Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Discman nenačítá..............
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gabca



Založen: Sep 20, 2004
Příspěvky: 118
Bydliště: Košťálov (Pojizerí)

PříspěvekZaslal: út duben 05 2005, 15:42    Předmět: Discman nenačítá.............. Citovat

Zdravim !
Mam problem dostal se mi do rukou discman Watson (model 7515),vůbec nenačte cd.A na motorku kde je unašeč na cd (je to ten motorek co točí s cd) se mi zdá že má velkou vůli.Může to být tím popř. nevěděl byste někdo o dobrém.Označení na tom motorku
RF-400CA-12265
DN 312523
D/V 5.9 MADE IN CHINA



Předem díky za odpověď .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út duben 05 2005, 16:51    Předmět: Citovat

zkousel jsi vycistit cocku laseru nebo zkus jestli se treba narazem neuvolnil nakej kabel od mechaniky.
Návrat nahoru
Gabca



Založen: Sep 20, 2004
Příspěvky: 118
Bydliště: Košťálov (Pojizerí)

PříspěvekZaslal: út duben 05 2005, 19:11    Předmět: Discman Citovat

->Wiktor

Čočku jsem čistit nezkoušel,máš na to nějakej dobrej fígl.Ale myslíš,že to může být tím motórkem,má docela vůli,točí se ale chrastí a samozřejmě jsem koukal jestli se něco neuvolnilo-všechno je ale v poho.
Můj osobní názor je že je to v tom motorku-má vůli takže když se točí
tak klepe s cd a laser nenačte.Co myslíš.

Gabča
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7947
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út duben 05 2005, 20:22    Předmět: Citovat

Proč má ten motor vůli? Jestli už je tak vyběhanej tak to už bude mít dost za sebou. Většinou bývají ale KO právě lasery, nevím jak komu ale mě u věží často pomůže vyčištění optiky ale u CDmanů snad nikdy. Motor by se dal sehnat právě z vadného přístroje jenže se vesměs vrací zákazníkům jinak by si mysleli že jsem si ho opravil a prodal a bůhví jak jsem zbohatnul...... Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pit



Založen: Mar 21, 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: út duben 05 2005, 20:48    Předmět: Citovat

mám stejné z kušenosti jako mi-ro má určitě pravdu zkus to vyčistit a jestli to nepomůže tak pak už jenom.........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kimi



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 170
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

PříspěvekZaslal: út duben 05 2005, 22:10    Předmět: Citovat

Tos koupil určitě v Makru co? Radím vyčistit a nebo vyhodit Beer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st duben 06 2005, 14:34    Předmět: Citovat

taky jsem opravoval jeden neznackovej discmen byl delanej jako mp3 prehravac taky nenacital pak jsem zjistil ze se zasekaval kabel od hlavy o neco na plosnaku protoze kdyby to bylo tim laserem tak by to stalo vyc nez celej novej discmen je mozny ze ten majitel tam dal naky zkriveny cdko a vylagroval loziska urcite bude snazi sehnat novej motorek.
Návrat nahoru
Gabca



Založen: Sep 20, 2004
Příspěvky: 118
Bydliště: Košťálov (Pojizerí)

PříspěvekZaslal: st duben 06 2005, 17:05    Předmět: Re:Discman............... Citovat

Jasně čili se pokusit motorek někde splašit (- nevěděl byste někdo o nějakém).A nebo se ho pokusit vyložiskovat (přefutrovat).


Zatím.............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st duben 06 2005, 18:27    Předmět: Citovat

na to rozebirani motorku protozeho nerozeberes a kdyz se ti to podari tak ho rozeberes tak ze uz nepude do hromady novej muze stat tak do stovky takze se nevyplati ho ani rozebirat.
Návrat nahoru
Gabca



Založen: Sep 20, 2004
Příspěvky: 118
Bydliště: Košťálov (Pojizerí)

PříspěvekZaslal: st duben 06 2005, 18:37    Předmět: RE:discman..... Citovat

->Wiktor
To máš asi pravdu,já jsem myslel ho opatrně rozpertlovat,futírko ustrouhnout nový a pohrát si stím,ale když zase do ty stovky se to nevyplatí se stím piplat.Každopádně kdyby jsi o nějakém dobrém věděl, samozřejmě kdokoli,byl bych velice rád,protože z nějaký spešl cd-romky nebo podobně tam nic nejde.Zkrátka to musí bejt prostě on.
Každopádně díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sharel



Založen: Nov 12, 2004
Příspěvky: 14
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st duben 06 2005, 19:45    Předmět: Citovat

Myslím že přesně tenhle typ se mi dostal před nějakým časem do ruky, taky nenačítal, vyčistil jsem čočku tak nějak až skoro bych řekl neodborně jsem prohmatal co se dalo - jestli není něco uvolněný, nic jsem nezjistil. Smontoval jsem ho a ejhle on fungoval. Tak jsem ho vrátil majiteli. Ten přehrál pár CD a zase nemakal. Podle mě jsou to nějaký šmejdy, který prodejce měl sešrotovat a nějakým způsobem se dostali ven. Navrhuji praštit s ním o zeď - oprava je ztráta času.
_________________
S pozdravem Sharel. (Vratová technika a dálkové ovládání, elektronika, EZS, průmyslová automatizace)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gabca



Založen: Sep 20, 2004
Příspěvky: 118
Bydliště: Košťálov (Pojizerí)

PříspěvekZaslal: st duben 06 2005, 19:52    Předmět: disc-šmeejd.............. Citovat

->Sharel
Jestli tenhle bude to samí tak si můžu fungl-dobrej motorek bezvaklu strčit někam,ale určitě to zkusim jestli ho někde splašim.Jestli to nepomůže tak se na to vy.........
Díky za zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st duben 06 2005, 19:57    Předmět: Citovat

to je pravda jsouto levny prehravace prehrajes tak sto cd a muzes to hodit to samy firma roadstar to samy znama koupila dceri vez roadstar
a cetlo to kazdy desaty cd a byla nova akdyz jito vymenily tak ani ta vymenena cetla kazdy desaty zkus ve vyhledavaci seznamu zadat RF-400CA-12265 a melo by se ti objevit specifikace toho motorku a kdyztak se na nej zkus zeptat u firmy ellax praha treboradicka 47/1075 tel:+420284689350,084 mobil 777181424.
Návrat nahoru
GEEL



Založen: Jun 09, 2004
Příspěvky: 211
Bydliště: Puchov-SR

PříspěvekZaslal: pá duben 08 2005, 11:18    Předmět: Citovat

Tiez prave teraz riesim jeden audio motorcek.Na vyrobcovy nezalezi,hlavne su smer otacok,napätie a RPM.
Napr. ja som menil na napätie 12V a po vymene za druhy to ide na zvysena otacky.Ak to znizim na 6V je to Ok-ale stracam moment.Takze ten original motor je sice na 12V ale asi ma v sebe stab. nap..Inak si to neviem vysvetlit.
Taka prkotina a zabere to kopec casu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gabca



Založen: Sep 20, 2004
Příspěvky: 118
Bydliště: Košťálov (Pojizerí)

PříspěvekZaslal: po duben 11 2005, 13:06    Předmět: Discman nenačítá........ani nemůže........... Citovat

Zdravim !
Tak už jsem přišel na pravou závadu u toho Discmana.
Je to svým způsobem nevychytanná konstrukční chyba u laserové jednotky (TPP33 BC
H2CJ 215)
tohoto discmanu.Pod vodítkem,kde se pohybuje celý laser(těleso laseru je z nějaké slitiny) je málo místa a ještě je tam doela ostrá hrana,tak tam vede slabá lícna(o 9 vodičích) k snímači (asi?) toho laseru,no a samozřejmě,že v tomto místě se to prostě (jak se laser pohybujesem,tam) prodrbe.No a největší sranda že tech 9 vodičů(o tloušťce asi jako vlas)senedá zaletovat.Takže asi ten motorek by šel,ale to už je jedno,protože je v něm futro z jinýho dobrýho z CD-romky.
Takže doporučuju tu ostrou hranu na tom pojezdu toho laseru propilovat,jde to a ničemu to nevadí.Sám jsem to na tom už udělalJenže nemám tu slabou předrbanou lícnu.
Nevěděl by jste někdo o nějaké dobré.
Gabča.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund