Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Changhong LT32GT686EB
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2015, 18:41    Předmět: Changhong LT32GT686EB Citovat

chassis JUG7.820.512

Mám na opravu tento LCD TV neoblíbené značky(neznačky) Changhong.Po zapnutí naběhne logo Digital TV a po chvíli menu SCART_CVBS.Po dobu asi 5 sekund TV reaguje na ovladač.Obraz není,pouze podsvit a menu,zvuk někdy s lupnutím naběhne.Pak TV zamrzne a nelze ovládat ani DO ani lokál klávesnicí.Po dalších cca 5 sekundách se TV restartuje a tak stále dokola.Napětí ze zdroje měřena a sedí 5V STB5V 12V a 24V pro invertor.Kondy měřeny,ok.Napětí jsou stabilní.Měřeny napětí na MB:2x 3.3V,2x1.8V pře pevné 1117,1x1.27V DCDC step down (AP1534).Při zamrznutí se žádně napětí nemění,je stabilní.Spi flash je EN25B64-100Fip,napájení na vývodu 2 - 3.29V stabilní.Dle mého v ní je uložen firmware.Jedná se o 64Mb paměť s boot sektorem.Zároveň chassis obsahuje 3x 24LC02B a 1x 24LC32B + ATMLH948.Netuším nač je tam tolik EEPROM.Zkoušel jsem posříkat obvody chladícím sprejem,leč bez úspěchu.Potřebuji dump EN-ka,ale s Asix Presto to nedám,asi nový programátor.
Kontaktoval jsem společnost Changhong,neodpověděli.Firmware z USB nepřehraji,neboť se TV restartuje.Na stránkách výrobce není,prý je mnoho verzí,neposlali pro jistotu žádnou.

Deska vypadá takto:

http://www.ebay.de/itm/HOHER-LCD-TV-JUG7-820-512-Main-AV-Gebraucht-/351444410200?hash=item51d3b81f58:g:2BsAAOxy06RRHnf5

Schéma jsem nenašel.Zjištěno,že se používá v TV Höher.
Podezření mám zatím na poškozená data v EN25B64.Má někdo k tomu náplň nebo celou EN25B64 na vyzkoušení?Pitval někdo tuhle desku- data z EEPROM?Díky za cokoliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: út únor 09 2016, 13:17    Předmět: Citovat

Ahoj. Jak dopadla oprava tohoto modelu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: út listopad 26 2019, 8:04    Předmět: Citovat

Nevíte jestli má tato TV (Changhong LT32GT686EB) DVB-T2 ? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út listopad 26 2019, 8:18    Předmět: Citovat

Nemá pokud si myslíš, že by to mohlo mít T2 s H.265.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2155

PříspěvekZaslal: út listopad 26 2019, 10:14    Předmět: Citovat

je to pre niekoho z rodiny, alebo zakaznik? ak pre rodinu, tak ja taketo veci uz ani neriesim, pokial funguje panel, tak objednam univerzalny modul z ciny za cenu okolo 15-20 eur, ktory ma vsetko, aj dvbt tuner, pripojim na displej, nastavim, pripadne doladim podsvietenie, pripojim repraciky a cele sa to napaja 12V/4-5A robota na jeden den a telka funguje. Sice menu je ine, ale aj tak vacsina ludi to ma pripojene bud na satelit, alebo nejaky box.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st listopad 27 2019, 7:23    Předmět: Citovat

Dík za odpovědi.
Je to moje druhá (rezervní) TV - v ložnici (také když se se ženou dohadujeme na co koukat:)).
Chtěl bych aby fungovala.
pocitujlasku - co mám tedy na aliexpressu objednat a jak to k TV domontovat?
Hledal jsem ZDE
Nechce se mi kupovat u nás nějakou předraženou krabici, která mi bude překážet.
Co je to třeba toto?
Mohl bych například rozebrat tady to a nacpat to do skříně TV ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2155

PříspěvekZaslal: st listopad 27 2019, 12:37    Předmět: Citovat

nemyslel som box, ale vnutro tv. Napr. toto
starsiu verziu mam doma, odisla mi tv akai 32" po blesku, nastastie stala nejakych 120 eur, tak som len vybral z nej hlavnu dosku, dal tam tuto vec, pripojil k tomu kabel z panela, tlacidlovu dosku, ir (vsetky konektory sedeli), podsvietenie som riesil mimo to, ale da sa dokupit aj doska pre podsvietenie.
nahral prislusny fw pre dane rozlisenie panela a ono to islo na prvy krat. v servisnom menu som potom uz len doladil detaily ako otoceny obraz, co sa da zmenit priamo v tom menu.
Co sa tyka tuneru, ja som mal verziu s analog. co mi nevadi, lehbo ta telka je pripojena cez hdmi na satelit.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: st listopad 27 2019, 13:34    Předmět: Citovat

....hlavně tam nacpi něco , co má T2/H.264....[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st listopad 27 2019, 15:41    Předmět: Citovat

pocitujlasku - díky, to by bylo skvělé. !!
Ty jsi to měl v jiné TV než Changhong LT32GT686EB? Nevadí.
Pls poradil bys mi jak konkrétně postupovat? Já bych to průběžně fotil a ty bys mi radil jak dál. To co píšeš jsem nikdy nedělal (podsvícení, SW...)
Já mám u TV obyčejnou síťovou anténu s jakýmsi předzesilovačem signálu, což chodí na současnou TVB-T skvěle.
decmen píše, abych tam nenacpal T2/H.264 - to je jiný kodek než H.265? Ale nikde v popisu to nevidím.
Jakmile budu mít jistotu, že to je ono a že bych to zvládl ubastlit, tak to hned objednám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2155

PříspěvekZaslal: st listopad 27 2019, 16:08    Předmět: Citovat

nerad radim na dialku, lebo uz parkrat sa mi stalo, ze sa dotycny na niecom zasekol a samozrejme som bol na vine ja, ze mu to nejde a zbytocne nieco kupoval. Preto som s tym prestal a davam len nastrel cesty, ktorou sa da ist.

ten modul je univerzalny na displeje, teoreticky by mal fungovat aj na stale displeje z notebookov (mam doma 3, ale nemam cas skusat).
Ono tie lacne telky su aj tak poskladane diely. Skus najskor pozriet aky lcd ma ta telka (model, rozlisenie) a ci teoreticky ten konektor z telky je rovnaky ako na fotkach z toho odkazu. ak ano, tak je vysoka pravdepodobnost, ze to pojde.
Ak by podsvietenie bolo samostatny modul, tak ten by tiez siel priamo zapojit.

V prvom rade skus nafotit tu telku co mas. A to chces prijimat len cez antenu, alebo mas nejaky satelit, alebo box?

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: čt listopad 28 2019, 17:51    Předmět: Citovat

já jsem napsal(a):
[b]... Changhong LT32GT686EB? .. u TV obyčejnou síťovou anténu s jakýmsi předzesilovačem signálu, což chodí na současnou TVB-T skvěle.
decmen píše, abych tam nenacpal T2/H.264 - to je jiný kodek než H.265? Ale nikde v popisu to nevidím.
Jakmile budu mít jistotu, že to je ono a že bych to zvládl ubastlit, tak to hned objednám.
...Tak já se do toho o víkendu pustím, rozeberu a nafotím vše. Bude to opravdu DVB-T2 H.265 ?


IMG_20191128_173838.jpg
 Komentář:
 Velikost:  63.53 kB
 Zobrazeno:  87 krát

IMG_20191128_173838.jpg



IMG_20191128_173900.jpg
 Komentář:
 Velikost:  98.9 kB
 Zobrazeno:  85 krát

IMG_20191128_173900.jpg



Schránka01.jpg
 Komentář:
 Velikost:  127.51 kB
 Zobrazeno:  86 krát

Schránka01.jpg



Schránka02.jpg
 Komentář:
 Velikost:  82.59 kB
 Zobrazeno:  86 krát

Schránka02.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 10:57    Předmět: Citovat

pocitujlasku - díky moc za ochotu, ale rozhodl jsem se jinak.
Koupím krabici setobox na DVB-T2 H.265 a buďto ji někam zezadu k TV připevním s co nejkratšími kabely, nebo ji rozeberu a nacpu do TV s propojením uvnitř. Zdá se mi, že je tam dost místa.
Třeba něco něco takového za 22USD=512Kč
--------------
Nebo, nestačilo by něco takového? Set-top box Strong
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2019, 19:48    Předmět: Citovat

Dnes 18.12. box přišel z Aleiexpressu
Objednal jsem ho 1.12. Zaplatil jsem 486 Kč. Clo se neplatí.
Je to malé, v češtině, funguje to bezvadně, krásný obraz a zvuk.
Jen ty kabely mi vadí (230V, anténa a HDMI). Chtěl bych to nějak zabudovat do bedny TV, vystrčit dopředu panel boxu a kabely schovat, nebo napojit přímo v bedně.
Jinak spokojenost.



5.jpg
 Komentář:
 Velikost:  69.71 kB
 Zobrazeno:  119 krát

5.jpg



6.jpg
 Komentář:
 Velikost:  89.75 kB
 Zobrazeno:  120 krát

6.jpg



7.jpg
 Komentář:
 Velikost:  251.23 kB
 Zobrazeno:  93 krát

7.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3307
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19 2019, 11:47    Předmět: Citovat

cirus: ten box s ali, má to české EPG a TXT? Jak je to s EPG a češtinou u boxu z číny, způsob přenosu a zda je důležité aby byla podpora cz znaků jako třeba u txt. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19 2019, 19:18    Předmět: Citovat

robo - ten box od Ali je super a vypadá to jakoby ho udělali Číňani spec. pro ČR (...blbost - má to mnoho jazyků pro všechny volby). EPG samozřejmě celé s diakritikou (na DVB-T2 zatím není úplné od poskytovatele, na DVB-T normálně jako v jakékoli TV) Prostě bez chyby. (za ty peníze?)
Jinak je tu ještě vychytávka s jediným DO pro obsluhu boxu i TV.
(Pro nedůvěřivé mohu o víkendu udělat foto češtiny jaký si kdo řekne)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund