknu na ten buffer.I když jsem ho už 2X proměřoval.Končím link.Čauki příště
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund