Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nákup součástek v Číně
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: pá červen 14 2013, 15:17    Předmět: Nákup součástek v Číně Citovat

Zdravím !
Potřebuji poradit :Kde nebo vod koho z Číny si obědnat součástky,tedy mám na mysli nějakého Solidního a hlavně Férového tamního Prodejce, se kterým již má někdo z minula Osobní zkušenosti.
Momentálně nemám na mysli nějakej DealExtreme.
Potřebuji ke Své práci koupit několik Procesorů.Když je hledám pomoci Strejdy Googla,vše OK a všichni je mají a do Emailu se přímo přehánějí v ceně,což by Mě ani trochu nevadilo.No ale když projevím zájem,třeba že bych chtěl konkrétní Info a DataSheet,abych měl malou jistotu,že chápe vo co mám vůbec zájem,tak dostanu vodpověd,že to nejde,že nemůžou,že to je jejich tajemství.
No a ze všeho největší perlička,která mě dostala tzv. na lopatky bylo to,že Jsem se rozhodl napsat přímo Výrobci,
( Motorola-FreeScale ),kde Jsem se zcela logicky zaregistroval.Ale když Jsem napsal,že chci koupit větší množství konkrétního Procesoru,tak že prej mám vodpovědět na nějaké čtyři soutěžní otázky,no a když Jsem teda vodpověděl,tak šupky a dostal Jsem vodkaz-Link opět na Čínu,nebo na nějaké jejich Forum,kde Jsem se rovněž musel registrovat a celej koloběh se opakoval na chlup stejně.
Jsem z tohohle normálně tzv. Na prášky ! Je to jakobych si chtěl koupit chleba a v obchodě by kromě placení chtěli třeba rodné číslo Moje Babičky s příjmením za svobodna !
Takže Prosím,jestli máte někdo konkrétní Link,( Osobně vodskoušenej ),dejte Info,nebo na SZ.
Dííík předem Všem !!!

_________________
EXA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dalik



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 305
Bydliště: Hranice

PříspěvekZaslal: pá červen 14 2013, 15:48    Předmět: Citovat

Krom takových klasik jako Dealextreme nebo 409shop.com ještě tohle:
http://www.taydaelectronics.com/

_________________
Líp už bylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červen 14 2013, 16:24    Předmět: Citovat

Bral som raz z utsource.net. Specializuju sa na starsie suciastky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá červen 14 2013, 18:18    Předmět: Citovat

Napis kolik konkretne a jakych procesoru vlastne potrebujes?
podle toho bude mozne zjistit v cem je problem.

Jestli jich chces 100 nebo 200, vyrobce se s tebou bavit nebude a odkaze te na regionalni zastoupeni nebo nektereho z velkych distributoru typu mouser apod. Z Cinanu zadne normalni DS nevypacis, jeste tak v Cinstine, coz ti nebude k nicemu. Najdi si je na strankach vyrobce.

Myslim ze pokud napises mail s poptavkou treba na 20.000 procesoru urcite se ti vyrobce ozve s nejakym resenim. Ale je taky mozne, ze soucastky koncakum vubec neprodavaji - obchoduji jen s dealery se smlouvou.

Konkretne Freescale ma shop primo na jejich strankach, maji tam uvedeny ceny pro 1000ks. V cem je problem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: pá červen 14 2013, 19:06    Předmět: Citovat

Momentálně Dííík Všem za odpovědi.Termite256,musím Ti dát za pravdu,ono to tak nějak bude s tím množstvím.Zkoušel Jsem ten první uvedenej Link,je sice fajn,ale nic z toho co sháním.Ten druhej Link,tam je to co sháním a to ve všech provedeních.Ale nastává opět ten známej kolotoč,takže je to tzv. O ničem.
Takže konkrétně co sháním:
CPU-MC68060FE133...PLL ,
nebo ještě lépe
MC68060FE133-QFP132...BGA ,
a ze všech těch by Mě vyhovoval
MC68060FE133-QFP240...BGA .
Zde je Link na ten poslední CPU:
http://www.alibaba.com/product-gs/667415519/MC68060FE133_hot_original_new_ic_BGA.html
Co se týče množství...Hmmm,pro začátek tak alespon 10 kousků,
později jistě i víc,záleží na ceně !
Uvítám další Tvé Info na SZ , záleží na Tobě Termíte256.

_________________
EXA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá červen 14 2013, 19:30    Předmět: Citovat

Hmm, amiga retro? Web alibaba.com už se tu někde probíral, bude třeba napsat dodavateli a domluvit se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: so červen 15 2013, 9:26    Předmět: Citovat

Standa99 napsal(a):
Hmm, amiga retro? Web alibaba.com už se tu někde probíral, bude třeba napsat dodavateli a domluvit se.

------------------------------------------------------------------------------------
Jooo...AMIGA-Retro ! Bingo...Jak si to uhodl ?
Raději porad,kde koupit ty Procesory...Hmmm...Pane Stando99 ?
No a pokud Nééé TY,tak už jedině zbejvá " Naše Andrea "...Haha !

_________________
EXA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2181

PříspěvekZaslal: po červen 17 2013, 7:19    Předmět: Citovat

Skus pohladat cez aliexpress, tam su overeni predajcovia z alibaby. Da sa aj chatovat priamo s nimi. Objednavali sme nejake moduly, nebol problem, ochotne poslali aj datasheet.
Vsetko bolo funkcne, a parametre ako slubili.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: st červen 26 2013, 16:20    Předmět: Citovat

Zdravím.
OK...Díííky za Info.Tak Jsem to teda zkoušel i tam a podělím se o zážitek:
Samozřejmostí je registrace...Hmmm...to by Mě až zas tak nevadilo.
Nastala dalekosáhlá konverzace přes "Strejdu Googla",překladač.
Pořád jen vodpovědi ve stylu: ááá ještě potřebujeme toto a onohle,no a v závěru Mě přišel totální Blábol: Právě včera Jsme prodali poslední kus ze skladu ! Napsal Jsem jim,že snad právě díky tomu,že prodali poslední kus,se Jejich fabrika nepoložila na lopatky,nebo že by se ukončila výroba tohoto Procesoru. Odepsali: Litujeme-velice se omlouváme a nechcete něco jiného ?! Vskutku bych si přál v tuto chvíli mít po ruce tu "Slepičku",abych ji nasypal do krku celé kilo rýže,(na sucho) !!!
Takže tolik k celé věci a myslím,že jako priviantní ukázka nákupu přes Kolegáčky z Číny by to mohlo i stačit !? Ku..a,ani nevíte,jak Jsem vytočenej !!! Ještě Jsem odepsal,že jestli si myslí,že když Jsem z Čech republik,že můžou z člověka si dělat blázny,tak jsou na omylu ! Omlouváme se-Big sorry !



---------------------------------------------------------------------------------------
pocitujlasku napsal(a):
Skus pohladat cez aliexpress, tam su overeni predajcovia z alibaby. Da sa aj chatovat priamo s nimi. Objednavali sme nejake moduly, nebol problem, ochotne poslali aj datasheet.
Vsetko bolo funkcne, a parametre ako slubili.

_________________
EXA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1837
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: st červen 26 2013, 22:47    Předmět: Citovat

Ja zas mam v celku dobre skúsenosti s brokerforum.com, chce to registráciu, aspoň trial na test. Majú tam toto: http://www.brokerforum.com/electronic-components-search-en.jsa?originalFullPartNumber=MC68060FE133-QFP240&x=40&y=17&hasNoSearchCriteria=false
Ale kde to má a kto, to uvidíš po registrácii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: út červenec 02 2013, 8:41    Předmět: Citovat

Tak Jsem to tedy vodskoušel i tady a podělím se o zážitky:
OK - Super,ten Procesor tam mají snad všichni přímo po "tunách".
Takže registrace je samozřejmostí,(Trial verze).Pak vybrat dannou součástku.Oběví se seznam těch co toho mají ty tuny i s číslem-počtem kusů ma skladě.Na základě toho všeho opět spoustu děkovných Emailíčků ve formě,že je vše v pořádku a že jsou tam všichni štastní,že Jsem projevil zájem vo jejich služby...atd...atd.
Vyberu si konkrétního Dealera a opětovně to chce registraci a ve volbě je již předepsaná ta registrace z BrokerForum,ta z prvopočátku.
No a když ji vodkliknu,že teda s tím souhlasím,tak je to prej špatně...Hmmm.
Tak Jsem se pokusil vo kontakt s nějakou tam uvedenou Osobou-Poradkyni a je tam i Nick-Skype,viz.(GianninaTBF),je někde z Kanady-Quebec-Longuevil,St.Charle West,Suite 255.Celá ta společnost nese název: The International Trading Center for Electronic Distributors.Strejda Google to jistil a tak Jsem s ní prokecal víc jak hodinu,to by bylo i OK.Dostal Jsem příslib,že vše je zařízeno a že Moje požadavky nahlásí nějakému konkrétnímu Dealerovi.Do DNEŠNÍHO dne NIC !!! Další kontak na Skype snad již není možný-nereaguje i když je stále OnLine.
Takže zde je další Priviantní ukázka.Dííík všem,co Mě dali typ a Link,ale samosebou uvítám i další,abych mohl zkoušet,snad se něco do konce prázdnin podaří...Hmmm...snad.


-------------------------------------------------------------------------------------
mihal napsal(a):
Ja zas mam v celku dobre skúsenosti s brokerforum.com, chce to registráciu, aspoň trial na test. Majú tam toto: http://www.brokerforum.com/electronic-components-search-en.jsa?originalFullPartNumber=MC68060FE133-QFP240&x=40&y=17&hasNoSearchCriteria=false
Ale kde to má a kto, to uvidíš po registrácii.

_________________
EXA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červenec 02 2013, 8:49    Předmět: Citovat

A nebude to tym, ze zhanas nieco, co neexistuje?
http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=57364
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: út červenec 02 2013, 9:03    Předmět: Citovat

Podle čeho soudíš,že to co sháním neexistuje ???
Zde se koukni na vobrázek.
Na tom amiga.org Jsem také ve spojení.Dělám do Amiga-HW víc jak 25let !
Asi by ses měl kouknout na Web-www.amiga.cz,kde jsou Moje práce.
----------------------------------------------------------------------------
rnbw napsal(a):
A nebude to tym, ze zhanas nieco, co neexistuje?
http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=57364



MC68060FE133.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  MC68060FE133.jpg
 Velikost:  134.9 kB
 Staženo:  96 krát


_________________
EXA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červenec 02 2013, 9:11    Předmět: Citovat

Tak si to tam precitaj, ze je to pravdepodobne falzifikat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: út červenec 02 2013, 11:09    Předmět: Citovat

Hmmm..." PRECITAJ ",Já to mám "PRECITANE " snad 1000x !!!
Ten CPU Jsem již držel i v ruce před čumákem,
takže 100% existuje !!! Mám zato,že ta fotéčka by měla i stačit,
mám vod toho CPU i DataSheet.
Ten CPU snad nevyrobila " Nějaká Babička z Horních Kotěhůlek " ?!
Na různých Forech se voběvují Lidičkové,kteří jen tak tam lezou,
pak si něco omylem i přečtou,popřípadě to mylně pochopí,
no a logicky cože pak z toho vzejde...Big Flame vo Ničem !!!
Big Sorry,hlavně to prosím Tě neber nyní Osobně,to bych nerad.
Mě tady doma stojí práce a na ten CPU již mám spácháné PCB.

-------------------------------------------------------------------------------------
rnbw napsal(a):
Tak si to tam precitaj, ze je to pravdepodobne falzifikat...

_________________
EXA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund