Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 67, 68, 69  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kenybz2



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 17
Bydliště: Kůsek od Uherského Brodu

PříspěvekZaslal: po červenec 17 2017, 8:22    Předmět: Citovat

Na sběrňák občas chodím ale takový kousek to se hned tak nenajde
už je v chodu a hraje parádně dám odkaz a když budete chtít tak i reálné foto a komentář
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:AIWA_TPR-950_-_4_Band_Radio_Cassette_Recorder.jpg

_________________
Gdyž sa chce, tak ide fšecko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2123
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: po červenec 17 2017, 8:27    Předmět: Citovat

kenybz2 blahopřeji ! Pokuid je v tak pěkném stavu jak na fotce tak to je pěkný zbírkový kousek. Většinou na SD potkávám kousky co sloužili do poslední chvíle někde v dílně, či na stavbě a potom tak také vypadají. (obité, postříkané barvou, ulomené knoflíky) Když jsme byl malý tak táta nějak přišel k bonům, a koupil radiomagnetofon Toshiba se západním VKV, takže nemusím říkat jaký jsem byl king ( polovina 80tých let) když jsem na jižní Moravě chytal rakouské stanice a nahrával písničky které u nás nedávali na kazety.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kenybz2



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 17
Bydliště: Kůsek od Uherského Brodu

PříspěvekZaslal: po červenec 17 2017, 8:34    Předmět: Citovat

Díky ale odkaz neni můj a fotky můžu dát tady ten kousek byl a ještě trochu je zaprášený od prachu ze stavby takže stál někde v koutě než ho vyhodily
dokonce má i nabastlený kovertor na východní normu...opatrně jsem to ofoukal stlačeným vzduchem a zkoušel čisti vlhkým hadrem ale nechal jsem toho protože tenprach dělá škrábance jinak je kompletní nepolámaný a relativně zachovalý a ten zvuk je teda paráda...doma mám studiové boxy a toto je prostě lepší Smile Ináč taky su moravák moravské slovácko

_________________
Gdyž sa chce, tak ide fšecko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kenybz2



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 17
Bydliště: Kůsek od Uherského Brodu

PříspěvekZaslal: po červenec 17 2017, 9:00    Předmět: Citovat

zkusím vložit fotky jestli se to povede
jinak závady škrčící potenciometry vadné přepínače funkcí ty typycké posuvné japonské to je klasika jsou uvnitř poddimenzované kontakty a jak to přepíná napájení a musí nabyt kapacitory tak se to časem uplně opálí
dál tam byl rozmotaný náhon ladícího potenciometru tak to byla zkouška trpělivosti když už jsem to tam jaksi natahal tak chodil přesně opačně tak jsem si to dal ještě jednou....řemínky v kazoši a jiné drobnosti
su rád že repráky nejsou vyskákané takže to nahlas asi moc často nehrálo.
I při velké hustotě stanic na FM si tuner vede velmi dobře selektivita je slušná
je to stroj z roku cca 1978 a konstrukce je taková jaké se tehdy dělaly takže má to uvnitř ještě plastové šasi a probojovat se k potenciometrům znamená den práce všechno je zdrátované jak sloupy elektrického vedení v číně




_________________
Gdyž sa chce, tak ide fšecko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2123
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: po červenec 17 2017, 9:21    Předmět: Citovat

Jsem přesvědčen že za pár tel jich bude méně než předválečných rádií. Ty nikdo nevyhodí, ale mašinu z 7étých-80tých let ano. Mít možnost chodit na SD je fajn. A protože je okurková sezóna přidám jeden fejeton.
Před časem jsem debutoval na jednom SD.(zní to honosněji než říci že mne pozval kamarád z druhého konce republiky kam jsem jel, abych ho zavezl na sběrný dvůr) Řekl mi co a jak tam chodí, ukázal že mám semky takhle nacouvat. vydal jsme se k prvnímu drátěnému kontajneru na elektro. Než jsem stačil prohrabat a vytáhnout si z něj jednu maličkost tak jsem měl plné auto. Čumím na to nevěřícně . Kamarád mi říká že mám vyjet ven, že zaplatí, vezme ještě cosi a doběhne za mnou. To cosi jsem si představoval jako něco co bude mít na klíně. Tak zajedu za roh, čekám nějakou minutu, a ve zpětném zrcátku vidím hudební skříň Supraphon LE (typ si nepamatuji) jak se řítí směrem ke mě. Že by to bylo z toho horka?
trávu jsem nehulil. Koukám a ta skříň má nějaké divné chlupaté nožičky a jsou bosé. Ne to jsou nohy mého kamaráda Pepy. (budeme mu říkat třeba Pepa) Vylezu z auta a říkám Pepo, to se sem nevejde. On říká na střechu ano. Já říkám nemám na hagussech příčníky a nemám to čím přivázat. Po chvilce doběhne s velikým žokem a vytahuje z něj sukně, podprsenky, spodničky a vše to dává na střechu. Než jsem se stačil zpamatovat tak již skříň připevňuje jakým si drátem....
Cesta k němu naštěstí byla jen pár kilometrů. 30km rychlostí po silnicích obvyklého tankového porvedení. Běžně bych na někoho jiného byl nasraný, ale on má vždy takovou radost že si něco pořídil a navíc já ho povezu na Slovensko má tam zamluvené nějaké sbírkové TV, tak jsme se domluvili že si to i s tím Slovenskem u mne na stavbě odpracuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kenybz2



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 17
Bydliště: Kůsek od Uherského Brodu

PříspěvekZaslal: po červenec 17 2017, 9:36    Předmět: Citovat

Ano je to tak tento kazeťák jak jsme jim říkávali má větší hodnotu jak bakeliťák z konce války tak to je...v době kdy to byla novinka tak ta AIWA stála 400 dolarů...no pěkná příhoda na tom slovensku ... jako na naší vesnici to na sběrňáku neni nic moc ale aspoň se tam dá cokoliv vzít bez problémů to jinde jsou kamery a nepříjemný správce nejspíš bývalý PS-VB nebo lampasák....ve stodole mám pár lapových rádií z 50-tých let ale vzhledově žádná sláva prostě to sloužilo jako podstavec pod květiny no klasika prostě skříňe v nepěkném stavu
_________________
Gdyž sa chce, tak ide fšecko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kenybz2



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 17
Bydliště: Kůsek od Uherského Brodu

PříspěvekZaslal: út červenec 18 2017, 11:59    Předmět: Citovat

tak včera jsem pucoval setrvák a řemeničku motoru...no nějaký dobrák řemínek pucoval kdo ví čím a tak se kousky gumy nalepily jak na setrvák tak i na řemenici dám fotku pro představu jak je to děsně zadrátované to je hotová pomsta...do mechaniky jsem se jakš takš dostal, ale dělat něco na desce zesilovače tak mě picne
jo je to hifisticky udělané jeden kanál jeden koncový integráč a teda předimenzovaný









_________________
Gdyž sa chce, tak ide fšecko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út červenec 18 2017, 14:16    Předmět: Citovat

Sranda je když náhodou urveš některý kablík a nevíš odkud.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kenybz2



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 17
Bydliště: Kůsek od Uherského Brodu

PříspěvekZaslal: st červenec 19 2017, 6:48    Předmět: Citovat

když urveš jeden drát tak se to dá najít dneska je to snažší každý má v kapse telefon a tak se dá cokoliv hned nafotit...ale říkám dělat něco na té velké desce tak bych musel třeba třetinu drátů odpájet...konektory moc nepoužívali ale zajímavé je, že na desce tuneru jsou ze strany součástek nanesené odpory přímo na plošňáku čuměl jsem nato jak puk
no kazoš už maká a překvapilo mě že dvířka jdou odšroubovat a ty inbusy na nich jsou skutečné né žádné atrapy
pak jsem to ještě očistil od toho stavebního prachu ...nakonec jsem vzal švédskou utěrku trochu jaru lehce vyždímal aby byla mokrá ale nekapala z ní voda a šlo to pěkně vyčistit bez poškrábání čudlíky jsem sundal a očistil zvlášť
výsledek je na foto
mechanika funguje relativně dobře akorát při převíjení vpřed je spojka moc tuhá a řemínek prokluzuje pohon se zastaví a nevypne to v ostatních režimech to vypíná dobře no hlavně že nespadne řemínek při prokluzu abych ho vůbec mohl nasadit musel jsem si udělat z papíru podložky ve tvaru půlměsíců a podložit setrvák aby mě řemen nezapadl pod....trochu to šumí jak každý kazoš bez dolby systému musím zkusit lepší nahrávku bo po ruce nebylo nic jiného než má vlast od béďi hlavu jsem odmagnetoval no zdá se že výšek je málo napohled nevypadá hlava moc projetě uvidíme jak to bude hrát s jinou kazetou

_________________
Gdyž sa chce, tak ide fšecko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st červenec 19 2017, 7:00    Předmět: Citovat

radioelectrum:
tak na tu dobu si dobře pamatuji...měl jsem rádiomagnetofon Hitachi (ještě tenkrát mono) původem z Tuzexu, zvláštnosti byl rozsah VKV 64-75 MHz
takže na horním okraji pásma občas zachytil rst. políšů a technických služeb...
nahrávalo se jinak nedostupnou muziku z polských stanic Katowice III. a IV.
66 a 68.3 MHz v našem kraji dobře slyšitelné na anténu prutovku 0.5m

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2017, 16:39    Předmět: Citovat

Sony TA-F361R Laughing .
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33907
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2017, 18:31    Předmět: Citovat

Univerzalny notebookovy zdroj Gembird NPA-AC1-GS. Niekomu to zjavne spadlo - su urvate vyvody na trafe.

Adapter 6V/0,3V od nejakeko kramu z Lidlu - funkcny.

Graficka karta ATI Rage 128 Pro AGP 4x - funkcna.

TV karta Pinnacle AnyTV - funkcna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasilceral



Založen: Jan 09, 2011
Příspěvky: 383
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: po červenec 24 2017, 20:09    Předmět: Citovat

Pánové, já přesedlal na sekáč, a občas se objeví malý skvosty. Něco funguje, něco ne a tak jsou díly na hraní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: út červenec 25 2017, 16:49    Předmět: Citovat

Tak Soník už šlape Laughing Laughing a je jako nový. Schází jen nápis SONY Cry . Vadná 1 dioda a nějaký uživatel tam dal místo 100 R pojistkového 2,2... Rolling Eyes Takovým hovádkům bych lámal ruce!
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: po červenec 31 2017, 19:27    Předmět: Citovat

U kontíku jsem našel jednoindukční vařič, na ten mrknu, asi to bude něco za těch 500 tak to nikdo neřešil. Taky Tesla Color Oravan 4333A, zdá se být funkční, mě je ale na nic, není tu nějakej sběratel co by to chtěl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 67, 68, 69  Další
Strana 24 z 69

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund