Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 67, 68, 69  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: pá srpen 17 2018, 15:58    Předmět: Citovat

Tak jsou na tom asi i dnešní pájecí stanice, mám pero z Lídlu za 80Kč a už ani nevím, jak dlouho, kupodivu funguje. Tehdy jsem koupil 2Ks, to druhé jsem zatím nezkoušel, ale na to minimum, co pájím, bohatě stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá srpen 17 2018, 16:48    Předmět: Citovat

Kono OK. Taky kupuju na co stačím. Myslím už jsem známý krédem, že mezi žrádlem a hadrama bych si asi žádný druh vercajku nekupoval, no...
Možná je to i tím, že bych se těžko smiřoval s faktem, že mám ten vercajk, třeba akušroubovák či vrtačku po dvou letech opravdu zahodit a jít si pro něco nového.
Vím, že to dneska bohužel takto je.
Já ale patřím k té nešťastné generaci, co si pořizovala jakýkoli dražší vercajk jako "dlouhodobou investici". Ne samozřejmě úplně navěky, to jistě ne, ale dejme tomu na 10-20 let.
Třeba mému známému sloužil DU10, páječka i ten základní slaboproudý vercajk čtyřicet let. Asi by si neuměl představit, že by třeba ten měřák při poruše jednoduše zahodil a šel si koupit jiný.
Prostě nedovedu té své blbé hlavě poručit, aby zrovna tohle /nákup vercajku/ akceptovala.
Teda konkrétně to, že vědomě kupuju ošizený šmejd, co se skrz všemožné úspory brzo posere/zlomí/ohne/zatupí. To prostě už nesvedu.
I toho blbého Sráče jsem v Penny vlastně koupil ne proto, že bych ho potřeboval, ale jenom ze zvědavosti, co za tak málo peněz najdu uvnitř.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9682
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá srpen 17 2018, 17:00    Předmět: Citovat

ale ovšem...
pracuji v automobilce šikmookých, vedení korců necourá po provoze jen čučí v kanclu do beden, počítá tržby, náklady a mistr je náš chlap takže vydržet se tam tak-nějak dá
legrační jsou ovšem trojjazyčné tabulky (na WC třeba taky) šetřte vodou, elektřinou, po použití zařízení zhasínejte, děkujeme vám ! no zkrátka - nejsem sám

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34006
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá srpen 17 2018, 17:01    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
Tak jsou na tom asi i dnešní pájecí stanice, mám pero z Lídlu za 80Kč a už ani nevím, jak dlouho, kupodivu funguje. Tehdy jsem koupil 2Ks, to druhé jsem zatím nezkoušel, ale na to minimum, co pájím, bohatě stačí.

To druhe vyskusaj. Jedno som vyhodil nove nepouzite - prerusene teleso. Otec to kupil, nikdy nepouzil a ked ho potreboval, tak zistil, ze nefunguje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17888
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá srpen 17 2018, 23:52    Předmět: Citovat

Ten Tvůj otec má nějakou smůlu. Třeba jak jsi psal, že mu téměř ihned odešly dobíjecí destičkový Tronic 9V z Lidlu. Já jich mám v různejch měřákách 6 ks asi 3 roky a zatím nechcípla ani jedna. Možná je to tím, že je pravidelne po cca 3 mesících dobíjím zdrojem konstantního proudu 20 mA a omezení je časovačem na kterým nastavuju cca 75% kapacity.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34006
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so srpen 18 2018, 20:56    Předmět: Citovat

On to nabijal nabijackou tiez z Lidlu, takze mozno v tom nakoniec baterie boli nevinne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadra17



Založen: Jan 26, 2013
Příspěvky: 508
Bydliště: Netolice

PříspěvekZaslal: ne srpen 19 2018, 18:07    Předmět: Citovat

weed_smoker napsal(a):
.Na baterkový oka se letuje i 50mm².Samozřejmě olovem,aby to nehnilo,když to je na baterce.

to už jsou spíš lisovaný spoje než pájený Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6567
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 19:16    Předmět: Citovat

Poprvé jsem ukořistil něco užitečného. Naštěstí právě přivezeného do dvora. Repráky OK, výhybka taky docela poctivá. Už hrají v garáži. Trochu moc basů..


K800_20180624-121104.JPG
 Komentář:
 Velikost:  77.81 kB
 Zobrazeno:  55 krát

K800_20180624-121104.JPG



K800_20180624-121326.JPG
 Komentář:
 Velikost:  80.28 kB
 Zobrazeno:  59 krát

K800_20180624-121326.JPG



K800_20180624-121344.JPG
 Komentář:
 Velikost:  107.77 kB
 Zobrazeno:  50 krát

K800_20180624-121344.JPG



K800_20180624-121420.JPG
 Komentář:
 Velikost:  91.47 kB
 Zobrazeno:  69 krát

K800_20180624-121420.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7630
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 20:11    Předmět: Citovat

Ha! Tohle se na inzercích obchoduje za nehezké tisíce. A to nejen u našeho oblíbeného Jardy.
I když tohle vypadá jako nějaké "samodomo".

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6567
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 20:59    Předmět: Citovat

Je to domácí, ale docela poctivě udělané. Nevím, zda podle nějakého návodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32015
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 21:11    Předmět: Citovat

Něco mi to připomíná, stavěli jsme to s kámošem někdy v první půlce 80. let. Je to určitě podle Amára, nic bych na to nevsadil že dokonce podle modrýho, objem kolem 25 litrů a nominální příkon tuším 50VA na 4Ω, trápili jsme s tím sousedy pomocí Zetawattu 2020 (neboli toho nejstaršího provedení ještě se 741 v korekcích), na ty kaloťáky ARV3604 se moc dobře pamatuju, stál jsem na ně tehdá frontu v Pardubicích v Tesle (já měl režikartu, kámoš ne, tak jsem to musel objíždět většinou sám), lidi je tam kupovali jak divý - a já jsem celou dobu počítal jestli na mě vyjdou, pak už jsem byl druhej v řadě, krabice ještě nebyla prázdná, já si říkal HURÁ, MÁM JE! - a chlapík přede mnou řek "..a já si vezmu těch šest á-er-véček co vám tady zbyly..." Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil a byl jsem namydlenej jak schody...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17888
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 21:20    Předmět: Citovat

Už to nevím na 100% ale já osazení těhle beden kupoval v Praze ve Smečkárně. Nebo v Martinský? Už nevím, je to skoro 40 let. Nebyl u toho ale větší basák?
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7630
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 22:52    Předmět: Citovat

Viděl jsem inzerát na podobný bedny, deklarovaný jako "kopie ARS 1058 podle AR".... Tak to může být ono.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32015
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po září 03 2018, 23:14    Předmět: Citovat

Vzduchový cívky na vexlu jsem vinul na praxi v ŽOSce sám, drát 1,8CuS, motaný na dřevěnou rozebírací špulku, po namotání potřebnýho počtu závitů svázaný tkanicí a sundaný z formy, následně celoobvodově omotaný tkanicí a impregnovaný namočením do bakelitovýho laku, holt bylo to v navijárně kde se navíjely trakčáky do dýzl-elektrickejch mašin, takže dohled na všecko a hlídání kvality, aby se motory nevracely, ten přístup tam měli zavedenej na všecko, nepotřebovali žádný ISO nebo VDA jako mají dnešní automobilky, ale prostě mistr dílny měl výkazovou knihu, do který se každýmu dělníkovi v navijárně psalo, co za ten den udělal na tom kterým díle - motory normálně evidovaný svým typem a výrobním číslem, sice to dalo horu práce, ale dalo se už tenkrát zpětně dohledat, kdo co na tom kterým trakčáku odved, kdyby se musela řešit nějaká fatální závada ... Takže i ty vzduchový tlumky na vexlu jsem musel učunit tak, aby se za ně ONI jako navijárna nemuseli stydět - tenhle přístup se už prostě dneska nevidí, evidence jo, ale aby to dělali lidi sami od sebe a dobrovolně jen proto, že jim osobně záleželo na kvalitě, to je skoro zapomenutá historie. Jo, spousta z těch lidí byli přesvědčený komunisti - ale takový ti "spodních 10 000 000" komunistů - prostě ti co dřeli a byli rádi, že za nima je nějaká práce a mysleli si idealisticky, že tím zlepší svět ... Taky z toho kromě dobrýho pocitu skoro howno měli, na odborovou rekreaci jezdili jen některý, zbytek musel čekat, až na ně nějakej ten poukaz zbyde - dneska nemá cenu to připomínat, byla úplně jiná doba a lidi přemejšleli taky jinak. Dneska je všecko k dostání - tenkrát co si kdo nevyrobil klidně i při fušování v rachotě, to neměl. A ostatní mu při tom ještě pomohli, protože ten uměl to a tamten zas něco jinýho ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út září 04 2018, 8:16    Předmět: Citovat

Jenže za totáče to fungovalo trochu jinak, dělaly se sekáčky, šajby na masomlýnek(nebo se aspoň brousily), opravy všeho druhu a hlavně sklad materiálu byl vedle. Jednotka nákupu tekutá, podle množství požadovaného materiálu, hliník, dural, mosaz, bronz, prostě vše. Stejné to bylo třeba s pružinama sortiment široký, než to zrušili, tak jsem si byl nabrat aspoň pružiny vhodné na kazeťáky, hodily se když nějaká vybrnkla a nenašla se. Nedávno jsem použil zase na dvířka CD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 67, 68, 69  Další
Strana 53 z 69

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund