Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Xeon vs "normální" CPU
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: po únor 01 2016, 19:21    Předmět: Xeon vs "normální" CPU Citovat

Nazdar,

jakej je rozdíl mezi třeba i5 a Xeonem? Není Xeon osekanej třeba o nějaký instrukce, nebo tak?
Jde mi o to koupit CPU, nikoliv APU (CPU+GPU v jednom balení), protože další GPU fakt nepotřebuju a nehodlám za něj platit něco navíc.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4044

PříspěvekZaslal: po únor 01 2016, 19:40    Předmět: Citovat

Posloužím zkušeností. Měl jsem SuperWorkstation s dvěma Xeony a pouhými 4GB paměti. Provozoval jsem na tom W7 a v VMWare jsem měl spuštěné současně v pohodě další čtyři 64 bitové virtuální stroje.
Ovšem pozor! Xeony jsou různé, je to průmyslová řada pro servery a tomu odpovídá cena. Tady si můžeš navolit různé procesory a srovnat je.

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po únor 01 2016, 22:32    Předmět: Citovat

A jakou máš patici, abys do ni mohl nacpat Core i5 a taky Xeon? Tohle je třeba si prověřit...

Já mám starou LGA775 s Xeonem X5460 (pro patici LGA771), modifikovanou. Šlape to krásně. Ale u těch novějších patic už je v tom celkem chaos. Některé patice umí jak klasické CPU tak i Xeony. Záležet bude ale i na tom, jestli ta deska ten Xeon procák pozná a bude s ním umět pracovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7460

PříspěvekZaslal: út únor 02 2016, 0:15    Předmět: Citovat

MetalGod napsal(a):
Nazdar,

jakej je rozdíl mezi třeba i5 a Xeonem? Není Xeon osekanej třeba o nějaký instrukce, nebo tak?
Jde mi o to koupit CPU, nikoliv APU (CPU+GPU v jednom balení), protože další GPU fakt nepotřebuju a nehodlám za něj platit něco navíc.
Xeon o nic osekaný není, pouze o tu grafiku. Ale pozor na kompatibilitu s čipsetem a také socket. Intel chce vydělávat, takže nastavil různá omezení. Nejnovější Skylake Xeony tak už s obyčejnými čipsety vůbec nechodí. Takže se uspoří drobné za grafiku, aby se zaplatilo jmění za serverovou desku. U starších typů to kombinovat s běžnými čipsety jde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: út únor 02 2016, 2:38    Předmět: Citovat

Není to přímo pro mně, ale pro kamaráda, co svýmu mladýmu závislákovi chce pořídit výkonnej stroj na hraní. No a jedním z kritérií byl Intel i7. Jenže když jsem mu sdělil cenu, tak i když do kapsy zrovna hluboko nemá, vlastně by mohl dělat s prachama Večerníčka, nebyl z toho moc nadšenej. On tam to GPU prostě nepotřebuje, protože bude kupovat grafiku herní, jenže kde najít výkonnej CPU srovnatelnej s byť lowendem řady i7, co je CPU, nikoliv APU? AMD dělá to samý, navíc kolikrát lže s počtem plnohodnotnejch jader a vůbec celkově poslední dobou zaostává. A náš trh je černobílej, Intel × AMD, přestože výrobců CPU existuje víc, třeba VIA.
Chce stroj z nejmodernějších součástí, ALE s "normálním" výkonným procákem, nejlíp s paticí 1151, s pamatovákem 16GiB DDR4, aby byl v budoucnu upgradovatelnej. Ale aby CPU stál polovinu celý sestavy?!
No, kouknu se na CPU podporovaný tím mámoprknem, snad to vyjde.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7460

PříspěvekZaslal: út únor 02 2016, 10:16    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu požadavku na DDR4 nebude moc možností. To podporují čipsety pro Skylake a tam je zase to omezení u Xeonů. Ceny i7 jsou dané prakticky monopolním postavením Intelu v této oblasti, samotná grafika je nijak nezvyšuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: út únor 02 2016, 11:40    Předmět: Citovat

Zrovinka jsem koukal, že Intel vyrábí čipy taky bez GPU, ale pro náš trh je to nezajímavej, zpátečnickej buržoazní přežitek Evil or Very Mad
Bejt tam integrovanej třeba northbridge, ani nepípnu.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út únor 02 2016, 11:42    Předmět: Citovat

Poradny herni stroj, chce hlavne poradnou grafickou kartu. Od znameho mam overeno, ze muj stary Xeon X5460 dokaze nakrmit i GTX960. Takze zrovna otazka procesoru, mi v hernim pc prijde podruzna. Pro dobry herni pc by rozhodne stacil i levnejsi Core i5-6600 a nebo 6600K-odemceny (pokud by to chtel taktovanim popohnat na vyssi vykon).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: út únor 02 2016, 15:10    Předmět: Citovat

Ne. Spousta výpočtů ve hrách, třeba fyzika, se většinou vykonává přes CPU, takže ten vliv tam může bejt značnej.
Ještě minulej měsíc jsem měl CPU E2180 přetaktovanej z 2GHz na 2.6GHz a grafiku GTX650. Za 250kč jsem si pořídil E8500 + 3x E7400 a na E8500 teď běžím. Rozdíl je evidentní - dám příklad: SSoC, jenž jsem si ze srandy upravil tak, že jeden samopal je kombinací samopalu, brokovnice a granátu (10x za vteřinu naráz vystřelí v úzkým kónusu 256 kulek, kde každá je 100% smrtící, prostřelí stromy, střechy, v zástupu klidně 10 těl, dokážou se o beton, ocel, nebo asfalt odrážet). No a na E2180 měl obraz po výstřelu tak 4-5 snímků za vteřinu, na E8500 asi 20.
CPU JE ve hrách hodně důležitej, stejně jako kapacita a rychlost RAM, nebo datová propustnost sběrnic.
Dej si místo Xeona Celéra a uvidíš to sám.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
chuckyw



Založen: Sep 01, 2014
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: út únor 02 2016, 17:12    Předmět: Citovat

To dneska už tak úplně není pravda, dnešní hry např. i fyziku počítají na grafice, SSoC je přecejen už hodně stará hra.
Druhá věc je, že ve hrách je u CPU dnes (zatím) důležitý hlavně výkon jednoho jádra (málokterá hra využije víc než 3), takže HT nebo 4 jádra navíc, které nabízí i7 oproti i5 se taky moc nevyužije.
Na celkový výkon ve hrách má pořád největší vliv grafika, takže pokud máte omezený rozpočet, vždycky získáte víc, když si připlatíte za grafiku (samozřejmě rozumně, CPU musí pořád být aspoň nativní 4-jádro).
Další vliv na rozhodování má frekvence CPU - raději 4GHz 4-jádro, než 3GHz 8-jádro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: út únor 02 2016, 17:50    Předmět: Citovat

To sice vím, ale rozhodně ne všechny počítaj fyziku na GPU. A čert ví, co bude pařit.
Taky chce páchat videa a lecjakej moderní kodek, nebo kodek moderně pojatej, kterejch má linuxovej svět dost (jo, bude to linuxovej stroj), dokáže využít víc jader CPU současně (a nejeden je schopnej do práce zapojit i GPU).
No, kouknu se, jestli se daj i5 nebo i7 v naší zemičce koupit bez GPU, nebo jestli konkrétní deska podporuje i moderní Xeony. Při nejhorším si buďto bude muset připlatit, nebo se půjde do i5.

Tak zatím díky všem.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: út únor 02 2016, 19:02    Předmět: Citovat

Mám doma už dva Skylaky a všeobecně byla tato platforma ještě před 2 měsíci na linuxu hodně problematická. Až kernel 4.3 to začal řešit a nynější 4.4 je už pro tohle v pohodě (následně 4.5 v RC verzi také).
Jako herní stroj to je stejně použitelné akorát se Steamem. Sám pařím CS:S nebo CS:GO a dá se to s Windows srovnat, ale někdy stačí "divný" update uzavřených ovladačů (u mě nVidia) a člověk se nestačí divit. Potom začně ruční práce s nahazováním předchozí verze atd., protože oni ty ovladače s kernelama, které nejsou standardně v repozitářích, netestujou.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1965

PříspěvekZaslal: st únor 03 2016, 21:12    Předmět: Citovat

Xeony maji proti "home and small office" hlavne vetsi cache a stoji vic Smile
Jinak daji se koupit nalepky-flexy ktery propoji par pinu a da se to dat i do i7 desky napriklad

Jinak mrkni na aukro, koupil jsem tam HP ML350 G6 + 2x Xeon E5650 + 48G RAM a 4 400GB sas disky dohromady za 17k zhruba.. Za ty prachy parada Smile[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st únor 03 2016, 21:44    Předmět: Citovat

Hlavně tu nezazněla podpora ECC RAM, což je zásadní pro určitý segment, ale určitě ne pro herní strojek.

P.S. Kolik má spotřebu ten HP ML350 G6 v Idle a jaké pro to máš využití? Jen ty disky budou mít spotřebu cca 50W?

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1965

PříspěvekZaslal: st únor 03 2016, 23:37    Předmět: Citovat

Celkove v idle cca 130W, jinak prumer kolem 180-200W
Bezi na tom proxmox, tzn linux + KVM + LXC virtualizace...

A taky max velikost RAM.. Ten X5650 ma 288GB...

Edit: jo divam se, ty cpu jsou X5650, ne E....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund