Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Plazma Samsung PS42C450B1WXXH, poraďte
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
amidamaruu



Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2016, 11:12    Předmět: Plazma Samsung PS42C450B1WXXH, poraďte Citovat

Dostala se mi do rukou tato plasma.Po zapnutí do elektřiny se mi 5x vypne a zapne.Po přeměření jsem zjistil,že mi nejde napětí /zezadu/na pravý modul/220v/Po vytažení jsem zjistil,že zdroj je v pořádku.Po přeměření kondíků,diod a jiných jsem zjistil,že jsou ve skratu spínací trandáky typu-RJP30E2.Ale všechny 3.Dotaz.
Čím to mohlo způsobit?A proč všechny 3?Sice závadu jsem našel,ale hledám příčinu.Nedělal bych ji,ale je to pro nejlepšího kámaráda,který je ma invalidním vozíku.Poradte.Na co se ještě zaměřit,než vyměmím ty trandíky?Aby se zase neodvařily.Levé straně pravděpodobně nic nebude,nebot po odpojení pravé str.najíždí zvuk.Ale samozřejmě bez obrazu.Hledal bych,kdyby někde byl alespon nějaký plánek.Našel jsem sice na zdroj-BN44-O0330A-čko,ale dál nic.Proto ta prosba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2016, 11:25    Předmět: Citovat

Bude proražený některý z Y bufferů, jak koncové tranzistoty YSUSu, tak buffery jsou dost namáhané. Na YSUSu to mohou být elyty bez kapacity. Vygoogli si, co je pro tvůj YSUS v opravné sadě. YSUS nesmíš spustit s vadným bufferem, nebo znovu odejde a naopak, dobrý buffer nesmíš připojit na vadný YSUS, odpráskne ho to taky. Může to být zkratem v panelu, prohlédni panel, jestli v některém pixelu není černá tečka. Už jsem to tu popisoval, tak případně pohledej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
amidamaruu



Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2016, 18:06    Předmět: Citovat

Jo,nezlob se,tobě se to dobře mluví.Ale já jsem ještě ze staré školy.Nějaký ysus,asus buffer mi nic neříká.Starých telek jsem naopravoval spousta.ale plazmovku,teprve 3.Pytky.Děkuji,ale mám co se ještě dál studovat z nových věci,ale pytky řekni mi to trochu polopatě.Trochu tě obeznámim se svými poznatky.Pak mi pytky vysvětli,co je co.Předem díky.Uprostřed telky máme modul se zdrojem.Nalevo je modul vertikál/anodová/.Tam jsem našel ty vadné trandáky.Zajímavé,že to nekleplo rychlospínací diody.Dole je modul s ledkou/zelenou/která předtím blikala 5x.Dle mého,je to horizontální rozklad.Napravo je katoda vertikálu/modul/a další modul se signálem.Proto,nezlob se mým starodobým znalostem.Ale beru to podle starých skušeností.Jo.jestli bys mi mohl dnes poradit polopatě,pak mi pytky skus poslat nějaké str.na doučování.Jsem na krypldůchodě,a znalosti nejsou nikdy dost.Zvlášt u novodobé techniky.Díky.
Jo a co se týče těch elytů.ze staré školy jsem nejprve prohledal,jestli některý není vyfouklý,nebo střelený.Pak proměřil všechny avometrem,jak se to kdysi dělávalo.Ale nyní/Po létech mám strach,že to nestačí./Tak raději,pro,klid duše,všechny kondíky/elyty/kolem vadné součástky měním.Stejné kapacity,ale na vyšší voltáž.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2016, 20:26    Předmět: Citovat

Kondenzátory testovat zejména na ESR, třeba http://www.zajic.cz/esr/esr.htm , u plasmy se nehraje na vertikál a horizontál, vykreslení obrazu je trochu složitější. YSUS a Y buffery máš u Samsungu vlevo při pohledu zezadu. Co jsem o plasmách načetl, bylo většinou na fórech a v angličtině, prostě jsem hledal Googlem a četl. Myslím, že v dnešní době se to už naprosto nevyplatí studovat, plasma je mrtvá technologie. Opravovat plasmu není levná věc, tranzistory jsou drahé, pokud bys kupoval celou jinou desku bufferů, musíš ze zahraničí a stejně to budou vyšší stokoruny. Ideální by bylo sehnat TV s rozbitým panelem a přeházet moduly. Pokud bys chtěl modul bufferů opravovat, je to pěkná piplačka, musí se najít vadný IO, odpájet horkým vzduchem a připájet nový, který to taktéž chce koupit v Číně, tady stojí nesmysl, nebo ho vůbec neseženeš. Pokud do toho chceš investovat, jako studijní materiál je to OK, ale šance na neúspěch jsou dost velké, v době, kdy plasmy ještě za opravování stály jsem jich pár koupil i od profi opravářů, kteří s tím neuměli hnout, tak dobře zvaž, jestli do toho to úsilí chceš vkládat. Já už plasmy neřeším, ekonomicky se to nevyplatí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DELONG



Založen: Apr 16, 2006
Příspěvky: 1378
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2016, 21:57    Předmět: Citovat

Plný súhlas so Zakym . Ja to tvrdím tiež plasma upadne do zabudnutia ako ČB telka , vidoe Beta alebo video 2000. Už aj éra CD-čiek skončí. DVD-čka o chvílu tiež.
LCD telky sú už lacné a ani v nich sa už neoplatí vŕtať Laughing .
Bude asi taká doba kúpiš nové a staré neriešiš Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2016, 22:12    Předmět: Citovat

Ja naopak vobec nesuhlasim Very Happy Zabavka je to dobra, ak je clovek sikovny, za par eur to dokaze spravit, buffer IC nie je problem lacno kupit napriklad tu , mosfety podobne, takze pri troche vedomosti a skusenosti je mozne taku plazmu opravit radovo za 10€, co urcite zmysel ma, nez vsetko hned vyhodit - do zabudnutia raz upadne vsetko, to ale nie je argument, co este moze sluzit, preco by nemalo Wink Ale plne suhlasim s tym, ze vertikalnej pytky anode a horizontalnej pytky katode moc sanci na uspech nedavam Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tornado6



Založen: Mar 09, 2007
Příspěvky: 1406
Bydliště: Piešťany okolie

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2016, 22:13    Předmět: Citovat

Asi hej, ale potom skončíme ako sprosté opice ktoré si nevediavymenit ani sprostu poistku lebo nebudu vediet kde ju hladat a ako vlastne vyzerá a na čo vlastne je. A to ma naozaj desí. Cry
PS: toto je na príspevok Delonga, aj ked s nim vcelku suhlasím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červen 16 2016, 22:22    Předmět: Citovat

Ano, nove LCD sa da kupit aj lacno - ale bude to hrozna sracka. Mnohi ludia vobec nerozmyslaju - namiesto opravy povodneho draheho (a kvalitneho) zariadenia kupia nejaky lacny smejd a potom sa divia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2016, 7:38    Předmět: Citovat

Presne k tomu to speje. Uz teraz je tolko sprostych opic a jediny ostrov vedomosti je tu a na podobnych forach.
Najhorsie je, ze keď poviem tomu priemernemu cloveku, ze volačo opravujem poklada ma za chudaka, čo sa vrta v železe alebo nosi stary papier do zbernych surovin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2016, 8:45    Předmět: Citovat

LCD se opravovat v současné době stále velmi dobře vyplatí, je to daleko méně rizikové, že se vlivem přehlédnutí nějakého neodhaleného problému znovu odpráskne mnoho drahých součástek, čímž jsou plasmy přímo typické. Kupovat buffer IO v Číne je OK, pajcy to nejsou, ale kupovat takto MOSFETy nebo IGBT pro YSUS přiliš nelze, to budou pajcy téměř jistě a vzhledem k jejich zátěži v YSUSu je to cesta, jak zbytečně přijít o peníze, protože prostě nemají šanci vydržet, vyzkoušel jsem to osobně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2016, 11:01    Předmět: Citovat

Zvlastne, lebo odkedy kupujem mosfety a igbt na aliexpresse, nie v TME ci inde, odvtedy s nimi nemam ziadne problemy, ci v menicoch, telkach, zdrojoch atd Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: pá červen 17 2016, 14:59    Předmět: Citovat

Ja som tiež kupil na ali nejaké mosfety od Alpha&Omega výrobcu ako náhrady IRF a iných do nejakej plazmy a no problem.
Iné to bolo už s hybridmi na staré LG plazmy, boli to jazdenky vyletovane zo starych teliek, takže zaleží na predajcovi ako všade inde.

Inak plazma princípom činnosti veľmi zjednodušene mi pripadá ako mnoho segmentový fluorscenčný display alebo digitrón v tom ohlaďe, že červená, modrá zelená ako segmenty z rôznych luminiscenčných materiálov a spolu mnohosegmentová matica X krát Y.

Povedzme, že Y SUS + Y Bufre (ľavá strana z pohladu od zadu TV) sú v matici vodorovné súradnice volaného segmentu (horizontály matice), X bufre (spodná strana obrazovky) sú v matici vertikálne súradnice volaného segmentu a Z SUS je spoločná anóda displeja.

Spojením súradnice X a Y v danom časovom okamžiku + výberom kombinácie RGB (resp. spojením aktívnej Y a všetkých vertikál X ktoré majú biť aktivované) vznikne bod alebo postupnosť svietiacich bodov rôznej farby vo vodorovnom smere - teda v jednom riadku a nasleduje postupnosť bodov o riadok nižšie zmenou aktivácie inej horizontály Y pravdepodobne nasledujúcej.

Spoločná anóda Z je jasná.

Hm ako predstava na pochopenie by to stačiť mohlo ak to tak naozaj je....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DELONG



Založen: Apr 16, 2006
Příspěvky: 1378
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: so červen 18 2016, 7:59    Předmět: Citovat

Heno napsal(a):
Presne k tomu to speje. Uz teraz je tolko sprostych opic a jediny ostrov vedomosti je tu a na podobnych forach.
Najhorsie je, ze keď poviem tomu priemernemu cloveku, ze volačo opravujem poklada ma za chudaka, čo sa vrta v železe alebo nosi stary papier do zbernych surovin.


Súhlasím s tebou . Nás čo sa tomu pár rokov venujeme to baví vŕtať sa aj v 30 a viac ročných veciach. Stále sa učíš nové veci zbieraš cenné skúsenosti . Vieš si to opraviť, poskladať, odmerať ,nakúpiť .... Pre nás je to ako droga raz ťa to chytí a .....

Lenže viac ľudí tomu nerozumie nezaujíma ich to . A priemysel , ekonomika idú práve po takých to ľuďoch . Oni majú jediný záujem - zobrať im peniaze s peňaženky Laughing . Preto kupujú nové aj keď horšie výrobky do ktorých ako že nepatria kurvítka Wink .

Asi preto nás pokladajú za chudákov že sa v tom hrabeme ...... (ako rómovia v kontajneroch alebo popelniciach Laughing ) .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: so červen 18 2016, 9:30    Předmět: Citovat

Včera som pozeral po dobe film idiocracy - absurdistan no a vo svetle dnešnej doby mi to presne pasuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so červen 18 2016, 20:18    Předmět: Citovat

Taky se hrabu ve všem možném, ale pořád si stojím za svým, učit se v dnešní době, jak funguje plasma technologie a snažit se opravit TV není dobře vynaložené úsilí, obzvlášť pro někoho, kdo zatím nemá s plasmami žádné zkušenosti, ta technologie je mrtvá a oprava nebude v součástkách za 200,-, ale spíš tak něco málo pod tisícovku a pokud něco přehlédneš a shoří ti to zas, zamrzí to. Pokud peníze nehrají roli, je to jiná věc, ale tito lidé obvykle pro zábavu šrot neopravují. V minulosti jsem plasmy opravoval, ale už to nedělám, jak jsem psal, nevyplatí se to, nevydělá se na tom a doma plasmu nechci, tak co bych s tím dělal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund