Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Preamp B-Band Ibanez SRTn - slabý výstupní signál

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 296
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út prosinec 29 2015, 22:55    Předmět: Preamp B-Band Ibanez SRTn - slabý výstupní signál Citovat

Řeším "issue" se slabým signálem u kytary IBANEZ AEF 37E
Jedná se o předzesilovač B-Band Ibanez SRTn
(již jsem to tak koupil a vadu objevil později)

Preamp je netypický napájením 2 x 1.5V AA a tím, že má jak TRS, tak XLR výstup.

Signál je cca 5x slabší, než u jiných kytar. Pozoruji to u obou výstupů. XLR má trochu nižší šum, ale celkově je to pro hraní naprosto nepoužitelné. Šum je obrovský.

Všechny klasické problémy jsem vyloučil:
- výměna baterií za nové (pře 3V do toho leze)
- špatná poloha piezo plátku pod kobylkou
- zkoušel jsem párkrát vysunou a zasunout kontakt od piezo elementu k preampu, jestli třeba nezoxidoval kontakt
- předzesilovač se v základu zdá funkční, všechny funkce vč. regulace hlasitosti a ladičky fungují. Změna fáze také nic.

Vymontoval jsem komplet elektroniku a zjistil, že tělo preampu je jaksi "mikrofonické" při poklepání na DPS je patrný zvuk na výstupu (i s odpojeným piezo členem), je obdobně slabý, jako signál ze snímače, tak nevím, jestli ten snímač unguje korektně, ale taky jsem ho zkoušel poklepáním a funguje jen má slabý signál.

Zkoušel jsem místo něj zapojit mikrák z PC (elektretový - je to vidět na fotce), zdá se, že žádný zvuk nebral. Při poklepání na něj je na výstupu spíš jen ten "mikrofonický zvuk".

Stále si nejsem 100%ně jistý funkčností piezo elementu. Máte nějaký jednoduchý způsob? Jiný po ruce nemám.

Je to zřejmě velice častá porucha... spousta vláken ve fórech, ale nikde řešení, jen klasické odpovědi "vyměň baterie", "zkontroluj kobylku".

https://www.google.cz/search?q=Ibanez+SRTn&client=opera&hs=gFj&biw=1572&bih=1014&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwiqsq7SgILKAhXGCywKHRx3ChIQ_AUIBSgA&dpr=1#q=Ibanez+B-band+SRTn+issue



IMG_1681_c.jpg
 Komentář:
01

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1681_c.jpg
 Velikost:  287.39 kB
 Staženo:  321 krát


IMG_1683_c.jpg
 Komentář:
02

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1683_c.jpg
 Velikost:  287.24 kB
 Staženo:  275 krát


IMG_1686_c.jpg
 Komentář:
03

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1686_c.jpg
 Velikost:  290.53 kB
 Staženo:  291 krát


IMG_1687_c.jpg
 Komentář:
04

Stáhnout
 Soubor:  IMG_1687_c.jpg
 Velikost:  289.22 kB
 Staženo:  292 krát



Naposledy upravil dayslypper dne út únor 09 2016, 20:35, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7086
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 29 2015, 23:09    Předmět: Citovat

Co je zač ten integráč?
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TubeGuru



Založen: Dec 21, 2011
Příspěvky: 514
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: út prosinec 29 2015, 23:14    Předmět: Citovat

Zdar, tato elektroakustika z určitého období výroby (žel Bohu nevím který rok/měsíc to byl) tím "trpěla", vyřešila to vždy až výměna předzesilovače.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 296
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út prosinec 29 2015, 23:52    Předmět: Citovat

Díky za info. Problém je, že kytara už má předřezané tělo pro tento preamp. Rád bych ho zachoval. Myslíš, že to distributor ještě dodává?


Právě jsem vzal samotný piezo snímač a jeho výstup jsem připojil přímo na "passive" vstup do komba pro akustické kytary.
Při obou zapojeních (prohození pólů) to nehraje. Jen brumí při jednom víc a při jednom míň. Je tedy špatný piezo člen?
Mohu ho nějak proměřit? Odpor na jeho kontaktech je nekonečno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12325
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2015, 16:58    Předmět: Citovat

To je jedna z verzí elektroniky "olympijské kruhy", možná ta nejdražší verze. Prošlo mi jich rukama asi 10 a co pamatuji, vždy měly dost slabý výstupní signál, což je asi úmyslně s ohledem na nízké napájecí napětí. Na fotkách ale vidím připájený nějaký elektret místo vstupu ke snímači... jednak to bez úpravy (napájecí smyčka) asi nebude fungovat, druhak je možné, že nějakým pájením trafopájkou někdo odšvihnul vstupní FET, jestli je to verze s ním na vstupu.
Vlastní vstup u elektronik tohohle typu je u některých verzí bez oddělovacího kondenzátoru, je tam velmi měkké ss napětí (teď nevím, jestli cca 30 nebo 70% napájecího napětí), ale asi by to k napájení elektretu stačit nemělo.

_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12325
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2015, 23:04    Předmět: Citovat

Byl u toho opravdu tento fóliový snímač? Tento konkrétně je vadný kus z Ibanezky AEL20EVV.


IMG_9134k.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_9134k.jpg
 Velikost:  51.09 kB
 Staženo:  318 krát


_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 296
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt únor 11 2016, 14:32    Předmět: Citovat

Vizuálně identický! Smile To je elektret, ne piezo? Co s tím? Jen vyměnit? Nějaká levná alternativa?

Mám několik náhradních B-Band Ukko snímačů a třeba nalepit pod kobylku? Ustřihnout ho nůžkama by asi nebylo dobrý. Je to ale na phantom 48V.
http://b-band.com/ukko/

Myslím, že po menších úpravách vu se tam dala vpravit 9V baterie a nějak to celé předělat, pokud by to zlepšilo kvalitu výstupu. Ale na to bych už asi neměl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12325
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt únor 11 2016, 18:34    Předmět: Citovat

Jedině asi objednat originál, pokud je ten plátek vadný. Není vyloučeno, že by to mohlo jít aspoň dočasně opravit vodivým lakem, pokud jsou přerušené jen sběrací polepy. Může to být podobný systém, jako touchstripes blahé paměti, tedy velmi tenká vrstva piezokeramiky na plastové fólii.
Bohužel jsem ten vadný neměl možnost rozebrat k průzkumu, u konektoru to přerušené nebylo, citlivost na vibrace měl těsně kolem ohybu a dál už ne. Instaloval se nový a bylo.

_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 296
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt květen 05 2016, 16:56    Předmět: Citovat

TAK TO VYŘEŠILA VÝMĚNA SNÍMAČE...

http://www.thomann.de/cz/bband_usttransducer_29r.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 296
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2017, 15:43    Předmět: Citovat

Tak ještě potřebuji vyměnit potenciometry - basový a notch filter. Alw oba vypadají v ČR nedostupně. Nemáte někdo?

Basový B50KC/C
typ D, průměr 6mm, délka hřídele 10mm ale se zadrháváním na středu (detend midpoint), logaritmický.

Farnell má až od výšky 17,5mm. Tento je 10mm. Poradíte, kde sehnat?
Mouser se středovou zarážkou... http://cz.mouser.com/ProductDetail/Bourns/PTV09A-4225F-A503/?qs=sGAEpiMZZMtC25l1F4XBU1xwXnrUt%2fuo0IQaM8BvmI4%3d

Notch filtr C100K
Nejspíš anti-logatitmický 7-pin
průměr 6mm, délka hřídele 17,5mm

Prakticky jediný jsem našel jen logaritmický.
BOURNS PTV142B20E120AA104

Ideálně bych ale koupil v obchodě. Ideálně odběr v Brně. Nemáte tipy. Našel jsem pouze na eBay.



IMG_3932.JPG
 Komentář:
B-Band Ibanez SRTn PCB equalizer

Stáhnout
 Soubor:  IMG_3932.JPG
 Velikost:  297.37 kB
 Staženo:  198 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 296
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út duben 27 2021, 19:15    Předmět: Citovat

Potenciometry vyměněny.
Plátek zřejmě omezoval jen hlasitost.
Zvuk je nadále silně nevyvážený. Je sice hlasitější, ale stále hraje jako s vybitou baterií. Zkoušel jsem přivést napájení 3V z laboratorního zdroje, ale zvuk stále špatný.
Vše funguje vč. ladičky.
Když tam dám vybité baterie 2xAA (dohromady cca 2,2V), tak to vůbec nehraje a nesvítí, což je v pořádku.

Pouze zvyk je takový plechový
- slabé basy a výšky
- naopak silné středobasy
- na můj vkus docela velký šum (je možné, že signál je nadále slabý z nějakého důvodu)

Video zde: kombem to není, je to stejné i na sluchátkách.
https://youtu.be/-H1qtUhO370
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund