Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výkonnější antena nebo dvě anteny spojit ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: pá únor 26 2016, 15:10    Předmět: Citovat

Všichni platíme za veřejno - právní televizi a nakonec asi nejen já nemám ani možnost se na ně dívat...

To je u nás bohužel klasika, lidi platí koncesi ale drtivá většina z nich vlastně absolutně netuší za co, napovím že za pokrytí to fakt není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2407

PříspěvekZaslal: pá únor 26 2016, 17:23    Předmět: Citovat

ČT karta ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardavysocina



Založen: Feb 22, 2012
Příspěvky: 156
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

PříspěvekZaslal: pá únor 26 2016, 20:07    Předmět: Citovat

Zdravím;
dnes jsem testoval příjem signálu z vysílače Kojál a narazil jsem na docela velký problém, proti zkušenostem z vysílače Javořice (kde jsem vyřešil příjem několika zájemcům jedinou antenou ) . Na Javořici je pro muxy 1,2,3 kanály blízko sebe a to 33, 35, 30, a na to se dá použít širší kanálová antena a to s vysokým ziskem .
Na Kojálu je ale situace zcela opačná ; pro muxy 1,2,3 jsou to kanály 29, 40, 59, a na to nefunguje žádná širokopásmová antena , zkoušel jsem dvě upravené COLORky a výsledek není dobrý . Na 29 kanále je zisk asi 9 dB, na 60 kanále asi 12,5 dB a to je základ problému .
Anteny logaritmicko-periodické mají většinou zisk "jen" 10 dB .

Jinak na TIPA.EU má toto , ale do toho se mi moc nechce, nikde jsem to neviděl a nikdo to asi zatím nemá, nenašel jsem ani recenze ...
http://www.tipa.eu/cz/antena-2160kit-dvojita-logaritmicko-periodicka-emme-esse-lte-free/d-86220/

Zatím zdraví Jarda


Naposledy upravil jardavysocina dne pá únor 26 2016, 20:15, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5115
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá únor 26 2016, 20:13    Předmět: Citovat

Dobré zkušenosti mám s tímto:

http://www.okay.cz/ben-9016c/

Po laborování s různými síty a jinými blbostmi okamžitý pokrok Wink velká výhoda je všesměrovost, dáte na střechu a jedete.

_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardavysocina



Založen: Feb 22, 2012
Příspěvky: 156
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

PříspěvekZaslal: pá únor 26 2016, 21:06    Předmět: Citovat

Tady je místo , kudy přichází signál z vysílače Kojál ; nad průmyslovým komplexem výrobních hal je černá šipka , stít domu, kde se snažím příjmat signál .
Jarda



Fotografie1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Fotografie1.jpg
 Velikost:  258.31 kB
 Staženo:  186 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá únor 26 2016, 21:30    Předmět: Citovat

Jak je na anténě napsáno LTE free a přitom má přijímat 60. kanál, tak je to jen reklamní hláška: buď je pásmo LTE potlačené na K61-62 jen o nějakých 4-6 dB, nebo je třeba i potlačené trochu víc, ale současně už má anténa na K60 zisk snížený o 3-5 dB. V obou případech to nic moc neřeší, pokud bys chtěl někde cestou použít zesilovač nebo měl málo selektivní vstup, musíš se LTE zbavit ještě další filtrací: buď selektivními obvody pro požadované kanály nebo ostrou zádrží LTE.
U toho anténního dvojčete můžeš využít úzkého směrového diagramu, pokud nemáš nejbližší AP LTE přímo cestou k vysílači. V takovém případě je totiž i odsměrování dvojčetem jaksi na nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7815
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 27 2016, 1:15    Předmět: Citovat

Všechny COLORky měly nelienární zisk, vzrůstající k vyšším kanálům. Tak proč to překvapení?
Já nevím, ale Kojál je i pro mě občas daleko, přitom to k němu mám asi o polovinu blíž něž ty. Cokoliv potkáš blíž, tak bude míň zarušené LTE bordelem (míň BTS po cestě).
A musíš mít tři multiplexy? Já žiju spokojeně se dvěma z Pálavy.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jardavysocina



Založen: Feb 22, 2012
Příspěvky: 156
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

PříspěvekZaslal: so únor 27 2016, 9:11    Předmět: Citovat

Zdravím všechny ; zatím jsem rušení LTE neřešil a všechny anteny mají jen symetrizační člen a to kvalitní .
Přidáním nízkošumového širokopásmového zesilovače s rovnou frekvenční charakteristikou přímo do upravené COLORKY jsem naladil toto :
kanál
č 29. mux 1
č 35. mux 2
č 40. mux 2
č 42. mux 4
č 59. mux 3
Příjem na kanále 35 je slabší asi o 40 % proti kanálu 29 a 40 .

Jarda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so únor 27 2016, 9:30    Předmět: Citovat

Přesto bych zkusil ulovit Javořici, však to máš jen 30 kilásků, a najít signál "ohnutý na zlomu" podle terénu a klidně jít s anténou níž, třeba metr nad zem, a doufat, že ti před ni nikdo až na vrch kopce v dohledné době nepostaví další dům. Jistá potíž je v tom, že tato povrchová vlna mění svůj útlum s počasím, přesto se někdy podaří chytit signál, že se vejde do užitečného rozsahu citlivostí přijímače celoročně.
To se povedlo jednomu chalupáři - 6 let měl signál 2,5 metru nad zemí (tehdy analogové čtyři programy přes kopec z Prahy) a sám si před anténou postavil pergolu s grilovacím krbem a pak nechápal, že není kam přendat anténu - nikde jinde signál nebyl trvale. A skrz zděný krb v pergole jaksi neprošel...

Zkoušels odraz o budovu naproti? Je to dost velká odrazná plocha a je vyšší, tudy by ta Javořice mohla jít ulovit taky.
Už jsem tu uváděl případ, že kamarád přijímá 5 multiplexů z různých vysílačů, z nichž na žádný není z údolí výhled, anténou namířenou na asi 500 metrů vzdálený tovární komín (nebo na skálu 3 km za ním? Kdo ví), protože přímý příjem žádného z multiplexů není možný (i když má dostatečný signál, je na anténě značně chybový). Laik žasne, odborník se diví, protože ani z koruny komína ani od toho bývalého lomu není na žádný vysílač výhled, ale už dva roky má všech 5 multiplexů naprosto bez problémů a to přesto, že na osmém metru koaxiálu od antény má širokmopásmový 12 dB aktivní rozbočovač na dvě televize, jen loni jsem před něj zařazoval filtr LTE 766 MHz.

Asi mě teď sežerou všichni, koho podporuji v názoru, že bez změření dostupnosti signálu a vyhodnocení situace je to zbytečně moc práce a času s výsledkem nejistým. Ale neplaťte se - tímto to nepopírám. Ten odraz od komína byl skutečně opakovaně naměřený a vyskytuje se jen v pruhu širokém asi 2,5 metru. U souseda na střeše není.
Chci tím říci, že i přes exaktní výsledky měření a všechny předpoklady vycházející z fyzikálních zákonů existuje jisté malé procento případů, kdy se dá stabilní a použitelný signál dá najít v naprosto nemožných místech a z nepochopitelných směrů.

Na okraj: nevíte někdo, proč na serveru digitalnitelevize.cz zmizely z interaktivní mapy i z nabídky k mapě všechny vysílače?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7815
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 27 2016, 14:01    Předmět: Citovat

Ten druhý multiplex na 35. kanále, to asi nemůže být odjinud než z Jihlavy nebo Třebíče. A asi nepůjde poznat, zda 29. a 40. třeba nechytáš i z Hádů.

Kam teď tedy máš tu anténu nasměrovanou? Jestli na východ, a přitom chytáš ten 35. kanál, tak by byla nějaká naděje, že chytneš i ostatní z těch bližších vysílačů.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jardavysocina



Založen: Feb 22, 2012
Příspěvky: 156
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

PříspěvekZaslal: po únor 29 2016, 8:12    Předmět: Citovat

Zdravím ,
toto jsou fotky svahu na západ - Javořice - zcela bez jakéhokoli signálu z toho vysílače .

Jarda



1.jpg
 Komentář:
cesta od domu k náspu kolejí, horizont je svršek kolejí

Stáhnout
 Soubor:  1.jpg
 Velikost:  186.9 kB
 Staženo:  146 krát


6.jpg
 Komentář:
pohled na východ , z náspu kolejí na místo příjmu , můj dům ani není vidět

Stáhnout
 Soubor:  6.jpg
 Velikost:  205.55 kB
 Staženo:  149 krát


12.jpg
 Komentář:
pohled na západ stále do kopce a vedení VVN

Stáhnout
 Soubor:  12.jpg
 Velikost:  235.31 kB
 Staženo:  176 krát


28.jpg
 Komentář:
za vedením další masa kopců 580 m.n.m. a ještě zalesněné

Stáhnout
 Soubor:  28.jpg
 Velikost:  187.96 kB
 Staženo:  150 krát


22.jpg
 Komentář:
ješte jednou pohled na západ od kolejí

Stáhnout
 Soubor:  22.jpg
 Velikost:  168.65 kB
 Staženo:  144 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardavysocina



Založen: Feb 22, 2012
Příspěvky: 156
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

PříspěvekZaslal: po únor 29 2016, 8:27    Předmět: Citovat

A tady je to na mapě .
Jarda



mapa_západ.jpg
 Komentář:
mapa_západ.

Stáhnout
 Soubor:  mapa_západ.jpg
 Velikost:  105.08 kB
 Staženo:  175 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasekpetr1



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 853
Bydliště: Hospoda u Třebíče

PříspěvekZaslal: po únor 29 2016, 9:00    Předmět: Citovat

Jardo, v Přibyslavicích bydlí i můj kolega z práce, můžu se ho zkusit zeptat, jak má problém s příjmem vyřešen on (bydlí tuším také někde pod štrekou), ale myslím si, že tvůj problém skutečně vyřeší pouze buď přesné vyměření příjmu nebo "talíř".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jardavysocina



Založen: Feb 22, 2012
Příspěvky: 156
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

PříspěvekZaslal: po únor 29 2016, 10:17    Předmět: Citovat

Zdravím, já jsem v pátek mluvil s technikem , co dělal měření signálu na bytovkách "V rybízu " . Oni jsou bokem od bývalé papírny a jsou výš a taky to trvalo měsíc, než tam našli to nejlepší řešení (ale stopro to stejně není) ; tak že i já to zvládnu .Včera jsem se synem prolezli další možnost umístění anten. Vypadá, že to budu chytat z Kojálu a to na dvě nebo tři anteny naladěné na různé kmitočty a pak to sloučíme dohromady .
A ten "čárytuška" , co si vymyslel, že se dá u nás v okolí řeky Jihlavy chytat signál z Javořice byl úplně mimo . Celé údolí od Třebíče do Jihlavy až na několika málo míst je naprosto bez signálu . Oni "soudruzi" věděli, proč si vybrali Klučov na stavbu vysílače ...
Ty fotky jsem dělal pro ukázku co všechno jsem hledal a zjišťoval a taky těm, co často radí od PC a realita je jim u ...... Smile .

Zdraví Jarda


Naposledy upravil jardavysocina dne po únor 29 2016, 12:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19495
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po únor 29 2016, 12:00    Předmět: Citovat

Ale oříznout ten rybíz jsi teda mohl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.29 sekund