Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

elektron a střídavý proud.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31847
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt únor 09 2017, 7:03    Předmět: Citovat

Noho Kristova - jak by ji moh mít k něčemu připojenou, když střídavá elektrická síť bylo to, co právě Tesla vynalezl a Westinghouse od něj patent koupil a začal podle něj takový sítě zřizovat? Dyť v tý době kdo potřeboval v dílně elektriku, musel si koupit Edisonovo dynamo - anebo Westinghouseho alternátor ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rudolf02



Založen: Sep 05, 2012
Příspěvky: 512
Bydliště: ústeckoorlicko

PříspěvekZaslal: po únor 27 2017, 19:56    Předmět: Citovat

Úctyhodní pánové.
Přiznám se, že Vám moc nerozumím, jste o povícero úrovní výše. Proto se ptám jako blbec:
Proč vznikají ve vakuu fluktuace?
Proč musí být světlo nejrychlejší? To známe všechny druhy energií nebo něco ještě uniká, co by mohlo být rychlejší?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31847
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út únor 28 2017, 0:19    Předmět: Citovat

Existujou tvrzení, že gravitace jest 64x rychlejší než světlo. Ale protože gravitony ani gravitační vlny ještě nikdo nedokázal zachytit ani jinak prokázat, je to jen hypotéza.
Dalším podobným efektem je kvantová svázanost částic. Tvrdí se, že pokud jsou dvě částice mezi sebou kvantově svázaný, cokoliv nějaká síla učuní s jednou z nich, to samý okamžitě nez zpoždění učuní i druhá svázaná částice bez ohledu na fyzickou vzdálenost ve 4-rozměrným Euklidově prostoru. Přitom to kvantový provázání se má odehrávat až ve vyšším (rozuměj vícerozměrným = neEuklidově) prostoru, kde se uplatňuje víc rozměrů než naše klasický 3 (+ čas). Částečně se tahle teorie podporuje s teorií vícero vyšších a vyšších hyperprostorů, kdy sice v každým z nich platí rychlost světla jako nepřekročitelná hranice, ale vzhledem k většímu "dosebevkroucení" těch vícero rozměrů ve srovnání s prostorem nižšího řádu se dá výsledek prezentovat stejně jako urychlení přechodu z jedný strany listu papíru na druhou do stejnýho bodu ne oklikou přejitím kolmo k okraji a po jeho překročení zase nejkratší cestou k bodu "za zrcadlem", ale prostým "propíchnutím stěny špendlíkem" - výsledná cesta i když bude podniknuta limitovanou rychlostí se bude pro "nížerozměrný prostor" jako překračující limitní rychlost. Kvantově svázaný částice pak skutečně můžou v n-rozměrným prostoru bejt (skoro) nekonečně daleko od sebe, v prostoru (n+1)-rozměrným nebo ještě vyšším ale můžou mít klidně i fyzickej kontakt mezi sebou, takže nic nebrání vzájemnýmu předání informace ... Matematicky to doložit neumím, nejsem můj tchán, kterej se v takovejch sférách pohybovat uměl - 12-rozměrnej NAD-prostor pro něj byl jen matematickou hříčkou, která byla dobrá na hraní - praktickýho využití ale nedohlídal ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út únor 28 2017, 9:36    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Existujou tvrzení, že gravitace jest 64x rychlejší než světlo. Ale protože gravitony ani gravitační vlny ještě nikdo nedokázal zachytit ani jinak prokázat, je to jen hypotéza.

Počítal jsem to a vyšlo mi to jinak Very Happy
Vícerozměrné prostory jsou jen matematická berlička pro lidi s malou představivostí Laughing
Stejně tak zakřivení časoprostoru, to je jen ignorance působení gravitačního pole.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6305
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út únor 28 2017, 10:04    Předmět: Citovat

Všichni jsou hloupí ignoranti, jen danhard je "letadlo".

a) vícerozměrné prostory jsou vcelku na představivost náročné
b) zakřivení časoprostoru je model, podle kterého jde něco spočítat, bohužel korektní teorii gravitačního pole má pouze danhard
c) gravitační vlny byly zachyceny v loňském roce viz Virgo a LIGO
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2123
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: út únor 28 2017, 10:26    Předmět: Citovat

rudolf02 napsal(a):
Úctyhodní pánové.
Přiznám se, že Vám moc nerozumím, jste o povícero úrovní výše. Proto se ptám jako blbec:
Proč vznikají ve vakuu fluktuace?
Proč musí být světlo nejrychlejší? To známe všechny druhy energií nebo něco ještě uniká, co by mohlo být rychlejší?

Mimochodem atomy jsou označením pro nedělitelný, nebo-li nejmenší částici. Postupem času se přiznalo (nebo chcete-li zjistilo )že se dělí na menší částice a v dalším období se zjistí další a další částice až se jednou věda dostane až do stádia kdy zjistí že toto dělení jde pořád dále a dále až tou nejmenší částicí ke které se dostane je celý náš vesmír. Dá se to sledovat i "nahoru" Země je součástí naší sluneční soustavy ta je součástí galaxie, ta vesmíru a ten je částicí v nějakém atomu.

jinak z pohledu času se dá také dívat na to že nějaká civilizace se učí že před miliony lety to veliké slunce co na ně svítí prý stálo trochu jinde, prý se za tisíce civilizací ty veliká sluce pohnou, ale je to tak dlouhatánský časový údaj že si to již nikdo nepamatuje. ta civilizace se modlí ke svému slunci, tím je ale z našeho pohledu jeden foton, a čas této civilizace od jejího vzniku až do jejího zániku nejsme ani těmi nejrychlejšími kamerami rozpoznat. ta civilizace právě začala proběhla a skončila během jednoho běhu jednoho fotonu který právě vyletěl z toho monitoru před vámi.

Nebo ještě jinak: když se podívám z okna každý den na zaparkovaná auta na parkovišti a vyfotím si denně jejich rozmístění, tak za rok mám 365 fotek, každou trochu jinou, ale vzhledem k tomu že si je fotím né vkontinuu času ale pouze jako jednotlivé výseče mezi nimiž je velká pauza tak mi podle fotek nedojde že se tam neobjěvují a mizí, ale že se tam přemisťují.
pokud se dívám na svět pouze z pohledu přístrojů zaznamenávajících vše pomocí fotonu nepochopím nikdy co se děje v mezidobích, neboť mám pouze fotky menší rychlosti toho fotonu, stejně jako kdybych fotil to parkoviště jednou denně.

Kvantová fyzika je již jen několik desetiletí k bodu kdy na to přijde, tak jí držme palce, ať to skeptici zase nepopřou a nevytvoří nějaký pavědecký paskvil jak tomu je s mnoha dalšími objevy.

Jinak zde jsme v rubrice Hvjezdná pjechota kde jsme šašci co smí králi materializmu a jeho královně racionalitě říci pravdu do očí, neboť hloupý se tady vysmívají nám šaškům za vyřčenou pravdu a přitom nevědí že se smějí svolí blbosti. Chytří se smějí s nimi a vidí tu ubohost a promitivnost krále a královny, a král s královnou si myslí že se smějí šaškovi...


Naposledy upravil radioelectrum dne út únor 28 2017, 10:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út únor 28 2017, 10:30    Předmět: Citovat

Nikoliv, jen mám vlastní názor.
Zatím jsem se setkal jenom s papouškováním jiných známých teorií, předháníte se jen ve znalosti toho, jak to někdo, někde řekl, ale vlastní úsudek žádný.
Možná jsem magor, ale takovou blbost, že je gravitace 64x rychlejší než světlo, bych z huby nevypustil Laughing


Naposledy upravil danhard dne út únor 28 2017, 10:34, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2123
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: út únor 28 2017, 10:33    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Všichni jsou hloupí ignoranti, jen danhard je "letadlo".

a) vícerozměrné prostory jsou vcelku na představivost náročné
b) zakřivení časoprostoru je model, podle kterého jde něco spočítat, bohužel korektní teorii gravitačního pole má pouze danhard
c) gravitační vlny byly zachyceny v loňském roce viz Virgo a LIGO
souhlasím s B
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6305
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út únor 28 2017, 10:50    Předmět: Citovat

Víš Danharde, já proti tobě nic nemám, ale ve svém životě potřebuji něco udělat a vím, že podle nějaké teorie to jde spočítat. Proto tuto teorii nastuduji a udělám výpočet. Pokud to podle oné teorie jde, tak se k tomu snažím přiblížit s "hmotným" zařízením.
Nejde o to zda je někdo magor nebo ne, jen tu teorii vymyslí pár "géniů" a lidem jako já nezbývá nic než papouškovat to co jiný, chytřejší/ vzdělanější/s lepší představivostí/nevím co dál, vymyslel a já mám z praxe vyzkoušeno, že výsledky tak nějak sedí.

PS: Nicméně ten zmiňovaný děj při kvantovém přeskoku, s kterým kvantová mechanika počítá, že je okamžitý jsem si spočítal. Jde to přes rovnici kontinua s nenulovou pravou stranou. Problém je jen najít správný tvar té pravé strany - to lze napasovat tak, aby výsledky byly shodné s výsledky kvantové mechaniky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út únor 28 2017, 11:49    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):

PS: Nicméně ten zmiňovaný děj při kvantovém přeskoku, s kterým kvantová mechanika počítá, že je okamžitý jsem si spočítal. Jde to přes rovnici kontinua s nenulovou pravou stranou. Problém je jen najít správný tvar té pravé strany - to lze napasovat tak, aby výsledky byly shodné s výsledky kvantové mechaniky.

A co to má společného s šířením gravitace 64x vyšší, než relativistickou rychlostí ?

Nebo s tím snad souhlasíš ? To je podle jaké obrazek_cenzuraé teorie geniálních vědců ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6305
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út únor 28 2017, 13:17    Předmět: Citovat

s tím to nemá nic společného a nikdy jsem o ničem podobném ani neslyšel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út únor 28 2017, 14:13    Předmět: Citovat

Jak se ta "okamžitost" určuje s ohledem na Heisenbergův princip neurčitosti ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6305
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út únor 28 2017, 14:16    Předmět: Citovat

nevím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31847
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út únor 28 2017, 16:46    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Všichni jsou hloupí ignoranti, jen danhard je "letadlo".

a) vícerozměrné prostory jsou vcelku na představivost náročné
b) zakřivení časoprostoru je model, podle kterého jde něco spočítat, bohužel korektní teorii gravitačního pole má pouze danhard
c) gravitační vlny byly zachyceny v loňském roce viz Virgo a LIGO
Fakt je, že Danhard tvrdí "počítal jsem to a vychází mi to jinak" - ale už neřekne jak/kolik. Místo toho se začne hádat

Ohledně důkazu, jestli opravdu byly gravi-vlny zachycený nebo jestli se jedná o chybu/jinej efekt jsem ještě neslyšel - to co vím je, že ÚČASTNÍCI DANÝHO POKUSU SI MYSLÍ, ŽE ZACHYTILI GRAVI-VLNY, ALE ŽE PROVĚŘUJOU VÝSLEDKY. Takže to beru jako "zatím nezachycený/nedokázaný" - jinou informaci JÁ zatím nemám, takže říkám jen to, co vím.

A co se vícerozměrný matematiky týče, tak pokud vím, byla už dávno mezinárodně uznaná jako jedinej způsob důkazu všech vyšších fyzikálních teorií počínaje Maxwellem ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út únor 28 2017, 18:49    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Fakt je, že Danhard tvrdí "počítal jsem to a vychází mi to jinak" - ale už neřekne jak/kolik. Místo toho se začne hádat

A kdo se tady hádá ?
Máš pro ty Tvoje "tvrzení" nějakej pádnej důkaz ?
Ne ? tak jsou to jenom kecy !
Není důvod, aby se změna gravitace šířila jinak, než relativistickou rychlostí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Hvjezdná pjechota Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Strana 9 z 13

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund