Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co nového v DVB-T..
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po prosinec 07 2015, 22:32    Předmět: Co nového v DVB-T.. Citovat

Dnes jsem zase z dlouhé chvíle přelaďoval TV a naskočil nový kanál:
"mnau TV" (asi nic pro mě, nejspíš to bude něco pro psíčkáře a kočičkáře) a jedna z "Nova cinema" dnes končí - Píše to tam "prosím přelaďte" (chytám ji 2X). Že by uvolnila místo "Prima Comedy central"?



vysílani.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  vysílani.jpg
 Velikost:  127.95 kB
 Staženo:  624 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2015, 6:49    Předmět: Citovat

Dnes už má údajně Comedy Central v multiplexu 4 smyčku viz parabola.cz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2015, 8:46    Předmět: Citovat

Chtěl jsem rozšířit STA o kanál 57, na ten nám totiž přendali program V1, ale zarazil jsem to. Nikdo mi totiž není schopný dát termín, kdy se bude dalších 10 kanálů uvolňovat pro datové služby, jestli tedy vůbec má smysl do toho investovat.
Je sice pravda, že z těch 26 programů, které jsou dosud u nás v STA, by mi stačily 2 až 3 méně dementní, než ty současné... no tak dobře, přeháním, však se občas taky kouknu na nějaký sport i operu, tak řekněme 5 až 6 programů, jen bych prosil, méně dementních.
Nepotřebuji mít na třech různých kanálových pozicích stejný program, jen o pár hodin posunutý, a na dalších třech druhý takový.
Od nárůstu počtu programů jsem očekával nějaký přínos. Marně. Nevím, kde se ve mně ten optimismus vzal, a proč se mi pořád vrací.
Jenže, jak už jsem se zmínil, běhá mezi námi spousta závisláků, kteří těžce nesou i to, že se jeden program přesunul jinam, ale oni si ho sami nenaladí a automatické ladění odmítají: nechtějí znovu zkoumat, jak se řadí programy ručně, aby šly po sobě, jako předtím.
Kdykoli ale střídají jiné dva programy a ve skutečnosti jim měsíc dva ten "najednou" chybějící program vůbec nechyběl, všimli si toho náhodou.
Nicméně, kdo nehodlá do pěti let umřít, bude muset buď televizi oželet, nebo bude muset nechat běhat další balík oběživa, aby vůbec nějakou měl.


Neplašte se kvůli programu pro kočku, je to první, který to otevřeně přiznává, a to je mi sympatické.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2015, 19:17    Předmět: Citovat

K57 patří do Reg. sítě 8 (RS8), která má licenci do roku 2017. Ovšem, je tam jisté ovšem. Bohužel není to k běžnému zveřejnění. Myslím si, že cena KV na K57 je zcela irelevantní, protože ji stejně zaplatí BD nebo SVJ z fondu oprav a těch cca. 1,5kKč + DPH je fakt zanedbatelná částka oproti tomu za co některé SVJ nebo BD utrácí prachy z tohoto fondu. Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2015, 19:18    Předmět: Citovat

Dnes po tý Nova Cinema zbyla "díra" (služba není dostupná). nechal jsem znovu přeladit TV (jelikož ty kanály neseřazuju, tak mi to nevadí klidně nechat ladit několikrát týdně). Naskočila tam promosmyčka Prima Comedy Central. Automatickou aktualizaci to neumí, což je někdy dobře, protože se díky letním inverzím na starým set top boxu objevovalo spousta rakouskejch stanic, který šly tak maximálně vymazat. U toho set top boxu to totiž nešlo vypnout..

Naposledy upravil Artaban001 dne út prosinec 08 2015, 19:23, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2015, 19:20    Předmět: Citovat

Je to logické, protože NC a PCC mají zcela jiné identifikátory a nelze tyto identifikátory pro NC v MPX4 ponechat pro nový kanál PCC.Pak by mohlo docházet k poměrně vážným problémům u tv diváků!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2015, 19:25    Předmět: Citovat

nerozumím řeči Tvého kmene. Jsem jen uživatel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2015, 19:39    Předmět: Citovat

Prostě settopbox si uloží stanici i s jejím identifikačním číslem. To by mělo být unikátní, takže k samočinné náhradě zrušeného programu v settopboxu nedojde. To číslo s uloženým názvem programu (NC znamená Nova Cinema, PCC je prima Comedy Central) v settopboxu zůstane do té doby, dokud ho z paměti nevymažeš, ať už ručně, nebo k tomu dojde při automatickém hledání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2015, 20:11    Předmět: Citovat

Aha.. Tak tomu už rozumím.. Díky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2015, 21:13    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Nicméně, kdo nehodlá do pěti let umřít, bude muset buď televizi oželet, nebo bude muset nechat běhat další balík oběživa, aby vůbec nějakou měl.
Zcela ojediněle se i tobě stane, že se zmýlíš. Za těch šest let vím asi o dvou případech.
Doufám, že tentokrát máš na mysli pětistovku za set-top-box.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út prosinec 08 2015, 22:47    Předmět: Citovat

lumca napsal(a):
K57 patří do Reg. sítě 8 (RS8), která má licenci do roku 2017. Ovšem, je tam jisté ovšem. Bohužel není to k běžnému zveřejnění. Myslím si, že cena KV na K57 je zcela irelevantní, protože ji stejně zaplatí BD nebo SVJ z fondu oprav a těch cca. 1,5kKč + DPH je fakt zanedbatelná částka oproti tomu za co některé SVJ nebo BD utrácí prachy z tohoto fondu. Very Happy Very Happy Very Happy

Asi znáš jiná družstva, tady si hlídají finance jak družstvo, tak samosprávy. Ale máš pravdu, částka je celkem neškodná.

Jenže potíž je právě v tom, že se zveřejní Á, ale k tomu Bé, které je důležitější, se nedostane ani naprostá většina těch, kdo ty změny budou muset v nějakém neznámém časovém horizontu řešit a zprostředkovat fungující službu ostatním, třeba je i se na to včas připravit.
Chybí mi časový harmonogram odstavení další části TV pásma, rozpis, kdy bude z kterého vysílače dostupný signál DVB-T2 (a potvrzení definitivně vybrané komprese), kdy se začnou vypínat vysílače DVB-T a které, případně jak dlouho pojedou v souběhu obě modulace.
A nejen na to chtějí lidi odpovědi. Dokonce chtějí vědět, jestli si budou muset opravdu koupit novou televizi, nebo bude stačit settopbox, vždyť mají televizi novou sotva rok. Dokonce jsem už dostal otázku, jestli dokážu předělat settopbox, na který si zvykli, ale trochu jsem je zklamal a nevěřili: měli za to, že když jsem jim kdysi přeladil tuner Unitra na nové pásmo VKV, dodělal PAL do Rubína a zvuk do videa z Německa, že by tohle měl být pro mě problém?
Řekl bych, že podobné otázky průběžně dostává každý, kdo se tím zabývá, od té doby, co to Á bylo zveřejněné.
Proto si myslím, že informace o takové změně, která se dotkne doslova každého, by měla být především pravdivá, včasná a rozdělená do dvou částí: první pro ty, kdo za to budou muset zaplatit, už jakási vyšla. Pro nás, kdo to pro ně budeme muset řešit technicky, bez ohledu na to, jestli jako živnost, nebo jen pro sebe a případně bráchu, by měly být informace také včas dostupné. A to pořád ještě nejsou. Jenže, jak říkám: něco se nakouslo, nedopovědělo, lidi se právem ptají, a já pro ně nemám odpověď.
Proč je to pořád ještě tak tajné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kasa



Založen: Mar 24, 2010
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2015, 0:29    Předmět: Citovat

Tajné to vůbec není, jen to není příliš populární téma: http://www.itu.int/en/ITU-R/conferences/wrc/2015/Pages/docsandprops.aspx
Prostě do 5 let bude třeba obměnit všechny televize, set-top boxy a skupinové přijímače, které neumějí DVB-T2/HEVC:
2016 - začíne vysílání v DVB-T2/HEVC
2020 - vysílání v DVB-T2/HEVC bude paralelně na přechodových muxech
2021 - blackout - vypnutí DVB-T v MPEG2 a MPEG4/AVC

Proč se věci, které dobře fungují, musejí hromadně vyhazovat, se zeptejte Vašich milých mobilních operátorů, kteří se těší tak masivní podpoře.


Naposledy upravil kasa dne pá prosinec 11 2015, 22:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2015, 6:30    Předmět: Citovat

Díky, ten odkaz sice přímo nikam nevede, ale aspoň jsem mi pomohl najít ten 452-stránkový dokument a rovněž ke stažení doprovodné materiály.
Šla z nich udělat tisková zpráva jen o odstavec delší, ale aspoň by se lidi neplašili. Pořád ještě potkávám příliš mnoho těch, komu přijde rozmařilé fungující věc po pěti letech vyhodit, protože jsou se najednou k ničemu. A z mobilních služeb toho také moc nevyužívají (já také ne, telefon mám prostě na volání, používám ho stejně, jako před 15 lety, a hýčkám si ho, ať mi ještě nějaký rok vydrží).
No nic. Pokusím se zjistit informace z okolních zemí, jak k tomu přechodu přistoupí tam, zejména pokud jde o kompresní formát. Zatím tam vládne MPEG4, ať už v DVB-T nebo DVB-T2.
Po vánocích se zase vrhneme na vyklizení sklepních prostor, myslím, že tentokrát tam odložených televizí bude nejméně za poslední tři čtyři roky. Jestli jich naopak přibude, pak díky prodejcům, kteří nikomu neřekli, že to bude fungovat jen chvíli. Z nevědomosti nebo úmyslně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2107
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 8:31    Předmět: Citovat

kasa napsal(a):
Proč se věci, které dobře fungují, musejí hromadně vyhazovat, se zeptejte Vašich milých mobilních operátorů, které se těší tak masivní podpoře.

kdyby se nevyhazovali tak by přišlo mnoho lidí o práci. Od výrobců přes prodejce až po zpracovatele elektroodpadu.
(mě stačilo že jsme si zakoupil na věčné časy 2 satelitní karty po 2000Kč a po necelém roce a půl my byli k ho...)
Já si ale nejsem jistý zda-li v roce 2020 bude platit co je zde psáno. technický pokrok jde tak rychle dopředu že DVB-T2/HEVC může do té doby mít klidně i několik následujících generací které nebudou kompatibilní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2015, 15:51    Předmět: Citovat

Hill: některé věci se už ví některé ještě ne ale to už tak bývá. Těžko dnes může někdo vědět kdy a z kterého vysílače pojede DVB-T2, o nějakém harmonogramu ani nemluvě.
Jasné je jedině vysílání v H.265, snad ještě i některé přidělené kanály přechodových sítí které jsem někde viděl. Co se týče "vyklizení" K49-K60 tak se očekává kolem roku 2020. Ohledně příjmu tam není co řešit, TV samozřejmě nebude nutné měnit, příp. stačí dokoupit STB. Tou výměnou bych si hlavu nelámal, v DVB-S půjdou příští rok též do šrotu ty staré SD šunky. Z okolních zemí příští rok startuje Německo, samozřejmě též v DVB-T2/HEVC a jinde tomu nejspíš nebude jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Další
Strana 1 z 14

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund