Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sharp LC-32SB25E MB: T3251-4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2016, 21:39    Předmět: Citovat

Používam plastovú špachtlu z avelmaku, ale predtým to bol tupý nôž (starý spojársky nôž na káble) alebo akýkoľvek tupý nôž.
Nie je to eeprom, ale NORflash s rozhraním SPI no ale to by si mal ako napalovač s elnecom rozlišovať Smile

Keby si lepšie čítal, pochopil by si, že ten TV som mal tiež rozobratý, keďže som si ten firmware sam nenapísal Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JaDu



Založen: Mar 25, 2010
Příspěvky: 238
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2016, 22:28    Předmět: Citovat

Heno, dobre, že si sa ozval aspoň Ty. Na Teba ma nenapadlo sa obracať, keďže vlákno začal jasmin. Programátor mám BeeProg, ale väčšinu času trávi v skrini. Nad technológiou pamäti som sa veľmi nezamýšľal, veď slovo eeprom najprv použil jasmin. Teraz som narýchlo pozrel podporu beeprogu, má v zozname typy MX25L3205D s rôznymi púzdrami, ale bez prípony, -12 bude asi časovanie, G neviem.
Na otváranie mám tiež z avelmaku plastový nôž (modrý), ale tentoraz si nedokážem pomôcť. Zasúvam ho rovnobežne s panelom (aj kolmo som skúšal), ale zámok (zacvaknutie?) nechce uvoľniť. Už sa obávam, že to praskne. Je to nezvyčajné, preto som sa tu ozval. Nemáš na to nejaký fígeľ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2016, 22:45    Předmět: Citovat

Nemá pri sebe datasheet tej pamate, ale ano 12 bude 120nS a G neviem avšak ak to elnec nerozlišuje tak elektricky na tom nezáleží. Puzdro by malo byť SOP8 -200mil.

No tak skús ten tupý tenší nôž, dostane sa hlbšie a dá sa s ním viac páčiť keď už bude hlbšie. Zasuň bokom nie špičkou a skús zapáčiť a posunúša ďalej.
Presni ti nepoviem je to skoro rok, čo som to otvaral, ale išlo to ťažko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne červen 26 2016, 22:46    Předmět: Citovat

a tam kde ti to už nechce ist dalej nechaj ten nôž a skus na inom mieste dalším nožom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RasputinCZ1



Založen: Jul 11, 2016
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po červenec 11 2016, 22:08    Předmět: Citovat

Zdravím přátelé, mám totožný problém se stejnou televizí, zvláštní je že tv ukázala hlášku ke kontaktování servisu jen občas, po tvrdém vypnutí a znovuzapnutí zase fungovala chvíli v pohodě, takhle byla používána cca 3/4 roku, kde v současné chvíli svítí bíle, na obrazovce se ukazuje "please call sharps local service" a už restart nezabírá. Mám na vás otázku, povedlo se to někomu opravit, pokud ano, nešlo by napsat manuál "pro tupce"=mě k cestě nejmenšího odporu opravy?

Díky za reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: út červenec 12 2016, 9:54    Předmět: Citovat

Myslím si, že to bude niečo s flash postupné vybíjanie buniek tak ako v http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=75901
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jasmin



Založen: Dec 10, 2015
Příspěvky: 410

PříspěvekZaslal: út červenec 12 2016, 15:24    Předmět: Citovat

JaDu : Omlouvám se,já se do této sekce nějaký čas nedíval.U této TV je přední část vcelku.když TV položíš displejem k zemi,tak uvidíš,že zadní kryt je usazen do předního.jsou tam západky.Já vzal úzkou špachtličku z tvrdého plastu,vložil do škvíry,trošku zapáčil a pomaličku jsem dostával zadní kryt ven


Ohledně opravy té TV.nepodařilo se mi to.Na začátku vlákna je ten Dump do FLASH,ale s mým programátorem si ten soubor nějak nechce rozumět.A jiný soubor jsem nesehnal.

Jinou FLASH jsem na něm přehrál v pohodě,ale tady se mi to nedaří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jasmin



Založen: Dec 10, 2015
Příspěvky: 410

PříspěvekZaslal: út červenec 12 2016, 15:44    Předmět: Citovat

To HENO: ještě můžeme zkusit (pokud by se ti chtělo a měl čas),že bych ti poslal tu FLASH paměť poštou a ty by jsi to nahrál svým programátorem .Samozřejmě ti to zaplatím.Já to tam jinak nedostanu Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: út červenec 12 2016, 16:04    Předmět: Citovat

To není problém, mám na to všetko potrebné. Nápíš SZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JaDu



Založen: Mar 25, 2010
Příspěvky: 238
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: čt červenec 14 2016, 17:38    Předmět: Citovat

Jasmin, nepreháňaj s ospravedlňovaním. Televízor sa mi podarilo otvoriť po tom, ako mi Heno dodal odvahy, pomohlo trochu viac agresie. Venujem sa mu priebežne, nebolo času na toto hobby, preto ešte nie je hotový. No jeho správanie som hodnotil, ako problém v napájaní, po samočinnom pseudovypnutí sa dostával akoby do stand-by stavu, kedy +5Vsb na chvíľku klesalo na 4V, čo je hodnota nameraná v skutočnom stand-by. Akoby studený spoj v napájaní riadiaceho obvodu tv. V rámci experimentov ma napadlo odpojiť konektory lokálnych tlačidiel, IR prijímača/status LEDiek a lvds kábla. Bez lokálneho ovládania sa správa ok. Takže to vyriešim asi výmenou mikrospínačov. Len sa čudujem, že tieto zvody dokážu dostať tv do takto zmagoreného stavu.
Ešte sa spýtam, ak niekto odpovie, či je možné napájať tieto sieťové zdroje s odpojenými káblami od hlavnej dosky a od invertora. V zdroji vidno nepatrné zaťažovacie odpory (aj ako súčasť spätnej väzby) na spôsob ATX zdrojov, no neviem či im to tiež stačí na prežitie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: čt červenec 14 2016, 19:38    Předmět: Citovat

Poviem ti len tolko, že STBY zdroj musi bezat stale bez ohladu na stavy tlačidiel, iba ak by na doske tlačidiel skratoval infra prijímač napajaný z tohoto zdroja...
Takže ak ti klesá 5VSTBY ktoré robí priamo zdroj je treba sa zamerat ci blbne samotny zdroj alebo teda niečo v TV ten zdroj pretazuje ale tlačidlá to určite nebudú.

Ale zvody tlačidiel vedie pekne zaviesť, len si už nepamatam či spomenutému TV po stlačení zap/vyp tlačidla na tv zhasla aj led ale nejaké podobné haluze som už riešil na spôsob že po dlhšom pozeraní sa TV sam vypol a znova zapol atď, len neviem aký to už bol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JaDu



Založen: Mar 25, 2010
Příspěvky: 238
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: pá červenec 15 2016, 11:42    Předmět: Citovat

Napätie +5Vsb v stand-by, keď sa mi tvpodarilo do legálneho sb dostať so svitom červenej led, drží na cca +4,1V, neklesá nižšie, teda tento zdroj beží. Je to asi jeho normálna hodnota pre stand-by, ktorú spôsobuje signál STANDBY_IN upravujúci pomery okolo TL431 (obvod spätnej väzby zdroja). Pri nepravidelných (častých) výpadkoch tv dochádza k postupnosti - zhasnú trubice, padá +24V, +12V a niekedy aj +5Vsb z +5V na +4,1V (tzn. 5Vsb drží najdlhšie, neklesne ako prvé). Potom sa vráti +5Vsb na 5V a za nejakú sekundu sa zase na chvíľu objaví riadny obraz vrátane podsvietenia.
Lokálnu klávesničku som začal podozrievať tiež na základe skúsenosti. Tv (možno sharp, neviem iste) robil psie kusy, nakoniec to boli zvody v mikrospínačoch, boli to však smd, tieto majú vývody cez pcb.
Zatiaľ som sklamaný, lebo teraz nemeriam na spínačoch žiadne zvody. K zvyšku tv sa dostanem až zajtra, tak neviem, ako sa zachová, keď k mu pripojím aj klávesnicu. Možno sa potreboval len pomaznať (škoda, že nie je ona), lenže nebudem spokojný, kým neviem príčinu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: pá červenec 15 2016, 12:02    Předmět: Citovat

Chápem, je to možné, že to tak funguje. Napätie v pohotovosti poklesne.

Záleží ako tie zvody meriaš, nie vždy ohmetrom niečo nameriaš avšak pripojené pod napätím voltmetrom áno.
Predpokladám že všetky tl. alebo polovica sú súčasťou mnohonásobného odporového deliča a výstup je riešený jedným drôtom (dvoma) na ktorý sa zapichni voltmetrom oproti kostre.
Predpoklad je napr. žiadne tl. nestlačené 5V a každé tl. iné napätie v rozsahu od napr. 0 do 4.5V, väčšinou ON/OFF býva 0V.
Sa mi stalo tak, že som 3 hodiny mal tv zapnutý a nič sa nedialo, všetko ok a potom sa pozvolna napätie začalo znižovať a zrazu krátkodobo padalo k nule avšak ohmetrom na doske tlačidiel odpojených od MB som ani na MOhm rozsahu ziaden zvod nenameral.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JaDu



Založen: Mar 25, 2010
Příspěvky: 238
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: pá červenec 15 2016, 13:37    Předmět: Citovat

V tomto prípade sú spínače na dvoch linkách (4 + 3), každá má aj kondík 100n na zem. Každý spínač má v sérii svoj odpor na zem (inej hodnoty). Meral som, pohodlnejšie, len ohmetrom. Skúsim ešte pod napätím, aj tie kondíky sa tým preveria, i keď nejakú kapacitu majú, lebo zbadať na ohmmetri, že sa nabíjajú. Vďaka za nápad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: so červenec 16 2016, 15:20    Předmět: Citovat

Good luck
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund