Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

AVG zpomaluje?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: po květen 02 2016, 11:14    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
On to není tak velký problém. Hned o soubor vedle, do swapu (pagefile.sys) lezou Windows pořád. Proti tomu do hiberfil.sys se při hibernaci naleje jednou za čas celá paměť. Samozřejmě předpokládám, že to nikdo nemá nastavené po pár minutách. Ale díky defaultní volbě hybrid, která je ve Win7, se hibernace fakticky provádí i při přepnutí do S3. Je to tam proto, že když vypadne elektrika, nedojde k chybové hlášce a novému startu jako u XP.


Pokud hybernaci zakážeš tak asi těžko. Žádný soubor hyberfil.sys už na C: nenajdeš.

Další nevýhodou spuštěného ukládání paměti do disku neboli hybernace je zavirování. Dejme tomu, že mi počítač napadne virus, který mi soubory začne mazat nebo heslovat a já si toho včas všimnu. Bez hibernace mi stačí PC natvrdo vypnout. Ovšem s hybernací po zapnutí se to znovu hned natáhne z paměti a proses řádění by v mém PC pokračoval.

Samozřejmě zkušený uživatel by bootoval jiný OS a soubor hyberfil odstranil, ale to je jen pro velmi zkušené.

A hyberfil se neukládá jednou za nastavenou dobu celý, ale fuguje to tak, že se ukládá každý zápis do RAM. Otevřeš explorer načte se do hyberfil, zavřeš jej tak se vše po něm vymaže. Napíšeš text uloží se okamžitě do hyberfil. Je to vlastně stínová kopie RAM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7417

PříspěvekZaslal: po květen 02 2016, 11:36    Předmět: Citovat

Mira_A napsal(a):
Další nevýhodou spuštěného ukládání paměti do disku neboli hybernace je zavirování. Dejme tomu, že mi počítač napadne virus, který mi soubory začne mazat nebo heslovat a já si toho včas všimnu. Bez hibernace mi stačí PC natvrdo vypnout. Ovšem s hybernací po zapnutí se to znovu hned natáhne z paměti a proses řádění by v mém PC pokračoval.
Sorry, ale pokud se bavíme o Windows7, tak tam vypnout je pořád vypnout a hibernovat je volba podobná uspání. Takže pokud zmáčknu vypnout, nic se znovu do paměti nenatáhne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: po květen 02 2016, 21:40    Předmět: Citovat

Asi jsi nepochopil. Já se bavím o aktivním viru v RAM. Pokud je tam aktivní tak hyberfil jej prostě obsahuje a při spuštění je tam opět. Při vypnutí se provádí vždy uložení obsahu do hyberfil.sys, aby bylo urychleno spuštění.
To platí i pro Windows7. Všechny aplikace, jak byly na ploše spuštěny se načtou přesně jako před vypnutím. Pokud tak není pak nemáš hybernaci aktivní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7417

PříspěvekZaslal: út květen 03 2016, 1:23    Předmět: Citovat

Ale pochopil, jenže to tak není. Můžu mít povolenou hibernaci třeba po hodině a zároveň mít nastaveno, že tlačítko vypnout stále znamená vypnout. Takže se provede naprosto korektní vypnutí bez hibernace a po startu systém najede od počátku, ne s nataženými aplikacemi z minula.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: út květen 03 2016, 21:57    Předmět: Citovat

Hm možná, ale co vím i při vypnutí se to ukládalo. Nicméně zvláště u 64bit systému např. když mám 16GB RAM mi to obsadí 16GB pevného disku na kterém budou časem vadné sektory.

Není lepší zálohovat napětí VSB. Šikovný radioamatér si tam např. může připojit upravenou power banku za 500. Ta by měla udržet i hodinový a možná i delší výpadek proudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12471

PříspěvekZaslal: ne červen 05 2016, 9:46    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
rnbw napsal(a):
Kazdy antivirus spomaluje.


Tohle si prosím napište fixkou na monitor.

Antivir, kterej nezpomaluje, tak prostě nefunguje.

To samozřejmě platí a na "starém železe zvláště". Před cca dvěma roky jsem používal Aviru free, jenže pak u ní došlo k nějaké "revoluci" a zpomalování a zvláště start systému (XP) bylo významné (na starším NB v práci trvalo s Avirou nabootování XP více než 5 minut, bez ní do minuty). Nahradil jsem ji AVG free, ale i z toho se stal významný žrout prostředků a tak jsem hledal jiné. Nějakou dobu jsem zkoušel Microsoft Security Essentials (verze pro XP), který byl poněkud méně náročný, ale i ten některé akce dost brzdil a navíc některé viry včas nebo vůbec nedetekoval (na rozdíl od AVG).
Jako nejmenší "žrout" systémových prostředků se mně jeví 360 Total Security, který vrátil(také pomocí jeho tweaků) do systému jeho rychlost, dokonce ji trochu zvýšil. Instaluje se velmi rychle (na rozdíl od konkurence) a jeho jednotlivé funkce lze snadno nastavit nebo vypnout, v případě potřeby i celý program. Uspokojivě s ním běží i Win7 na stejném stroji (13 let starý Celeron 2000, 768MB RAM).
Takže po této stránce "u mě dobrý".
Teď půjde o to, jak dokáže PC bránit.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: ne červen 05 2016, 15:04    Předmět: Citovat

Jenom poznámka. Co se AVG placený zabydlel, nevím o něm a zpomalení nevidím, nebo je stejné jako byl microsoft esential. Na starém krámu. V pátek vydali velkou aktualizaci. Jedině občas naskočí jak zrychlit PC. O tom vědí a pracují na nápravě, jak jsme kecali se synovcem. Tím se AVG nezastávám, ale je zadarmo:-)
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12471

PříspěvekZaslal: ne červen 05 2016, 15:51    Předmět: Citovat

Oba programy je třeba porovnat nejlépe na dualBootu se shodnými systémy. Ten s 360TS je oproti AVG výrazně rychlejší. Čím pomalejší HW, tím znatelnější rozdíl. Nejvíc jsem kvitoval rychlost startu některých "pomalu startujících" programů (např. portablová verze Pale Moon).
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund