Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Technistar S2 - nejde výstup HDMI - Vyřešeno

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5988
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: so únor 20 2016, 17:28    Předmět: Technistar S2 - nejde výstup HDMI - Vyřešeno Citovat

Mám tu dva nové přijímače Technisat Technistar S2 s dodaným CAM modulem Irdeto TechniCrypt IR CI+, karty Skylink ICE. Modul je "Skylink ready". Připojená televize je Orava LT830 LED.

Přes SCART funguje bez závad - po připojení přes HDMI nejde obraz ani zvuk. Karta asi při poruše funguje - při přepínání programů občas na zlomek vteřiny problikne obraz a obrazovka zůstane dál tmavá bez zvuku. Výstup a vstup HDMI asi vadný nebude protože OSD a menu se zobrazuje. Zkoušel jsem měnit nastavení, kabely, restartovat, prohodit přijímače i karty ale nemůžu to rozchodit. Neví někdo kde může být chyba?

Po pár hodinách kdy jsem kartu nouzově vrátil do původního SD Topfieldu a dal zpátky do Technisatu se HDMI náhle rozjelo ale při editaci programů se to zase seklo. Nějakou chvíli taky šel buď jenom obraz nebo zvuk. Dělají to shodně oba přijímače i karty.

Výstup obrazu HDMI má možnost nastavení: Auto, Přirozené, 576i, 576p, 720p, 1080i. Nastaveno Auto.
Výstup zvuku PCM nebo bitstream, možnost Dolby. Nastaveno PCM, Dolby vypnuto.
Na TV jsem zakázal všechny vstupy mimo HDMI1 a SCART. Ostatní nastavení se mi nezdají že by mohly mít na věc vliv.


Naposledy upravil Achab dne út červenec 26 2016, 13:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5988
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: po únor 22 2016, 15:14    Předmět: Citovat

Zkusil jsem Technisat s jinou televizí u souseda - fungoval bez závad. Pak jsem ke své TV připojit jiný 100% funkční satelit s jiným HDMI kabelem - nefungoval, stejné projevy závady.

Po znovuzapojení Technisatu s původním kabelem k původní TV začalo náhle HDMI fungovat a sestava jede bez závad několik hodin. Domnívám se že snad mohl být špatný kontakt některého pinu v HDMI vstupu televize i když se zdají pozlacené (nejde to spolehlivě rozeznat). Možná se tím několikanásobným zasouváním kontakt zprůchodnil. Ale nejsem si vůbec jistý jestli se vadný kontat může projevovat popsaným způsobem nebo mohou být i jiné příčiny závady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maxell



Založen: Feb 03, 2008
Příspěvky: 236
Bydliště: okolo Brna

PříspěvekZaslal: po únor 22 2016, 16:28    Předmět: Citovat

Měl jsem jednou tuhle závadu taky na oravě. Už jsi nepamatuji typ, ale byl zoxidovaný konektor hdmi. vyčistil jsem ho isopropylem a jede do teď.
_________________
Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5988
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: po únor 22 2016, 17:27    Předmět: Citovat

TV má 2×HDMI - původně to nešlo ani v jednom tak nevím jestli mohly být zoxidované oba? A oba najednou fungují - to se jeví nějak nepravděpodobně. TV má teprve přes půl roku ale konektory byly nekryté. Povrchová úprava nejde najisto rozpoznat ani pod lupou - musel bych tím na lepší světlo. Ten isopropyl by asi neuškodil ale některé prostředky by to mohly úplně dorazit.

Právě mi není jasné proč se OSD a menu zobrazovalo normálně. TV má rozlišení 1366×768 tak jsem nastavení satu upravil na 720p, poměr obrazu "originál" - předpokládám že je to optimální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2085

PříspěvekZaslal: po únor 22 2016, 20:21    Předmět: Citovat

Ja mam tuto zavadu na Satelita 2000HD. Scart jde, HDMI ne po zapnuti ze Stanby. Pomohlo foukat fenem do stroje bez ohrevu a to treba mesic klid , pak dny. Nyni uz ne. Proveril jsem elyty bez uspechu. Tovarni nastaveni.Vymenen kabel.
Ted jde normalne boot, display, tlacitka reaguji, ale do HDMI nic, ticho po pesine.
Tyhle stripky to maji asi ve zvyku:
http://www.forum.satdigitalne.cz/viewtopic.php?f=200&t=10037&start=30

PS uplne prvni problem, ktery pretrvaval do uplneho umrti HDMU byl i problem se cteckou. Kodovany kanal, kartu povysunout a zasunout po zapnuti ze Standby obcas nekolikrat do tydne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5988
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: po únor 22 2016, 20:50    Předmět: Citovat

V mém případě jsem měl prvně nastavené rozlišení "auto" které na výstup posílá plné rozlišení 1920×1080. Možná to ta HD Ready TV už nedokáže "sešrotovat". Ale zkoušel jsem všechny možnosti nastavení - snad se to při všech těch pokusech nějak softwarově zaseklo. Tak jsem správné nastavení třeba přešel a přitom mohl být nutný restart.

Ale i při nastavení "auto" občas naskočily bez zvuku nekódované programy. Na zkoušku půjčený sat byl ovšem nastaven na 720p a nešel taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5988
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: út červenec 26 2016, 9:08    Předmět: Citovat

Tak závada je objasněná, byl to vadný kabel k účastnické zásuvce (levný RG). Po výměně zatím 3 týdny bez problémů.

Když to znova přestalo fungovat, naměřil jsem podezřele vysoký odpor přes stínění. Po rozřezání bylo v jednom místě stínění téměř přerušené a zoxidované, jako by přišlo do styku s nějakou chemikálií. Navíc byla porušená souosost vmáčknutím stínění do dielektrika, takže i útlum musel být značně vyšší. LNB fungoval i při přerušení kontaktu - obvod do účastnické zásuvky se uzavřel přes stínění AV kabelů a účastnickou šňůru TV.

Při poklesu signálu na určitou kritickou úroveň u Technistar S2 a Technisat SIR zřejmě výstup HDMI již není schopen pracovat, ale analog přes SCART ještě funguje. Bude to asi vrozená vlastnost zmíněných satelitů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund