Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Magnetofon Tesla B730, vytahuje okraje pasku, prosim o radu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
matejka13



Založen: Jan 04, 2016
Příspěvky: 31
Bydliště: Štíty (SU)

PříspěvekZaslal: po leden 04 2016, 23:12    Předmět: Magnetofon Tesla B730, vytahuje okraje pasku, prosim o radu Citovat

dostal jsem od známého kotoučový magnetofon tesla b 730 a po dvojím přehrání jsem měl vytahané okraje pasku nejdříve jsem si myslel že to je páskem zkusil jsem jiný pasek do prvního přehráti byl ok po druhem jsem zjistil že konec pasku se opět vlní přehrál jsem i druhou stranu to samé vždy to je nejvíce patrné na konci a začátku pasku uprostřed to není vidět ale začátky a konce jsou zvlněné vytahané nemohli by jste mi někdo poradit kde hledat závadu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po leden 04 2016, 23:19    Předmět: Citovat

Ztvrdlá přítlačná kladka, nalepený haňbinec na tónovém hřídeli, rozhozená svislá rovina čel hlav, příliš velký tah přivíjecí spojky. Jedno z toho nebo taky všechno, jestli se v tom už někdo vrtal.
Prostě pásek po přitlačení k tónovému hřídeli vyjíždí nahoru nebo dolů a okraj se drbe o vodítka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matejka13



Založen: Jan 04, 2016
Příspěvky: 31
Bydliště: Štíty (SU)

PříspěvekZaslal: po leden 04 2016, 23:34    Předmět: Citovat

myslíte že tom zkusit sám nebo raději dat nějakému odbornikovi nejsem v tom moc zběhlí a nevím na koho se obrátit vyčištěni bych ještě zvládl ale to ostatní netuším jak nastavit abych to ještě nezhoršil nerad bych to rozvrtal jinak jsem ze šumperska přesněji ze štítů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út leden 05 2016, 6:05    Předmět: Citovat

Mechanika magnetofonu zběhlost vyžaduje. Jestli ti některé názvy, které jsem uvedl, nic moc neříkají, a nevíš, kde je v magnetofonu hledat, počkej si radši, jestli se tu objeví někdo z okolí, kdo by to ještě uměl a byl ochotný se do toho pustit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út leden 05 2016, 8:28    Předmět: Citovat

. . . a když si napíšeš do profilu odkud jsi, možná se ti i někdo ozve.

jinak magnetofony B700, B73 a B730 trpěly na slepení spojky navíjecího tahu,
který se neúměrně zvětšil a začalo to natahovat pásek.
Pásek se potom různě krabatil na okrajích, nebo prohnul do "soudku" . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: út leden 05 2016, 11:55    Předmět: Citovat

Musíš to vyfotil, jak přesně vypadá ten pásek. Pokud jsou jenom zvlněné okraje, může být chyba v nekvalitním samotném pásku popř. dlouhodobém skladování špatně navinuté cívky. Dobře se to zjistí tak, že pásek musí mít na tónovém hřídeli stejnou polohu bez posuvu pásku i při jeho posuvu. Pokud pojíždí nebo odjede pryč je špatná kolmost hřídele vzhledem k ostatním vodícím prvkům v páskové dráze, malý nebo moc velký tlak přítlačné kladky, nebo guma kladky ztvrdlá. Ještě to může způsobovat moc velký tlak přivíjecí spojky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út leden 05 2016, 13:12    Předmět: Citovat

Já bych si taky tipoval přednostně na součinnost podkluzující přítlačné kladky a přidřené přivíjecí spojky. Za předpokladu, že se uvnitř nikdo neodborně nehrabal.
A je divné, že by se mezi řekněme Moravskou Třebovou, Šumperkem, Žamberkem a Litomyšlí nenašel žádný pamětník oprav a seřizování těchto magnetofonů, ani nikdo, kdo by o takovém věděl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matejka13



Založen: Jan 04, 2016
Příspěvky: 31
Bydliště: Štíty (SU)

PříspěvekZaslal: út leden 05 2016, 16:35    Předmět: Citovat

no ja se to teď pokusím otevřít a vyčistit jinak mne napadá jestli by to nemohla dělat i brzda levý unašeč zatim jsem na tom zkoušel jen 13 kotouče dnes jsem dal 18 takovou na odpis pasku milionkrát přehraná ve špatném stavu přišerně sténala dal jsem 13 a klid tak jsem to zkusil ještě jednou a to samé stačilo malinko do brzdy klepnout prstem a přestalo to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: út leden 05 2016, 18:38    Předmět: Citovat

Ty brzdy jsou docela problém. Musíš si pohrát s nastavením odvíjecí brzdy,pružinkou na jejím táhlu - jsou tam 3 dírky. Popř. dát celý proužek filcu nový. Při dobře nastavené kolmosti hřídele by po úplném odbrždění odvíjecí cívky měl pásek zůstat stejně vysoko, jako má být. Jaký pásek používáš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matejka13



Založen: Jan 04, 2016
Příspěvky: 31
Bydliště: Štíty (SU)

PříspěvekZaslal: út leden 05 2016, 20:58    Předmět: Citovat

basf dp 26 ln ale na zkoušku jsem tam dal emgetonku jinak asi to doopravdy byla ta spojka já to ještě nikdy rozděláno neměl ale podle toho jak to bylo výše popisováno ta paska šla trochu do soudku tak jsem to rozdělal a chodila nějak divně a měl jsem doma ještě torzo b 700 tak jsem spojku jen předělal mazl futyrka olejem a z dá se že to běži a dokonce se mi zda i mirně tiší chod než byl před tím jen nevím jestli mam ještě něco na tom dal nastavit přece jen je z jineho magnetofonu a jestli se da nějak ta puvodní opravit připada mi že už se o to někdo kdysi pokoušel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: út leden 05 2016, 22:36    Předmět: Citovat

To že je páska do soudku nemá prakticky žádný negativní jeho kvalitu. Horší jsou zvlněné okraje které při čtvrtstopém záznamu způsobí ztrátu - kolísání výšek na krajní stopě ( levý kanál) - stopy jsou široké asi 1mm.
U těchto spojek je velmi důležité, aby prokluzovaly skutečně tam kde mají - na filcovém talíři a nesmí prokluzovat malá gumička, která je přitlačována na okraj unašeče nebo dokonce pohonny řemínek spojky. Jednou mě potrápila B73 která měla přivíjecí tlak za studena OK ale po zahřátí to ztratilo sílu a přestalo přivíjet - následek jasný - chomáče pásku lezoucí z magnetofonu a zničený pásek. Pomohla výměna filcu na spojce za nový.

Apropo. Hraje ti to vysoké kmitočty OK? 80% elektrických závad magneťáků je, že chybí výšky. Především musíš zajistit dokonalý styk pásku z čelem hlavy jinak budeš pořád bojovat s drop-outy - výpadky signálu vysokých kmitočtů a to počítám že nemáš probroušená čela hlav a univerzální hlavu nastavenou dobře jak výškově, tak hlavně její kolmost. Pokud nemáš kolmost opět ztratíš výšky.
Jinak Basfy i Emgetony nebyly zrovna extra kvalitní. DP26 špinil páskovou dráhu, je to teda kus od kusu, ale mě to dělá skoro polovina. Emgetony byly zvukově k ničemu na 9.53cm/s. Použitelné byly na 19,05cm/s. Nešpinily sice zase tolik dráhu, ale byl nekvalitní - nehomogenní magnetická vrstva způsobovala drop-outy.
Radím používat spíše LH pásky než LN, nají vyšší vybuditelnost, nižší šum a lepší hlazení povrchu - magnetická vrstva je jakoby lesklejší a tím to méně opotřebovává hlavy otěrem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matejka13



Založen: Jan 04, 2016
Příspěvky: 31
Bydliště: Štíty (SU)

PříspěvekZaslal: út leden 05 2016, 23:02    Předmět: Citovat

jak bych začal prvni věc co byla tak ta gumka co převadí tah byla nějak šišatá dále to vypadalo jako by tu spojku už někdo rozdělávál zaražená osička a spojka šla strašně stuha

vysoké tony se zdají ok hlavy taky vypadají v pořádku dokonce i ten zvlněný pasek zatím má výšky ok a bez výpadku asi jsem na to přišel dříve než mu to stačilo pořádně ublížit jen na koncích kde je to zvlněné vice jsou slyšet výpadky zajimavé je to že je to vždy asi těch 5 min vice zvlněné a pak sem tam vlnka čekal bych to bude na celem pasku stejné
ale mam propojené přes zesilovač abych nemusel přehazovat bedny

vím že basf a emgeton neni to prave ale měl jsem je doma z dřívějška emgetony jsem měl dokonce dva nové ještě ani nerozbalené

teď jen čekám jestli to nebude dal ničit pasky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18642
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st leden 06 2016, 11:02    Předmět: Citovat

Se zablokovanou spojkou jsem se nesetkal , spíše obráceně , gumové obložení přestalo táhnout . Ale nejdříve tónovou dráhu a hlavy . Všechno vybroušené pootočit , či zabrousit . Odvíjecí spojka je se starým unašečem a brzdícím páskem lahůdka .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matejka13



Založen: Jan 04, 2016
Příspěvky: 31
Bydliště: Štíty (SU)

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2016, 17:37    Předmět: Citovat

jak jsem už psal tak se v té spojce někdo přede mnou vrtal a i v běžci ten byl totálně vydřenej použil jsem oboje z toho torza 700 ten běžec na 700 vypadal ze strany spojky jako nový spojka šla stuha a ještě ke všemu drhla na vrchní ploše pokud to někdo neudělal s nějakým záměrem protože je t odřené komplet a to drhnuti nějak slyšet nebylo pravda bylo to o něco hlučnější než nyní po vyměně spojky a běžce jinak bych se chtěl zeptat jaké mate zkušenosti s těmito pasky mohu je použít a jaká je jejich kvalita

http://www.vintageaudio.cz/product/lpr-35-180mm-7E2809D-plastova-civka-1218/



IMG100-compressor.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG100-compressor.jpg
 Velikost:  287.23 kB
 Staženo:  164 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt leden 07 2016, 18:03    Předmět: Citovat

Extrémně náchylné na výtah, zvlnění byly pásky Scotch superlife 220 (DP 25 μm) dovezené za oněch časů k nám, na cívkači Unitra jsem jich spolehlivě zlikvidoval pár, když se pásek nerovnoměrně navíjí je situace jasná a už pak není často pomoci...velmi mě to tenkrát překvapilo neboť podložka byla polyester jak se sluší patří, ale, kolegové majitelé zvučných mašin Sony TC366, Akai GX620 co měl nadmíru složité řízení tahu pásku těmi pákami, napínáky, tykadly a válečky...si na to stěžovali rovněž...trochu lepší byl Maxell LN, UD, Agfa PE46, 49 snesla hrubší zacházení, podobný byl lic. polský Stilon, to je dějepis.
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund