Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sháním kvalitní monitor 22 " 1920x1200
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2016, 16:34    Předmět: Sháním kvalitní monitor 22 " 1920x1200 Citovat

Rád bych obměnil svůj starší LCD 20 " 1680x1050, ale nemám na stole moc místa, 22 " mi přijde akorát, ale nemůžu sehnat nic s rozlišením 1920x1200.
Panel by měl být ideálně S-PVA. Podsvícení LED.
Ve 24 " by problém nebyl, našel jsem hezký EIZO, ale asi by byl už velkej, mám rohovej stůl, musel by být více utopenej, abych obsáhl úhlem pohledu celou plochu. Nikde jsem nic nenašel. Nemá někdo tip?
Štve mě, že kdejakej pidi mobil má full HD, ale na monitory s lepším rozlišením kašlou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1412
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2016, 17:00    Předmět: Citovat

Já používám už přes rok GW2760, ale mají v sortimentu i menší, třeba BENQ GW2260 / GW2260E. Mám stůl s PC taky v rohu a ta 27" mě nijak neomezuje. Mezi hranou stolu a monitorem na vyvýšení mám cca 700 mm a je to paráda. A ani ta cena není dramatická, díky ní jsem si připlatil myslím 300 Kč v akci v OKAY na případnou okamžitou výměnu v případě poruchy bez zkoumání opravitelnosti v prodloužené záruce na tři roky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1722
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2016, 17:21    Předmět: Citovat

Výběr by nějaký byl např. zde nebo zde, ale s tou úhlopříčkou 22" při zadaném rozlišení to bude hledání ... Osobně jsem "zasedlý" na monitorech Philips. Asi proto, že mám již 9-tý rok monitor Philips 190S a jede bez "ztráty kytičky" a v okolí mám několik kámošů, co monitory Philips mají též a bez problémů...
_________________
-- Gepard --
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2016, 18:02    Předmět: Citovat

Tak u Benq nemají nic co by mi vyhovovalo, navíc ta značka ve mě nějak důvěru nebudí. Dřív to byl Acer a ten mi do domu nesmí.
Největší problém je ten můj stůl, vypadá podobně jako tento. Vyhovuje mi, ale ty poličky prostě limitují šířku monitoru. 24 " bych musel "zapustit" dovnitř, abych viděl celou plochu a nezavazely by mi ty boky. Možná kdybych to vyzkoušel, tak by to šlo, ale kdyby ne, tak co pak s monitorem.
Jinak koukám přednostně po značkách EIZO, NEC, Fujitsu, Iiyama, Philips taky jde. Ale nikde nic. Confused Nevím, proč nedělají menší monitory s jemným zobrazením.
Tohle ve 22 " a jsem spokojenej, i cena je super.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2016, 18:19    Předmět: Citovat

Mám "stařičkej" Eizo S2243W (1900x1200) a jen trnu, aby nekleknul, protože mám podobnej problém jako ty ( limitace rozměrem).... Škoda že už nikde není.
Tenkrát sice stál dost peněz, ale vyplatilo se to. Na úpravy fotek jsem náramně spokojenej....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2016, 18:36    Předmět: Citovat

Tak dej vědět, až najdeš náhradu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2016, 18:53    Předmět: Citovat

Je potřeba se podívat i na šířku rámečku. Staré 22" EIZO bude možná tak velké jako nová 23" nebo skoro 24" s tenkým rámečkem.
VA panel obecně používá míň výrobců, u lepších PC monitorů dominuje IPS a jeho modifikace.


Naposledy upravil xsc dne pá květen 27 2016, 19:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2016, 18:55    Předmět: Citovat

No problem je ze ty shanis 22" monitor s pomerem stran 16:10. Takovych se dela opravdu jen malo. Vetsina monitoru se dela ve formatu 16:9 a 22" s rozlisenim 1920x1080 je vsude plno. Tech 120 bodu na vysku ma pro tebe takovy vyznam?

Pokud tam mas uzkou mezeru mezi polickama, muzes tam dat 32" monitor na vysku. Je to pomerne netypicke reseni, ale da se na to zvyknout, ja to tak chvili mel. Budes mit rozliseni 2160x3840, takze na sirku podobne jako 22". Nahoru si muzes hodit treba postu, TV nebo neco co se tolik nepouziva. Napriklad pro navrhovani DPS je to idealni, nahore mas schema, dole desku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2016, 19:43    Předmět: Citovat

2xsc:

To asi jo, ale mě přece zajímá jen zobrazovací plocha, že bude schovanej rámeček mi vůbec nevadí. Ta udávaná úhlopříčka je právě zobrazovací plocha, ne celková i s rámečkem.

2termit256:

Na výšku tam nic nedám, protože nad monitorem je police, jinak je to zajímavej nápad.
Obecně na práci mi ty 16:9 nudle nepřipadají vhodný, klidně bych měl radši slušnej 4:3 monitor, ale zas s lepším rozlišením, než 1600x1200.

Teď když sedím dejme tomu v optimální pozici, tak vidím na každé straně ještě tak skoro 2 cm volnýho místa od konce rámečku, takže tak 4 cm od konce zobrazovací plochy. Teoreticky tam vejde ta 24 ", ale nevím, jak to bude vypadat, když to bude takto těsný a každý pohnutí hlavou mi začne zakrývat obraz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6598
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2016, 19:54    Předmět: Citovat

V nevidění celé plochy monitoru v zorném poli bych nehledal až tak velký problém, úhel, o který je potřeba pohnout očima, nebo hlavou je malý. Nevím, jak to mají jiní, ale i když mám celý monitor v zorném poli, a to se týká i malého notebooku, stejně koukám na nějaké místo a když se chci podívat jinam, musím očima hnout. V práci mám vedle sebe dvě 20" 1600x1200 a není to problém, kolega má 2x24" širokáče a taky s tím nemá problém. Nekupoval bych si malý monitor, menší pixely dle mého názoru zbytečně namáhají oči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2016, 20:43    Předmět: Citovat

Možná máš pravdu, ale nějak si nedovedu představit práci na dvou 24 " monitorech vedle sebe, to musí mít židličku na kolejích ne? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6598
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2016, 21:45    Předmět: Citovat

To jsme si z něj taky dělali legraci, když to pořizoval, ale opravdu to není problém, možná pro někoho vzrůstem malého může být taková velikost už významná. On kolega i celkem často využívá kombinaci jeden monitor normálně, druhý na výšku. Kdybych si měl kupovat monitory a neměl ty 20", tak bych volil taky 2x24". Nejlepší bys měl si aspoň na chvíli od někoho monitor půjčit a přímo na Tvém stole vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
beny66ka



Založen: Sep 12, 2015
Příspěvky: 389
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2016, 21:58    Předmět: Citovat

Používám dva monitory 27" a menší bych nechtěl. Zvykneš si a drobné pohyby hlavou přestaneš vnímat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2016, 22:26    Předmět: Citovat

Doporučuji nějaký s externím napájecím zdrojem. Bývá to cca 12V 4A, při poruše jde snadno vyměnit.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá květen 27 2016, 23:44    Předmět: Citovat

Externí zdroj není taková výhra. U Acerů, co jsme měli v práci, externí zdroj přežil, zatímco odešly elyty v měniči pro podsvícení Smile Navíc u nich vzniká zemní smyčka, protože - pól zdroje je spojen s PE a ten přívodní drát není zrovna moc tlustý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund