Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

domácí odposlech
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2015, 23:44    Předmět: domácí odposlech Citovat

zdravím

Potřebuju trochu pomoci, nebo aspoň navést k vyřešení záležitosti....

Chci vyrobit odposlech, abychom věděli co se děje v místnosti na druhém konci domu. Konkrétně, jestli tam nepláče dítě Má zavřené dveře.

Požadavky jsou tyto:
Po drátě. Máme chuvičku, ale nechci furt vysílat záření dítěi u hlavy.... (neéé, alobal mu na hlavu dávat nebudu... Smile) )

Stačí jen jeden směr. Nepotřebuji z kuchyně na dítě volat. Takže v pokoji jen mikrofon a v kuchyni reprák.

Nemám možnost starého telefonu.Navíc bych chtěl trochu lepší zvuk, než takový telefon zvládne.

Zvuk by měl být dostatečně hlasitý. nestačí tedy sluchátko, ale nějaký reprák by to chtělo.

Vzdálenost místností je asi 10m.

Možnost zařadit další reproduktor(ven).Tedy +další 3m od pokoje.

Napájení - nejlépe abych využil 5V nabíječky ze starých mobilů.

Mám nepoužívaný mikrofon k PC, taky 4ohm.reprák cca velikosti 10x15cm. Nemám zesák(dal by se použít z bedínek k pc? Vlastně mám takové bedýnky od PC taky Very Happy


Byl by prosím nějaký návod,nápad, nebo odkaz po ruce, jak takový odposlech udělat? Budu vděčný jak za ledvinu Smile

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7080
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2015, 23:47    Předmět: Citovat

Interkom.
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 6:26    Předmět: Citovat

Ale s tím zesákem by to šlo nejlépe . Jako mikrofon použiješ taky reprák u děcka v pokoji . Táhneš obyčejný zvonkový drát a před zes dáš nf trafíčko . A od zesu zase zvonkáč , kam potřebuješ . PC bedýnky mají malou citlivost , musel by jsi vyrobit předzes - no 6,7 součástek , 20Kč , když si vyrobíš DPS , i když by to na prasáka šlo i bez .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31766
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 6:49    Předmět: Citovat

Stačí na to do dětský ložnice mikrofon, integrovanej zesilovač LM386 s pár pasivníma součástkama, pár metrů dvoulinky a do kuchyně nebo obýváku reprák - a k tomu zesilovači nějakej 12V a 0,5A adaptér "do zdi". Je výhodnější tou dvoulinkou vést zesílenej signál ze zesilovače umístěnýho poblíž děcka do vzdálenýho repráku, než zesilovat na konci dvoulinky všecko po cestě posbíraný rušení a podobný svinstvo.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 6:53    Předmět: Citovat

Karle , Karle , mnoho let jsem to měl . To je nízkoimpedanční vedení , tam se nic neposbírá .... Může si i upravit radio , které někde stojí .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2791
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 7:43    Předmět: Citovat

Jestli má tazatel nevyužité repráčky od PC, asi bych šel cestou nějakého předzesilovače, to je pár soušástek do 10 Kč, přece jen to "nějak vypadá", je to nějaký "celek",...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2566

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 8:09    Předmět: Citovat

Něco takového jsem měl, když byli kluci malí a dávali jsme je do kočárku pod okno. Tehdy ještě nebyly bezdrátové chůvičky. Vzal jsem ze šmelcu repráček a nějaké trafíčko, zabudoval jsem to do krabičky, natáhnul od toho kablík do diodového výstupu tranzistoráku a zapnul na vstup gramo. A místní drbny měly o čem mluvit: "Voni ten kočárek maj ňákej rozbitej. Když ho daj na dvůr, tak ho musej přivazovat špagátem."
_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 10:43    Předmět: Citovat

děkuji za nápovědy

Napadlo mne v souvislosti s některými radami, jestli bych mohl zapojit mikrofon přímo na vstup(jacka) bedýnek?

Bedýnky jsou aktivní. Zapojují se do zásuvky. Mají k sobě připojný kablík, který se strká do PC. Toto je obecně zdroj signálu(zvuku) pro zesilovač, který to pustí na repráčky.
Což takhle přivést zdroj zvuku od mikrofonu a nikoliv ze zdířky PC či mp3přehrávače? Vedl bych to na ten jack(kablík od bedýnek).

Nikdy jsem to nedělal, a bojím se, abych neodpálil obvody zesilovače. Proto se tímto obecně ptám raději na tuto možnost. Pokud mi tady řeknete, že se nic nemůže stát, a přesto se stane, tak nikoho k odpovědnosti hnát nebudu. Nicméně někdo může mít takovou negativní zkušenost a rovnou mi to může rozmluvit.

Mezi mikrofonem a bedýnkama bude vzdálenost cca 10-13m dvoj/trojlinky(stereo).

ještě jednou děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33840
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 10:51    Předmět: Citovat

Nic sa neodpali, ale pravdepodobne nebudes nic (alebo takmer nic) pocut, pretoze signal z mikrofonu ma nizku uroven.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4013
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 11:24    Předmět: Citovat

Nic se nestane. A navíc ten mikrofon k PC bude asi elektretový a ten potřebuje specialní předzesilovač s napájením elektretové vložky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rimi



Založen: Jun 26, 2011
Příspěvky: 288
Bydliště: Pribor

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 11:46    Předmět: Citovat

Resil jsem to samy a namisto specialniho zasilovace pouzil kazetak, mikrofon zapojil misto hlavy, jen je to moc citlive na dobre stineni, asi by bylo lepsi na vetsi vzdalenost tahnout jen signal pro reprak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 12:53    Předmět: Citovat

áha. signál z PC/přehrávače/rádia má větší sílu, než je běžný hovor v mikrofonu(k PC) schopen vyindukovat? Proto nehrozí poškození?

Co tedy dát místo mikrofonu nějaký 8ohm(aspon),nebo 4ohm repráček by stačil? (už to tu padlo)

Nebo mne napadá, než táhnout slabý signál z mikrofonu do zesilovače, tak pustit signál z mikr.do zesilovače krátkým kablíkem a pustit zesílený signál do vzdálených repráčků....

Popř.z nějakého i dalšího starého rádia(zkusím najít) to udělat. A to tak, že místo signálu z antéty by šel do rádia signál z mikrofonu, následně místo do repráku rádia to vést linkou do jacka pc-repráku. Tam se signál znovu zesílí(asi i s šumem). Ale není třeba mít zvuk super čistý, stačí jen, že se tam dítko vrtí, brblá, popř.už pláče.

Verze s kazeťákem je asi taky možná. Mám starý volkmen(bez rádia).

Než se do toho pustím, počkám ještě na zhodnocení těchto 4 možností od vás tady.

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7815
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 13:20    Předmět: Citovat

Já bych vzal bedýnky k PC, jednu použil jako "vysílač" (na vstup zesilovače připojit elektretový mikrofon, dodělat napájecí výhybku), druhou bedýnku použít jako "přijímač" (pouze repro).
Dvojlinka by přenášela už výkonový signál, tak by nehrozilo zarušení.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2566

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 13:35    Předmět: Citovat

klacek napsal(a):
...Co tedy dát místo mikrofonu nějaký 8ohm(aspon),nebo 4ohm repráček by stačil? (už to tu padlo)...
Takhle jsem to udělal já. Nejdřív jsem píchnul do diodového výstupu samotný reproduktorek (skutečně malý, asi 5cm průměr), ale v rádiu to skoro nebylo slyšet. Tak jsem reproduktorek připojil na sekundární stranu nějakého trafa co mi padlo pod ruku (nevím, jestli nebylo síťové) a primární vinutí trafa jsem zapojil do rádia (pro později narozené - ten vstup na diodovém výstupu šel na vstup NF stupně, připojit mikrofon místo antény by asi nebylo to pravé ořechové). A ono to fungovalo, tak už jsem dál nebádal. Asi by to takhle šlo i s aktivními PC repráčky.
Hledal jsem pro informaci heslo "diodový výstup" a nic kloudného jsem nenašel. Tak sem dávám část schematu rádia Stern Elite, na kterém jsem to provozoval. Na boku byl konektor DIN, kam byl jednak přivedený signál od mf zesilovače a demodulátoru, dal se tam píchnout magič a nahrávat, jednak tam byl vstup na NF zesilovač, dal se tam píchnout vstup z gramofonové přenosky. Co má hrát se zvolilo přepínačem.



DV.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DV.JPG
 Velikost:  42.36 kB
 Staženo:  187 krát


_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 21:59    Předmět: Citovat

heh. tak kuknul jsem se na ten volkmen... 11kondíků elektrolytických z 11 vyteklých Smile
zkusím je vyměnit a uvidíme,no... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund