Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

síťařina, to je věc

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12067
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 8:07    Předmět: síťařina, to je věc Citovat

síťařina, to je věc . . .
. . . tohle nevymyslíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6609
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 8:27    Předmět: Citovat

Tohle se před časem u nás podařilo kolegovi, dodnes jsem nepochopil, jak na to přišel. Zapojil do switche kabel do smyčky do dvou portů switche, firemní síť se stala skoro nepoužitelnou. A to byl jen malý switch pro 3 počítače připojený už jedním kabelem do hlavního v serverovně. Moderní switche by toto měly ustát, pokud se ale připojí takovýto starší malý switch se smyčkou do velkého, který by to sám o sobě zvládl, jestli to zvládne i takto, to nemám tušení.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2181

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 8:36    Předmět: Citovat

to sa tiez podarilo kolegovi, v zasadacke obycajny switch, pocas porady sa nudil a pripojil tam kabel oboma koncami. Nastastie zhodil len jeden openspace, kde bola zasadacka. Ale bezpecaci hned zaregistrovali, ze sa nieco deje. A to sa stalo v bankovom prostredi.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33949
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 8:39    Předmět: Citovat

Proti tomuto su odolne len manazovatelne switche.

Inak je to dobry sposob na otestovanie portov na switchi. Staci len kabel - zapojit jeden koniec do jedneho portu a druhy postupne do ostatnych. Ked sa rozsvieti LED a zacne zurivo blikat, tak port funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 9:36    Předmět: Citovat

To se mi tu v práci za cca 20 let stalo dvakrát. Vždy aktivní blbec, prostě našel kábel a co s ním jinýho, než ho strčit do zásuvky ne? Naneštěstí máme zastaralou infrastrukturu, tak je většina switchů obyčejných a toto neustojí. Už jsem se naučil, že když vše zběsile bliká jak na diskotéce, je to tento problém. Ale už pár novějších switchů, co podporují spanning tree, máme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33949
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 9:38    Předmět: Citovat

Spanning tree podporuju aj 20-rocne switche, len musia byt v istej (aj cenovej) kategorii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 916

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 9:43    Předmět: Citovat

Stane se... Ale zajímalo by mě, co tam mají za IT, když podle příznaků je jasné, oč šlo. A proč se k tomu volala policie, tomu vůbec nerozumím. A už vůbec ne tomu, co jim na tom trvalo týden.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 9:55    Předmět: Citovat

Já myslel nověji zakoupených. Tu je to fakt šíleně starý, switche obyčejný Micocomy, ale musím říct, že jedou od roku 2006 doteď. Samozřejmě 100 Mbps, 1 Gbps jsou jen novější segmenty sítě. Ale žádná inovace se stejně konat nebude, všichni už pracují z domu a tu to časem zanikne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: čt listopad 03 2022, 18:42    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
Stane se... Ale zajímalo by mě, co tam mají za IT, když podle příznaků je jasné, oč šlo. A proč se k tomu volala policie, tomu vůbec nerozumím. A už vůbec ne tomu, co jim na tom trvalo týden.


Ono to v realu bylo tak trochu dost jinak. V prvni rade na Slovensku je ted mensinova vlada ktera podporu pro nektere zakony hleda jen velice ztuha. Bez podpory opozice nedovede ani otevrit schuzi. A zrovna ve ctvrtek meli jit na hlasovani zakony kolem statniho rozpoctu. Par poslancu bylo ale mimo kvuli kampani ke komunalnim volbam a zakony by tak neprosli ani nahodou. Jenze o zakonu ktery neprosel se muze znovu hlasovat az za pul roku. Takze bylo potreba nejak vhodne zablokovat parlament nez se najde dostatek poslancu co zahlasuji za.

V prvnim kole se z toho snazil predseda parlamentu udelat hackersky utok (hackeri pry pred tydnem zautocili i na Posky senat takze precedens byl) a v planu bylo dost podstatne utazeni sroubu a posileni rozpoctu tajnych sluzeb s vymluvou na "hybridni hrozby". Proto ta policie a vysetrovani. Jenze skutecna pricina tak nejak skodoradostne utekla do medii jeste v patek dopoledne, tak se musel najit nejaky vhodny vinnik.

Takze jeden dostatecne blby a oddany poslanec vladniho hnuti (mimochodem puvodni profesii herec) sehral hereckou etudu na temu "ja blbec jsem tam ten kabel vrazil nahodou" a nechal ze sebe udelat vola. On mu to sef hnuti urcite nejak vykompenzuje...

Mimochodem. Technici parlamentu na problem prisli a chybu odstranili asi za pul hodiny. Opozice chtela aby rokovani pokracovalo. Jenze predseda parlamentu vyhlasil dva tydny volna a povolal policii na vysetreni "utoku" a "sabotaze", protoze proste hlasovani v ten den by bylo debaklem a neprijeti rozpoctu by rezultovalo v pad vlady...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DukeNuke



Založen: Apr 02, 2018
Příspěvky: 916

PříspěvekZaslal: ne listopad 06 2022, 16:54    Předmět: Citovat

To mi připadá jako následná vysvětlovací teorie, která má za účel ospravedlnění blbosti a co já vím čeho...
Přitom si autor teorie neuvědomil, že pokud by to byla pravda, pak je jednoznačně prokázán úmysl a jde tedy o sabotáž. Předpokládám, že kvůli imunitě odsouzen nikdo nebude, nicméně by mělo být prokázáno, že skutek se stal.
No a když si vezmu causu nubsk123 před pár lety, pak je to zřejmě jen Slovenskem. Nicméně my na tom nejsme o mnoho lépe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: ne listopad 06 2022, 20:13    Předmět: Citovat

DukeNuke napsal(a):
To mi připadá jako následná vysvětlovací teorie, která má za účel ospravedlnění blbosti a co já vím čeho...
Přitom si autor teorie neuvědomil, že pokud by to byla pravda, pak je jednoznačně prokázán úmysl a jde tedy o sabotáž. Předpokládám, že kvůli imunitě odsouzen nikdo nebude, nicméně by mělo být prokázáno, že skutek se stal.
No a když si vezmu causu nubsk123 před pár lety, pak je to zřejmě jen Slovenskem. Nicméně my na tom nejsme o mnoho lépe.


JJ, skutek se stal. Jen jak za sabotaz stihat predsedu parlamentu, ktery rovnou jak vyhlasil dvoutydenni pauzu odletel na dovolenou do Emiratu za nekterym ze svych 14 deti (ktere ma s 12 konkubinami). Smile Proste "jsme rodina" (jak zni nazev jeho politicke strany)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne listopad 06 2022, 20:41    Předmět: Citovat

Ta konspirace ma jednu nebo spis nekolik much. Treba jak mohl vedet a spolehat na to, ze tim kablikem shodi cely parlament, kdyz to predem nezkousel. A taky ten vyklad o hlasovani jednou za pul roku se mi nezda. To jako ze kdyz treba neprojde zakon o rozpoctu, tak se jedou pul roku v provizoriu bez sance s tim cokoliv udelat? Opravdu se mi to nechce hledat, ale prijde mi to jako blbost. Prijde mi to jako takova klasicka pitomiovska slatanina pro ty jeho polodementni fans.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po listopad 07 2022, 18:41    Předmět: Citovat

Nepříjemný faux pas vyrobili kdysi dávno elekrikáři v Chlumci, kdy v nárožním stožáru propojili kabel VO s kabelem (bohužel oba tehdy stejných barev červená-modrá-černá-zelená) s kabelem městského 100V rozhlasu. Připojily tak asi dvě ulice. Po setmění mi z úřadu volali že prý tam svítí rozhlasy a dějí u toho hrozný kravál. Very Happy
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund