Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nefunkční tisk z PC na USB tiskárně připojené k jinému PC

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červen 28 2016, 12:44    Předmět: Nefunkční tisk z PC na USB tiskárně připojené k jinému PC Citovat

Mám v domácí síti jeden PC s W10 a druhý PC s W VISTA. K tomu druhému byla připojena USB tiskárna CANON PIXMA iP3000 a bylo možno tisknout z obou počítačů. Protože iP3000 již začala zlobit při barevném tisku (mísiloy se barvy apod.), byla odpojena a místo ní byla připojena a nainstalována nová tiskárna CANON PIXMA iP7250 a bylo nastaveno její sdílení. Z toho počítače, ke kterému je tiskárna připojena lze tisknout normálně. Na tom s W10 se tiskárna objevuje v seznamu tiskáren (ovládací panely), ale při pokusu o tisk (nebo při dvojkliku na ikonu tiskárny) se vypíše hlášení "Operaci nelze dokončit (chyba 0x00000005) Přístup byl odepřen".
Můžete mi, prosím, někdo napsat co je třeba udělat aby to jelo?
Díky za ochotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8981
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út červen 28 2016, 13:06    Předmět: Citovat

Sdílení tiskárny jsem nenastavoval už roky, ale i podle té hlášky musíš uživateli s W10 povolit asi tisk jmenovitě na tom stroji, kde je tiskárna fyzicky připojená a nasdílená.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červen 28 2016, 15:23    Předmět: Citovat

Děkuju za snahu. Myslel jsem si že problém může souviset s tím, že v souvislosti se změnou mobilu z Sony-Ericsson K750i na dotykový LUMIA 550 mi po vytvoření účtu Microsoft a přihlášení se k němu tato skvělá firma automaticky změnila původní lokální účet na PC s W10 na ten microsoftí, se kterým se synchronizuje mobil s W10. Proto jsem se zkusil přihlásit na obou PC administrátorskými účty a nejenže ani tak to nešlo, dokonce z toho PC s W10 nebyla ta tiskárna ani vidět až do té doby, dokud jsem se i na PC s Vistama nepřihlásil jako administrator toho PC s W10. Pak sice byla vidět, ale rovněž hlásila stejnou chybu.
Protože při nastavování sdílení tiskáren se objevuje poznámka že v případě rozdílných Windows se doporučuje nainstalovat i drivery pro ty jiné verze oken, odinstaloval jsem tiskárnu a nainstaloval znovu, tentokrát se zaškrtnutím všech driverů. Opět stejné chování.
Jsem hardwerář (navíc letitý) a ne ajťák a tak mne už napadá jen jestli by nepomohlo nainstalovat tu tiskárnu na oba počítače.
Jinak samozřejmě budu vděčný za jakoukoliv radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: út červen 28 2016, 16:28    Předmět: Citovat

Zkus sem hodit screenshot z vlastnosti te tiskarny na Viste, zalozka "Sdileni", a taky vlastnosti te sdilene, co je videt ve W10.

Zkus na W10 tiskarnu pridat znovu - Tiskarny > pridat novou > lokalni > novy port a sem zadat UNC cestu ve tvaru \\<adresa pc>\<nazev sdilene tiskarny>

Melo by to vyhodit dialog pro zadani uzivatele/hesla.

Neber me doslovne, spis orientacne, windows uz jsem nevidel skoro rok, pisu po pameti Smile Smile nekdo me uricte orpavi kdyztak...

Ale hlavne: ta PIXMA iP7250 ma WiFi modul - pokud mas doma internet resenej pomoci WiFi, tak to proste pripoj k ni, a nemusi ti pak bezet druhy pc kvuli tisku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červen 28 2016, 18:20    Předmět: Citovat

to PixelOrgy:
- pořídil jsem sice požadované screenshoty, ale usoudil jsem že v nich nic zajímavého není . vše se zdálo OK,
- tak jsem přešel na to přidání nové tiskárny. Sice jsem to zkoušel už dříve, ale W10 dlouho hledaly a oznámily že žádnou tiskárnu nelze najít. Tak jsem to na základě Vaší rady spustil znovu. Výsledek sice stejný, ale už jsem se nedal odradit a klepnul na ten drobný text pod rámečkem pro hledání. A ejhle, objevilo se to potřebné okno pro ruční zadání. A když se po krátkých pokusech objevilo přihlášení k tomu PC s Vistama, šlo to už dosti jasně dál.
Zřejmě si W10 potřebovaly z VISTY k sobě stáhnout jeden z driverů aby mohly zpracovat tiskovou úlohu.
Protože potřebuju často tisknout inkoustovkou z PC s W10, bylo by logičtější zapojit tiskárnu tam, ale z prostorových důvodů mám u W10 malou laserovou tiskárnu Xerox a velmi slušný skener Canon CanoScan 8800F a tak větší z tiskáren šla k ženě na její stůl. Já tam totiž mám na stole ještě laboratorní zdroj, osciloskop a pájecí stanici.
No a pokud se toho tisku přes Wi-Fi týká, původně jsem to tak zamýšlel a když jsem tiskárnu instaloval, tak spojení přes Wi-Fi se nepodařilo. Asi to bylo tím, že mám u modemu s routerem nastavenou filtraci na MAC adresu a jednak se mi s tím nechtělo hrát, jednak jsem si uvědomil že při častých návštěvách početné rodiny bych tím dal všem přístup k tiskárně z jejich mobilů, což by jistě vnuci měli radost, já jsem to však zavrhl.
Takže moc děkuju za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: út červen 28 2016, 18:32    Předmět: Citovat

Perfektni, rado se stalo. Takze na w10 byl nejspis driver pro starou tiskarnu, nebo vubec zadnej.

S tou wifi by to stalo nejakej cas, ale myslim, ze by to bylo komfortni. dost mozna se da nastavit zabezpeceni na routeru, aby nebyla uplne vystavena vsem....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červen 28 2016, 18:52    Předmět: Citovat

No, mám modem s routerem Comtrend R3026e Multi DSL (od O2) a při častých návštěvách potomků a vnuků to představuje filtraci na MAC adresu (u řadových domků je třeba odfiltrovat zájem sousedů) pro všechny mobily, notebooky a nějaký ten tablet. No a protože ta fronta MAC adres dosti narůstá (dochází i k výměně elektroniky za novější), zjistil jsem že při výpadku sítě 230V se mi vždy dosti adres ztratí a já je musím znovu zadávat. Asi tam bude flash paměť jen pro prvních cca 12 MAC adres a zbytek je asi v RAM. A jak přibývají nové adresy a zjišťuju které už můžu smazat, tak se jednak mění pořadí, jednak je s tím práce navíc. No a ta iP 7250 není ani metr od routeru a konektor s volným kabelem tam zbyl od iP3000. Dlouhý kabel do horního patra k dalšímu rozbočení (pro TV, satelit atd.) mám v trubkách které zbyly po anténním rozvodu a tak počet RJ konektorů je taky dostačující.
To jenom na vysvětlení že netoužím po módním trendu. s Wi-Fi na všechno.
A ještě jednou díky za nakopnutí abych se nedal microsoftíma hláškama odradit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8981
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út červen 28 2016, 20:07    Předmět: Citovat

Nechci ti brát iluze, ale filtrace na MAC je úplně na nic. Naklonovat si jakoukoliv MAC zvládne skoro každej. WiFi sice není nic moc, ale WPA2-AES je ještě pořád relativně bezpečný šifrování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3330

PříspěvekZaslal: út červen 28 2016, 20:17    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Naklonovat si jakoukoliv MAC zvládne skoro každej.

To sice ano, ale musíš umět zjistit jakou, MAC adres je 281 bilionů. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8981
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út červen 28 2016, 20:21    Předmět: Citovat

Pravda, ale stačí chvíle na googlu a hned máš návody, jak odposlouchávat provoz a získat MAC adresy komunikujících zařízení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červen 28 2016, 20:29    Předmět: Citovat

Pánové, pokud navazujete na to že jsem psal o použití filtrace MAC adres a myslíte si že to používám bez šifrování, tak se mýlíte. Já jsem tu filtraci zmínil jen jako jednu z možných příčin proč se při instalaci tiskárny nezdařilo to Wi-Fi připojení. Protože jsem ale o ně až tak moc nestál, neřešil jsem to dále. Pochopitelně že mám Wi-Fi šifrované a s relativně dlouhým heslem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červen 28 2016, 20:33    Předmět: Citovat

Navíc lidé kteří bydlí v sousedství nejsou nijak zběhlí v takových praktikách. Tam šlo spíše o to odstříhnout náhodná neúmyslná připojování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8981
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út červen 28 2016, 20:35    Předmět: Citovat

Já to říkal hlavně kvůli tomu, že je to zbytečná práce. Ještě jak jsi psal, že to musíš furt přepisovat. Zvýšení zabezpečení je minimální, nebo spíš žádný. Pokud se někdo rozhodne lámat přístup do WPA2 zabezpečené sítě, tak překážka v podobě MAC filtru pro něj neznamená naprosto nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
nvenca



Založen: Feb 28, 2012
Příspěvky: 117
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červen 28 2016, 20:46    Předmět: Citovat

No, díky, to mi dává smysl. Až se zase příště něco ztratí tak to možná vypnu a nechám jen to šifrování WPA2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund