Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Šasi na OTFku - nabízím !!!
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
excellence



Založen: Jun 04, 2006
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: st září 06 2006, 9:45    Předmět: Šasi na OTFku - nabízím !!! Citovat

Pro televizní opraváře !!!
Pro zichra to dávám zde.
Tak tedy - nabízím komplet šasi z OTFky, tak jak je na fotkách.
Vzhledem k množství OTFek v našich zeměpisných šířkách, myslím, že najde upotřebení jako dárce, nebo výměna kus za kus.
Integrované obvody - TDA4580, TDA4504B, TDA4555, TDA4565, TDA6610-5, TDA3857, LA6517, SDA5248-2C2, SDA5231-2, TEA5101A ...
VN trafo - OREGA DST 88 B 243,
vstupní jednotka a další.
fotky:
http://mujweb.cz/Zabava/ddmceskytesin/OTF/P1070697.JPG?r=8902
http://mujweb.cz/Zabava/ddmceskytesin/OTF/P1070698.JPG?r=1043
http://mujweb.cz/Zabava/ddmceskytesin/OTF/P1070699.JPG?r=4917
http://mujweb.cz/Zabava/ddmceskytesin/OTF/P1070700.JPG?r=6778
http://mujweb.cz/Zabava/ddmceskytesin/OTF/P1070701.JPG?r=7620
http://mujweb.cz/Zabava/ddmceskytesin/OTF/P1070702.JPG?r=5194

cena je pro začátek 222,-Kč - za nekoupíte ani to VN trafo Wink
nabídky do soukromé schránky - s nabídkou končím v Něděli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st září 06 2006, 14:51    Předmět: Citovat

No je vidět, že má nějakej ten rok provozu za sebou. Na co ta televize umřela - obrazovka nebo blesk ??
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5681
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st září 06 2006, 15:27    Předmět: Re: Šasi na OTFku - nabízím !!! Citovat

excellence napsal(a):
Pro televizní opraváře !!!

Si snad děláš srandu, myslíš, že bych někomu dal do TV třeba starší VN trafo???!!! Max. na odzkoušení. Každý opravář má takových desek až až.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Frenky



Založen: Apr 19, 2005
Příspěvky: 424
Bydliště: CZ-MO

PříspěvekZaslal: st září 06 2006, 19:10    Předmět: Citovat

xxx

Naposledy upravil Frenky dne po březen 12 2007, 0:19, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
excellence



Založen: Jun 04, 2006
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: st září 06 2006, 20:32    Předmět: Citovat

Vážení diskutující,
mě spíše příjde líto, že když jsem potřeboval před nedávnem do podobné telky švába, tak mě každý odkazoval ma renomované distributory (bohužel mi nic jiného nezbylo - to mě jeden jediný šváb vyšel na cenu této desky Sad - 80,-Kč šváb + 120,-Kč počtovné a balné Evil or Very Mad ) a teďka se dovídám, že máte doma naškudleny "poklady" ve formě levných dárců orgánů a bohužel se nikdo nenabídl Sad . Myslel jsem tuto nabídku jako pomoc při opravách, vzhledem k většímu rozšíření OTFek na našem území. Tak mě za to nekamenujte. Jinak - v TV padla obrazovka, rok výroby 1995.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miradim



Založen: Oct 29, 2005
Příspěvky: 207

PříspěvekZaslal: st září 06 2006, 20:49    Předmět: Re: Šasi na OTFku - nabízím !!! Citovat

Přesně jak píše jezevec a Frenky.Já mám plný regál různých chassis a taky bych si nedovolil dát zákošovi starý vymontovaný díl.Jenom když je náhradní díl šíleně drahý nebo se už blbě schání tak po dohodě ze zákošem tam použitý díl namontuji.Na tuto skutečnost ho upozorním a nedávám na tento díl záruku.Dost zákošů na to přistoupí a neměl jsem zatím žádný problém s reklamaci.Mám tři roky do důchodu a už dnes mám obavu co si počnu až budu likvidovat dílnu kam ty staré TV,které tu mám na nahradní díly dám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19558
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st září 06 2006, 21:13    Předmět: Citovat

Něčeho jsem se zbavil: školní dílny na nejbližších dvou průmkách a učňáku. Nejspíš na nácvik demontáže a pájení součástek.
Něco ještě zbývá a zájem upadá. Školy mají pro tento účel dostatek počítačového šrotu.
Nekompatibilita uchovávaných náhradních dílů s těmi, které momentálně potřebuju, je obrovskou brzdou. Neprovozuju už servis, leda semtam něco opravím pro rodinu a kámoše, pokud se oprava vyplatí. Jenže ono se jich vyplatí čím dál méně.
Tak to s rodinou rozebíráme na tříděný odpad. Ale nejsme dost rychlí - pořád to tu nějak přibývá...

Ale souhlasím s Jezevcem a dalšími: vypájenou součástku jsem použil jedině v případě, že nebyla v rozumné době k sehnání originální, a že zákazník souhlasil. Samozřejmě za zlomek ceny a s rizikem, že s tím v záruce přijde, třeba s jinou závadou, a že mu budu muset dát podstatně dražší náhradní díl úplně zdarma, protože přece zákazník má vždycky pravdu a podle něj ta nová závada je od toho, že tam byl použitý díl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
schimanek



Založen: May 24, 2005
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt září 07 2006, 8:14    Předmět: Citovat

Je pravdou, že člověk, který se živí opravami elektroniky si nemůže dovolit takové opravy a to z časových nebo spíš z etických důvodů.
Je tady ale spousta amatérů nebo lépe řečeno fandů, kteří si mohou dovolit různá bastlení s takto použitými součástkami. Takže takové šasí mu jistě přijde vhod. Samému by se mi hodilo šasí s M37102M8-C41SP.Je to JVC asi 10 let, ale do dětského pokojíku nebo třeba kuchyně by se určitě hodila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt září 07 2006, 9:51    Předmět: Citovat

Já jsem před časem nabízel vyčištěný šasi z 17" monitorů za cenu 30kč/kus, protože mě bylo líto těch metráků součástek, nakonec jsem zavřel oči a nechal to zlikvidovat. Vytahal jsem z nich hromady polovodičů, velkých konenzátorů (bipoláry,folie), cívečky a ono se to při vývoji některých nových zařízení hodí. Většinou měly za sebou dva tři roky života a umřely na obrazovku (Acer,IBM), takže byly relativně nepoškozený. Ovšem ne každej dělá vývoj....
Jinak se souhlasem zákazníka se dávaly do některých serii opravovaných monitorů použitý VN trafa (IBM G50), protože se prostě vyplatilo prodloužit "život" monitoru do té doby, než umřela obrazovka a problémy s tím nebyly.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
gumickar



Založen: Aug 22, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt září 07 2006, 15:39    Předmět: Citovat

teda abych pravdu řekl, tak já mám jen pár rotlámanejch desek od thomsona, a když už tam moc toho neni, hned to likviduju, ale to jsou nový desky. Starý jsem nikdy nevedl a opravdu jsem to nikdy nepotřeboval. Kolega má doma takovej sklad "bordelu" a nepoužije z toho vubec nic, jelikož třeba uvedenou OTF jsme v opravě už rok a půl neměli. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Miri



Založen: Jul 28, 2006
Příspěvky: 199
Bydliště: Nový Jicin

PříspěvekZaslal: čt březen 08 2007, 21:56    Předmět: ale!!! Citovat

Jelikož už opravuji jen svým starým věrným známým, tak už se mi nejednou stalo, že mi po takzvaném Jarním úklidu přišla na opravu věc, na kterou jsem zrovna ony vhodné díly věnoval separáku!!!
Bohužel to pro ně bude dražší. Je to sranda, ale minulý rok byla pouze 1. reklamačka, ale zapoměl říct, že blesk byl rychlejší!!!

_________________
Miri
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miri



Založen: Jul 28, 2006
Příspěvky: 199
Bydliště: Nový Jicin

PříspěvekZaslal: čt březen 08 2007, 21:58    Předmět: ale!!! Citovat

Jelikož už opravuji jen svým starým věrným známým, tak už se mi nejednou stalo, že mi po takzvaném Jarním úklidu přišla na opravu věc, na kterou jsem zrovna ony vhodné díly věnoval separáku!!!
Bohužel to pro ně bude dražší. Je to sranda, ale minulý rok byla pouze 1. reklamačka, ale zapoměl říct, že blesk byl rychlejší!!!

_________________
Miri
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: čt březen 08 2007, 22:49    Předmět: Re: ale!!! Citovat

Tak to já dávám starší díly do TV a monitorů docela často, samozřejmě se to potom projeví v ceně opravy a zákazník je s tím seznámen. Jelikož na některé díly někdy čekám hodně dlouho, tak i z časových důvodů. Málokdy se něco vrátí, a když tak většinou se závadou, která s minulou nesouvisí. Člověka, který se snaží mě přesvědčit, že kvůli použitému kanálovému voliči který jsem mu tam zamontoval před rokem mu odešel zdroj pošlu jinam a ani se s ním nebavím. Mohu si to dovolit, neboť nejsem živnostník. V opravně se pochopitelně snažím dávat nové díly, ale někdy je pak taková oprava (zvlášť u starších přístrojů) nevýhodná. V takovém případě se souhlasem zákazníka dávám použitý díl. Přece jen kupovat nový násobiš do Color 110 bych si ani netroufl, neboť se může stát, že ji budu mít na stole za 2 měsíce znovu se závadou o kousek jinde. Sám se tomu divím, ale i takové krámy občas přijdou.
_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozoka



Založen: Oct 15, 2006
Příspěvky: 1324
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne březen 11 2007, 21:04    Předmět: Orava Citovat

Nevím tohle se přece nedělá Laughing
Do fušek svým známm dávám všechno možné, ale pokud to je placená proboha na urovni
Je pravda že orava se dlouho neobjevila u nas na servisu.
Tyhle tv se dobře opravují, vymění se elka, opraví zdroj, horizontál a tv šlape jak nová, nic jiného se na tom nesere, přesně jako staré Goldstary, tu kvalitu těch obrazovek do tedka nepochopím, ty obrazovky řežou jak nové to tedka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
urbanek



Založen: May 01, 2005
Příspěvky: 556

PříspěvekZaslal: po březen 12 2007, 22:51    Předmět: Citovat

Já tedy opravuju jen pro známé a známé známých apod., ale nevidím důvod proč po SOUHLASU zákazníka nepoužít starší díl. Hlavě u přístrojů, které už mají něco odslouženo. Když někomu dělám C110ST s vadným násobičem a zeptám se jestli chce nový za 400 nebo starý za 50, tak asi víte pro co se rozhodne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund