Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung LE40F71B
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2015, 21:09    Předmět: Samsung LE40F71B Citovat

Dobrý večer všem.Prosím o radu při zjištění závady uvedené tv. Po zapnutí se obrazovka rozsvítí ca. z 1/4 v levém horním rohu, poté ihned celá obrazovka a pak vše zhasne, po zhruba 3sec. se vše opakuje. Stáhl jsem schéma z elektrotanya, podle návodu proměřil napětí ze zdrojové desky do AV desky (12V-ok), pak napětí na C 1034 3,3V/3,29V, C1032 5V/4,83V, C1024 5V/5,46V ,C1102 3,3V/3,28V , C1140 1,8V/1,76V - první údaj je od výrobce, druhý mnou naměřený. Dále jsem měřil napětí na výstupu (asi budící pro lcd ???), na desce údaj 13V, mně toto cykluje v rozmezí 13,7V až 14,6 V (a je slyšet kolísavé pískání) právě tak jak se rozsvítí postupně lcd. Zde je asi zakopaný pes, vypíná ochrana nebo něco takového. Podotýkám, že placaté telky jsem nikdy neopravoval, dokud byly ve všem elektronky tak jsem neměl jediný problém ....
Máte někdo nějakou radu co ještě přeměřit ? Mně jen napadá závada na zdrojové desce (ale nevím kde) a nebo spíš vadné ccfl.
Díky všem za radu i za to, že se mi nebudou posmívat.

Deska zdroje je Samsung LE40F71B - PSU - IP-40M CCFL REV0.9 - BN44-00140A - IP-280135A - CS61-0250-10A

Deska AV : Samsung LE40F71B - Main AV - BN41-00762B MP1.1 - FHD-MOSEL - BN94-01088A
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3364
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2015, 22:49    Předmět: Citovat

Máš se čím podívat na zvlnění jednotlivých větví? Hlavně mrkni na 3V3 a 5V.
ESR podezřelých zdrojových kondů máš čím zkontolovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6593
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2015, 23:27    Předmět: Citovat

Při vadných CCFL by to asi necyklovalo, ale i přes to, podívej se, jestli není podsvícení růžové, to je jasný příznak vadných trubic, ale pokud nabíhají bíle, neznamená to, že jsou OK. Pokud délkově stačí dráty (předpokládám, že je to tato deska https://flattvparts.co.uk/samsung-le40f71b-psu-ip-40m-ccfl-rev0.9-bn44-00140a-ip-280135a-cs61-0250-10a), prohoď přívod ke spodní a horní trubici a podívej se, jestli se změní ten uváděný start nejdřív v rohu nahoře, to je totiž divné, podsvícení by se mělo rozběhnout celé naráz rovnoměrně. Jestli má trafo pro trubice dva sekundáry, změř jim odpor, měl by být téměř stejný u obou dvou vinutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2015, 23:51    Předmět: Citovat

ESR změřit můžu, osciloskop nemám.
Podsvícení je bílé, zkusím prohodit ty přívody adám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31 2015, 0:19    Předmět: Citovat

Poloha prvního obdélníku se nezměnila, nahrál jsem kousek a upnul tady:

http://leteckaposta.cz/311593190

dnes jsem si všiml, že ten 1.obdélník je větší a je uprostřed levé části panelu, v neděli když to začalo, tak byl menší a vlevo nahoře.
Zatím díky, musím jít chrnět, jdu i na Silvestra do práce Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6593
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31 2015, 0:35    Předmět: Citovat

Podsvětlení můžeš přestat řešit, tím to není, nejspíš bude problém na mainboardu, případně zdroj, chtělo by to zkouknout ty zvlnění a také správný chod dalších zdrojů přímo na mainboardu. Ale vidím to na mainboard, pokud je veškeré napájení OK, tak dost možná crashnutý firmware, nebo taky nějaký hw problém typu utržené BGA kuličky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31 2015, 8:25    Předmět: Citovat

Hm, tak to bude asi nad moje síly ten mainboard, zkusím přeměřit všechny elyty ve zdroji a pak to asi vzdám Sad
A co to je ta utržená BGA kulička?

Aha, tak už jsem to vyguglil, jen nevím na kterém IO bych měl hledat utržený spoj Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6593
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31 2015, 10:57    Předmět: Citovat

On pokud je to utržený spoj pod BGA pouzdrem, tak je to prakticky konečná, reflow zpravidla moc nevydrží. Dá se to zkusit tak, že se na bga obvody zlehka přitlačí a zapíná se TV, pokud pod přítlakem naběhne, je jasno. Problém je, že nevíš, jak prohýbat desku, aby se utržený spoj dotkl a s prohýbáním se to nesmí přehnat, protože hrozí, že se toho utrhá víc. Odešla TV ze dne na den, nebo začínala nějak zlobit a postupně se to zhoršovalo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31 2015, 17:09    Předmět: Citovat

No odešlo to sice během jednoho dne, ale tak, že na obrazu začalo objevovat něco jako zrnění za analogu, bylo to chvilkové a pak to zmizelo.
Když jsem ji pak po asi 3hod opět zapnul, tak už přešla jen do stavu co je teď.
No hned v sobotu projedu kondy v tom zdroji a lupou main, pokud nic nenajdu, tak půjde směr pryč.
Děkuju všem za rady a přeju hodně štěstí a zdraví v roce 2016 !
Na zdarovie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: so leden 02 2016, 15:48    Předmět: Citovat

Tak jsem proměřil všechny elyty ve zdroji a nic , kapacity okolo 990uF (místo 1000uF), ESR ca.1,2ohm, pak jsem narazil ve zdroji na 3 srážecí kondenzátory, všechyn měly mít 47nF/275V, přitom jeden měl 258nF a druhý 30nF. Vyměnil jsem ty 2, ale úspěch to nepřineslo. Po zapnutí tv stále stejný stav, jen jsem si všiml, že pokud ve chvíli, kdy svítí malý obdélník i celá tv,a zmáčknu na DO hlasitost, tak se ten obdélník zúží a přesune se doprava dolů.......pak vše zmizí a cyklus se opakuje.
Máte někdo z těchto údajů nápad kam pokročit dál ?
díky, decmen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6593
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so leden 02 2016, 21:06    Předmět: Citovat

Odpoj TCON a vyzkoušej, jestli bude TV cyklovat i tak, panel bude bílý nebo černý podle typu, ale uvidíš, zda bude cyklovat podsvětlení. Pokud by byl nějaký zkrat na TCONu, mohla by TV s odpojeným TCONem normálně naběhnout a šel by zvuk. Spíš to ale vypadá na mainboard. Můžeš ještě zkusit poměřit napětí na elytech na něm, ale lepší by to bylo osciloskopem, aby bylo vidět případné zvlnění. Podle toho rychlého odchodu to ale na elyty moc nevypadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5161
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: so leden 02 2016, 22:18    Předmět: Citovat

ESR 1,2 ohmu u kundíku 1m mi přijde trošku dost velký.. Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: ne leden 03 2016, 11:41    Předmět: Citovat

No, taky se mi to ESR zdá dost vysoký, tak buď mi blbne ten čínskej šmejd nebo nevím. Teď jsem vzal zkušebně fungl elyt 680uF/25V a píše ESR-1,2ohm.
Zkoumal jsem včera ten mainboard, vypadá to, že některé věci tam už byly měněný, asi 2ks myslím že to jsou stabilizátory 3,3V , má to označení AP1117D, našel jsem v gme náhradu LD1117ADT - myslíte, že je to ono?
Odpoledne si jedu půjčit osciloskop, tak to pk zkouknu ještě tím.
Odpojit t-con taky zkusím, je fakt, že teď zvuk nejde.
Zatím díky za reakce !

Tak při odpojeném t-conu podsvícení stejně cykluje Sad


Naposledy upravil decmen dne ne leden 03 2016, 11:50, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6593
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 03 2016, 11:50    Předmět: Citovat

Stabilizátor vadný být může, hlavně se podívej, zda je to verze s pevným, nebo nastavitelným napětím, ať tam dáš správnou verzi, nejdřív samozřejmě změř, zda má či nemá na výstupu správné napětí. http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/82394/ANACHIP/AP1117D.html http://www.mouser.com/ds/2/389/CD00002116-250310.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: ne leden 03 2016, 12:04    Předmět: Citovat

Z těch AP1117D jsem teď trochu zmatenej- jednu je to IC109 AP1117D-33A a podruhé je to IC106 AP1117D-25A. Ve schématu je vidět totožné zapojení na vstupu (5V, kondy 10uF+100nF), na výstupu jsou různá napěgtí + kondenzátory : 3,3V (u 33A - 470uF+100nF) resp. 2,5V (u 25A - 10uF+100nF).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.28 sekund