Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Magnetofon Tesla B115
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 51, 52, 53  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19515
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá duben 23 2021, 22:30    Předmět: Citovat

Dokud to ložiska zvládnou, a v B11x jsou na to dost robustní, tak nějakých 200 - 300 g navíc nemá smysl řešit. Přesné vyvážení je samozřejmý požadavek, jen motor tu hmotu roztočí o nějakou desetinu vteřiny později, což u síťového stroje s trvale běžícím setrvačníkem nevadí.
Pak už přece motor doplňuje jen energii ze setrvačníku odebranou, ale s menšími výkyvy, které setrvačnost těžší hmoty lépe odfiltruje, což má jen samá pozitiva a sociální jistoty.
Podle mého ten setrvačník klidně může být jak z konstrukční oceli, tak z nerezu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kratz



Založen: Jan 08, 2021
Příspěvky: 97
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: po květen 10 2021, 12:16    Předmět: Citovat

Jeste stale cekam na vyvazeni. Pak se ozvu jak to dopadlo. Smile

Edit: Mezitim jsem u jedny B115 komplet rozebral desky a odstrojil zakladni desku, na ktery zbyly jen patice a prepinace. Dostane komplet novy osazeni. Dobra zprava je, ze vsechny kontakty prepinacu jsou porad funkcni. Mam se pokusit do nich vpravit trochu kontaktolu? Nechce se mi je rozebirat a riskovat, ze uz to znovu nedam dokupy. Very Happy Ale nejaky osetreni kontaku mi prijde rozumny.

Kdyz uz se s tim patlam, tak tady je foto strany spoju a strany soucatek. Treba se to nekomu hodi.

Zaroven zvazuju, ze kdyz uz ji mam odstrojenou, tak bych ji mohl prekreslit do pdf. Mam tu jeste dalsi 2 B115/6 na hrani a kdovi v jakym stavu ty desky budou.
A pak mam na zdejsi komunitu 2 dalsi dotazy:

1) Na Mouseru jsem nasel axialni elyty jen od Vishay/Sprague nebo Cornell Dubilier - CDE. Je na Vishay spoleh, nebo tam mam radsi nejak dopasovat radialni od Nichiconu?
2) Nedaly by se ty patice pro zasuvny moduly vymenit za verzi s pozlacenymi kontakty? Tahle deska sice vypada na svuj vek docela zachovale, ale oxidace je previt. Smile Nevite zda/kde je pripadne sehnat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kratz



Založen: Jan 08, 2021
Příspěvky: 97
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: po květen 24 2021, 12:13    Předmět: Citovat

Jeste pridam ciste mechanicky dotaz. Smile Mechaniku jsem vycistil technickym benzinem, vymenil reminky a do ulozeni, kam jsem se pri vymene reminku hrabal, dal trochu vazeliny s grafitem. Tou grafitovkou osetrim postupne ulozeni vseho co se otaci.
S cim potrebuju poradit je jednak cim namazat zbytek - styk casti ktere se vzajemne posouvaji a konce tahel, ... ma nekdo nejaky osvedceny olej (uvazoval jsem kapnout tam silikonovy)? Nebo tam mam nacpat vazelinu?
A druha vec - jake lepidlo pouzit na prilepeni filce ke kovu, tyka se to hlavne brzd na unasecich.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 420
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: po květen 24 2021, 14:12    Předmět: Citovat

Olej pro tu mechaniku moc vhodný není...tam bych dal vazelínu. Já na ložiska používám vazelínu pro harmonický převodovky (harmonic drive grease 4BNO2), na tu zbylou mechaniku úplně klasickou červenou vazelínu (jsou samozřejmě i lepší možnosti).
Filc u brzdových pásů mi udržela i kvalitnější oboustranka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kratz



Založen: Jan 08, 2021
Příspěvky: 97
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st květen 26 2021, 23:46    Předmět: Citovat

OK. Tak pouziju vsude ten grafit, tim nic nezkazim.
Dneska jsem do toho poprve pustil elektriku pri zapojeny casti za snimacima hlavama po kompletnim vycisteni a predratovani. Elektrtomagnety elektromagnetujou, rychlosti to prehazuje, tlacitka stop a record to zastavi a rozsviti cervenou diodu.
Vypada to, ze obvody aspon nejakou cinnost vykazuji. Bohuzel bez osciloskopu a generatoru je to jen vesteni z kristalovy koule. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt květen 27 2021, 0:32    Předmět: Citovat

Na lepení filcu na kov jsem používal hňupolep, ten hodně hustý typ, určený pro lepení savých na nesavé, tuším 50.
Je třeba s tím novějším, beztoluénovým hustým druhem pracovat rychle.

Grafitová vazelína se imho asi všude nehodí. Oproti hustší, červené a oranžové "marmeládě" se mi párkrát stalo, že navzlínala víc, než je zdrávo a kam neměla.
Použil jsem hodně hustou grafitovku, kvůli její vodivosti, do ložisek několika poťáků s vyšším odporem. Chtěl jsem si ušetřit potíže s elektrostatickým chrastěním hřídelí - při současně uzemněných pouzdrech těch poťáků.
No, fungovalo to skvěle, ale asi jen 1,5-2 roky. Ta sviňa grafitovka, se bohužel rozlezla dost mimo ložisko a protože je slušně vodivá, tak bylo zle.
Takže všecko vymýt pryč a nahradit v ložiscích potů tou úplně nejhustší silikonovkou, rozetřeným hrudkovým typem M20.
Holt jsem pak ale musel vzít rybářské pocínované lanko s pružinkou, vykřižovat hřídelky, zachytit oba konce izolovaně od kastle a přes kondenzátor uzemnit do téhož bodu, kam byly uzemněny futrály poťáků.
Grafitovka je jistě užitečná v auto-moto, ale v elektronice už asi méně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kratz



Založen: Jan 08, 2021
Příspěvky: 97
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt květen 27 2021, 14:54    Předmět: Citovat

Ja nacpal grafit zatim jen na hridele kolecek a do lozisek k setrvaku a do motoru. Tam to nema jak skodit a treni snizuje velmi dobre. Navic ji nevadi vysoka teplota a ten motor trochu topi. Ale dik za typ, nejsi jedinej komu nedocvaklo, ze je ten grafitovej prasek mrcha vodivej. Very Happy
Filc uz je na ceste, az dorazi, tak vemu tubu hnupolep Extrem (podle popisu ten spravnej) a zkusim tomu nejak domluvit.

Dneska vecer snad rozchodim aspon vystupni signalovou cestu. Je to moje prvni oprava neceho vetsiho, tak to trochu prozivam. Very Happy

Navic zjistuju, ze prednasky z teorie obvodu na FEL jsou pro prakticky pouziti uplne k prdu. K cemu mi je, ze umim pocitat vlnovou diferencialni rovnici a zobecnenou metodu uzlovych napeti a podobny sracky, kdyz nam vlastne nikdy neukazali, jak fungujou v praxi zakladni tranzistorovy obvody.

Jeste 1 prakticka - urovne signalu jsou na tom LED ukazateli docela rozjety. Co jsem koukal, tak na sestolovani snimaciho zesilovace se na vstup ma pustit 1kHz s efeltivni hodnotou napeti 4.2 mV. Tj. ze zvukovky PC si vytahhnu sinus a prozenu nejakym delicem. Ale ty 4.2 mV nevim jak zmerit. Takhle prtava hodnota muze na multimetru ukazat cokoliv. Asi neni jina sance, nez nastavit uroven na vstupu delice a na vystupu verit vypoctu. Sad Tj. kdyz vemu 1k a 100k odpory co se mi vali v supliku, tak pri pomeru 1/101 tam nazenu 0.425V a budu doufat ze to bude OK. Very Happy Nebo mam ten delic postavit tvrdsi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt květen 27 2021, 15:40    Předmět: Citovat

Tvrdší, 10k a 100R.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: pá květen 28 2021, 20:50    Předmět: Citovat

kratz napsal(a):
Jeste stale cekam na vyvazeni. Pak se ozvu jak to dopadlo. Smile

Edit: Mezitim jsem u jedny B115 komplet rozebral desky a odstrojil zakladni desku, na ktery zbyly jen patice a prepinace. Dostane komplet novy osazeni. Dobra zprava je, ze vsechny kontakty prepinacu jsou porad funkcni. Mam se pokusit do nich vpravit trochu kontaktolu? Nechce se mi je rozebirat a riskovat, ze uz to znovu nedam dokupy. Very Happy Ale nejaky osetreni kontaku mi prijde rozumny.

Kdyz uz se s tim patlam, tak tady je foto strany spoju a strany soucatek. Treba se to nekomu hodi.


Pekné odzbrojená. Jediná doska ktorej som sa nedotkol lebo nemá schému na oldradiu a ja k inej prístup nemám. Ja som to komplet odzbrojenie spravil napríklad so snímacimi zosilňovačmi...komplet odzbrojka a znovu osadenie.

Len pozor nato aký tranzistor dáš kam. Niektoré boli vyberané podľa šumu ale ak si čítal celú servisnú dokumentáciu tak to vieš Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kratz



Založen: Jan 08, 2021
Příspěvky: 97
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá květen 28 2021, 20:57    Předmět: Citovat

citace:
Len pozor nato aký tranzistor dáš kam. Niektoré boli vyberané podľa šumu ale ak si čítal celú servisnú dokumentáciu tak to vieš Smile


Ja to vyresil fikane Very Happy Vsechny tranzistory co do toho budu davat jsou BC 549B/C a 550B. Ty maji garantovany nizky sum (6 Kc/kus me nezabije) a nemusim to resit.
Jinak k ty desce samozrejme schema je - ten velky nakres cely sestavy. Mam tu 2 nebo 3 ruzne verze pro 115/6. Pro B115 mam ty schemata opravdu dve, protoze se to lisilo symetrickym/nesymetrickym napajemnim koncaku.

Edit: Kdysi jsem mel plan tu desku prekreslit a nahradit ty 2 otocny spinace nejakou logikou s relatkama. Na Audiowebu jsem pred casem blbnul s nejakou logikou (RS/D KO) a hral si se simulaci tlacitek. NF technika neni moje silna stranka, ale jak jsou to jednicky a nuly, tak se s tim celkem kamaradim, takze to klidne navrhnu a odsimuluju. V miste tech prepinacu by se jen pridaly dalsi zasuvny moduly a pocet pinu by se zredukoval - spoustu pinu je tam propojenych a to muzu sloucit do 1 koliku.
...ale to je plan tak na pristi rok. Letos chci poustupne opravit ty 4 magnetaky co se mi vali doma. Very Happy CM 160 je temer hotova (tam zustaly puvodni soucastky, jen je to cely vycisteny a dratky jsem nahradil necim co se neulame - 1mm^2 lanka <trollface>). CM 160 je moc draha sranda na to to rozpitvat uplne. Druhou B115 co mam v planu jsem zbavil desek a zakladovku a zaznamovy korekce komplet odstrojil. Tam to chci opravdu rozebrat na elementarni castice a zase slozit a postupne si to cely projit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: pá květen 28 2021, 21:36    Předmět: Citovat

kratz napsal(a):
citace:
Len pozor nato aký tranzistor dáš kam. Niektoré boli vyberané podľa šumu ale ak si čítal celú servisnú dokumentáciu tak to vieš Smile


Ja to vyresil fikane Very Happy Vsechny tranzistory co do toho budu davat jsou BC 549B/C a 550B. Ty maji garantovany nizky sum (6 Kc/kus me nezabije) a nemusim to resit.
Jinak k ty desce samozrejme schema je - ten velky nakres cely sestavy. Mam tu 2 nebo 3 ruzne verze pro 115/6. Pro B115 mam ty schemata opravdu dve, protoce se to lisilo symetrickym/nesymetrickym napajemnim koncaku.


Vopred varujem a ospravedlňujem sa ak niekde budú náhodne zlé slová tak zato môže autocorrect...moc sa mi to nechce kontrolovať Very Happy

Mohol by som poprosiť o kópie schém? Ja mám jednu 115 a 113tku (115tku neskoršiu verziu)

Na mojej 113 mám tiež problém zotrvák... Nato som prišiel tak že keď som ho ešte v dezoláte zapol a zapol som mu 19tku tak celí stôl sa triasol od nej. Inak som komplet mechaniku musel rozobrať do posledného šrobika (bolo to plné myšaciny....)

V oboch prípadoch mám problém so schémou a deficitom dokumentácie. Silno som rozmýšľal že by som si do neho urobil vlastnú elektroniku (váhal som lebo moje dosky vyzerajú otrasne...Cínová maska má čosi zasebou)

Tiež som rozmýšľal spraviť zotrvák z klasického železa...premium grade scrapbinium . Ja som tiež len obávali že hmotnosť by mohla mať nepríjemné vplivy na bronzové ložiská tak som sa rozhodol že spravím nákres tak jako originál a len ten vonkajší prsten budem stenšovať. Jeho kinetická zásoba energie buď lepšia ako originál aj pri rovnakej hmotnosti lebo je koncentrovaná viac do priemeru. A s rovnakou hmotnosťou. Ja som to ale zatiaľ nevedel vyrobiť. Nemám k prístupu ani sústruh ani nič. Malo to byť tiež z dvoch častí ako originál a to skrz presahové uloženie ( výstružnikom sa urobí rozmer akurát na presah s hriadelou a potom sa nahreje zotrvák a dá sa do neho hriadeľ. Hriadeľ sa mi zrovna podarilo zohnať superfinišovanú nerez 5mm priemer (ako originál ak sa dobre pamätám na rozmery)

Rovnako aj stĺpiky regulujúce brzdy budem mať zo superfinišovanej nereze a aj vodiace elementy som chcel vymeniť za to len tie sú v pohode tak to ani nemalo moc význam riešiť. Inak toto vôbec nieje nutné teoreticky stačí potočiť so stĺpikom a mám nový povrch ale ja som chcel nemagneticke lepšie riešenie. Ja cez moju B115 (ešte nie úplne zgeneralkovanu) denne preháňam pásky. Takže idem skúšať čo tie hlavy vydržia mám nové Very Happy zásadne boužívam len LPR35 pásky alebo SM911 (Aj lpr 90tku by som chcel len nato by som mal upraviť predmagnetizaciu čo je bez veškerej informácií o hlavách absolútne nemožné...(šírka drážky magnetické parametre atď....)

Ešte som rozmýšľal o väčšom zásahu prerobiť brzdu odvíjacieho kotúča na elektronickú... Je o tom velké haló že rýchlosť pásky nieje vôbec rovnáka na začiatku kotúča a konci. Tak to by bol už celkom upgrade len to už je relatívne veľký zásah.

Niekde na YouTube je aj video o trojmotorovej domácky vyrobenej verzií..blbá kvalita videa ale strašne moc by som to chcel spraviť. Len sa s dotičným nedá skontaktovať. Ale do toho by som veľmy rád išiel ..potom by to už nebola B73 mechanika ale trojmotorák čo by som strašne moc uvítal Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kratz



Založen: Jan 08, 2021
Příspěvky: 97
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá květen 28 2021, 21:46    Předmět: Citovat

S tim setrvakem mozna pockej. Ja cekam na vyvazeni prototypu. Pokud to dopadne dobre, udelame na to CNC program a mohli bychom jich nasekat vetsi serii za cenu kolem 800 Kc/obrobek. Ten pak bude potreba nalisovat na hridel a vyvazit.
Na svuj web jsem dal ty 3 PDF kde je komplet servisak, schemata, osazovaci plany.

Ten navrh zdroje co se tam vali jsem uz i postavil. Usmernovace a stabilizator s LM jsou OK, vcetne pomalyho nabehu (promereno), jen LM bych tam dal na 60V. Nektery hodnoty kapacit jsem ale zmenil, tak ten osazovak budu muset opravit. Ten obvod s BD 140 co ma spinat elektromagnet jsem jeste nezkousel.

Jinak 3-motorovou verzi budeme stavet, proto ted blbnu s tema B11x. Plan je udelat kopii prototypu https://techbox.dennikn.sk/recenzie/cievkovy-magnetofon-tesla-b-135-hi-fi-roku-1981/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 420
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: so květen 29 2021, 9:58    Předmět: Citovat

Nechcete si raději koupit magnetofon? 800Kč za setrvák pro B11x??? A můžete mi říct, proč třeba rozebíráte snímací zesilovače na prvočinitele? A proč se v tom jdou měnit bez rozmyslu všechny tranzistory?
Btw., ten první trand u snímacích stupňů není jen běžný nízkošumový typ. Jsou to speciálně vybírané kusy. To, co se dneska koupí za 0,25€ se tomu pravděpodobně ani nepřiblíží. Přestaňte vymýšlet vymyšlené a dělat pitomosti. Vyměňte v tom, co je potřeba (setrvák, pryžový díly, zeleninu,...) a dejte si záležet hlavně na pečlivém seřízení mechaniky, nastavení elektroniky a vnějším vizuálu stroje. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so květen 29 2021, 10:16    Předmět: Citovat

Jsem rád, že to někdo s kreditem napsal.
Tranzistory KC149B a KC149C v TO92, co jsou tam výhradně na prvních a šumově citlivých stupních použity, jsou přímo v Přelouči vybírané přesně pro pracovní bod, ve kterém pak pracují - na šumové číslo nižší, než 2dB.
Tomu se skutečně neblíží ani skutečně originální Philips/NXP BC550, ani žádný jiný běžný tranzistor, natož tak nějaký padělky z číny. Blížil by se tomu možná MPSA18, kdyby ovšem bylo možno sehnat originál Motorola/ON, což už nejde.

O tom se přesvědčil v minulosti snad každý, kdo se pokusil ty "obyčejné" tranzistory nahradit například typem KC239F.
On ani není důvod je měnit - já se setkal během oprav stovek těchto strojů jen asi se dvěma kusy, které byly zřejmě poškozeny nějakou špičkou ze vstupů a trpěly silným výstřelovým šumem - v obou kanálech, takže to nebyla náhoda z výroby.
Ony bohužel nejsou značeny barvou tak, jako bývaly značeny jiné výběry v jiných podnicích - a tak si toho sebevědomý tupec nevšimne, přestože na to SM a jeho dodatky upozorňují.

Přesně totéž se týká např. dovolených procentních tolerancí kondenzátorů záznamových a snímacích korekcí a také některých odporů.
K rozebírání celé elektroniky a vytahování součástek ze základní desky a z modulů by byl jeden jediný, teoretický důvod: Pokud by někdo "náhodou" utopil celý stroj v bečce CocaColy či Fernetu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19515
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so květen 29 2021, 11:10    Předmět: Citovat

Tak jste mě přiměli zase pár příspěvků zpět pročíst - a taky nechápu, proč měnit součástky, kterým nic není, nota bene byly vybírané přímo ve fabrice.
Nějakou dobu jsem to nečetl, měl jsem za to, že takovou zbytečnost nikdo neudělá.
Ale dopustím se kacířství: ty páskové brzdy na mechanice B7 jsou jedna z nelepších věcí, které ji mohly potkat, nezapomínejme na to, že mnozí západní výrobci s nimi měli trvalé problémy. A, jestli někdo tvrdil, že mohly za to, že na konci cívky zpomalovaly rychlost normálního chodu vpřed, tak hovoří o spoustě vlivů, o nichž ani neví, třeba prokluz řemínku, změna otáček motoru a setrvačníku s teplotou (neudržovaná ložiska), zatvrdlá přítlačná kladka, od pásku vydřený zub na vodicích prvcích dráhy, kolísání napájecího napětí... prostě to s brzdami nesouvisí, capstan motor s přesně řízenými otáčkami by to potvrdil.
Na pečlivě zkontrolovaném a seřízeném stroji B115 v síti s 225 V pořízený záznam zvukového doprovodu k filmu dlouhému 11 minut se jinde (s týmž projektorem i magnetofonem) přehrával o 12 vteřin déle. Naštěstí komentář s nějakou tou tolerancí počítal, takže diváci to mohli zpozorovat až těsně před konce, filmu. V síti s 214 V prostě běží ten motorek s větším skluzem, zatímco synchronní hysterezní motor v projektoru Eumig na napětí sítě citlivý nebyl.

Bohužel, aby ten stroj za něco stál a chodil co nejpřesněji s cívkami nad 15 cm průměru, a ještě nastojato, ty tři motory to chce.
Před lety dělal Dual dvoumotorový tříhlavý stroj, kde jeden synchronní motor honil jen tónový hřídel, druhý sloužil jen pro rychloposuvy a přivíjení (byla to ale jiná konstrukce, než v kazeťákách SM2..). Na to pře- a přivíjení sloužil asynchronní motor se dvojími otáčkami, pro rychloposuvy se přepínal na vyšší otáčky. Ale hlavně - stroj byl jen naležato, měl váhově závislé spojky a brzdy, žádnou další regulaci neměl. Typ si nepamatuji, ale není to důležité - Grundig nechtěl od Dualu magnetofony, ale jen gramošasi, a samostatně se ten magnetofon špatně prodával, vzhledově se nepovedl a už prodejci takový hybrid nechtěli. Zákazník prý chce buď kazeťák, nebo, když už cívkáč, tak nastojato a viditelně luxusní na cívky 27 cm. Prodalo se jich jen málo, snad jen něco přes dvě stovky kusů, Steidingerové s tímto modelem skončili a zbylé vyrobené kusy prodali tuším Neckermannovi hluboko pod cenou, jakkoli parametry měl údajně už na mezi poloprofesionálního stroje, čili lepší, než všechny Grundigy do té doby vyráběné.
Podle mne to nebyla tak úplně slepá ulička, ušetřil se jeden motor, výhoda váhově závislých spojek zůstala, vlastnosti stroje se citelně zlepšily, přitom většina mechaniky mohla zůstat původní, čili nijak drahá změna výrobního programu. Ale přišli s tím pozdě, to snad jen tady by se to dalo dobře prodat, v té době tu čerstvě byla v prodeji B73. Jenomže naši nákupčí o nějaké firmě Dual ze St. Georgenu asi nikdy neslyšeli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 51, 52, 53  Další
Strana 12 z 53

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund