Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LG 29FS2RNB-ZP
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so prosinec 12 2015, 19:05    Předmět: LG 29FS2RNB-ZP Citovat

Dnes som pritiahol zo zberu. Používaný bol evidentne minimálne, svieti pekne a obraz ostrý. Síce mi pripadá podobný LCD, zo 100 Hz mám radšej Panasonic či Sony, ale dá sa. Ako jediný problém som si všimol geometriu. Trochu je do trapézy - nemám DO, ale nič tragické, ale viac mi vadí, že je pri krajoch zúžený a v strede rozšírený. Predpokladám, že súmernú linearitu cez SM doladiť nejde, musím vymeniť kondenzátor vo vychyľovaní. OVP by som zvládol poľahky, ale toto je zložitejšie.
Schéma tu: http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/64563/LG_29FS2RNB,29FS2RNB-ZP.html
Neviem, či je na výmenu C431 (334/400V), C429 (154/400V), alebo C428 (CPT).

Zaráža ma, že to takto vyšlo z fabriky. Alebo som na zlej stope (riešim dôsledok a nie príčinu) a mám začať inde? Kde?

Prosím radu.


Naposledy upravil Duvsan dne ne prosinec 13 2015, 0:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so prosinec 12 2015, 19:57    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
... Ako jediný problém som si všimol geometriu. Trochu je do trapézy - nemám DO, ale nič tragické, ale viac mi vadí, že je pri krajoch zúžený a v strede rozšírený. Predpokladám, že súmernú linearitu cez SM doladiť nejde, musím vymeniť kondenzátor vo vychyľovaní. ...

Vic než tento tvůj zmatečný popis narušené geometrie by napovědělo foto s rastrem mříží, anebo šachovnice, příp. alespoň monoskopu.
Nwm, co tě vede k tomu, že by to nemělo jít seřídit v S.M. (bez DO, alespoň zapůjčeného, se ale neobejdeš).

Ápropo - oprav si ten "nedoklep" modelu (značce) tvp Wink

Chyby a překlepy písmen v textu toleruju.
Chyby a překlepy typů, hodnot a pozič. čísel součástek (i v textu) netoleruju.
Chyby a překlepy v zadání (Předmětu) svědčí o šlompáctví a nedůslednosti autora (nezkontrolovat si ani to podstatné, před odesláním!)
Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 0:34    Předmět: Citovat

Promiň. Opraveno.
V popise je čo zmätočné? Obraz je v strede širší a ku krajom sa zužuje. Vertikálna os je v poriadku.

C428 osadený nemám (je tam prepoj). Zostáva mi zmerať C430 a C438.

http://obrazki.elektroda.pl/1003378800_1355652567.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 8:03    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
V popise je čo zmätočné? Obraz je v strede širší a ku krajom sa zužuje. Vertikálna os je v poriadku.
...

Za "zmätočné" jsem považoval právě to, že jsi nenapsal, v které ose je ta deformace - o vertikální ose píšeš až teď!
No a pokud je ta soudkovitost nepatrná-malá (alespoň tak to chápu já), tak by to právě mohlo jít seřídit v SM, protože když je hw závada, tak to bývá většinou poduška, a to pořádně velká.
Proto nejprve zkusit seřízení (v SM) - až když by telka nereagovala, teprve potom hledat hw chybu.

Vím, zní to blbě, zvláště když se tady pořád doporučuje opačný postup (nejprve odstranit hw vadu, pak teprve lézt do SM), ale navádíš mě k tomu svým popisem deformace geometrie - podle tebe je jen nepatrná. Proto jsem to chtěl raději vidět (foto) Wink

A neumíš číst (a nejen schémata):
Duvsan napsal(a):
Neviem, či je na výmenu C431 (334/400V), C429 (154/400V), alebo C428 (CPT).

To není CPT, nýbrž OPT (jako OPTIONAL) - součástka, která může mít různou hodnotu (dle modelu telky), resp. nemusí být osazena vůbec - tvůj případ: proto ta propojka (J251) Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 11:42    Předmět: Citovat

Áno, neprečítal som to správne, ďakujem za opravu a vysvetlenie.

K tej závade ešte raz. Málo závažná deformácia je trapéza. Súdok ani poduška nie sú. Trochu problémom je ešte malá divergencia farieb. Magnetmi točiť určite nebudem, ale možno by to šlo trochu popraviť v service menu, má to dynamickú konvergenciu. Zatiaľ neriešim. Problém, na ktorý som sa snažil tázať, je horizontálna súmerná nelinearita. V strede je obraz širší, pri krajoch sa zužuje.

Duvsan napsal(a):
Trochu je do trapézy - nemám DO, ale nič tragické, ale viac mi vadí, že je pri krajoch zúžený a v strede rozšírený.


Podozrievam C430 a C438. Ak to ešte nie je jasné, tak dám foto mreže.

Síce na ľavej strane sa mi zdá zmrsknutý viac. Asi je tam ešte niečo. Alebo to vo fabrike odflákli.

Ďakujem za záujem a snahu pomôcť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 13:01    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Málo závažná deformácia je trapéza. Súdok ani poduška nie sú. . . . Problém, na ktorý som sa snažil tázať, je horizontálna súmerná nelinearita. V strede je obraz širší, pri krajoch sa zužuje.
. . .
Podozrievam C430 a C438. Ak to ešte nie je jasné, tak dám foto mreže.

Síce na ľavej strane sa mi zdá zmrsknutý viac. Asi je tam ešte niečo. Alebo to vo fabrike odflákli.

Tak tady asi moje představivost končí - z tvého popisu mně to přišlo na soudkovitost. Ale také by to potom mohly být pouze "rohy" - pak nastavení (zase v SM): corner (a i té "trapézy").
Nejvíc by napovědělo to foto mříží (jak jsem chtěl ostatně od začátku) Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 16:07    Předmět: Citovat

Odfotil som to mobilom a čumím, že na foto to nie je vidieť. Budem musieť ten fónťák otestovať. Proste je obraz v horiz. smere v strede širší a ku krajom sa zužuje. Tvár je v prostred roztiahnutá a na okraji je zúžená. Iné deformity neriešme. Vyhral som sa so zvitkami a jediné, čo pomohlo, bolo pridať ku C431. Nahradil som ho kapacitou až 1μ. Ešte by to pýtalo, ale teraz je obraz i zúžený a prejavuje sa i poduška. Skúsim univerzálny DO, možno to pôjde. Nevieš, ako sa dostať do SM? Z manuálu som pochopil, že potrebujem servisný DO. Je to tak?

Nechápem tej situácii. Žeby to v takom stave vyšlo z fabriky?

C430 som vymenil za 680n, C438 som odpojil, poduška zmizla a rozmer sa trochu natiahol, ale ukazuje sa strop, ďalej to nepôjde. Buď nájdem možnosť, ako rozmer napraviť, alebo to budem musieť vrátiť naspäť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 17:45    Předmět: Citovat

Dušane - ty, ostatně zase jako vždycky, "vyvíjíš vyvinuté".
Stovky, ba tisíce těchto tvp určitě "chodí po světě" s geometriemi, které jsou v normě, tak nevidím jediný důvod, proč měnit hodnoty součástek v zapojení.
Docílíš jedině toho, že to "rozladíš" z té 5. harmonické a ohrozíš celý ŘKS (především trafo a výkoňák). A z fabriky to určitě neodešlo takové, aby se na to nedalo dívat - nějaká výstupní kontrola snad existuje u každého výrobce.
Nedostatky v geometrii, tak jak je popisuješ, si představit nedovedu (nwm jak ostatní?) - foto určitě napoví víc, než celé litanie. Tak pro to něco udělej.

Nevzpomenu si, jestli jsem zrovna tohle šásko někdy opravoval (nechce se mně zrovna doku stahovat), ale pokud je v sm napsáno, že je potřeba k seřízení v SM servisní dálka, tak máš asi smůlu. Možná tohle byl právě jeden z důvodů, proč ta telka skončila právě tak jak skončila - tj. na SD Nevím

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12404

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 17:52    Předmět: Citovat

Mám dojem, že Duvsan popisuje zkreslení vlivem proměnné rychlosti paprsku - ve středu příliš velká, na okrajích malá. Tedy nikoliv soudkovitost.
Wink
Bohužel dát sem foto je zřejmě nad jeho síly. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 18:22    Předmět: Citovat

Tak zřejmě potom "S-korekce", tak jak usuzuješ i ty (já jsem to z popisu chápal spíše jako soudkovitost). Ta ovšem skutečně v SM opravit nejde.
Až tu dá foto, tak budeme moudřejší.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 20:01    Předmět: Citovat

Prišli ste na to, S-krivka. Cvakol som to mobilom, ale na zábere to jaksi nevidno. Mal som skúsiť iný mobil (kompakt je u sestry), pozdě, už mám rozkopané šásko. Mením kondy v snahe to nejak dorovnať. Nenapadá mi, ako k tomu javu mohlo dôjsť "stárnutím". Vzhľadom ku kondícii obrazovky sa asi veľmi nenamakala. Na SD skončil najskôr preto. A možno chce domáci/domáca využívať HD, popr. má v paneláku málo miesta. Ale žeby to tak vyšlo z fabriky mi je tiež divné.
Takže problém je identifikovaný, čo s ním?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serv686



Založen: May 26, 2009
Příspěvky: 166
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 20:37    Předmět: Citovat

Těchto Slim LG jsem dělal určite nejméně 100ks, nejčastější byla vada podušek a H rozkladu. Většinou kondenzátor tuším 150nF a 220nF, dokud to nepřekontroluješ, do SM být tebou, bych nelezl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13 2015, 23:26    Předmět: Citovat

150n by mohol byť C429. Dokáže ten výrazne zmeniť S-krivku? Skúsim ho odpojiť, čo to zmení. Možno má zvod. I keď to by sa mal smažiť. Pripomínam, za C431 mám skúšobne osadený 1μ. 220n nenachádzam. Vyššie som dal link na manuál i priamy odkaz na schému časti rozkladu. Môžeš sa na to prosím pozrieť? Ď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serv686



Založen: May 26, 2009
Příspěvky: 166
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po prosinec 14 2015, 11:53    Předmět: Citovat

Schéma nemám nyní u sebe, prostě vyletuj postupně všechny krabicové kondy a změř je... To je otázka na maximálně 30 minut...

"C429 Dokáže ten výrazne zmeniť S-krivku? Skúsim ho odpojiť" jaký odpojit... Tam raději měníš hodnoty a vynalézáš dávno vynalezené...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: po prosinec 14 2015, 13:02    Předmět: Citovat

Na S křivku má vliv kondenzátor v sérii s H vychylovačkami a přesytka. Víc toho nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund