Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Reference na Autotým
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: út květen 31 2016, 15:15    Předmět: Citovat

navic nikdo nevi, jakym zpusobem ty kilometry byly ujety - auto s 200k na tachu, ale s tim, ze melo spravnou udrzbu a pouzival ho normalni clovek muze byt ve vyrazne lepsim stavu, nez neco s 80k, kde s tim majitel jezdil jak prase a jednou vymenil olej...

taky zalezi na konkretni znacce/modelu - nektery holt vydrzi min, nektery vic Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1151
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: út květen 31 2016, 16:44    Předmět: Citovat

Tak auto vypadá dobře, startuje na první otočení klíčkem, jede pěkně divoce (ale to je asi věc názoru), volnoběžné otáčky drží hezky stabilně, po sešlápnutí plynu jde velmi rychle do otáček a vůbec na mne dělá dobrý dojem. Uvidím, co mi řeknou příští čtvrtek v servisu.

Nemám moc zkušeností, ale auto v běžném provozu hezky brzdí, nepřipadalo mi, že někam táhne a prostě se mi líbí. Vím, je to asi chyba, ale je to prostě tak.

Při prvním okukování mi prodejce říkal, že v autě není rezerva protože má samolepící sadu. Dneska bylo vidět, že v autě rezerva je a zavazí v kufru, protože na jejím místě trůní nádrž na plyn. Ten není originál, ale je to dostavba.

Co mne poněkud mate je to, že při zkomání VIN kódu nacházím kde co možného, ale nenacházím počet najetých kilometrů. Všechny služby říkají, že nemají záznam a že ani za peníze jej nemají. To je poněkud matoucí, ale možná je to normální.

Díky za všechny rady Smile

_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: út květen 31 2016, 16:59    Předmět: Citovat

Zkousel jsi tuhle stranku? https://www.kontrolatachometru.cz/

nevim jak moc jsou data aktualni, ale melo by to byt z STK zaznamu.

Ten plyn funguje? Prepina spravne benzin/plyn? Jede dobre i kdyz to vytocis na treba 5000 na jednicce?

Jestli to jede jak ma, neni to moc prohnily a libi se ti, tak ho vezmi... Stejne nejaky zakroky bys udelat mel po koupi (olej, filtry, svicky, mozna brzdovy oblozeni...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1151
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: út květen 31 2016, 17:19    Předmět: Citovat

PixelOrgy napsal(a):
Zkousel jsi tuhle stranku? https://www.kontrolatachometru.cz/


Stránka je hezká a asi užitečná, ale neznám číslo protokolu poslední technické. Škoda.

Točit přes 5000 mne nenapadlo, při jízdě tak nějak řadím dříve. Fakt mne to nenapadalo, tak nevím.

Výměna oleje, brzdovky, chlaazení, svíček... považuji na samozřejmost a určitě ji udělám. To jsou ale maličkosti.

_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: út květen 31 2016, 17:31    Předmět: Citovat

Pokud to jezdilo před tím v cizině kilometry nedohledáš (dostupný je maximálně stav při dovozové technické kdy už je někdy stočený), to je právě problém u dovozů.

Platit Cebii a podobným je nesmysl,když jsem sháněl auto já u jednoho jsem si to zaplatil a vypadalo podle papíru dobře, ve finále totální vrak.

Clio není tak extra zajímavej artikl takže si nemyslím že by bylo stočený.

Hlavně neplatit všeljaký pojistky typu Carlife a podobně,totálně k ničemu, vyhozený peníze stejně s tebou při případný opravě vy.ebou a opraví jen aby to nějak jezdilo.

Jinak znám lidi co před každou technickou stočili tachometr,pak se to výborně prodalo Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1151
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: út květen 31 2016, 19:10    Předmět: Citovat

Prodejce říká, že je auto pořízené tady v republice a není to dovoz. Jinak podle VINu zatím všechno sedí, tak věřím i tomuto. Počkám, co mi řeknou v servisu, už aby to bylo Smile
_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1151
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: út květen 31 2016, 20:22    Předmět: Citovat

dj_rizek napsal(a):
Platit Cebii a podobným je nesmysl,když jsem sháněl auto já u jednoho jsem si to zaplatil a vypadalo podle papíru dobře, ve finále totální vrak.


A když si člověk přečte obchodní podmínky, tak jen žasne, co všechno se tam píše a k čemu se upisuje. Není mi třeba jasné, k čemu je při prověrce auta potřeba zpracovávat jméno, příjmení a rodní číslo člověka a tak podobně.

Na zkoušku jeden "cetifikát" mám, stál jednu třicetikorunovou SMS, a připadá mi to skutečně na draka (cardetect) už proto, že "Certifikát má pouze informační charakter". A to píše u všech služeb co se mi chtělo zkusit. Ale je tam barevná hlavička a podpis Very Happy

_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33914
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 31 2016, 20:30    Předmět: Citovat

U nas je zase KO (Kontrola Originality). Je to povinne pri dovoze auta. Alebo si to moze dat spravit clovek dobrovolne.

Akurat je to uplne na hovno, lebo oni za nic nezodpovedaju. Takze si clovek dovezie auto, povinne zaplati KO, prejde a jazdi. Potom mu policia auto zabavi, pretoze bolo kradnute...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st červen 01 2016, 6:16    Předmět: Citovat

Neniu napsal(a):
Prodejce říká, že je auto pořízené tady v republice a není to dovoz. Jinak podle VINu zatím všechno sedí, tak věřím i tomuto. Počkám, co mi řeknou v servisu, už aby to bylo Smile
Pokud je z republiky a je starý jak píšeš, muselo absolvovat vícero STK na českým území. Potom požaduj minimálně zřetelnou fotokopii "velkýho techničáku" = číslo protokolu z STK je na něm na lícový straně vlevo dole. Po zadání do tý stránky z odkazu musí vyběhnout všecky stavy, který auto mělo při absolvovanejch STK - u mýho Drobka to sedí.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: st červen 01 2016, 10:39    Předmět: Citovat

Já mám původ česko a taky to prd našlo.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Neniu



Založen: May 01, 2015
Příspěvky: 1151
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

PříspěvekZaslal: st červen 01 2016, 20:58    Předmět: Citovat

Ještě jednou díky za všechny postřehy a nápady. Už aby byl čtvrtek, to se na auto podívají v servisu a já budu moudřejší. A moje konto možná o dost lehčí Very Happy
_________________
Jsem na cestě k šípku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt červen 02 2016, 9:12    Předmět: Citovat

Jedna perlička. Na fóru skodahome.cz platí za dost podstatnou jedna rada - pomocí diagnostiky vyčíst z řídící jednotky servořízení její odmakaný motohodiny a tenhle počet vynásobit číslem 50 až 60. Proč zrovna takovou "konstantou" ? Protože průměrná rychlost auta v dnešní době za celou jeho životnost je někde v rozmezí 50 až 60km za hodinu. Pokud se výsledek násobení s tolerancí ±5 až 10% shoduje s údajem tachometru, lze předpokládat, že auto "není odcouvaný" neboli že údaj nájezdu je víc nebo míň pravdivej.
Good.
Kolega z práce před lety usiloval o koupi kombíka fábule z dovozu, údajně Belgie, podle papírů 4 roky stará, samozřejmě "naftafturbu", cena ne zrovna nízká, ale ani ne přemrštěná - 200 tisíc, na tachometru údaj necelejch 120 000 km, introš částečně v kůži, vejbava ne zrovna plná palba, ale ani ne socka edišn. Prostě ideál rodinnej kombík. Byl jsem se s ním na ten zázrak v bazaru podívat. Obcházel auto jak mlsnej pes, na laku ani škrábaneček, nikde ani stopa po opravách, podvozek přiměřeně otřískanej a sem-tam stopy rzi (tomu se žádný auto provozovaný na silnicích se zimním solením nevyhne), ale žádný kvetení na plechu nebo koláče loupající se rezatiny, vejfuk přiměřeně orezlej, okna nepoškrábaný a kódy roku výroby odpovídající papírům, čalounění neprosezený, koberečky neprodřený, volant i šaltrklacek jen lehce oblejskaný, rozvod nechrastil, prostě auto voňafka a kauf roku. Měl s sebou i laptop s kabelem na diagnostiku, všecko sedělo jak riť na šerbli. Už už tahal z kešeně toho skoro čtvrt mičudy, aby ono oběživo směnil za mrzkej kus plechu na 4 kolech, když mě vyjela z paměti vzpomínka na motohodiny odkroucený servem. Říkám přímo před bazarníkem "Honzo, ještě se koukni na ty motohodiny na servu, ať máš jistotu, nemělo by tam bejt víc jak nějakýho dvaapůl tisíce při těch kilometrech..."
V chlapovi by se v tu chvíli krve nedohlodal ani Vlad Tepes řečený Napichovač - tak byl bílej. Začal blekotat cosi o tom, že diagnostikou se do řízení nemůže zasahovat a kdesi cosi - no samozřejmě, na bloku "steering" v diagnostice byl údaj "3 200 hours" (a k tomu nějaký drobný) - prostě milej voňafkovej auťák byl podle toho velice šikovně zhruba o třetinu odcouvaná herka se skoro 200 tisícema kiláků "v nohách"... A bylo po kšeftu, kolega milýmu bazarníkovi hodil vyplněnou servisku a povídá "Tak tenhle bezcennej padělek si můžete strčit víte kam...!", vytáhnul z auta kabel od laptopu a bylo po žížalkách...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt červen 02 2016, 10:01    Předmět: Citovat

Jestli vypadalo fakt OK vč. motoru, tak by mně zrovna tohle nesralo..Samořejmě u slušné značky.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt červen 02 2016, 10:09    Předmět: Citovat

To je zajimavej napad, napadlo me to uz taky, jestli si to nekde neuklada historii aku, nebo nejaky provozni hodiny ruznych komponent, ale servo me teda nenapadlo.... Mrknu jestli to nactu VAGem Smile

Na jednu stranu bych to auto vzal, i kdyz bylo stoceny, pokud bylo fakt v pohode a za rozumnou cenu. ALE
Pokud o tom prodejce vedel (z popsane reakce je evidentni ze vedel), nekoupil bych uz jen pro to, abych mu neudelal kseft. At se pouci, ze ne vsichni zakaznici se nechaji ojebat...

Pokud bych si myslel,ze to fakt tak koupil, a nevedel, tak fajn, asi bych to vzal a rekl si o slevu...

Jinak ja si vcera s prodejcem taky placl, a to i pres to, ze auto ma najezd 241t km. Serviska vedena do 229t km, garazovano, v super stavu. Myslim, ze s tim jeste v pohode dalsich 100t km udelam jen s predepsanou udrzbou....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt červen 02 2016, 10:22    Předmět: Citovat

TAKJAN napsal(a):
Jestli vypadalo fakt OK vč. motoru, tak by mně zrovna tohle nesralo..Samořejmě u slušné značky.
Spíš jde o to, že i ropáci mají určitý výměnný lhůty třeba na rozvodech - a je rozdíl mít auto s vědomím, že má na hrbu 200tkm, kde víš že už je nejvyšší čas rozvody "udělat" pokud už nejsou měněný, a nebo mít auto, u kterýho si myslíš, že máš ještě 40 - 60tkm rezervu, než bude výměna opravdu potřeba - a pak to najednou někde udělá BÁC a ty máš minimálně zvohejbaný ventily, nebo hůř proražený písty. A na bazaru si nic nevemeš, oni jsou z obliga ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund