Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak na satelit - základy pro začínající
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út duben 26 2016, 15:13    Předmět: Jak na satelit - základy pro začínající Citovat

Poněvadž v této sekci čas od času přicházejí dotazy od laiků (neznalých) na úplné základy, doporučoval bych jim nejprve projít toto nově otevřené vlákno!
Ubude typicky laických dotazů.

Docela pěkný článek pro začínající adepty satelitního příjmu TV (byť už je trošku staršího data):
Jak naladit satelit aneb satelitní televize od A do Z.

Rovněž tady můžete čerpat základy: Abeceda satelitního příjmu Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18637
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 4:46    Předmět: Citovat

Ještě by nebylo špatné hodit sem seznam přijímačů , které se stanou za pár dní šrotem . Předpokládám , že půjde i ten můj a zrovnatak doporučit , co nového koupit . Také mne toto nejspíše čeká ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2105
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 6:19    Předmět: Citovat

výborný článek. Před nedávnem jsem se ptal jak nastavit parabolu ohledně výhledu a tady to je úplně polopaticky vysvětleno:
Náklon paraboly (elevaci) si můžete nachystat v klidu domova. Pro ČR se nastavuje nejčastěji rozmezí 31-34° pro družici ASTRA 3.
a je tam spousta dalších zajímavých informací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 8:19    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Ještě by nebylo špatné hodit sem seznam přijímačů , které se stanou za pár dní šrotem . Předpokládám , že půjde i ten můj a zrovnatak doporučit , co nového koupit . Také mne toto nejspíše čeká ....

Bořku - nápad sice dobrý, ale zřejmě těžko realizovatelný. Obávám se, že takový seznam neexistuje. Jedině žebychom ho tady nějak začali tvořit sami. Ale myslím, že je to bezpředmětné - v podstatě se to bude týkat všech strojů, které umí jen kompresi MPEG-2. A které to jsou si každý musí (u svého stroje) zjistit sám - buďto to má uvedené přímo na něm, anebo z Návodu k obsluze, příp. si to zjistí na NETu.

Zrovnatak, co se týká doporučování koupě nového:
Každý má na sat. receiver jiné požadavky - proto se vyrábějí s různým "vybavením" a tudíž v rozdílných cenových relacích (cca od 2.000,- do nějakých 15.000,-Kč). Proto se každý musí rozhodovat sám.
Vzhledem k tomu, že jsem založil toto vlákno právě hlavně pro začátečníky (tudíž pro neznalé), tak těžko bych takovému člověku doporučoval nějakou složitou mašinu s linuxem.
Proto se taky začátečníkům (příp. těžko se učícím seniorům) doporučují spíše přijímače s f-cí FastScan (automatické naladění při změnách, anebo přidání nového programu u Skylinku), kterou naopak třeba fajnšmekři zavrhují.
Seznam takovýchto přijímačů lze samozřejmě nalézt na stránkách Skylinku: Seznam přijímačů / modulů s certifikátem Skylink READY Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 8:23    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
výborný článek. Před nedávnem jsem se ptal jak nastavit parabolu ohledně výhledu a tady to je úplně polopaticky vysvětleno:
Náklon paraboly (elevaci) si můžete nachystat v klidu domova. Pro ČR se nastavuje nejčastěji rozmezí 31-34° pro družici ASTRA 3.
a je tam spousta dalších zajímavých informací.

Ano - i tvé (a nejen tvé) dotazy mně inspirovaly k tomu, založit právě tohle vlákno. Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18637
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 8:46    Předmět: Citovat

Jelikož mne tento segment nezajímá , tak o něm skoro nic nevím . Asi bych chtěl ten nejlevnější , ale asi jsou 3druhy karet , tak aby je uměl a aby uměl sdílení karty . Dejte mi typ a já to někde koupím . Heuréka napoví . Nechci 2 tunery , nahrávání a jiné pitominy . Dík . A ještě dá se někde (např. Slovensko , Polsko ) koupit Bezdrátový Smart Card Splitter - Clone+ ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3726
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 8:53    Předmět: Citovat

Nevím Honzo zda mohu sem přispět svojí zkušeností, ale padl zde tento dotaz:
BOBOBO napsal(a):
a zrovnatak doporučit , co nového koupit .

Pokuď by to vadilo, tak svůj příspěvek smažu já popřípadě ať jej smaže některý z admínu.
Já jsem si pořídil namísto Openboxů 2ks AB CryptoBox 650HD (za jeden jsem dal 73€). Mám je zatím propojené pomocí RS232 tak jak byly propojeny Openboxy pro sdílení jedné karty Skylink ICE. Po patřičném nastavení obou přístrojů fungují bez problémů, jeden má můj tchán kterému bude 85let a celkem v pohodě jej zvládá ovládat. Chystám se dokoupit ještě jeden a všechny zapojit přez wifi router ale to musím ještě nastudovat, popřípadě kdyby byl někdo kdo by mi s tím pomohl byl bych rád (syn začíná stavět, tak toho času moc není).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3726
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 9:00    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
A ještě dá se někde (např. Slovensko , Polsko ) koupit Bezdrátový Smart Card Splitter - Clone+ ?

Zkoušel jsi google? Mi to po zadání hned vyhodilo nabídky Smart Card Splitter - Clone+.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
badoch



Založen: Feb 23, 2005
Příspěvky: 592
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 9:02    Předmět: Citovat

Tak já se taky přidám:
sice je to již na jednom odkaze zmíněno, ale kdo to čte že?
Tohle je celkem dobrá věc pro základní orientaci:
http://www.dishpointer.com/

Jinak pokud chce někdo instalovat sám a neumí to, tak mi se osvědčilo naladit tuner u někoho komu to funguje. Potom doma přepnout na čt24, to hraje volně a pomalu natáčet parabolu. Až to začne hrát tak jemně donastavit signál na nejslabší transporder.
Pár sestav jsem kdysi namontoval a pokud si s tím šlověk trochu vyhraje tak se to dá funkčně takto krásně naladit. Profici s drahýma měřákama mě sice sežerou, ale prostě toto domácí nastavení léta funguje bez potíží.

ještě jedna taková poznámka. každý se vetšinou snaží parabolu strčit někde vysoko na střechu, stožár ...... ale ve skutečnosti je to úplně jedno, klidně to bude hrát i na zemi (pokud bude správně nastavaná a bude mít nerušený výhled)

Asi takto nějak : (tohle je moje parabola )



parsnih2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  parsnih2.jpg
 Velikost:  36.9 kB
 Staženo:  389 krát


parsnih1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  parsnih1.jpg
 Velikost:  51.86 kB
 Staženo:  386 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 9:26    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
Nevím Honzo zda mohu sem přispět svojí zkušeností, ale padl zde tento dotaz:
. . .

Nwm proč bys nemohl? A nwm proč bych ti to zrovna já musel povolit, či schválit - od toho tu přece je nejen tohle vlákno, ale koneckonců celá EB Laughing

BOBOBO napsal(a):
Jelikož mne tento segment nezajímá , tak o něm skoro nic nevím . Asi bych chtěl ten nejlevnější , ale asi jsou 3druhy karet , tak aby je uměl a aby uměl sdílení karty . Dejte mi typ a já to někde koupím . . . .

Bořku - trochu si protiřečíš. Na jednu stranu tě "tento segment nezajímá" a na druhou stranu se hned chceš pouštět do sharingu (sdílení karty).
Nemyslíš, že tohle je právě důvod se o danou problematiku trochu více zajímat a semo-tamo si o tom i něco přečíst (nastudovat)?

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 10:09    Předmět: Citovat

To badoch - docela pěkně jsi to popsal - a takhle to většinou nastavujeme my, amatéři . . .

badoch napsal(a):
. . .
ještě jedna taková poznámka. každý se vetšinou snaží parabolu strčit někde vysoko na střechu, stožár ...... ale ve skutečnosti je to úplně jedno, klidně to bude hrát i na zemi (pokud bude správně nastavaná a bude mít nerušený výhled)

Asi takto nějak : (tohle je moje parabola )

Ono to tak nějak vyplývá z toho, že většina "měla zafixováno" z dřívějška, že čím výše je anténa umístěná, tím lepší příjem. Samozřejmě že se to i dnes týká především příjmu rozhlasu, ale i co se příjmu TV týká, tak zase jen DVB-T.
Málokdo si přitom uvědomuje, že když už ten signál "letí" z družice 36.000km vzdálené, tak na těch 10-ti, či 15-ti metrech už nesejde. Rolling Eyes
V začátcích satelitního příjmu TV k tomu byl ještě jeden důvod - pokud byly "talíře" umístěny na hodně přístupném místě, tak se taky kradly. Nejen kvůli těm "talířům", ale především kvůli LNB (jejich cena se začátcích pohybovala nad 10.000,-Kčs !!! - tj. 3-4měsíční plat!). Shocked
Třeba tady jsem se o tom zmiňoval.

A s těmi dvěma snímky tvé paraboly bys "uspěl" třeba v tomto vlákně Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18637
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 10:24    Předmět: Citovat

Tak jsem na něj jen shlédnul , a také tam jsou zase "možnosti" .

1. Pro fungování s kartou Skylink ICE nebo sériovým číslem začínajícím čtyřčíslí nižším než 4288 *******, nebo kartou Freesat, důrazně doporučujeme přiobjednat pro přijímač položku "Softwarová optimalizace".
-> Přejít na položku "Softwarová optimalizace"

2. Přijímač nefunguje s novou kartou Skylink HD IR M7 blok, proto je třeba přiobjednat kromě položky "Softvérová Optimalizace", také dekódovací Modul Skylink Premium.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18637
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 10:30    Předmět: Citovat

Já google nemohu používat , jsem zablokován , neb jsem nepodepsal chartu a na bingu je několik kšeftů , ale všade je není skladem , respektive byl vyřazen !
Jo a Honzo , právě já nepotřebuji nic hluboce , i jiným začátečníkům se radí , já jsem a zůstanu v tomto začátečníkem a tak mi může někdo ve stručnosti jen bodově popsat co tedy musí! umět ten , jehož zadání jsem zadal a a uvede příklad . Toť vsjo .
Když nepůjde jinak , otrávím Radka .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 12:22    Předmět: Citovat

Tak pochybuju že RadekB se podvolí a bude ti radit se share příjmem - bylo by to proti jeho profesionální hrdosti.
Přestože já jsem před lety s tím začít chtěl a dokonce mám zakoupeny 2ks splitterů WTR-1 (pro bezdrátové propojení dvou sat.-rec.), tak u mně nakonec zůstalo jen u stádia pokusů, páč jsem potom nakonec objednal a už 6 let používám zařízení DigiTV (pro 2 účastníky - 2 TV). Teď ovšem na konci června "stará DigiCZ" končí a dosud nejsem rozhodnutý k přechodu na "novou DigiCZ" (je v tom více aspektů, které mně brání v tom přechodu), tak možná ještě letos najdou ty splittery uplatnění (třeba na Skylink).

Jo, já zase zapomněl, že nemáš toho "Googla" (nepochopím, jak můžeš takto existovat. A nemáš funkční ani jiné vyhledávače - třeba Seznam, či jiný?) - tak tady aspoň jeho stručný popis.
Tady zase jak to (ve stručnosti) funguje.
Jo a se sdílením má jakés-takés zkušenosti třeba i otakarv" (jak se o tom tady mj. zmiňuje). Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne st duben 27 2016, 12:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18637
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st duben 27 2016, 12:27    Předmět: Citovat

Jó , seznam a bing používám . Díky za odkaz . Inu to máš tak , když nesnášíš ty za louží a zatneš se .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund