Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Autorizace programu RSView (Rockwell, Allen Bradley)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2648

PříspěvekZaslal: po srpen 15 2011, 18:22    Předmět: Autorizace programu RSView (Rockwell, Allen Bradley) Citovat

Dobrý den všem.
Na jednom z dozorových PC nám odešel HDD a vypadá to, že není možné ho připojit k jinému PC, aby z něho bylo možné vyexportovat autorizační soubor (Evrsi.sys). Nemáme asi ani autorizační disketu.
Nemáte někdo zkušenosti s vytvářením takovéto autorizační diskety s platnou licencí? Něco jako vytváření žluté autorizační diskety pro Siemens Simatic, kdy dneska není problém stáhnout image diskety se stovkami autorizací.
Nějaká data jsem z disku stáhnul, ale soubor jako takový je mi prý k ničemu, potřebuji ho mít na aspoň trochu funkčním disku.
Děkuji za rady.

Petr Filipi

Duplicitní vlákno smazáno. Viz PRAVIDLA, odst.1) a 7b)
Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: út srpen 16 2011, 21:16    Předmět: Citovat

Běžný postup je obrátit se na dodavatele SW, který by měl vygenerovat novou licenci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2648

PříspěvekZaslal: čt září 01 2011, 12:04    Předmět: Citovat

Takže situace se má tak. V rootu disku C (většinou) je soubor evrsi.sys. Na jeho 4.-7. místě je ID disku, na kterém je tento soubor uložen, a to v obráceném pořadí. Čistě ze studijních důvodů doporučuji začínat s disketou a pak případně, opět ze studijních důvodů, licenci přenést pomocí utility EVmove na HDD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Oliver_Micka



Založen: Dec 30, 2015
Příspěvky: 22
Bydliště: Hlohovec (SK)

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2015, 18:05    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
Takže situace se má tak. V rootu disku C (většinou) je soubor evrsi.sys. Na jeho 4.-7. místě je ID disku, na kterém je tento soubor uložen, a to v obráceném pořadí. Čistě ze studijních důvodů doporučuji začínat s disketou a pak případně, opět ze studijních důvodů, licenci přenést pomocí utility EVmove na HDD.


Licenice pre SW od AB ( RSlogix 5,500, 5000 ) je vzdy umiestnena na zakladnom HDD (CSmile pod nazvom Evrsy.sis. Tuto licenciu nie je možne kopirovat ale len prenasat. Niekedy sa prenasala disketou cez program EvMove potom prisla moznost prenasat licenciu aj na Flash disky cez program EvMovecf.
Nove sa licencia prenasa cez SW Factory Talk Activation.

_________________
Programovanie PLC ( siemens, allen-bradley, eaton atd ) Regulacia a Meranie, Automatizacia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2648

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31 2015, 10:30    Předmět: Citovat

Trochu nesouhlasím. Soubor Evrsy.sys je soubor jako každý jiný, je možné ho tedy neomezeně kopírovat. Jen na jiné disketě (jiném HDD) samozřejmě nebude licence funkční, dokud se neprovede opičárna se změnou obsahu souboru na 4. - 7. místě, kde je právě ID disku, na kterém je soubor uložen.
Ne že bych chtěl někoho nabádat ke krádeži SW, ale když odejde disk se SW, který jsme normálně před x lety kooupili (x=třeba 15 - a třeba jsme ho nekupovali ani my, ale nějaký náš dodavatel celé technologie), tak to potřebuji zprovoznit co nejdříve. Pak mi nečiní problém změnit obsah tohoto souboru, aby technologie znovu pracovala. Před pádem PC na něm byla jedna licence, po opravě bude na PC zase jen jedna licence. Ukradl jsem někomu něco? Já myslím, že ne.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2408

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31 2015, 16:48    Předmět: Citovat

To čtyřmístné označení disku (0-F), které vzniká při formátování, šlo pod DOSem měnit podle potřeby, ale byly to disky pod 2GB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oliver_Micka



Založen: Dec 30, 2015
Příspěvky: 22
Bydliště: Hlohovec (SK)

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31 2015, 18:15    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
Trochu nesouhlasím. Soubor Evrsy.sys je soubor jako každý jiný, je možné ho tedy neomezeně kopírovat. Jen na jiné disketě (jiném HDD) samozřejmě nebude licence funkční, dokud se neprovede opičárna se změnou obsahu souboru na 4. - 7. místě, kde je právě ID disku, na kterém je soubor uložen.
Ne že bych chtěl někoho nabádat ke krádeži SW, ale když odejde disk se SW, který jsme normálně před x lety kooupili (x=třeba 15 - a třeba jsme ho nekupovali ani my, ale nějaký náš dodavatel celé technologie), tak to potřebuji zprovoznit co nejdříve. Pak mi nečiní problém změnit obsah tohoto souboru, aby technologie znovu pracovala. Před pádem PC na něm byla jedna licence, po opravě bude na PC zase jen jedna licence. Ukradl jsem někomu něco? Já myslím, že ne.

PF


No mne sa to nepodarilo nijak rozchodit. Mne len isla llicencia presunut z jedneho PC na druhý.. Mam licenciu ale neda sa kopirovat na viac PC.
Celkom ma tvoja odpoved zaujala.. skusal si to tak ?

_________________
Programovanie PLC ( siemens, allen-bradley, eaton atd ) Regulacia a Meranie, Automatizacia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2648

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31 2015, 20:53    Předmět: Citovat

No to je jednoduché. Existuje totiž jedna věc, s kterou je licencování velký problém. Ten problém se jmenuje image disku. Takže udělej image disku, kde máš licenci. Pak licenci přesuň na disketu. Pak obnov disk z image. A co máš? Máš licenci na disku a licenci na disketě, takže máš o jednu licenci víc než před tím.
Anebo, jak jsem si prakticky vyzkoušel, nakopíruj soubor evrsi.sys na několik disket, zjisti jejich ID a to zapiš na 4. až 7. místo. No a je to.

Pamatuj však na to, že užívání nelegálního software je nazákonné.
Nicméně už nevím, pro jaký SW od AB jsem to dělal. Možná to nefunguje obecně.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Oliver_Micka



Založen: Dec 30, 2015
Příspěvky: 22
Bydliště: Hlohovec (SK)

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2016, 17:44    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
No to je jednoduché. Existuje totiž jedna věc, s kterou je licencování velký problém. Ten problém se jmenuje image disku. Takže udělej image disku, kde máš licenci. Pak licenci přesuň na disketu. Pak obnov disk z image. A co máš? Máš licenci na disku a licenci na disketě, takže máš o jednu licenci víc než před tím.
Anebo, jak jsem si prakticky vyzkoušel, nakopíruj soubor evrsi.sys na několik disket, zjisti jejich ID a to zapiš na 4. až 7. místo. No a je to.

Pamatuj však na to, že užívání nelegálního software je nazákonné.
Nicméně už nevím, pro jaký SW od AB jsem to dělal. Možná to nefunguje obecně.

PF


Image diskuje jedina vec ktoru som neskušal Rolling Eyes

_________________
Programovanie PLC ( siemens, allen-bradley, eaton atd ) Regulacia a Meranie, Automatizacia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund