Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Elektrocentrála z Lídlu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sis2



Založen: Oct 07, 2012
Příspěvky: 1252
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 03 2017, 8:11    Předmět: Citovat

A není tam vidět na tom motoru nějaké označení - kdo to vyrábí? Pokud je to něco z cccp, tak tam na druhu "masla" (= rusky olej) nebude moc záležet, pak asi vystačí náš obyč M6A.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: po červenec 03 2017, 9:03    Předmět: Citovat

S olejom do motora by som bol radšej opatrný. Viem o prípadoch, kedy firma, používajúca autá Lada Niva, skúšala rôzne náhrady, až to skončilo vylágrovanými prevodovkami. Do motora by mohla stačiť polosyntetika 10W40, ako do podobných motorov elektrocentrál, najlepšie by však bolo zistiť typ motora a podľa neho zodpovedajúci olej.
_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: po červenec 03 2017, 10:10    Předmět: Citovat

Podle tohoto tam patří 10W-40, čemuž bych i věřil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: po červenec 03 2017, 12:20    Předmět: Citovat

Díky,zkusim 10W-40 třeba z Parama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po červenec 03 2017, 16:41    Předmět: Citovat

Hlavne nieco co ma api SG a vyssie. A po 5mth a na 20mth vymen olej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohs_dc



Založen: May 17, 2012
Příspěvky: 24
Bydliště: severní čechy

PříspěvekZaslal: čt červenec 20 2017, 20:20    Předmět: Citovat

Též jsem si koupil centrálu z Lídla z akce 29.6.2017. Jde o takovou celoplastovou lehkou krabici, podobající se vzhledově designu Bosch a má skutečně čistý sinusový průběh, viz článek http://www.cbdx.cz/clanek2948-generator-el-proudu-z-lidla.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so srpen 05 2017, 17:04    Předmět: Citovat

Něco novějšího od nějakého tradičního výrobce, třeba od Hondy někdo nemá? Jen kvůli referencím, jak se novější výrobky této tradiční japonské firmy chovají, parametry, hluk, spotřeba..
Totiž ty modely, co byly za kupu škváry dostupné asi tak před 12-15 lety běží tiše a spolehlivě doposud, nechají si líbit věci, které Vám nové modely vůbec nedovolí a tak. Možná proto, že v nich nebylo tolik serepetiček a elektroniky, asi opravdu dobré, japonské motory, dobré alternátory a typicky japonsky dobře promyšlená regulace.
Mám jeden takový starý větší kufřík 1kVA od Hondy v garáži, už dlouho nebyla na nic potřeba, ale věřím, že na třetí škubnutí špagátem naskočí.
Naléval jsem do ní vždycky N98, co se časem tolik nekazí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2091

PříspěvekZaslal: po říjen 30 2017, 11:58    Předmět: Citovat

No jen trochu ozivuju tohle tema...
Po vcerejsku, kdy nam zas 12 hodin nesel proud.
U nas je to tak, jakto 2x blikne a tma, tak je jasny, ze bude zima a tma mnoho hodin.

Mam moznost si pujcit elektrocentralu HONDA, ale je to par desitek km a je velka a tezka na transport.

Dulezity v pripade vypadku je svetlo, plynovy kotel a kombi lednice.
Stacila by tedy 1F, ale probira se tady problem s velkym narazovym odberem tech lednic.
Po 20-ti letech jsem ted vymenil lednici a to za Samsung s invertorem.
Ted jsem koukal na net a v parametrech k lednici je jen spotreba/rok.
Budu se asi az prijedu domu kouknout na stitek, jestli je tam k tomu vic.
Svetla sviceni LED, cca do 50W.
V kotli je obehove cerpadlo Grundfos, tak to nebude taky zadna hruza na odber.
Ale ta lednice to je otazka a navic nevim jak ma odolnou elektonikou vuci kvalite napajeni.

Hmmm, koukal jsem treba na tuhle Hondu,
https://www.staves.cz/prodej-stavebnich-stroju/elektrocentrala-honda-eu-10i-622
Uz ji tu nekdo zminoval.
Mala a lehka, vystupni napajeni asi vhodne i pro elektroniku.
Lacina taky moc neni, ale treba bych se na to v prizni slozil.

Otazka zni, ma ji uz nekdo z Vas a pripojoval na centralu nekdo uz ty novejsi lednice?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po říjen 30 2017, 12:52    Předmět: Citovat

Byl bych opatrný, nějak málo informací a od Stavesu bych si nebral ani kladívko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2017, 21:34    Předmět: Citovat

EU10i od Hondy mám vyskúšanú, pred 7mimi rokmi som ňou napájal rodinný dom vyše týždňa, keď po víchrici stromy pováľali viacero stĺpov 22kV pred obcou. Vďaka dobre navrhnutému invertoru vydrží aj niekoľkosekundové preťaženie pri rozbehu chladničky, čo tie obyčajné lacné nedokážu. Takisto zniesla zapnutie veľkého CRT telkáča, v ktorom demagnetizačná cievka obrazovky dokáže zobrať pri štarte aj skoro 10A. Jediné, čo mi trochu vadilo, bolo, že pri preťažení sa vypne invertor a pre reštart treba motor zastaviť a znova naštartovať. Inak ju môžem len doporučiť.
_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7918
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2017, 21:56    Předmět: Citovat

Mám lednici Samsung s invertorovým pohonem. O minulém víkendu, kdy nešel proud jsem ji připojil na centrálu pro jistotu s Wattmetrem. Připojení mě až vyděsilo, odběr cca 3-5W. Říkám si, display a elektronika jede, motor centrálu dmítl. Nikoli! Spotřeba začala pomalu-plynule stoupat, po cca 5-ti minutách se stabilizovala na 60-70W. Takže invertorová lednice naprosto bez problémů.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2091

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2017, 22:26    Předmět: Citovat

Ha, diky mi-ro.
Dobra zprava.
Akorat mam jeste obavu, abych lednici nekvalitni centralou treba neznicil.
Co mas za centralu ty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7918
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2017, 7:39    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marshal



Založen: Sep 05, 2004
Příspěvky: 1024
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2017, 8:24    Předmět: Citovat

za mě mohu doporučit https://elektrocentraly.heureka.cz/kipor-ig2000/#
není to japonec ale korejci se asi inspirovali hondou.
Mám ji už 4 roky a jsem spokojen. Sice běhá pouze v létě na zahradě ale bez problémů utáhla vš co jsem připojil: flexu, rotavátor, vrtačku, el hoblík, mafla.. lednici jsem nezkoušel ale nemyslím že by měla větší záběr proud než třeba flexa.
Má dvě chyby nelze připojit svářečku a má poměrně malou nádrž.
chce to hlídat výměny oleje, jinak spokojnost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2017, 9:16    Předmět: Citovat

A kolik má ten Tvůj Kipor zatím motohodin?
Víš, jak je to s těmi inspiracemi a asijskými kopiemi..Japonci jsou fakt pečliví a na kritická místa neomylně použijí správný materiál, komponent a správně ho dimenzují. Při tom kopírování se ledacos ošidí stylem "tohle by klidně mohlo bejt menší a plastový" - třeba blbá vrtule větráku. Ten pečlivý japonec asi kurvva dobře věděl, proč na vrtuli použil vyvažovaný odlitek z lehké slitiny a ne plast - a tak by se dalo pokračovat až do blba a skončíme třeba u ložisek z čínského bláta.
Ve výsledku třeba je ta mašina opravdu velice podobná nějakému osvědčenému vzoru a modelu renomované firmy v oboru, jenže ten byl osvědčený a spolehlivý z toho důvodu, že to byl originál renomované firmy a měl všude to, co tam patří. Neboť renomovaná firma s dlouholetou tradicí, jako je třeba Honda, jaksi nemá důvod si kurvvit pověst nějakými ojebanými sračkami.

Řekněte mi - jaký přesně důvody jsou pro nahrazení přímého 1F či 3F alternátoru 230V či 3x400V s dobře řešenou, jednoduchou regulací za: "nějaký" speciální alternátor, co tam stejně zase být musí, ale za ním další kupa nespolehlivé čínské elektroniky, co ani neumí stvořit slušné sinusové napětí a při každém větším nárazu padá?
Vždyť ta úměra o poruchovosti vs. počtu nutných elektronických součástek vs. jejich cena pořád platí, u asijských kopií polovodičů a všeho dalšího dvojnásob?
Proč všude, kde to principiálně není nutné, složitou elektroniku cpát?
Jako já chápu, že alternátor, dávající místo 50Hz třeba 500Hz, určitě bude menší, nějaká úspora tam jistě bude. Ale stojí ta úspora za zvýšenou poruchovost a životnost?
Elektrocentrála přeci není spotřebka na dva roky - nebo už je taky??

Není ve výsledku levnější pořízení značkového stroje za 40k a na dvacet let, než se co 4-5 roků otravovat s nákupem 4-5 jakýchsi, zpravidla už neopravitelných pajců, každý za 10k?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund