Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

STK - emise podle Readiness kódů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: po leden 25 2016, 20:31    Předmět: Citovat

Další citace: Před týdnem TK a ME na 330d 135kW r.v. 2002 a v cajku. Legálně bez poplatku. A bavil jsem se s technikem a řikal, že se toho nemám bát, že se to bude dát pokud bude člověk chtít a nebude to fatální chyba obejít vždycky. Pokud to nebude auto s vykuchanym filtrem DPF, očouzenou prdelí a rourou od svodů až po konec, tak to nějak vždycky projde... Jen někomu levněji a někomu dráž :D

Jinak moje 330d - hodnota kouřivosti 0,08 z max. povolený 2,00 (1/m) a rozpětí hodnot kouřivosti čtyř po sobě jdoucích měření - naměřeno 0,05 z dovolených max. 0,25... 350000km najeto, Turbo původní, 4 vstřiky původní. EGR nezaslepeno, výfuk origo bez úprav se všema katama a tlumičema.



Ja byl na ME a stk minuly tyden. Mam e46 2001 330ci. Inpa ukazuje poruchu vyhrivani lamb, pod kapotou rozpera a kn filtr. Na ME neco 15min kutili, byl jsem poslan do vedlejsi budovi. Pak me technik me venku velmi diskretne zdelil, je je novy zakon a nacitaji "redines kody" a ze sw moje auto nepripojilo. Dopredu jsem si samozrejmne nic nezjistil, takze jsem cumel jak pero. Nedokazal mi rict, co mam s autem delat, jen ze by me mel poslat dom. Nakonce si rekl o dve kila, ze mi napise vymyslenou historii a pudu na stk. Kdyz jsem videl ten jejich hardware pochopil jsem proc to nefunguje:)) jakasi ctecka stara jak strobac na predstih u zigula. Tri pospojovany kabely, pojistene izolepou, kazdy jine barvy a velikosti. Proste profi diagnostika... Rikali kazdy 5. auto se nepripoji, tak bud jede na jinou ME stanici nebo vysoli 200, natukaj falesny protokol kodu a hura na stk. Sam jsem za to rad, ale super vylepseni systemu, kdyz kdejakej vrak muze prolizt za dve kila:) Samotne emise jsme ani nemerili, prislibil jsem, ze i za studena jdou z vyfuku jen fialky a na protokolu se objevilo "vyhovuje":))

Na samotne stk probehlo foceni ze vsech stran a uhlu, skoro jak na inzerat. Byl jsem pokaran na sloupanou oranzadu na zarovce v zadnim blinkru. Angeleyes z ciny taky nemaji na aute co delat. Levy kolo asi neni napojene na rucni brzdu:)) Pak uvidel rozperu vpredu, zabrblal cosi o prdeli a vyfotil vinka tam aby nebyla na fotce. Mel jsem stesti ze technik stk byl milovnikem bmw a e46 extra. Takze jsem byl ve finale pochvalen za pekny kousek v jinak dobrem stavu. Ukazal mi jak se ma do tech sportsitze spravne naskakovat a prosel jsem s jednou drobnou zavadou: "opotrebeni sedadla ridice" :)) bocnici mam osoupanou...

Na dva roky mam zas klid, az se bude delat stk priste, mozna bude uz kupecko rikat pane nekomu jinemu.

_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JanikPetr



Založen: Oct 18, 2007
Příspěvky: 102
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: čt únor 04 2016, 21:38    Předmět: Citovat

Mám Škoda Felicia s jednobodovým vstřikováním BMM motor 781.136B 50kW -
Katalizátor rok výroby 1995.V březnu musím na STK a tak se ptám zda pro tento vůz platí nový způsob měření emisí dle " Readiness kodů " ? Nevím ani
zda tento vůz má OBD konektor pro napojení diagnostiky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2016, 11:01    Předmět: Citovat

Mám diagnostiku a škoda felicia tam je uvedená takže asi má zásuvku.
Měla by být někde u pojistek u spolujezdce http://forum.skodahome.cz/uploads/post-14-1174041311.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33939
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2016, 12:13    Předmět: Citovat

To ale nebude OBD-II. Predtym mal kazdy vyrobca vlastny system a dost silne pochybujem, ze budu mat na kazdej STK diagostiku napriklad na Mazdu z 90. rokov. Tie nemaju ani vo vsetkych znackovych servisoch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2016, 12:34    Předmět: Citovat

Na Favorit/Felicii byla nějaká redukce na OBD-II.
Stejně jsem myslel, že budou napichovat auta až od roku 2000 viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/OBD-II , kdy mělo být OBD-II závazné, ale kamarád byl na emisích s Octavií r.v. 1998 a tu mu také napíchli.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2016, 12:51    Předmět: Citovat

Cituji: Od modelu Felicia >95 už se používá standardní 16ti pinový OBD II konektor J196
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kewin



Založen: Sep 21, 2008
Příspěvky: 466
Bydliště: Jižní Morava....

PříspěvekZaslal: so únor 06 2016, 3:47    Předmět: Citovat

Osobně mně to letos v březnu take čeká tak jse zvedav...... jak si poradi z mou filomenou škoda felicie combi 2000....... Confused myslite budou ji take zkoušet dělat diagnostiku ? :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt únor 25 2016, 21:33    Předmět: Citovat

http://www.squadramoravia.com/manual/emise2016/metodicky_postup_mereni_emisi_vozidel.pdf
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasedl



Založen: Sep 23, 2012
Příspěvky: 74
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: po březen 14 2016, 23:05    Předmět: Citovat

Ahoj, má Renaulta Lagunu 1 (r.v. 1998), 1.6 16v a do všech lagun se dával ještě ten starý renault diagnostický konektor, jen do mé verze už se dával obd2 (funguje i s BT diagnostikou ELM z aukra - ale jen do verze 1.4)...

Myslíte že mě taky napíchnou na diagnostiku? Vím že tam mám chybu vyhřívání lambd sondy (i když je nová). Auto elektrikář mi říkal, že už se s tím setkal a je to těsněním u sání a to pak blbe řj...


PDF s metodikou jsem četl, ale pořád mi není jasné, zda se to týká i auta z roku 98 nebo jen po roce 2000...


Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: út březen 15 2016, 13:38    Předmět: Citovat

Co jsem sháněl info, tak auto s kat a vstřikováním se snaží napojit vždy, bez rozlišení roku výroby. Ale že budou mít redukce na všechny auta? Když tak tě vyhodí, nelze napojit.
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: út březen 15 2016, 14:00    Předmět: Citovat

Mě to čeká zítra tak jsem teď byl mrknout na chyby a vše je bez závad.Ale dival jsem na readiness motoru a nevím co si o tom mám myslet.
Auto Seat Leon 1P 2006 1.6 75kW motor BSE je to stejné co Octavia II,motor měl teplotu cca 60° tak možná proto ten problém nebo některé věci na autě nemám?
Sekundární přívod vzduchu v autě mám (pokud to je ten elektrický ventilátor)ale ten e spíná jen po nastartování a běží jen nějakou dobu já měl motor na volnoběh.Katalizátor v autě taky mám a lambda sondu taky tak tomu nerozumím.
Auto má najeté poctivých 80 000Km každý rok na servisní prohlídky do auto Heller.
Můžete někdo napsat jestli to bude zítra problém?



vag.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  vag.jpg
 Velikost:  96.36 kB
 Staženo:  177 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15519
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 15 2016, 20:14    Předmět: Citovat

No a čím ses na to díval? S tímhle bys projít na emisích neměl.
Napiš jak jsi dopadl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: út březen 15 2016, 20:26    Předmět: Citovat

Na obrázku je vidět jaká verze VCDS to je.Potom jsem to prohnal asi 30Km a opravil se problém se spalováním par.Zítra ráno tam jedu tak jsem zvědavý.
Díval jsem se na lambda sondu v základním nastavením a obě ukazují asi kolem 0,8-0,9v jen v poslední kolonce bylo něco jako test vypnuto.
EGR ventil je taky v pořádku taky zkoušeno přes diagnostiku ale může být problém že autem jezdím jen 2x denně asi 8km do práce žádné delší trasy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2651

PříspěvekZaslal: út březen 15 2016, 21:05    Předmět: Citovat

Já jsem pochopil, že když se v nové metodice píše "...V případě, že Readiness neindikují proběhlé testy NA LIBOVOLNÉ POZICI, provedou se doplňková měření, viz příslušné sekce.", tak že když je někde "1", tak že to už teď nevadí, že se udělá normální měření emisí. Ale nevím, STK mě čeká až v květnu.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt červen 02 2016, 9:56    Předmět: Citovat

Tak dnes jsem byl na STK. 11 let starý stroj 0 závad. Ale čtyřkolka:-)))
Kecal jsem s kámošem co dělá i emise. Ačkoliv mu STK končí někdy v září, se svými auty pojede do konce června. Protože jak prohlásil, pak teprve bude děs. A není to žádný vyplašenec a zná dost. Nenačtené kódy-odchod. Nemáme redukci na tvoji OBD zásuvku-smůla, jeď kde ji mají. Měřit se budou všechna auta s řízeným systémem spalování, i kdyby měli OBD 2 piny. Na roku výroby vůbec nezáleží. Takže asi takhle

_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 3 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund