Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LCD TV CHANGHONG LT32GT686EB CZ, mizí obraz po zahřátí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
simeo



Založen: May 11, 2005
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá duben 01 2016, 9:51    Předmět: Citovat

dj_rizek:

Dej mi, prosím, tip na jednoduchý převodník na LVDS. Díky.

zvaty:
- Obyčejné SMD? Ale ta moje flash má kontakty pod sebou - nejsou vidět kontakty do stran. Musel bych jí ohřát páječkou a přitlačit. Jak to pájí ve výrobě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: pá duben 01 2016, 10:22    Předmět: Citovat

simeo záleží z čeho na LVDS (VGA,DVI,CVBS,HDMI) já nejvíc používám VGA na LVDS http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XMT6820-B.TRS0&_nkw=MT6820-B&_sacat=0

Je toho hodně a víceméně to poslouží jak má, používám ho hlavně na testování LCD panelů kdy tímto způsobem sjistím zda má cenu řešit další opravu

Programovatelnej jsem montoval tenhle ale nechal jsem do něj hahrát můj panej už u prodejce=není univerzál (jak se nahrává jsem neřešil)
http://www.ebay.com/itm/Diy-Monitor-Kit-M-NT68676-2A-LCD-Controller-Driver-Board-LVDS-Cable-Inverter-/111458835938?hash=item19f376dde2:g:ehkAAMXQQQZRyooY

Toto jsem taky měl ale pokazil jsem flashování a tak momentálně smrt, musím vyndat flash a přeprogramovat v programátoru, mělo by umět DivX z USB bohužel tuner analog
http://www.ebay.com/itm/V59-LCD-TV-Controller-Driver-Board-with-PC-VGA-HDMI-USB-Interface-/381549756133?hash=item58d6233ee5:g:xrcAAOSwezVWxuWV
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: pá duben 01 2016, 10:52    Předmět: Citovat

Ja nepisi primo o tvem modelu. Mam podobny problem na Changhong L32F726
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: pá duben 01 2016, 11:12    Předmět: Citovat

simeo napsal(a):


zvaty:
- Obyčejné SMD? Ale ta moje flash má kontakty pod sebou - nejsou vidět kontakty do stran. Musel bych jí ohřát páječkou a přitlačit. Jak to pájí ve výrobě?


LGA,BGA pájí horkým vzduchem (automotive někdy v parách) při výrobě v přetavovacích pecích (reflow),opravy pak na rework stanici (jednoduché coučástky jdou i horkovzdušným perem)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: pá duben 01 2016, 13:29    Předmět: Citovat

Jak to delas,kdyz ma BGA nesnimatelny chladic?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: pá duben 01 2016, 13:59    Předmět: Citovat

Já to neopravuju (pouze v zaměstnání vyrábím),nemám na opravy vybavení,pokud potřebuju radši to pošlu jedné paní a ta mi za pár stovek vymění (překuličkuje) a navíc vlastní RTG takže zkontroluje,to dělám málo.
V případě desky z FR2 nemá smysl a pokud je to na FR4 tak ty dneska výrobci šidí na hustotě vláken takže s tím práce nic moc někdy i zbytečná.


Ten chladič na něčem trží tak by to mělo jít sundat, na to tu budou profíci kteří se tím živí, nevím jestli to lepidlo vydrží cca 260°C aníž by změnilo vlastnosti,já tohle nedělám.Nebo jestli se to sundá i s chladičem ale to nevím jak by se to dělalo protože na rework stanici bejvá vakuová pipeta která po odpájení BGA nadzvedne z desky.

To máš to samé čím odstranit fixační lepidlo v rozích BGA nedejbože když je to olepený kolem dokola (mechanicky není správná cesta) o silikonu ani nemluvím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simeo



Založen: May 11, 2005
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá duben 01 2016, 19:52    Předmět: Citovat

dj_rizek: co to je FR2 a FR4? Díky mnohokrát za vyčerpávající odpověď s odkazy.

Ještě mám doma opravený 16" LCD-TV SENCOR SLT1653DVD a možná se stane obětním beránkem.



JUG7_820_512.jpg
 Komentář:
MAIN BOARD LCD TV 32" CHANGHONG LT32GT686EB s panelem SAMSUNG LTA320AP02

Stáhnout
 Soubor:  JUG7_820_512.jpg
 Velikost:  289.96 kB
 Staženo:  63 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: pá duben 01 2016, 20:59    Předmět: Citovat

FR2 plošňák z papíru (dříve pertinax) max 2 vrstvy šrot na spotřební elektroniku ale má i své použití https://en.wikipedia.org/wiki/FR-2

FR4 sklolaminát https://en.wikipedia.org/wiki/FR-4

Další věcí jsou pak povrchovky (chem Sn,NiAu,Hal,Osp) a nepájivá maska, u ní pak provedení zejména ošetření prokovených otvorů.

Ta deska ti nepomůže 16" je málo, pokud ti to vyjde tak ti to na tom velkým panelu použije pouze část = obraz bude umístěn v jednom rohu v rozlišení jaké má v sobě nahraná ta deska,zbytek panelu zobrazovat nebude.

Pokud ale ta 16" měla stejný rozlišení jako ten velkej panel a stejný Lvds (kanálově a bitově) měla by fungovat fullscreen.

Pozor samozřejmě na napájení panelu 16" měla jiný odběr a zřejmě i napětí!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simeo



Založen: May 11, 2005
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: so duben 02 2016, 11:33    Předmět: Citovat

dj_rizek:
1) SAMSUNG panel má 1366x768 a TV SENCOR také 1366x768, ale rozdíl bude asi kanálově a bitově už kvůli velkému rozdílu rozměrů.

2) SENCOR má napájecí adaptér 12V/2A mimo TV. Při pokusu by deska měla napájení přímo ze zdroje v TV, jen se musím podívat odkud kam co vede kvůli proudu do 32" panelu.

3) Jak jsi psal o univerzálních controllerech, kde se musí nastavit k jakému panelu to chceš připojit - to souvisí asi s kódováním dat, protože rozmístění výstupního konektoru pro LVDS by mělo být totožné pro všechny LVDS. Pokud to správně chápu, tak na panelu nepodporovaném controllerem se ukáže rozházený, či špatný nebo žádný obraz kvůli jinému kódování dat? Takže toto by byl další problém při použití originální desky z jiného TV, kde si nemohu nastavit nebo přepnout k jakému panelu to chci připojit?



SENCOR_SLT1653DVD__displej.jpg
 Komentář:
displej SVA156WX1-01TB rozlišení 1366x768

Stáhnout
 Soubor:  SENCOR_SLT1653DVD__displej.jpg
 Velikost:  285.07 kB
 Staženo:  62 krát


SENCOR_SLT1653_DVD.jpg
 Komentář:
LCD TV SENCOR SLT 1653 DVD rozlišení 1366x768, napájecí adaptér 12V/2A

Stáhnout
 Soubor:  SENCOR_SLT1653_DVD.jpg
 Velikost:  286.13 kB
 Staženo:  65 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: so duben 02 2016, 12:41    Předmět: Citovat

koukni do datasheetu obou panelů je to tam uvedeno(hlavně zkontrolovat jestli je konektor opravdu stejně),pokud to bude všechno stejné teoreticky po vyřešení napájení a ovládání se zbytkem by to mohlo jít,teda mě při mém bastleni šlo Cool

takhle je řešen ten univarzál je na něm tabulka podle který nastavíš panel ke kterýmu to připojoješ



s-l400.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  s-l400.jpg
 Velikost:  68.88 kB
 Staženo:  76 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simeo



Založen: May 11, 2005
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: so duben 02 2016, 13:05    Předmět: Citovat

Když jsem koukal ne ebay, tak jsem si těch jumperů a tabulky zezadu všiml. Takže se nastavuje jen rozlišení a pak už nezáleží na tom, jak se jmenuje panel.

Datasheety panelů porovnám. Když mám stejné rozlišení, měly by na desce od 16" SENCOR být k dispozici všechny výstupy RxIN0, RxIN1, RxIN2 a RxIN3, které potřebuje panel 32" pro svoje rozlišení.

Podle mého názoru výrobci TV MAIN BOARDů dělají desky aspoň trošku UNI, výrobci TV si vyberou MAIN BOARD, co se jim zrovna pro jejich panel hodí. Proto předpokládám, že už vím asi všechno, aby se to povedlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: so duben 02 2016, 17:34    Předmět: Citovat

Třeba příklad toho že se stejné desky používají ve více modelech je tady (občas nějakou desku mají v akci a několik jsem koupil na "recyklaci" i třeba s dálkou a to mě pak třeba vyšlo komplet na 900,- a to při ceně originál desky do TV docela jde-samozřejmě předcházelo hledání parametrů Tv do které je ta deska určena ale já s tím nemám problém):
http://www.videoprogress.cz/obrazarna/index.php?dir=Zakladni_desky_chassis/Telecolor/MSD309

Tvá teorie je víceméně správná (zatím jsem se nesetkal že by to bylo jinak),pokud bys byl schopen naflashovat doma tak jde použít deska z jiné TV (teoreticky jakákoliv po editaci firmwaru), procesor na mainboardu je použit u více desek (výrobců) to máš to samé jako u procesorů u PC, samozřejmě pak už je další věcí jak má být ta TV chytrá.
Samozřejmě sami výrobci by byli sami proti sobě kdyby dělali něco extra (bylo by to extrémně drahé) třeba když měním LCD u notebooka tak je v podstatě jedno co tam dáš za panel pokud dodržíš rozměr je možnost použít panel od několika výrobců.Sám panel má svojí elektroniku takže proto to řeší celkem "jednoduše"

Sám vím jak to děláme v práci,pro několik typů je deska osazena totálně stejně (SMD prvky) ve finále se pouze nahraje jiný program do pracesoru a eventuelně se osadí jiné konektory (THT díly) přestavba osazovací linky něco trvá a to je nevýrobní čas co stojí firmu peníze, ve velkosériové výrobě jako se dělají TV a podobné to nebude jinak.

Já si s "recyklací" LCD panelů hraju už nějaký ten rok a pokud má panel LVDS dá se s tím hrát.

No hlavně 2x měř a jednou řež abys nenapáchal víc škody než užitku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simeo



Založen: May 11, 2005
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: so duben 02 2016, 19:06    Předmět: Citovat

Dík za zajímavý odkaz. Momentálně si prohlížím oba konektory mezi controllerem a LVDS. Tím, že jsou datové kabely barevné a kroucené, to mám značně usnadněné, GND jsou černé. Už na učňáku nám říkali "měření je naše spasení".


LSVD_konektory.jpg
 Komentář:
LSVD konektory - vpravo k panelu SAMSUNG a vlevo k TV SENCOR

Stáhnout
 Soubor:  LSVD_konektory.jpg
 Velikost:  280.89 kB
 Staženo:  59 krát


controller_konektory.jpg
 Komentář:
controller konektory - vpravo k panelu SAMSUNG a vlevo k TV SENCOR

Stáhnout
 Soubor:  controller_konektory.jpg
 Velikost:  292.72 kB
 Staženo:  56 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
simeo



Založen: May 11, 2005
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne duben 03 2016, 16:05    Předmět: Citovat

Rozmístění pinů na straně LVDS je u obou panelů stejné.

Zapojení kabelů na straně LVDS se liší jen tím, odkud si bere zem. Kabel CHANGHONG má 4 dráty pro napájení a kabel SENCOR má jen 3. Pokud použiju kabel SENCOR, napájení LVDS modulu jen po třech drátech by mohlo proudově stačit.

Ovšem na druhé straně se zapojení liší podstatně, takže nebudu prohazovat kontakty původního kabelu, čímž mi zůstává možnost případně laborovat s původní deskou, i když to možná nevyužiju. Takže použiju kabel SENCOR.

Teď se koukám po tom, jak to vše propojit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: po duben 04 2016, 7:53    Předmět: Citovat

No napájení bych řešil sólo protože ten velkej panel bude napájenej nejspíš 12V a ten malinkej je 3.3 nebo 5V takže to asi stejně nebudeš moct napájet přes mainboard.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund