Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV TESLA S63TS chasis E5

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SWITCH



Založen: Feb 16, 2009
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: so únor 20 2016, 17:38    Předmět: TV TESLA S63TS chasis E5 Citovat

Zdravím všechny,
mám problém s tímto TV s obvodem korekce poduškovitosti. Prosím , nemá někdo poznačeny -alepoň přibližné hodnoty cívek v podušce? Cívka L751 na modulku korekce O/W a cívka L 703 na základové desce poblíž tohoto modulu. St spoje , ani kapacity chybu 100% nemají-zkoušeno. Trimry reg. O/W nějaké změny projevují, ale nelze dostavit na správný rozměr. Napájení řádk rozkladu je 150V, korekce podušky 27V. Jedná se v mém případě o chasis osazené modulkem O/W ,označeném SE57010, na kterém jsou obě diody modulátoru, kapacity spolu s TDA 4950 a třemi trimry regulace podušky.
Děkuji za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so únor 20 2016, 20:58    Předmět: Citovat

Ahoj Zdeňku.
Předně tě vyvedu z omylu - šásko není E6, ale E5 (obě jsou Gorenje!) - proto ti to nesedí. (Oprav v zadání!)
Přesvědčit se můžeš např. tady - když si stáhneš tabulku "Dálkové ovladače". V tab. pod položkami 1392÷4 je tvůj model telky a taky to šasi (E5!). Je to i na něm - papír. samolepka, vedle pozistoru!

Tak máš "modul korekce O/W" s označením SE 57010 ale nehledáš!.

Mám před sebou nejen schéma š. E5 (hodnota L751 je nečitelná-rozpitá! sch. bylo evidentně kresleno na pauzák - tuší!) - tak celé šásko.
Už min. jednou jsem někomu hodnotu té tl. L751 zjišťoval - jen marně hledám další vlákno na EB (smazáno?) - možná jsem to ale třeba někomu zjišťoval přes SZ a (posouváním) je v mé schránce korespondence už smazaná.
Nakonec jsme se taky shodli na hodnotě 6m3 (tedy 6,3 anebo 6.3mH) jak by to mohlo být na sch. - a "tečka" se rozpila (teda ta tuš! - při kreslení).
Na odkazovaném schématu z ET je sice hodnota pěkně čitelná, avšak "63mH" - což nebude správně!
To sch. je oskenováno z nějaké přílohy polského čas. SERWIS ELEKTRONIKY - kde si ovšem redakce překresluje sch. sama - a právě z důvodu nečitelnosti "originálu" mohlo dojít ke změně té hodnoty o řád !!!

To šásko jsem víc než hodinu hledal - když jsem ho nakonec našel, tak jsem lamentoval, že to není E6, ale E5-110°. (Ještě mám v garáži E5-90° - tj. bez "modulu kor. O/W").
Jak se nakonec ukázalo, tak toto tě právě zajímá. Napsal bych: "Přijeď si pro něj, dám ti ho celé" - avšak právě ta tl. L751 je na něm taky vadná (naměřil jsem: L=152µH; Q=.200; při 1kHz).
Na pohled se ani nezdá vinutí ztmavlé, ale záviťák tam určitě bude, páč proužek asfaltu (zajištění konce vinutí po navinutí) má na sobě bublinky! A je proletován jeden vývod C753 - taky tam byl zřejmě student - proto je tl. "v tahu".

Takže i v tvém případě bude ta tlumivka vadná (důsledek!) a převinutí by neměl být až takový problém (převiň, změř a hoď sem taky tu hodnotu!). Jinou příčinu (teda kromě toho "studeňáku na C753/680n") bych nehledal. Tl. L702 i L703 jsou ve sch. bez hodnot.
Přestože jsem byl před 20 lety na obě šasi na školení v Lipníku n.B. (v té době školil nositel servisu TELESAT Ova) a mám i nějakou servis. dokumentaci (od ing. Křenka z TESLY TV Rožnov p.R.), tak v seznamu ND hodnoty rovněž nejsou! Slovinci (Gorenje) se s tím taky asi moc nemazali.

EDIT:
Tak č. chassis (na "E5") zřejmě už opravil Killroy Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SWITCH



Založen: Feb 16, 2009
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2016, 9:26    Předmět: Citovat

Ahoj Honzo,
Opravu jsem provedl asi 20 min po tom, co jsem zjistil, že jsem uvedl nesprávné chasis. Většinou jsem opravoval z Tesly Televisionu 55 uhlopříčky.Tam korekce není a tyto větší televize jsem viděl tak do 10 kusů a opravoval jsem je bez dokumentací.Mezi tím, co to byly záruky- po 20 letech jsem již zapoměl , o jaké schéma se jednalo a na označení jsem tahal hluboko z paměti...
Hledat jsem hledal po celém netu, a dost dlouho.Jak mne znáš, nerad se vzdávám....a zvláště ne s hloupým diod.modulátorem a CRT TV.
Cívka 751 má při měření 6,1mH , tedy je asi dobrá. Na schématu jsem si dobře všimnul 63mH, což se mi zdálo být po zkušenostech s jinými TV příliš moc.Děkuji za vyvedení z omylu, respektive potvrzení mojí doměnky.
Přes noc jsem pokračoval dál a poctivě proměřil veškeré díly tykající se diodového modulátoru.Nic jsem nenašel. Netopí nic, není nic shořené, černé, cívky jsou jak nové, prostě ani měřením, ani pohledem nic nezjištěno.Budu dnes pátrat dál.
Ještě jednou děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5658
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2016, 10:31    Předmět: Citovat

SWITCH napsal(a):
...Cívka 751 má při měření 6,1mH , tedy je asi dobrá...

Na to nespoléhej, prorazí se až při větším napětí. Pokud ji rozmotáš, uvidíš, že uvnitř je spálená.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
SWITCH



Založen: Feb 16, 2009
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2016, 11:40    Předmět: Citovat

Už to tak vypadá, vše ostatní je v pořádku, jdu motat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SWITCH



Založen: Feb 16, 2009
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2016, 14:12    Předmět: Citovat

Tak ani L751 to není. Rozmotal jsem, namotal znovu, novým drátem, 535 závitů 0,2mm. Závadu jsem nenašel ani na starém drátu.
Zkušebně jsem zkusil i jinou cívku z tureckých AK37 , chová se to stejně.
Moc by pomohlo zjištění , zdali je to na desce OW korekcí, nebo ne.Osciloskopicky i na monoskopu je vidět, že k regulaci dochází , ale v malé míře. Nedocílím , aby střed obrazu se vyrovnal horní a spodní straně )( .
Nemohou toto dělat vychylovačky?Nezdá se mi to, obrazovka Panasonic,neměl jsem ještě nikdy vadné tímto způsobem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2016, 16:03    Předmět: Citovat

Vychylovačkama tohle nebude. Jaké napětí je na výstupu TDA? Je vidět na osciloskopu, že je tam napěťová rezerva pro korekci? Jde regulovat H rozměr pomocí korektoru v dostatečném rozsahu? Pokud to staticky funguje OK, tak bude spíš chyba v přiváděné pile z vertikálu nebo jejím tvarovaní na parabolu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2016, 17:33    Předmět: Citovat

Zdeňku tak máš smolíka (špek).
Stále platí - pokud bys vrak mého šáska (je z TTV M70TS) chtěl, můžeš ho mít.
Pokud bys na něm jen něco chtěl zjistit (prověřit, přeměřit) napiš, třeba i SZ.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SWITCH



Založen: Feb 16, 2009
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2016, 18:59    Předmět: Citovat

Díky Honzo, na to musím přijít.
Už jsem vyřešil spousty složitějších případů za tu dobu, co se známe, no dlouho se mnou tak nezamávala taková chybka.
Hlavně je málo času na soustředění a koncentraci myšlení.Změnil jsem nedávno práci a je časově náročná, tak mi zbývá velice málo času na můj oblíbený obor oprav spotřební elektroniky.
O dalším dění v korekci O/W budu informovat.Zítra (jako každý den) budu vstávat do práce ve 3h, tak musím dnes končit.
Děkuji taky za dosavadní odpovědi jiným.Bude-li někdo mít nějaký nápad,budu rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund