Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla domovní telefony vrčí

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2016, 19:14    Předmět: Tesla domovní telefony vrčí Citovat

Ahojte,
snad jsem ve správném chlívečku.
Známému jsem dneska zkoušel opravit 30 let starý systém domovních telefonů, ale neúspěšně. Tak bych poprosil o radu někoho kdo jste s tím přišli do styku co mám hledat.

Z napájecího zdroje je využit opravdu jen zdroj, část s relátkem není zapojena. Je připojen 3 dráty: +12V, -12V/AC0V, AC9V
Měl vyschlé oba elity, ty jsem vyměnil a zbatek přeměřil že je vpořádku.

V přízemí je jeden telefon, v patře druhý.
U telefonů je T propojené s 3, čímž je otvírání vrat spojeno s okruhem telefonu.
Podle schématu v telefonu:
1 je ovládání domovních vrátek
2 je okruh mikrofonu
6 je okruh sluchátka
4 je okruh zvonku
3 je společný pol všech okruhů
Okruhy mikrofonu a sluchátka jsou přerušovány vydlicovým přepínačem.

U vrátek je šedá škatulka Tesla s repráčkem a mikrofonem, pod ní dvě zvonková tlačítka. To má bohužel zarezlé šrouby, takže jsem to neměl otevřené.

Takže jsou to vlastně oddělené okruhy, spojené v 0V.

Když u zdroje zapojím jen stejnosměrné napětí, tak telefony fungují správně. Logicky nefungují zvonky a domovní vrátka.
Jamile připojím drát 9VAC, tak mi začnou reproduktory vrčet. Prostě mi do nich nějak prochází 50Hz.
Prozatím jsem odpojil reproduktorek u vrátek, aby to nevrčelo na ulici.
Ale po zvednutí domovního telefonu v jeho sluchátku stále vrčí.

Takže zatím to funguje jen jako zvonek a dálkové otevírání vrátek.
Bohužel celé je to někde nějak prodrátováno a všechny drátky jsou hnědé.

Nemáte někdo dokumentaci k tomuhle systému? Ale předpokládám že v krabičce u vrátek bude jen repráček a mikrofonek, možná pár součástek okolo a připojení 3 dráty. To by odpovídalo tomu co je uvnitř telefonu.

Spíš nemáte někdo zkušenosti a neporadily by jste kde a co mám hledat? Proč mi do 2 v podstatě oddělených okruhů proniká 9VAC z třetího okruhu? Spojenéjsou všechny okruhy jen v 1 bodě.

Předem díky za konstruktivní rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3280

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2016, 19:18    Předmět: Citovat

Jestli ta seda skatulka nebude 4FP 111 05?
Je toho plnej NET. Zacni treba Googlit s vyse uvedenym oznacenim nebo na www.teslastropkov.cz

A chlivek - no spis Telefony nez Audiotechnika Smile ale to je na posouzeni Admina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2016, 19:46    Předmět: Citovat

Tu mas daco k zapajaniu a fungovanie toho systemu. Dufam ze ti to pomoze Smile


t1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  t1.jpg
 Velikost:  256.34 kB
 Staženo:  263 krát


t2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  t2.jpg
 Velikost:  286.5 kB
 Staženo:  258 krát


t3.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  t3.jpg
 Velikost:  273.2 kB
 Staženo:  299 krát


t4.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  t4.jpg
 Velikost:  269.99 kB
 Staženo:  240 krát


t5.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  t5.jpg
 Velikost:  272.83 kB
 Staženo:  279 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2016, 19:48    Předmět: Citovat

Posledny obrazok


t6.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  t6.jpg
 Velikost:  273.56 kB
 Staženo:  247 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3280

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2016, 19:55    Předmět: Citovat

Peterseal: Tak to je slušný Retro Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peterseal



Založen: Nov 24, 2006
Příspěvky: 1988
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2016, 19:58    Předmět: Citovat

Lebo aj ten telefon je slusne retro Very Happy U nas asi pred rokom menili tieto telefony za nove, monter ked ho u nas v byte odmontoval tak mi prizvukoval ze to mam potom vyhodit do elektroodpadu, ale pekne isiel medzi ostatne starinky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paveltl



Založen: May 11, 2004
Příspěvky: 572
Bydliště: Domažlice

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2016, 19:59    Předmět: Citovat

4FP 111 05 to není, ale nejspíš to bude jeho starší verze.
Tohle má nápis Tesla nahoře, pod repráčkem hned mikrofon a dole šroubek s velkou hlavou a dvěma dírkami na speciální klíček.

Na Googlu jsem hledal, ale nanapadlo mě že správné slovo je "vrátný".
4FP 111 05 je velice podobná i podle zapojení svorek, asi to bude modernější verze té co má známý.
Aspoň si o tom něco nastuduju, ale víceméně to odpovídá tomu co jsem vydedukoval.
Teď ještě najíš jak se dostává to AC do DC okruhů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3280

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2016, 20:01    Předmět: Citovat

A ja jich mam cele muzeum Smile ale tento navod jeste ne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá leden 15 2016, 6:55    Předmět: Citovat

Pro začátek bych označil všechny dráty a všude ! Tedy ne oddělal ze svorky a to číslo napsal . Pěkně další drát venkem a vše prozvonit . Jen pro zajímavost . Máme spojené tři baráky tímto systémem . Jsem v tom prostředním . Zdroj je u mne a musel jsem dát posílení zvonění přes relé mezi těmi vzdálenějšími budovami . No celkem tam bylo 6 účastníků a dalo to dost starostí , aby všechny pobočky byly OK . tam byl pryč kroucený kabel , tam zase sluchátko , tam zase přepínač . No achtěli modernější typy , tak jsem stěhoval bzučáky atd ... Legrace . Jen jednou jsem pohořel , při spojení stropkovského vrátného a italské ústředny s telefonem . Prostě pískalo a pískalo .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund