Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

O jakou diodu se jedná
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
gubajs



Založen: Dec 20, 2015
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 19:53    Předmět: Citovat

Možná prosím ještě jeden dotaz. Jak zde bylo naznačeno, pročetl jsem si proč se do obvodu dávají nulové odpory. OK chápu. Tak ale v případě že již tam je pro přemostění třeba z důvodu složitosti obvodu a proto, že stroj osazující desku umí s takovou součástkou pracovat (eliminuje se ruční zásah do výrobního procesu), Tak sakra proč je v tomto bodě znak diody a následně je k tomu popis D909 pro vyhledání v servisních schématech. Proč tam není třeba nic a nebo jen popis pro odpor a třeba R909 ??? To je jako pro zmatení nepřítele?? Omlouvám se za hloupý dotaz.
Bohužel servisní schéma nelze dohledat. Alespon jsem nic nenašel nikde. Jedná se o Cambridge Minx Go. Dostal jsem jej od kamaráda.Chtěl jej vyhodit, že nefunguje. Takže jej mám pro tzv. učení se...

Gubajs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3330

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 19:56    Předmět: Citovat

Už tady to vysvětlení padlo, prostě je to verze, ve které ta dioda není potřeba a tak je nahrazena propojkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gubajs



Založen: Dec 20, 2015
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 19:59    Předmět: Citovat

JJ rozumím, jen jsem uvažoval nahlas. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6619
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 20:00    Předmět: Citovat

Tu desku znám, je z tohoto: http://www.theverge.com/products/minx-go/7137 , tuším i odkud repro máš Smile
Mám pro tebe špatnou zprávu, pokud ti nejde repro zapnout, nespravíš ho, elektricky mu nic není, ale má KO firmware, který nikde neseženeš. Pokud to nerozvrtáš, za 200,- ho koupím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gubajs



Založen: Dec 20, 2015
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 20:39    Předmět: Citovat

Tak super tedy, zajímavý poznatek. Otázkou je proč by jsi jej chtěl. Zase uvažuji jen nahlas. Pokud má vadný firmware. Není způsob jak jej obnovit ? Durhá otázka je proč nesepne. Tak jako každé zařízení typu PC (obecně vzato) nejdříve sepne napájecí obvod, pak otestuje program POST hardware a pokud je OK startuje OS (operační systém, v tomto případě firmware). Napájení pro jakýkoli OS (firmware) je 3.3V. A ta větev je bez napětí dukud nesepne 5v logika pro napájení dálších zařízení v obvodu, ale mohu se mýlit. Každopádně mám tři se stejnou chybou a zajímá mne důvod, proč to nefunguje.

Gubajs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6619
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 21:18    Předmět: Citovat

Toto není PC, nemá žádný bios apod. Tlačítkem se připojí napájení 3V3 na procesor, který si po startu napájení drží přes GPIO. Ten 5V spínaný zdroj na kraji desky slouží jen pro funci powerbanky, vůbec ho nezkoumej, je v pořádku, když do repro zapojíš nabíječku, rozběhne se a dává 5V na USB konektor. Je tam jiný 5V zdroj jen se zenerkou, z toho se pak lineárním stabilizátorem vyrábí 3V3 pro procesor. Desku jsem zkoumal dost podrobně. Celé to odchází jen z důvodu číňanovy blbosti, taky to může být načasované kurvítko, ale zjistit se to zrovna jednoduše nedá. Jestli máš 3 kusy a všechny se stejnou závadou, dostáváš se do zajímavější pozice, pošli mi je, když mi jeden přenecháš, dva ti za to opravím. Kvůli firmware jsem musel koupit funkční kus, takže zadarmo ho dávat nebudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gubajs



Založen: Dec 20, 2015
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 21:47    Předmět: Citovat

Souhlasím s tím že tam jsou dva samostatné napájecí obvody. Jeden pro USB jako powerbanka (vím). Ale právě ta druhá strana (větev pro napájení spínaní) je bez napětí. Respektive jen na baterii je napětí na větvi 0v. při připojení napájení (dobíjí se baterka, dioda svítí) je na větvi pro spínání 0.84V. pokud baterii odpojím a nechám zdroj, je tam 2,7v . Každopádně myslím že bych ti mohl i jeden přenechat. Myslím že tři jsou zbytečné a nechci to nikam prodávat. Mám to jen pro zábavu,abych zkusil najít chybu. Takže asi tak jsem na tom já.

Gubajs

PS: nevím jak to souvisí se signalizační diodou při nabíjení, ale od ní leze těch 0,84v při nabíjení. (nejsem si tímto jist proč)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6619
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 21:52    Předmět: Citovat

Máš soukromou zprávu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gubajs



Založen: Dec 20, 2015
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 21:52    Předmět: Citovat

Ještě se zaptám, pokud je vadný firmware, ta větev 5v a 3,3v pro firm. by měla fungovat ne ? Jen prostě by to nic nedělalo. Nevím tedy

Ale i tak jsem rád za rady zde uvedené
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gubajs



Založen: Dec 20, 2015
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 21:55    Předmět: Citovat

zatím nic, nemám, koukal jsem do doručených a nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6619
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 21:56    Předmět: Citovat

3V3 pro procesor se na něj přivede pouze po stisku zapínacího tlačítka, jak tlačítko pustíš, zase zmizí, protože procesor si napájení nepřidrží, protože neběží. Toho by ses měl doměřit, ale jak jsem psal výše, je to na 100% firmwarem, protože repra máš jistě ze stejného zdroje jako já a všechny se chovají úplně stejně. Kdyby ti nabíhal procesor, rozsvítila by se v tlačítku ledka, což se předpokládám neděje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gubajs



Založen: Dec 20, 2015
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: pá leden 08 2016, 22:01    Předmět: Citovat

přesně tak. Jak s tím zdrojem odkud jsem to získal (tedy ty dva, ten třetí je odjinud, ale stejný problém) tak i s tou modrou diodou (nesvítí). Proměřím a uvidím. Pak bych to chápal proč se nespustí a nenaměřím nic. Zkusím ještě

Gubajs

PS: pořád nemám tu zprávu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so leden 09 2016, 1:24    Předmět: Citovat

Nakonec propojka 0R se taky může chovat jako pojistka, když se to dobře odhadne a je to pro Číňana levnější.... Confused
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9783
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so leden 09 2016, 19:26    Předmět: Citovat

Většinou výrobce používá stejný plošný spoj pro víc verzí výrobků jedné modelové řady - například přenosných reproduktorků s Bluetooth modulem a bez Bluetooth modulu. S MP3 přehráváním, nebo bez něj. A liší se jen tím, že jsou osazený příslušný šváby, či "přípojná místa" a ty pofiderní "propojky" či odpory na pozicích diod nedělají nic jinýho, než to, aby to fungovalo bez těch "přidanných vlastností" bez toho, aby se po zapnutí neobjevilo třeba "Error 305 - Bluetooth module not found" (příklad, hlášku jsem si vymyslel) Protože třeba firmware ani obzvlášť nemodifikují. A na pozici třeba toho "bluetooth" soklu, kam se normálně ten modul připájí, když ho tam výrobce dal, dají mezi dva vývody klemu, tak procesoru řeknou, že ten modul ani nemá hledat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mkat



Založen: Jun 22, 2009
Příspěvky: 615
Bydliště: tisovec

PříspěvekZaslal: po leden 11 2016, 15:18    Předmět: Citovat

Pravdepodobne tam mala byť ochranná dioda .Ale výrobca chcel ušetriť tak tam dal prepojku.A miesto drotu použil takú krajšiu prepojku.Inak by to mal byť nulový odpor.Toto sa bežne používa.
_________________
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund